|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bušenje ušiju
16.8.2009 22:13:44   
prase
Ja sam išla da mi naprave rupice za minđuše na ušima (ne volem izraz "bušenje ušiju", asocira me na nešto deseto user posted image ) kada sam imala 18 godina. Koliko se sećam, nije bolelo, to jest - osetila sam nešto ali to je trajalo milisekund, kao da me neko pecne gumicom od tegle... ne znam da li me razumete...

E sad, kao što reče Lenka, beše "in" da se ima više rupa, pa tako ja na levom uhu imam 2 rupice a na desnom jednu. Nosila sam medicinske minđuše neko vreme (ne sećam se) i ne pamtim da su mi nešto smetale... a inače spavam na stomaku, tj. spavala sam pre trudnoće...

Kada se Uroš rodio, poskidala sam minđuše čim smo došli kući iz porodilišta, jer sam imala neke čudne kojima sam mogla da ga ogrebem. Do dana današnjeg nisam stavila druge... Ponekad mi nedostaju, navikla sam da ih čačkam dok razmišljam, mada od kada sam na porodiljskom malo razmišljam - mozak mi uglavnom radi oko Uroša i eventualno kontroliše da se ne upiškim...


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Bušenje ušiju
3.9.2009 22:42:58   
nina83
Moja svekrva me pitala da li hocu da bebici probusimo usi cim izadje iz bolnice, kao to moze patronazna sestra da uradi, kao takav je obicaj. Ja iskreno nikad za to ranije nisam cula i slogirala sam se. Zamislila sam odmah majusnu bebinu glavu i minijaturne usi sa mindjusama i delovalo mi je ruzno. Mislim da je to skroz nepotrebno i da beba treba prvo da se razvije, ojaca.
Cak sam za to da se to obavi kada vec sama bude mogla da odlucuje. To je nakit, ne nesto bez cega se ne moze.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Bušenje ušiju
3.9.2009 22:52:59   
kathy
Jao! Meni je to zastarelo, protivprirodno, da obicaj busenja usiju maloj deci svrstavam u zlostavljanje...
... inace, obicaj busenja usiju i stvaljanja mindjusa novorodjenim devojcicama potice iz nekih arapskih zemalja, u kojima se smatralo da zensko dete nista ne vredi, pa su mu stavljali zlatne mindjuse, da vredi koliko zlato u usima. Nikada ne bih dozvolila da mom detetu skrnave telo, nema sansi.

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Bušenje ušiju
4.9.2009 1:53:14   
sonja999s
ja kad budem imala devojcicu, necu joj busiti usi. neka to ona uradi ako i kada bude zelela

(odgovor članu kathy)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Bušenje ušiju
4.9.2009 9:24:19   
Lu
Ja svom sinu neću bušiti uši,ako poželi sam nek se buši..isto bi uradila i sa djevojčicomuser posted image
Ja imam rupice u ušima a nikada ne nosim naušniceuser posted image

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Bušenje ušiju
4.9.2009 11:19:44   
afrodita
Meni je usi busila tetka Bosa sa koprivom i
sivacom iglom, posle toga svi su mogli da
dodju kod nas samo tetka Bosa nije. Toliko
me je bolelo.
Maji sam probusila usi jos u porodilistu.
Ona je imala zelju prosle god za jos jednu
rupicu i onda smo busili u zlatari. Kada je izasla
pitala me je: Zasto mi nisi odmah u porodilistu
probusila dve rupice na jedno uvouser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Bušenje ušiju
4.9.2009 13:32:45   
Rivana
Ja nemam busne usi glupsti nemam cerku a i da imam nikad joj ne bih busila usi meni je jako ruzno kad vidim bebu sa mindjusama, izvinjavam se ali deluje malogradjanski

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Bušenje ušiju
4.9.2009 13:45:19   
mamanp
Kod nas je obicaj da onaj ko detetu vidi da mu je nikao prvi zubic nesto kupi. Elem, ja sam bila ta koja je devojcici videla zub i bacim se u razmisljanje sta da joj kupim kad ima sve...i stavim ja nju u kolica i pravac zlatara - probusim joj usi i kupim mindjusice. Imala je 3,5 meseca.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Bušenje ušiju
10.9.2009 8:32:02   
oliveradj
Interesantna tema. Nisam imala bušene uši tražila sam minđuše u petom razredu i dobila bušenje ušiju nije bilo traumatično. Adrijani nismo bušili uši i nećemo još mada je dobila najviše minđuša za rođendan. Ona prosto obožava da dira uši ranije je čupala pa sam joj sklanjala ruku. Možda bi se povredila, a to mi ne treba nikako.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Bušenje ušiju
10.9.2009 15:37:59   
gina
Necu mojim devojcicama da busim usi!!!
Ne pada mi na pamet!

Ako budu htele, same ce to uraditi.
Nije to nista strasno, ja sam svoje izbusila, obicnom iglom za spric bez anestezije, sa 18 godina pa mi nista nije falilo.

