|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kada dete udari dete
4.7.2009 22:00:53   
Dora
Ne znam koliko je pametno učiti decu da vraćaju udarce. Lako je to izvodljivo dok su mali. Tuku se rukama, guraju, pljuju, gađaju kamenjem... Kad malo odrastu, počinju nositi noževe i palice ne znajući posledice toga, a sve u cilju (koji im je odranije poznat)- vratiti što jače! Čitam po novinama naslove tipa: U tuči maloletnika smrtno stradao..., Maloletnik izbo nožem... itd...
Ne bih volela da takav maloletnik jednog dana udari moje dete, a pogotovo ako mu kurčevito bude vraćen udarac... Kraj priče je potpuno izvestan i uobičajen... Na žalost...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: kada dete udari dete
4.7.2009 22:06:50   
gracija
Sigurno da nije pametno ga uciti da vraca udarce,ali nije ni pametno uciti ga da trpi maltretiranje od strane drugoguser posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: kada dete udari dete
4.7.2009 22:34:19   
guppy RR
znate šta ću vam reći... kad sam bila mala, igrala sam se na ulici sa još jednom devojčicom. Stalno nam je prilazio dečak od komšije i prkosio, bacao naše stvari u nas i tako. Jednom sam ga toliko pretukla (znači dete udarilo dete) da je otišao plačući svojoj mami i nikad se više nije usudio da nas dirne.

... sve u svemu, deca smo to sama rešila.

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: kada dete udari dete
24.8.2009 13:26:23   
oliveradj
Ja sam se juče iznervirala na rodjendanu. Moja Adrijana je mala slavljenica ima četiri godine i jako je bezobrazna užas. Naravno ona je trčala za decom i ona je samo čekala priliku da joj nešto uradi i stala joj je na ruku, kao ovaj mali me gurnuo, a videla sam da je to namerno uradila. Ja sam bila baš drska prema njoj jer me je izvela iz takta. Onda je vozila bicikli prema njoj i kaže mi jel može ona da se pomeri na to sam takođe rekla pa što voziš prema njoj, starija se pomeri se ti. Njena mama uopšte nije reagovala (bilo je baš dosta drskosti svo vreme u njenom ponašanju), da sam jedva čekala da odem kući nadam se da neću morati da ih vidim do iduće godine i duže. Stvarno mrzim kad neko tako vaspita dete, jako volim da odem kod kumova koji su nam krstili dete njihova malena se ponaša mnogo drugačije iako je takođe starija od moje.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: kada dete udari dete
24.8.2009 13:50:54   
prase
Ja ću svoju decu vaspitati tako da prvi ne udaraju, ali da vrate kada ih neko udari. Kada odrastu za nivo noževa i bejzbol palica, znaće i da treba da se klone takve dece i da ne ulaze u raspravu, a pogotovo da se ne druže sa takvom decom. Mislim da roditelji mogu da utiču na detetov izbor drugara, a dok se deca druže sa sebi sličnom decom, maksimalno može da razmeni par ćuški i to je to.

E sad starija deca... ljubomora... ne znam. Ja isto imam problem kada neko dete namerno radi ono što Urošu smeta ili ne obraća pažnju na njega toliko da ga dovodi u opasnost od padanja ili udaranja. U tim situacijama nemam problem sa tim da dreknem na tuđe dete, pa ako će mama da ga brani, dreknuću i na mamu. Neka proba da me ubedi da je u redu da njeno (starije) dete maltretira moje. Naravno, prvo probam (dovoljno glasno da detetov roditelj čuje) da kažem smireno: "Nemoj, Uroš je mali..." ali ako me ne posluša iz prve, onda podignem ton "Nemoj, lepo sam ti rekla...". Tri puta nikome ne opraštam i onda se derem i baš me briga. Zašto moje vaspitano malo dete da trpi tuđe nevaspitano veliko?! Nije me briga ako se roditelji pokunje i neće više sa nama da se druže, nama takvi drugari i ne trebaju.


