|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
29.11.2011 12:05:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Posle sam sa tom devojkom bila u sobi i ptala sam je da li je bolelo, kaže da apsolutno ništa nije osetila, dodali su joj još anestezije. 

Mene nisu tada na stolu uspavali i bolelo je vraški-prvo ta neprijatnost cele muške šake u stomaku, a onda to čupanje (ne znam šta je tačno radio, ali takav je bio osećaj), jakooo bolno! A tek nakon 5 dana su me uspavali uradili nepotrebno čišćenje user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 76
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
29.11.2011 12:05:27   
Olga75
u principu ne , ako se revizije dobro uradi izbegava se postpartalna sepsa ( zaostatci posteljice pocinju da "trunu "i dolazi do sepse koja moze dovesti do exitus letalis ) ali ako reviziju radi neko ne verziran i nedovoljno edukovan ( vecina ginekologa su strucnjaci moze se desiti pojava nekih priraslica a ako reviziju radi diletant moze daperforira zid materice , to je izuzetno retka komplikacija i ne zavisi samo od dr nego i od zida materice
elem , covek je cudo i sve moze dase desi a ne mora


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
29.11.2011 12:13:34   
Ana RR
Nije bila u totalu, imala je epidural. Valjda su joj pojačali dozu, nemam pojma.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
29.11.2011 12:15:56   
Didy
IZVORNA PORUKA: Olga RR

elem , covek je cudo i sve moze dase desi a ne mora



Naravno. Pitala sam uopšteno. Onda dobro. Nadam se da smo izbegli sve što je moglo da se zakomplikuje. A i ginekolog bi video na pregledu (radio mi je i uz) da je nešto.
Ma, sad ste me zamislile sa ovim, a uopšte nisam pridavala značaja ranije, niti se opterećivala. Idem u temu "Vicevi"user posted image .


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
29.11.2011 12:16:25   
Olga75
kkazem ja sam zahtevala totalnu tako da ne znam koliki je bol . ako je i slican onome kad me je "koleginica "sila i skupljala krv , sta li je
drago mi je sto sam prespavala

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
29.11.2011 12:21:49   
Didy
IZVORNA PORUKA: Olga RR
drago mi je sto sam prespavala


Pitali Pericu...user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
29.11.2011 12:24:57   
Olga75
user posted image
i taaako , pricam ja o svom spavajucem iskustvu user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
29.11.2011 12:31:28   
Didy
IZVORNA PORUKA: Olga RR

user posted image
i taaako , pricam ja o svom spavajucem iskustvu user posted image



Ma, više sam te citirala zbog toga što je i meni drago što sam prespavala, a i da naglasim da više ne razmišljam o tome, nego o vicevima.user posted image
Hvala za stručno mišljenje.user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
29.11.2011 12:33:59   
Olga75
ma kapiram nego mi smesno : radili mi raviziju i nisam osetila user posted image
vazno je da nam nisu ostale neke posledice
ali desava se jako cesto da deo placente ostane user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
29.11.2011 17:53:47   
MalaMini
A da li kiretaža smeta kod narednih trudnoća?
Pre nego što su mi je uradili, pričali su da ne smeta, da ne brinem, bala, blaaa..
Onda su je uradili, ja sam pala u žestoku depresiju i mislim da nikad neću da se oporavim od toga.
Kad je sve prošlo, iako nije bilo nikakvih komplikacija, pričali su da ne znaju da li mogu da zatrudnim dok ne počnem da pokušavam. Kako sad to? Čas sigurno može, čas ne znaju dok ne pokušam. A materica izgleda sasvim normalno na UZ.
Imala sam dve biohemijske od tada. Jednu nisam ni registrovala (beta je bila 10.8 i to je to), a ovu drugu sam itekako primetila. Plašim se da zbog kiretaže sada materica ne može da primi plod.