Mislite li da sada nosim mindjuse?
Ma, naravno... samo mi one trebaju user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Bušenje ušiju
10.2.2010 21:51:44   
Nena81
Ajde devojke da vidim jesu li vam se misljenja promenila. Planiramo da krstimo nadicu i moja mama naravno ona hoce da joj kupi mindjusice, a ja se odmah bacila u rebus busenje usiju ili ne user posted image ? Ako bih joj ovako maloj to radila neznam kako se to radi, patronazna sestra, ko ? Ne bih smela da je vodim u zlataru nesto mi nije to higijenski user posted image ! Help please .

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Bušenje ušiju
10.2.2010 21:54:52   
lothroniell
Mene su tetke vodile da busim usi imala sam 2 godine... Bratovim cerkicama su jos u porodilistu izbusile setre. A ja ne znam da li bih busila usi devojcici kada bih je imala... user posted image Ako se ipak odlucis da busis, mislim da je najmanje bolno onim "pistoljem" za busenje, a sto se tice higijene to vec ne znam... user posted image user posted image user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Bušenje ušiju
10.2.2010 22:06:41   
Anoniman
Meni su ushi izbushene kad sam bila bash mala...i to mi je patronazna bushila... kaze baka da nisam ni pisnula (mama je bila pobegla iz sobe jer je mislila da tju se derati) i drago mi je shto je tako..jer sve rupice koje sam ja posle bushila ugnojile su se uzasno user posted image

I mojim tjerkicama nameravam da izbushim ushi dok su josh male....mozda vetj u prva 3 meseca....user posted image

(odgovor članu lothroniell)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Bušenje ušiju
10.2.2010 22:09:08   
Nena81
Hvala zenske ajde jos neko da se oglasi nebitno za ili protiv, stvarno sam u rebusu.

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Bušenje ušiju
10.2.2010 22:18:00   
Anoniman
Inache....ne morash u zlataru da je vodish.... kod nas ima i u privatnim poliklinikama da se bushe ushi...naravno vishe se plati (predpostavljam) ali si bar koliko toliko sigurna u higjenu u zdravstvenoj ustanovi....user posted image

(odgovor članu Nena81)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Bušenje ušiju
10.2.2010 23:56:49   
NadaR

IZVORNA PORUKA: afrodita

Meni je usi busila tetka Bosa sa koprivom i
sivacom iglom, posle toga svi su mogli da
dodju kod nas samo tetka Bosa nije. Toliko
me je bolelo.

Maji sam probusila usi jos u porodilistu.
Ona je imala zelju prosle god za jos jednu
rupicu i onda smo busili u zlatari. Kada je izasla
pitala me je: Zasto mi nisi odmah u porodilistu
probusila dve rupice na jedno uvo
user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Bušenje ušiju
11.2.2010 0:05:32   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: Rivana

nemam cerku a i da imam nikad joj ne bih busila usi meni je jako ruzno kad vidim bebu sa mindjusama, izvinjavam se ali deluje malogradjanski.


Potpisujem. Ne znam cemu to?

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Bušenje ušiju
11.2.2010 10:26:49   
Nena81
Ja sam vise za varijantu da joj ne busimo sad neka ona sama odluci kada poraste. Sto kaze moja sestra ko zna kakva ce biti moda za par god. A i malecka cacka usi, verovatno je svrbi sad posto joj rastu zubici, a dodatno bi joj alkice bile zanimljive, ne daj boze da ih otkine. Nisam nista razgovarala sa mm ali mislim da se samo ja pitam oko toga. Majka je majka za neke stvari.

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Bušenje ušiju
20.2.2010 21:47:50   
natty
mi smo mili probusili usi pre 6 meseci (sama je trazila) sve sam joj objasnila kako se radi i da ce malo boleti i htela je, junacki je podnela nije cak ni plakala. nosila je medicinke mesec dana i sama okretala svaki danuser posted image
onda smo izvukli te i stavili od belog zlata njih je nosila 3 meseca i jedno jutro ustane a uho se zagnojilo i izvucem mindjusu mazem 2 dana aciklovir mast i rupica zarasteuser posted image
sad nosi jednu mindjusu a kaze da ce drugo ponovo busiti u majuuser posted image
lenu sam pitala da li hoce da busi- nece i nismo joj busili
inace ima neki novi nacin busenja bez "pistolja" navodno bezbolan i mindjusice nisu glomazne kao medicinke i nisu od zutog zlata koga interesuje neka se raspita u zlatarama

_____________________________

za sreću malo treba jedna topla reč i ljubav do neba

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Bušenje ušiju
20.2.2010 22:12:18   
She Ra
Meni moji nisu busili usi kada sam bila mala.. Ja sam to sama uradila pre 2-3 godine tek i drzalo me je neko vreme da stalno kupujem i menjam mindjuse, a sada ih ni ne stavljam osim za neke prilike..

