|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Razlika kiretaža / revizija?
22.11.2008 11:50:55   
guppy RR
Naša lady pita:

IZVORNA PORUKA: lady
I kakva je razlika izmedju kiretaze i revizije?


Zna li neko user posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
22.11.2008 12:36:44   
lady
E hvala ti punooooooo!!!!user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
22.11.2008 13:13:18   
guppy RR
Sad sam našla nešto malo o tome na internetu i koliko ja shvatam, revizija se odnosi na čišćenje posteljice posle porođaja... recimo, ako se posteljica ne porodi cela, već deo nje ostane u tebi.

Ako nađem još o tome, pišem...

(odgovor članu lady)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
22.11.2008 13:24:16   
kumara
Evo ja sam ovo nasla:

- KLIK
- KLIK

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
22.11.2008 13:54:32   
lady
Revizija moze biti rucna i instrumentalna, radi se nakon porodjaja, kada postoji atonicno krvarenje i sumnja na zaostale delove posteljicnog tkiva.
Sad mi to malo nije jasno!Radi se posle porodjaja??meni su to radili posle pobacaja!
user posted image
na zivo i strasno je bolelo
upsss STRASNO JE BLAGA REC!

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
22.11.2008 16:13:47   
Lu
Jao Bože to su meni radili poslije porođaja,i tek sad znam što je to ustvari a sjećam se kada je doktor rekao,
meni nije drago što ti ovo moram uraditi ali moram i pitala ga sestra hoćete li ručno,
pomislila sam pa nemože biti gore od poroda,ali...
Neželim ovo nikome.
Zašto dođe do toga da ostanu komadići posteljice?
Jel može to imati veze stim da sam imala indukovani porod,ni to nisam znala do poslije? 

(odgovor članu lady)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
22.11.2008 20:31:50   
lady
Joj grozno mi je i da se secam!Ali nerazumem zasto su to meni radili?kad sam rekla to svom doktoru rekao je da mu je jako zao sto me je poslao u drzavnu ustanovu da to oni urade jer je mislio da ce me opiti!
Ja nisam dobila nikakav oblik anestezije to je trajalo manje od dva minuta mada je meni delovalo kao citava vecnost!
Posto je kod mene to vec samo donekle izaslo!!
plod je bio samo 30milimetara veliki ali uradili su to za svaki slucaj da nesto ne ostane!
I posle tih 2minuta odmah sam otisla kuci!!
Ja neznam da li je to normalno?user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
22.11.2008 20:41:34   
oliveradj
Pa oni nisu normalni u takvim slucajevima mora se pacijent uspavati. Strasno!!!

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu lady)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
22.11.2008 21:05:38   
lady
Da zaista je strasno!to te navede da razmisljas dali ce ti se dogoditi sledeci put tako nesto!
Mada meni to nije bilo naj strasnije!NAJ STRASNIJe mi je bilo kada mi je doktor rekao ti ces biti dobro!PItala sam ga za bebu rekao je da mu je zao i da je beba ispala iz materice!
To je bilo strasnije od deset revizija!!!!
Ma da nepredajem se tako lako pokusacu ponovo jeste da je proslo samo dva meseca ali rizikovacu!!!user posted image user posted image

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
22.11.2008 22:41:29   
guppy RR
Idi u našu temu "Čekamo na dve crtice". Tamo smo odlučile svaki mesec da izbacimo jednu koja se trudi za bebicu i šutnemo je pravo u temu Trudnice, gde ste user posted image

(odgovor članu lady)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
19.2.2009 3:26:29   
kumara
Citam nesto po forumu i nalatela sam na ovu temu... user posted image

Na zalost sad znam da se Revizija radi i posle spontanog pobacaja, samo za razliku od lady, meni su je radili u totalnoj anesteziji.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
19.2.2009 15:49:48   
pače
Meni je kiretaža isto rađena u totalnoj,posle sam morala da ležim dva sata u bolnici,a koliko sam čula revizija posle porođaja se ne radi pod anestezijom.

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
19.2.2009 15:52:16   
pače
Lenka,da li se sećaš koliko si krvarila posle kiretaže?Meni malo curi pa stane,pa opet curi...