_____________________________

Ma nema šta ne mogu, samo kad se trude, velika deca za male ljude :)))

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
29.11.2011 17:57:51   
maslackic
Iskustvo moje drugarice koja je tri puta radila kiretazu svojom voljom, treci put cak nisu lepo ni odradili pa je opet isla, sada ima dvoje zdrave dece , nikada nije imala probleme zbog kiretaza...

tako da samo opusteno user posted image

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu MalaMini)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
29.11.2011 18:01:19   
MalaMini
Jao, maslackicu, hvala ti do neba user posted image Nadam se da ce sledeci put upaliti user posted image

_____________________________

Ma nema šta ne mogu, samo kad se trude, velika deca za male ljude :)))

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
29.11.2011 18:33:44   
maslackic
zelim ti od srca da sto pre imas bebuu user posted image

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu MalaMini)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
30.11.2011 10:17:29   
boba 11
Samo da ti kazem nesto o sestrama i babicama.Mislim da njih ne treba nista previse zapitkivati jer se prave da su popile svu pamet ovog sveta, naravno ima i onih koje nesto znaju, ali za sva pitanja koja nas muce treba pitati doktore zato su se skolovali.
Ja sam sa prvim detetom krvarila svih 6 nedelja i kad sam trebala ici na pregled posle tih 6 nedelja pitam sestru koja je tad radila u ZOV ns da li je to normalno a ona kao sva uspanicena kaze da sam se trebala ranije javiti i da dodjem hitno na pregled jer mi je mozda ostao deo posteljice . user posted image Pazi ti taj mozak pa da je ostao deo ja bih tad vec uveliko bila pod zemljom hladna od sepse.
Tako da od tad nesto njih ne uzimam u obzir kao kompetentne za odgovore.
Moja savet dakle SVE STO VAS INTERESUJE PITAJTE DRuser posted image

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
17.3.2012 12:33:10   
dijana1*
Pre mesec dana sam radila kiretazu, posto mi je materica zavaljena stvorio se krvni ugrusak. To je sve vreme po malo izlazilo a juce je krenuo odliv. Ostala sam u bolnici i pponovo su mi radili kiretazu.
U ponedeljak cu tacno znati da li je radjena kiretaza ili revizija. Dr koji je radio otisao je kuci a drugi doktori u bolnici nemaju pojma sta mi je radiouser posted image
Sva sreca pa sam pre bolnice otisla privatno kod svog dr i on mi je objasnio sta se desava i rekao da bi se trebala uraditi revizija vakumom. Kada sam dosla u bolnicu dr kaze radicemo kiretazu ja mu kazem da mi je moj dr rekao da bi se trebala uraditi revizija a on pa to je isto user posted image ne moze nikako biti isto jedno je kiretaza a jedno je revizija.
Sada sam kuci, osecam se malo malaksalo i molim Boga da ovog puta bude sve kako treba.

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
18.3.2012 9:24:02   
dijana1*
Danas sam opet pocela malo da user posted image , juce nije bilo nista. Da li je to normalno, ne znam sta da ocekujem da li treba ili ne treba da ide user posted image i koliko?
Totalno sam zbunjena, samo da se opet nesto ne iskomplikuje user posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
19.3.2012 17:49:29   
Anoniman
dijana, posto je proslo mesec dana od revizije, pretpostavljam da bi ovo sad mogla da ti bude menstruacija. imas i temu krvarenje posle spontanog. u svakom slucaju zelim ti da se brzo oporavis i da dobijes jednu lepu bebicu.

(odgovor članu dijana1*)
  Direktna veza do poruke: 92
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
19.3.2012 18:51:26   
dijana1*
Kseno bila sam jutros na kontroli, a sada idem privatno kod dr da vidim sta ce mi reci.
To je proslo mesec dana od kiretaze a sada mi je najverovatnije radjena revizija, dobila sam danas otpusnu listu pa cu sada pitati dr. da mi sve objasni.
Moguce je da je krenuo ciklus, ali taj ugrusak koji se stvorio odmah posle prve kiretaze nije izasao, mesec dana je bio u meni i onda je doslo do problema. Nije mogao sam da izadje, organizam se mucio. Jedan deo ugruska je zapeo u grlicu pa ga je doktor izvukao. Ma da ti ne pisem detalje, mislim da jos nisam svesna ni sta se desilo.
Idem da se spremam pa kada se vratim pisem sta mi je rekao doca.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
19.3.2012 20:53:53   
Anoniman
onda ne znam, ali kad je meni radjena revizija, dr je rekla da se to racuna kao pocetak ciklusa, tako da bi za tacno mesec dana mogla da bude i prva menstruacija.