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: kada dete udari dete
24.8.2009 13:56:04   
mamanp
Zaboravila sam na ovu temu.
U petak odem da uzmem malu iz jaslica. Vaspitacica ostavila poruku koleginici da mi kaze da je devojcica od gazde jaslica (privatno je) ujela moju malu za prst. Ajd' rekoh deca su, sigurno nije mnogo. Kad mojoj jadnici prst pocrveneo, otekao, ranica kod nokta. A najgore je sto je ta devojcica mladja godinu dana od ove moje. Danas kad odem da je uzmem skrenucu paznju i vaspitacici i toj gospodji od majke da malo bolje pripazi na svoje dete i da nauci dete da druga deca u vrticu ne treba da se ujedaju.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: kada dete udari dete
24.8.2009 14:00:18   
Nika 24052006
Da,žalosno je što nismo pametni što učiniti,ako učimo djecu da ne smiju tući,dođu drugi i onda klate po njima,jer se ne znaju braniti,ako ih učimo da se tuku,dobiju titulu neodgojene djece...Teško je tu razlučiti što je bolje.Najgore je što u današnje vrijeme djeca već u osnovnoj školi nose kojekakvo oružije,od palica do noževa..Sva se naježim kad u crnoj kronici skoro svaki dan čitam o nasilju između vršnjaka koje često kobno završi...

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: kada dete udari dete
24.8.2009 14:01:29   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image PRASE ODLIČNO


Kad je Meri imala dvije godine , odlutamo u jednu igraonicu, u kojoj budu i roditelji s djecom...i tu je bila djevojčica od nekih svojih 5 godina (igrom slučaja znam joj i roditelje), mama i tata su sjedili pili kafu na skroz drugom kraju te kafane u kojoj je i igraona... i sad ta mala je nosala kesu sa sobom, i ja joj govorim "ostavi kesu tu ima male djece mogu se ugušiti"

samo što sam se okrenula da dohvatim tašnu sa nekog pulta, to odvratno derište je mojoj Meri počelo stavljati kesu na glavu.
Ja sam je tako zgrabila za ruku i bukvalno izbacila iz igraonice...
naravno dovela je ćaću ... tako sam se izderala na njega ...mogla sam ga udaviti golim rukama...
oni piju kafu i rahat od pameti a ne znaju šta im dijete radi ...ebe se njih

joj i sada se naježim kad pomislim šta se moglo desiti da sam i ja tako kulirala na drugom kraju objekta i srkala kafu

pa to ni sada ne radim...jednostavno ne skidam oka sa njih

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: kada dete udari dete
24.8.2009 14:03:38   
oliveradj
Moji prijatelji su imali problem takav da su se družili godinama sa nekim ljudima kasnije su došla i deca i naravno njihovo starije dete je udaralo svu decu manju iznenada lepo se zaigra i onda udari i oni navijaju još i uče je kući tako treba. Oni su ćutali žalili su se drugima, ali ja ne bih mogla ja bi im rekla i ne bi mi bilo žao da se posvađam s njima.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: kada dete udari dete
23.10.2012 15:25:41   
Olga75
evo mene u ovoj temi
moja Marija ne zna da se brani user posted image , danas mi kaze vaspitacica da se zalila da je udarila deojcica bez razloga , koliko je to bez razloga ne znam , ustvari nije ni bitno , bitno je to sto sam je pitala : zasto se nisi branila ona mi je rekla jesam , pitam je kako a ona stavila rucice ispred lica i kaze ovako user posted image
srecice moja to nije branila sam se
i sad sam ja u problemu , nikad je nisam ucila da treba da se brani tako sto ce udariti drugo dete a nikako je nisam ucila da silom istera svoje , znaci agresija ne dolazi u obzir jer svakog boli kad ga tuku i blablabla
sta sad ?
ja jednostavno ne mogu da prevalim preko usta : udari je nazad a ne mogu ni da dopustim da nekom bude vreca za udaranje
slazem se decija posla ali ...
ne znam , kazite mi kako sad da reagujem , kako da je naucim da se odbrani a da ne udara user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: kada dete udari dete
23.10.2012 15:43:47   
Jeca*
nisam pametna. Ja sam rekla Luki, svojevremeno, da kaže vaspitačici kad ga neko udari ili povredi, pa je jedno vreme bio najveća tužibaba user posted image user posted image  opet...mislim da je to nešto što moraju sami da nauče kad su bačeni u tu sredinu...

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: kada dete udari dete
23.10.2012 15:50:21   
Olga75
pa tuzaka se i ona user posted image
do sada mi nisu govorili kad nju udare , zalila mi se ona sama a danas mi je vaspitacica rekla a sam nekako to proknjizila kao ozbiljnije user posted image
i kaze , ne znam dal i je bez razloga jer Iva nije takvo dete , ja sam bila iskreno zatecena i jedva cekam sutra da kazem : ako Marija kaze da je bez razloga sigurno je u njenoj glavici bez razloga jer Marija nije dete koje laze
mislim decija posla , kako je marijibez razloga tako je ivi sigurno s razlogom
ne znam ustvari kako je vaspitavati dalje user posted image
nauciti je da se koristi svim sredstvima pa i agresijom ili da bude hipik i mirise cvece
stvarno ne znam