(odgovor članu pače)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
19.2.2009 15:53:03   
guppy RR
pače, tu je Lenka pa će sigurno videti tvoje pitanje...
... a ja samo da iskoristim priliku da te zagrlim user posted image

(odgovor članu pače)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
19.2.2009 15:55:22   
Anoniman
Mislim da Lenka nije imala kiretažu nego reviziju.

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
19.2.2009 15:56:09   
pače
I još jedno pitanje za Lenku(izvini ako davim),taj ph nalaz što dobiješ kasnije,šta u stvari znači?Da li ti nalaz razjasni zbog čega je došlo do spontanog/nerazvitka ploda ili šta?   

(odgovor članu pače)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
19.2.2009 15:58:20   
Modessty
I meni su posle spontanog radili reviziju na živo! Nikakva anestezija, ništa!
Užas!
A trajalo je nekih 10 minuta. Meni se činilo kao večnost. Kao da mi je čupala sve iz stomaka.user posted image
Da nisu bile dve studentkinje pored mene i stavljale mi vlažne maramice na čelo sigurno bi se onesvestila.
Naravno radjeno je u bolnici.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
19.2.2009 16:46:27   
andrijana
Meni se smucilo sve dok sam bila u bolnici. Ja sam cekala na pregled,redovan jutarnji,posle vizite kad je preko reda,hitno,dosla jedna romkinja koja se zalila na bolove. Cekala sam ispred ordinacije dok su njoj radili kiretazu nazivo. Jadna zena se toliko drala da se i meni priplakalo i stvarno mi nije trebalo da to slusam. Sestra je izletela iz sobe i oterala me u svoju,zvace me kad zavrse. Uzasno sam se uplasila i to necu nikad da zaboravim. A cekala sam dan da se porodim. Stvarno su nenormalni sto to rade bez anestezije i jos su se drali na nju da ne vice,nije nista strasno. Uzas!

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
19.2.2009 16:47:36   
andrijana
 A revizija mi je bila SAMO NEPRIJATNA!

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu andrijana)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
19.2.2009 17:01:19   
Modessty

IZVORNA PORUKA: pače

I još jedno pitanje za Lenku(izvini ako davim),taj ph nalaz što dobiješ kasnije,šta u stvari znači?Da li ti nalaz razjasni zbog čega je došlo do spontanog/nerazvitka ploda ili šta?   


U izveštaju patologa dobiješ podatke o plodu, njegovom razvoju, da li je bilo nekih anomalija i slično. Ali teško da ti to može reći sasvim tačno zašto je došlo do spontanog.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu pače)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
19.2.2009 17:08:56   
Jacaca
Histo patoloski nalaz ili hp, ne moze da ti kaze zasto je beba otisla, osim ako je u pitanju neka maligna promena u materici ili hronicna upala endometrijuma, ili postojanje neke bakterije, infekcije. Dok su radili reviziju uzeli su parce tkiva i poslali ne bi li proverili da li se neka od navedenih promena u materici desila. Ako je taj nalaz uredan, znaci da se beba nije dobro razvijala, ucvrstila, ili sama oplodnja nije bila dobra pa je organizam prirodnom selekcijom izbacio. Na to niko nema pravi odgovor

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
19.2.2009 17:10:59   
Jacaca
Modesty, pa u isto vreme pisemo istu stvar. Samo sto ja pokusavam posiroko da objasnim.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
19.2.2009 17:47:32   
pače
Devojke,hvala na odgovorima

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
3.4.2009 16:03:02   
lady
e ovako posto je tesko doci do kraja teme zelimo novog clana evo ja u ovoj temi da vam kazem da ja ledy posle spontanog pobacaja u tibi imam bebu!to jest trudna sam 11nedelja sve je u redu i nadamo se da ce tako i da ostane!
svim devojkama,zenama bih dala savet da se opuste maksimalno i da nerazmisljaju o tome
vec polako sve na tenane znam da je malo nezamislivo ali veruj te mi pali!
voli vas vasa lady!

(odgovor članu pače)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
3.4.2009 16:09:26   
sneza24
Lady cestitam user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lady)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Retke bolesti deca češće nasleđuju od oca
Greške u očevoj DNK mogu biti uzročnici retkih bolesti kod dece, jer se upravo od očeva nasleđuje četiri puta više novih...
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here