Ja mojoj mackici necu busiti usi. Prvenstveno jer ne vidim svrhu da dete nosi mindjuse dok ne odraste, a kad odraste, neka sama odluci, kao sto sam i ja odlucila za sebe..


_____________________________

"Deca se prave od mame
i ne prave se od rode..
Ne veruj. To su priče!
Prave se od gotovih beba
da sama na sebe liče."
M. Antić

(odgovor članu natty)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Bušenje ušiju
21.2.2010 9:09:46   
Urbana
IZVORNA PORUKA: oliveradj

Interesantna tema. Nisam imala bušene uši tražila sam minđuše u petom razredu i dobila bušenje ušiju nije bilo traumatično. Adrijani nismo bušili uši i nećemo još mada je dobila najviše minđuša za rođendan. Ona prosto obožava da dira uši ranije je čupala pa sam joj sklanjala ruku. Možda bi se povredila, a to mi ne treba nikako.


Ja sam ih mnogo kasnije probusila sa 25, a ponasala sam se

IZVORNA PORUKA: She Ra

.... drzalo me je neko vreme da stalno kupujem i menjam mindjuse, a sada ih ni ne stavljam osim za neke prilike..



Inace moje traze, a kako starija i pravi nakit, jos uvek se ne usudjujem da im dozvolim jer mislim ( sigurna sam ) da bi sa 10 godina pocela da ih menja a verujem da bi bilo kao sa Tashom.

Uopste mi niije palo na pamet da im busim usi kao bebama, jednostavno meni je to nekako nespojivo da beba treba da se okiti sa zlatom bilo mindjuse, bilo narukvice, a znam da to nije retka pojava cak naprotiv.

Koliko znam busenje usiju nije bolno, glavni razlog je sto ja to nisam zelela, drugo strah da se ne povrede, jer su bile izuzetno zivahne, a osim toga to se u NL ne radi kod beba, to rade samo islamisti. Okite bebu sa zlatom user posted image .



_____________________________

Zdravo zivi, puno radi, ne zavidi i ne kradi.

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Bušenje ušiju
22.2.2010 13:33:52   
Anitaaa
Meni su izbušili uši kad sam bila beba i jako mi je drago zbog toga.Obožavam mindjuše.Do kraja osnovne škole nosila sam male srebrne mindjuše i uopšte mi to nije neko preterivanje.Tek u srednjoj školi sam počela da ih menjam
A zlato nikad nisam nosila.Ne volim zlato


< Poruku je uredio Anitaaa -- 22.2.2010 13:34:33 >


_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu Urbana)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Bušenje ušiju
2.4.2010 1:47:16   
BabyG
IZVORNA PORUKA: Anitaaa

Meni su izbušili uši kad sam bila beba i jako mi je drago zbog toga.Obožavam mindjuše.Do kraja osnovne škole nosila sam male srebrne mindjuše i uopšte mi to nije neko preterivanje.Tek u srednjoj školi sam počela da ih menjam
A zlato nikad nisam nosila.Ne volim zlato



Prepisujem-potpisujem! user posted image Sve isto! user posted image

< Poruku je uredio BabyG -- 2.4.2010 1:48:43 >

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Bušenje ušiju
2.4.2010 9:11:09   
mermaid
Mi smo Anastasiji probusili usi kada je imala 5 meseci i super je podnela, ali sada imam problema sa njom i mindjusama...
stalno ih vuce i skida, tako da od svake mindjuse imamo po jednu... druga beba mi ima 6 meseci i mislim da necu da joj busim usi, bas iz tog razloga...ali razmislicu jos...

(odgovor članu BabyG)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Bušenje ušiju
6.4.2010 16:38:30   
choopa choops
Meni je bilo doslo da je odvedem u zlataru probusim joj usi i nakacim najvece moguce mindjuse, kad je bila manja jer je licila na djecaka i vise mi je na vrh glave bilo komentara o "sinu" user posted image user posted image user posted image
Ma salim se, ali nemam namjeru jos da joj busim, mozda kad malo poraste. Ja i sestra smo busile usi kad smo imale ja 5, ona 6 god. Ona je pobjegla mami i trcala setalistem jedan kilometar kad je mam uhvatila user posted image user posted image A ja sam kukavica ostala sa zlatarom u radnji dok se one nisu vratile. I za divno cudo nemam nekakvu fobju od toga. Kasnije u osnovnoj skoli (pubertet) sam probusila jos dvije rupice na jednom uvu, ali mislim da su mi sad vec i zarasle, jer tu ne nosim mindjuse.

Tasho, nisam sigurna ali pitaj zlatara mozes li nosit alkice umjesto medicinskih? Mi smo nosile medicinske vrlo kratko, i onda one malene alkice. Bitno samo da se mogu pomjerat tamo vamo user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu mermaid)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here