(odgovor članu dijana1*)
  Direktna veza do poruke: 94
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
20.4.2012 17:43:49   
dijana1*
Danas mi je krenuo prvi ciklus posle druge kiretaze, prvi put je krenuo tacno 28 dana posle kiretaze pa se zakomplikovalo i radili su mi ponovo kiretazu. Sada sam ponovo dobila user posted image nakon 35 dana, samo da ovaj put bude sve kako treba user posted image
Malo me je slomilo nemam snage da ista uradim user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
17.1.2013 14:37:35   
jovana13
Zanima me da li moze ovde da se napise iskustvo o reviziji? Samo ovu temu sam nasla pa da ne kuckam dzabe ceo post o tome ako postoji druga tema?

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
17.1.2013 15:43:19   
Zebica
Pa evo ja sam u septembru prošle godine posle spontanog imala reviziju. U mom slučaju se desilo, to da me nisu dobro očistili prvi put ,budući da su mi zbog spontanog odmah i bez anestezije iskiretirali. Dan posle sam morala ostati u bolnici da mi odstrane ostatak posteljice i to vakumom da mi ne bi dalje dirali zid materice. Revizija je ponovna kiretaža ukoliko postoji razlog za to.

(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
17.1.2013 17:32:28   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: boba 11

Samo da ti kazem nesto o sestrama i babicama.Mislim da njih ne treba nista previse zapitkivati jer se prave da su popile svu pamet ovog sveta, naravno ima i onih koje nesto znaju, ali za sva pitanja koja nas muce treba pitati doktore zato su se skolovali.
Ja sam sa prvim detetom krvarila svih 6 nedelja i kad sam trebala ici na pregled posle tih 6 nedelja pitam sestru koja je tad radila u ZOV ns da li je to normalno a ona kao sva uspanicena kaze da sam se trebala ranije javiti i da dodjem hitno na pregled jer mi je mozda ostao deo posteljice . user posted image Pazi ti taj mozak pa da je ostao deo ja bih tad vec uveliko bila pod zemljom hladna od sepse.
Tako da od tad nesto njih ne uzimam u obzir kao kompetentne za odgovore.
Moja savet dakle SVE STO VAS INTERESUJE PITAJTE DRuser posted image


Cico ja sam isto tako 6 nedelja krvarila, ostao je deo posteljice - niti temperatura, niti upala, niti sepsa.... tako da nije ti ona bezveze rekla da odmah dođeš.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
18.1.2013 13:31:05   
jovana13
Drugi porodjaj mi je prosao brzo i lako. Kad me je dr usivala videla sam po njenom izrazu lica da joj je nesto cudno,a samo je rekla sestrama da me prate. Na svakih pola sata do sat vremena su me obilazile gledale koliko krvarim i jel imam bolove. Meni se stomak naduvao boleo me onda one dodju jedna mi pritisne stomak izadje lokva krvi a meni svane. I tako su me ostavljale ni posteljinu mi nisu menjali stopala su mi bila krvava. E onda ujutru oko pola 8 je prosla druga dr pored sobe i rekla da me odvedu kod nje. Ja pojma nisam imala sta ce da mi rade niti mi je iko rekao. Zvezde sam videla drage moje boli vise od porodjaja. Instrumentalna mi je trajala 10tak min i jace jer nisu imali sve instrumente tu vec su trcale par puta sprat nize po njih. Jos mi dr kaze kad sam se od bola malo mrdnula Zlato nemoj da se mrdas iscupacu ti dole nesto user posted image ja sam samo gledala u ogromno svetlo iznad glave i mislila na decu.

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
18.1.2013 13:36:30   
jovana13
a niko mi nije spomenuo anesteziju, i to sto me svi znaju jer mi je rodjena tetka doktorka u zc i dugo bila nacelnica jednog odeljenja i majka med.sestra takodje na tom odeljenju radi. Zato sam naucila da ce da nadrljas imao nemao vezu. Jedino mislim da me je moja dr porodila ovo se ne bi dogodilo. Jer ta druga koja jd bila na porodjaju nije mi ni pregledala posteljicu babica je izvadila i pomerila pozvala je dr a dr je sa 5m udaljenosti pogledala na blic i rekla dobro...

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Da li smo zaista prestare za trudnoću nako...
Ne želite bebu posle 35.? U redu, ali nemoj reći da si stara! Postoji bezbroj razloga za rađanje dece posle trideset pet...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here