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: kada dete udari dete
23.10.2012 15:52:23   
jance
takodje me zanimaju iskustva na ovu temu... nedavno sam bas trazila nesto slicno na nekoj drugoj temi ako se dobro secam. Ogi nije od one dece koja ce povredjivati ostale, ali takodje je i blagi dibidus sto se odbrane tice... znam da je jos mali i da naivno ocekuje da svi budu apsolutno dobri prema njemu, ali opet....
imamo kumove ciji sin je 6 meseci stariji od Ogija i poprilican je harambasa... nekoliko puta su se ljudi na nasim proslavama zalili kako im doticni decak udara decu. a roditelji ne reaguju... osim ako reakcijom ne nazivas: neeeemoj sreco, puuusti ga.. i na tome se zavrsi sve, dete nastavlja da ide po sobi i nekom igrackom taba decu po glavi a mama nastavlja da pijucka kaficu... sad, situacija je neprijanta, ostala deca placu i njare se, i sklanjaju se od igracaka, dok ovaj nastavlja da hara... iskreno, Ogi je nekako naviko i uopste vise ne reaguje na njega (ako nije umoran), jednostavno se samo pomeri i nastavi gde je stao, ali sam se bas zamislila sta bi radila kad bi moje dete bilo takvo? i suprotno, dali bi ga ucila da vrati, ili bi ga ucila da ode pa prijavi starijem, pojma nemam...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: kada dete udari dete
23.10.2012 16:00:06   
sneza24
Isti problem imam sa Davidom.Nezna da se brani.On stvarno nikog ne dira,ne udara,ne otima igracke.Kad ga neko od dece udari on samo cuti i gleda.Kad ga pitam da li ga je taj i taj udario on kaze da nije iako sam ja videla da jeste.
I samo zato sto je takav resila sam da ga naucim kad ga neko udari da vrati.Jer necu da dozvolim da ga neko udara a da on cuti.Vrati mu pa ce taj videti da znas da se branis.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: kada dete udari dete
23.10.2012 16:00:58   
Anoniman
Mi smo bili mnogo puta svedoci kako veća deca na igralištu zaista ničim izazvana i iz čista mira idu okolo i šopaju manje klince... I uvek mi roditelji te mlađe dece moramo da reagujemo, jer na veće niko ne pazi user posted image Ali mm je počeo da objašnjava kad i kako Miki treba da vrati udarac. Mislim da još nije bio u prilici da to primeni, jer smo mi uvek u blizini, ali zna da se otima za svoje. U tome je prvak user posted image Videćemo kad krene u vrtić

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: kada dete udari dete
23.10.2012 16:03:28   
Olga75
ja jednostavno ne mogu da prevalim : udari nazad user posted image
mislim , majku mu zar smo divljaci da se bijemo medjusobno , ne znam
stvarno sam u problemu
ona stvarno nije agresivna , jeste ona nemirna , trci , skace , galami ali niko je nije ucio da ako sopi drugo dete moze da uzme igracku ili sta ja znam
nije cak ni sama dosla do tog zakljucka

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: kada dete udari dete
23.10.2012 16:07:28   
jance
dobro, Ogi za otimanje ukljucuje sirenu, i nema sile da ne skontas da mu je neko oteo nesto... jedino me to udaranje buni. bila sam bas u problemu sada za rodjendan, kumovi su nam, moramo da ih pozovemo, a opet, bila su tamo ili mnoogo starija deca od njega, koje on nije zarezivao, ili njegova generacija ali malko mladji (nekoliko meseci)... e sada, sta se desavalo, pojma nemam, bila sam u haosu, ali sam skontala da je kumce bilo nesto neurozno i bolesljivo pa je celo vreme proveo u maminom krilu.. a i ja sam imala dve devojke koje sam zamolila da se postaraju za tu manju decu (puzavce i one koji su tek prohodali) pre svega misleci na njega i sta bi sve mogao da im uradi...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: kada dete udari dete
23.10.2012 16:09:13   
Anoniman
Pa vidi to deca rade user posted image Ja sam se sa mojim bratom makljala do srednje (onda me je prerastao user posted image )... To je deci u prirodi, samo im treba objasniti kad je ispravno da vrate i da NIKAD ne započinju... Iskreno, ja sam to prepustila mm, jer je on muško, pa da mu on objasni, pretpostavljam da će mene to čekati sad sa ćerkom user posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: kada dete udari dete
23.10.2012 16:10:03   
cockic
e jance kao da pricas o mom petruuser posted image nije smesno ali i jeste pravo da ti kazem moj petar je sad u fazonu da i kad mu se obracam dodji ili nemoj da me nekonstatuje juce se napolju zabrinu da me necuje ali svati ja da mi dete fantasticno cuje ali da je ova faza ponasanja zeznuta.ja bi se zabrinula da se tako ponasa sa 7 godina pa bi potrazila strucnu pomoc a sad sve pridajem tome da je faza.kao sto je bilo ujedanje,sad je na redu stipanje,udaranje....dosta toga petar o toj samoodbrani je naucio u vrticu predpostavljam da su njega isto stipali udarali.e sad kad ce proci ne znam ja strpljivo cekam.svatila sam da batine ne znace nista dobije on batine kuci jer on to isto radi i leni sto radi i drugoj deci.i pricam mu da to ne radi on samo kaze nece vise to radi i opet,opet...
e sad taj decko koliko svati ima 18 meseci moj petar tad nije znao to samo je nas kuci ujedao dok mu neizadjose svi zubi e sad vidi da me lena ujeda pa mislim da treba opet i on.tako da se i sa tim ujedanjem opet borim.u vrticu mi je juce tata njegovog drugara reko da ga cupa,znam cupa i lenu ja se max trudim a dete me nekonstatuje.

