|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bušenje ušiju
23.8.2010 12:34:57   
Anoniman
I mi smo curama proshle nedelje probushili ushi...

Otishli smo kod nasheg privatnog lekara...i on nam je probushio ushi, sada nosimo medicinke, i za mesec dana mozemo da stavimo nashe mindjushe user posted image

Inache smo bushili pishtoljem, a sada imamo zadatak da mazemo rupice enbecin mashtju,. One ne diraju ushi, ne reaguju kad im mazem ushi, ili okrecem mindjushe... sve u svemu...super smo proshli user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 76
   RE: Bušenje ušiju
23.8.2010 12:51:21   
pahulja76
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Bušenje ušiju
23.8.2010 14:55:17   
liliana
Ja mojoj bebi neču bušiti uši dok ne bude sama , kad malo odraste, to tražila. Trenutno je u fazonu da se igra sa svojom kosicom i ušima i ne pada mi na pamet da razmišljam da li če se povuči za minđušu i povredit se!!! Znam da ima ljudi koji vole da im bebe-seke imaju minđušice, ali ja spadam u onu drugu grupu . Moja beba ima 3 para minđuša i to prelepih, ali mi ne pada na pamet da joj bušim uši.  Iskreno, to mi je malo degutantno na maloj bebici, i ja nisam za to...

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Bušenje ušiju
9.10.2010 11:41:28   
jovana13
mi smo Janji prosle nedelje probusili usi.mislim da je bolje dok je dete malo. plakala je 2min i kao da nista nije bilo. ne cacka mindjusice, mast sam joj mazala samo prva 2 dana jer duze nije bilo potrebe crvenilo od busenja je proslo za pola sata...i za nedelju dana stavljamo nase mindjusice!

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Bušenje ušiju
9.10.2010 11:56:26   
indy_25
Ja sam vec pisala da smo probusili usi ali je ona nekako iscupala mendjusice tako da joj vise nismo ni stavljali . Znaci nema vise busenja usiju dok ne poraste velika i dok sama ne bude htjela da ima probusene usi. Jos smo dzaba bacili pare ovdje busenje usiju je 65 eura.

< Poruku je uredio indy_25 -- 9.10.2010 11:57:09 >

(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Bušenje ušiju
9.10.2010 12:03:29   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: liliana

Ja mojoj bebi neču bušiti uši dok ne bude sama , kad malo odraste, to tražila. Trenutno je u fazonu da se igra sa svojom kosicom i ušima i ne pada mi na pamet da razmišljam da li če se povuči za minđušu i povredit se!!! Znam da ima ljudi koji vole da im bebe-seke imaju minđušice, ali ja spadam u onu drugu grupu . Moja beba ima 3 para minđuša i to prelepih, ali mi ne pada na pamet da joj bušim uši.  Iskreno, to mi je malo degutantno na maloj bebici, i ja nisam za to...


Slažem se user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Bušenje ušiju
9.10.2010 12:17:46   
Shishica
6. nedelja treba drzati te medicinke!!!
Malo alkohola ako treba Embecin mast..

Stavili smo sad nase i za sad sve je ok..ne cacka i tako to..

Meni su moji stavili jos u porodilistu i zahvalna sam na tome... nikako ne bi volela da sam morala ja da ih busim..

Necu dalje da filozofiram..svako ima svoje misljenje...bezveze je da iznosim svoje..

Samo eto..volim sto smo tako satki!

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Bušenje ušiju
9.10.2010 12:24:04   
red sonia
i mi smo probusili usi sa 5 meseci,mesec dana medicinke i super...nikakvih problema...meni je slatka sa mindjusicama/normalno da joj nisam okacila ogromne karike...svako ima svoje misljenje i tako i postupa

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Bušenje ušiju
9.10.2010 12:30:17   
jovana13
15dana su nam rekli medicinke,posle toga nase. kod nas je busenje za jedno uvo 200din oba 400

(odgovor članu red sonia)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Bušenje ušiju
9.10.2010 12:35:44   
Shishica
Kod nas kako gde..mi platili 500..

Teta rekla da bolje nosimo 6 nedelja da bi posle mogla nositi lepo mindjusice koje hoce..
Mi smo drzali dan manje user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Bušenje ušiju
10.10.2010 18:42:09   
Modessty
Radila sam u zlatari i nagledala se svega i svačeg što se bušenih ušiju kod beba tiče. Dolazile su nam devojke kojima su uši bušene kad su bile bebe i rupice su im nesimetrične - jedna gore druga dole, ili uz samu ivicu uveta ili su loše zarasle... Ma užas jedan. Mi smo odbijale da bebama manjim od godinu dana bušimo uši.
A o alergijama da i ne govorim! Savetovala sam drugarici da sačeka da devojčica poraste, ali ne! mora devojčica da ima mindjuše! Kako da zaboga ne stavi detetu zlatne mindjuše ! Mora da se vidi raskoš! I otišla kod nekog zlatara. Posle nekoliko dana zove me i plače, kaže bebi otekle uši, mindjuše pozelenele. Užas! KMolime da dodjem i pomognem joj. Kad sam videla bebu došlo mi da tučem neodgovornu majku!
Izvinite vi koje ste stavile deci mindjuše dok su još bebe, ali za mene jo to nevidjena glupost. Znam da će neke da se uvrede ali ja sam morala ovo da napišem.


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Bušenje ušiju
10.10.2010 22:55:03   
indy_25
Ja se nisam uvrijedila svako ima pravo na svoje misljenje. Ja sam mojoj bebi probusila pa kasnije smo morali skinuti al nema veze kad naraste ponovo cemo busiti. Meni je bas slatko kad vidim probusene usi kod beba ne halkice nego tackice ili cvijetici neke minijaturne nausnice.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Bušenje ušiju
10.10.2010 23:11:52   
sneza24
Ja imam sina pa o ovome nisam razmišljala.Ali da imam devojčicu sigurno bih joj izbušila uší dok je beba.
I slažem se sa indy nemoraju biti karike ima baš malih lepih mindjušica.

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Bušenje ušiju
24.10.2010 20:21:46   
BabyG
Je zna neko gde u NS buse usi bebama?! Neko provereno mesto!?

_____________________________

Konačno sam shvatila zašto imam par kilograma više nego pre par godina. Kako
starimo postajemo sve teži. To je zato što imamo sve više znanja u
našim glavama. Dakle ja nisam debela, nego inteligentna!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Bušenje ušiju
29.10.2010 8:59:31   
bebaa
Ovo isto je nama pre neki dan rekao dr, tako da smo mi odlučili da sačekamo da napuni godinu dana, mada je dr rekao najbolje sačekati dve godine. Zašto bih se ja onda pravila pametna, meni je moje dete i ovako slatkooooo.........
IZVORNA PORUKA: Modessty

Radila sam u zlatari i nagledala se svega i svačeg što se bušenih ušiju kod beba tiče. Dolazile su nam devojke kojima su uši bušene kad su bile bebe i rupice su im nesimetrične - jedna gore druga dole, ili uz samu ivicu uveta ili su loše zarasle... Ma užas jedan. Mi smo odbijale da bebama manjim od godinu dana bušimo uši.
A o alergijama da i ne govorim! Savetovala sam drugarici da sačeka da devojčica poraste, ali ne! mora devojčica da ima mindjuše! Kako da zaboga ne stavi detetu zlatne mindjuše ! Mora da se vidi raskoš! I otišla kod nekog zlatara. Posle nekoliko dana zove me i plače, kaže bebi otekle uši, mindjuše pozelenele. Užas! KMolime da dodjem i pomognem joj. Kad sam videla bebu došlo mi da tučem neodgovornu majku!
Izvinite vi koje ste stavile deci mindjuše dok su još bebe, ali za mene jo to nevidjena glupost. Znam da će neke da se uvrede ali ja sam morala ovo da napišem.




_____________________________

L A N A

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Bušenje ušiju
29.10.2010 16:04:09   
Trbica
Ja nisam za busenje usiju. To je njeno telo i ne zelim da sa njenim telom radim sta ja hocu. Kada bude porasla i ako zeli da se busi neka radi to. Ja ne nosim mindjuse stalno, tek ponekad kada izlazim negde. Mene je moj deda odveo sa nepunih godinu dana samoinicijativno da mi se probuse usi. Moja majka je odlepila na njega tada. Kako sam rasla tako se ta rupica pomerala na gore tako da sada ne mogu da nosim alke i tako te mindjuse koje se kace na taj nacin jer mi je rupa previsoko pa mi se usecaju.

(odgovor članu bebaa)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Bušenje ušiju
29.10.2010 20:26:54   
Anck Su Nmaun
Meni su to vise hirovi...da mi bude slatka...a to sto ce da muci bebu ili nee daj boze da se upali, zagnoji ili da dete iscupa nije bitno. Da se niko ne ljuti user posted image

Juce mi prica kuma kako joj je snaja busila usi bebi ,pa ka su dosle kuci a beba sva krvava oko usiju.....user posted image user posted image user posted image posle se jos zagnojilo.