bas juce u parku kad sam sedela sa tim tatom kazem sad da sam se porodila a on se ovako ponasa ne znam sta bi radila,zato je mnogo bolja manja razlika mada sve je i od deteta do deteta.lena mi je skroz kontra od petra barem mi tako deluje on je i kako beba bio mnogo zahtevniji od nje.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: kada dete udari dete
23.10.2012 16:13:18   
Olga75
ma znam N i n a da to deca rade , verovatno sam radila i ja ali mi nekako ako joj kazem udari je nazad to ohrabrivanje da udara a od udari je nazad do pljas , moja ljuljaska je mali korak
tako nekako rezonujem
ne znam i dalje

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: kada dete udari dete
23.10.2012 16:15:25   
jance
mi smo 3 sestre i nikad se tukle medjusobno nismo, mislim da nam to nikad ni na pamet nije palo... nasa mama je imala politiku, ako ne volis da te udaraju, ne udaraj ni ti... ali smo zato znale poprilicno krvnicki da se svadjamo - jezikom user posted image

sad, ja imam decaka i meni je sve to novo. nebi da bude neki njanjav, ali opet necu ni da vaspitavam siledziju nikako....

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: kada dete udari dete
23.10.2012 16:16:58   
sneza24
Olga slazem se da nismo divljaci da se medjusobno bijemo ali zasto bi Marija morala da trpi dok je neko udara.Uostalom videce i druga deca da se ona ne brani pa ce im biti zanimljivo da je tuku.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: kada dete udari dete
23.10.2012 16:18:34   
Anoniman
Pa to jeste malo nezahvalno, jer su oni mali da shvate gde je granica, ali mi njemu stalno govorimo da se na taj način ništa ne postiže bla-bla da on ne bi započeo.... Ali to da se on igra na stepenicama tobogana, a da ga drugo dete (iako može da prođe pored) udari iz čista mira, mi smo mu sto puta rekli da udari tada nazad... E sad, stvar je i u tome da ovakvi "napadi" dođu iznenada, pa se on toliko zbuni, da ne stigne da odreaguje...

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: kada dete udari dete
23.10.2012 16:26:03   
cockic
nezaboravite da su devojcice drugacije,nepametujem nego sam procitala knjigu kako odgajati cerke u kojoj ima objasnjeno sta rade decaci i zasto a sta devojcice user posted image mada i bez te knjige znamo da devojcice se naravno retko kad tuku mozda ima neki izrod user posted image salim se ali ja koliko znam i bez te knjige devojcice su od strata recitije i one kad krenu da se objasnjavaju vec od jaslica kreceuser posted image

ja i mm setamo letos ovde kod nas sve su ulice nema blizu parkica pa je toj deci ulica park mada jako je slabo prometna, bogami grupa devojcica kad krene da se objasnjava mm kaze meni vi ste od malih nogu spremne za svadju user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: kada dete udari dete
23.10.2012 16:27:28   
Olga75
Snezo , u pravu si ako se ne brani dobijace od bilo koga za bilo sta
moram da joj kazem da se brani
probacu sad sa igrackama da rekonstruisemo situaciju pa tako nekako
mislim da bi mi bilo lakse da joj objasnim zasto nekog da ne tuce nego da se brani user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ko su deca koja nemaju alergije i nisu bol...
Većina nas se sa radošću seća odrastanja, u kojem je igra u blatu i pesku bila svakodenvna aktivnost, a često i vrhunac ...
Pepeljuga ( srpska narodna bajka)
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here