(odgovor članu Trbica)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Bušenje ušiju
29.10.2010 20:56:52   
red sonia
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Meni su to vise hirovi...da mi bude slatka...a to sto ce da muci bebu ili nee daj boze da se upali, zagnoji ili da dete iscupa nije bitno. Da se niko ne ljuti user posted image

Juce mi prica kuma kako joj je snaja busila usi bebi ,pa ka su dosle kuci a beba sva krvava oko usiju.....user posted image user posted image user posted image posle se jos zagnojilo.



anck nije to hir... a mucenje takodje nije,ne cupaju joj se nokti pobogu...neko hoce da busi usi bebi,neko ne ali ne treba bas nas mame koje smo probusile usi bebi okarakterisati kao muciteljke ili ne znam ti ja sta...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Bušenje ušiju
29.10.2010 21:11:18   
indy_25
Naravno da nije mucenje to je sekunda ni ne osjeti. Evo je se ne ljutim imas svoje misljenje i treba ga postovati. Ali zaista bez ljutnje ali meni svaka zenska beba bez kose( tu spada i moja beba) izgleda kao djecak i prosto su mi djevojcice sa nausnicama ( minijaturnim ) tako slatke i bas se vidi da su curice...

(odgovor članu red sonia)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Bušenje ušiju
29.10.2010 21:22:52   
Lu
A Indy šta kažeš za mog dečka sa dugom kosicomuser posted image
Ja sam njega pitala više kroz šalu, pošto jedan dječak u vrtiću ima naušnicu, jel bi ti htio imati naušnicu?
Rekao je neee, to sigurno boliiiuser posted image  

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Bušenje ušiju
29.10.2010 21:23:56   
Anck Su Nmaun
Nisam iskreno mislila nikoga da uvredim user posted image niti sam rekla da ste muciteljke, pa i moja mama je meni na rodjenju izbusila pa je nesmatram muciteljkom, ali samo iskreno mislim da je to hir mama da joj beba bude slatka. a rekla sam hiljadu puta  pa i   nek je pomesaju sa decakom .. velika stvar!



< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 29.10.2010 21:30:03 >

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Bušenje ušiju
29.10.2010 21:25:50   
Anoniman
Da napišem i ja koju mudru user posted image - rekla nam sestra u školici da se bebama , ako već želimo , trebaju bušiti uši u prvih 2 meseca života . Reče ona i zašto , al' da me ubiješ ne merem se sjetit' user posted image .

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 97
   RE: Bušenje ušiju
29.10.2010 21:29:19   
indy_25
A Lu djecak sa dugom kosicom mi se svidja i ja sam svom sinu pustila al mu ne stoji nema glavu za dugu kosu  a tvom Roku stoji. E da a ja sam i sinu probusila jedno uho kad je imao 3 godine ali kasnije  u 5 godini  smo skinuli zbog vjerskih razloga.

< Poruku je uredio indy_25 -- 29.10.2010 21:31:43 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Bušenje ušiju
29.10.2010 21:37:44   
Ana RR
Jel smem ja nešto da kažem user posted image

Kao prvo, poštujem svačije mišljenje i mislim da svako treba da radi onako kako mu se sviđa i kako misli da je ispravno.

Drugo - meni se recimo ne dopada kada vidim minđuše na bebi, nije mi čak ni slatko.. nekako me to asocira na neke paganske običaje user posted image

Moja mama nije ni sestri ni meni bušila uši, nije to volela. Ja sam pre 10ak godina rešila da ih probušim, i iako volim minđuše, nikad ih nisam nosila. Sestra isto tako.
E sad, da nam je mama probušila uši dok smo bile male verovatno bi to prihvatile kao najnormalniju stvar i danas nosile minđuše. Ali mama je uvek želela da same odlučujemo, pa nam je ostavila izbor. Kao i sa krštenjem, čekala je da nas dve budemo spremne. user posted image

Eto toliko, ljubim vas sve user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Bušenje ušiju
29.10.2010 22:50:28   
Modessty
Pa šta ako neko misli da je dete dečak a ne devojčica?!

Šta da radimo mi sa muškom decom? Eto za moje dete su mnogo puta pomislili da je devojčica - naročito kad vide narandžasta kolica. I šta sad ja treba da radim? Da se uvredim? Da mu okačim bedž na kom piše MUŠKO
Ma boli me uvo šta ko misli.
Al da mi je lepo i da rastem ko kvasac kad kažu kako je sladak, lep. dobar... što jeste jeste! user posted image user posted image


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here