|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: RH negativne majke
20.3.2009 16:37:20   
kumara
Sanjice draga, ne sekiraj se Rhogan je preventivna mere, i ne mora da znaci da ces imati problema.

Procitaj clanak Rh faktor - rizik za majku i dete KLIK

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: RH negativne majke
20.3.2009 16:57:17   
Verus
Snezo jel tvoja drugarica trudna??  Antitela se ne proveravaju kod bebe nego kod majke...svaka RH negativna majka BEZ OBZIRA  na krvnu grupu i RH faktor oca, mora primati Rhogam, bez izuzetaka. 
Sanjuska  mala je verovatnoca da je tvoje telo stvorilo antitela u tako ranoj trudnoci, ali nije iskljuceno, Dok god dobijes dobru prenatalnu brigu, bice sve OK, sto znaci da ces primiti Rho-gam negde u 20-oj ili 28 oj nedelji, i po porodjaju.  Tako da nemoj nista da brines user posted image
IZVORNA PORUKA: Sneža

Stvarno,neznam ništa po tom pitanju,mislim najbolje će ti reći dr.,ali moja drugarica je isto negativna,i znam da svaki mesec proveravaju krv kod bebe,da se nisu slučajno pojavila antitela

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: RH negativne majke
20.3.2009 17:04:29   
Sneža
Verus,ako sam je ja dobro razumela,mislim drugaricu,ja bih rekla da vade bebi krv,ali nisam 100% sigurna

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: RH negativne majke
20.3.2009 17:05:34   
Verus
A kazes ona je trudna i dalje?
IZVORNA PORUKA: Sneža

Verus,ako sam je ja dobro razumela,mislim drugaricu,ja bih rekla da vade bebi krv,ali nisam 100% sigurna

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: RH negativne majke
20.3.2009 17:06:47   
Sneža
Da,osmi mesec

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: RH negativne majke
20.3.2009 17:07:46   
Verus
Ako jeste, onda sigurno samo mami gledaju krv....u nekim tezim slucajevima se rade tzv. in utero transfuzije gde se cela zapremina krvi menja detetu jos dok je u materici....ali to se ne desava u slucajevima kada je majka RH negativna, nego kada ima drugih antitela, a tih je puno.... pitaj je bas pa nam javi!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: RH negativne majke
20.3.2009 17:52:51   
Sneža
Sad sam zvala onu drugaricu što ima rh neg.,kod bebe se nešto iskomplikovalo pa su bebi menjali krv,neznam da li sam dobro razumela,ona ne voli puno da priča o tome,a meni glupo da pitam.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: RH negativne majke
20.3.2009 18:17:53   
Modessty
Meni su menjali krv kad sam bila beba. To je narodski izraz. Mislim da sam negde već pisala o tomeuser posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: RH negativne majke
20.3.2009 18:41:08   
Verus
Modessty, ova beba je jos u stomaku....to se retko radi, jedino kada toliko ojacaju antitela da nema drugog izbora nego da se menja cela krv jos u stomaku i tako na svaki nekoliko nedelja, ili tako ili ne bi prezivelo...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: RH negativne majke
21.3.2009 22:39:00   
Modessty
Auuu user posted image Nisam ni znala da to rade!!!!!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: RH negativne majke
21.3.2009 22:55:42   
Buba76
Kada menjaju bebi krv na rodjenju to se zove exangvinotransfuzija. Nisam cula da to rade dok je jos u stomaku,ali ako mogu da operisu bebu u stomaku onda verovatno moze i ovo

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: RH negativne majke
23.3.2009 9:22:42   
sanjuska
Hvala vam mnogo.Malo sam se smirila ali sam i dalje uplasena...Nadam se da ce biti sve ok.
Kiss za sve vas...user posted image

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: RH negativne majke
23.3.2009 17:39:22   
kumara
Sanjuska, nemoj da se opterecujes, bice sve ok!!! user posted image

(odgovor članu sanjuska)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: RH negativne majke
25.3.2009 9:24:39   
Javor
ja sam rh -...
imala sam 3 spontana iz nepoznatih razloga
....
svi nalazi su ok...
posle sakog sam primala rhogam...
jedino sto mi rh - treba da proveravamo titar antitetala..
i ako su negativna... sve je ok..
ako su pozitivna daju se neke inekcije.... i sve bude oki sa bebom:)
bez brige...
a o nasledjivanju rh- i rh + ... to je vec genetika i prica o dominantnim i recesivnim osobinama...

Pozdrav za sve i da uskoro setamo stomake :)
taman cemo moci da ih pokazujemo na leto.... samo da se pojave user posted image

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: RH negativne majke
25.3.2009 11:51:52   
sanjuska
IZVORNA PORUKA: Javor

ja sam rh -...
imala sam 3 spontana iz nepoznatih razloga
....
svi nalazi su ok...
posle sakog sam primala rhogam...
jedino sto mi rh - treba da proveravamo titar antitetala..
i ako su negativna... sve je ok..
ako su pozitivna daju se neke inekcije.... i sve bude oki sa bebom:)
bez brige...
a o nasledjivanju rh- i rh + ... to je vec genetika i prica o dominantnim i recesivnim osobinama...

Pozdrav za sve i da uskoro setamo stomake :)
taman cemo moci da ih pokazujemo na leto.... samo da se pojave user posted image



A u kom si mesecu imala spontane?
I sta kazu lekari,da li mozda ima veze zato sto si Rh-?

(odgovor članu Javor)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: RH negativne majke
26.3.2009 2:36:27   
kumara
IZVORNA PORUKA: Javor
a o nasledjivanju rh- i rh + ... to je vec genetika i prica o dominantnim i recesivnim osobinama...


Ima nasa RR i clanak o tome! user posted image Šta određuje krvnu grupu bebe? KLIK

(odgovor članu Javor)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: RH negativne majke
10.4.2009 17:15:04   
Anoniman
Al sam se nachitala ove prethodne strane....

Ja sam 28 marta saznala sam sa trudna...i od onda nekoliko puta bila kod ginekologa...al on je bio zauzet time shto ne moze da utvrdi koliko sam trudna ...umesto da me pita koja sam krvna grupa i da mi kaze shta treba da pijem ili ne.... Ali sad u utorak ima s vrata da ga zaspem pitanjima dok nisam nervni slom dobila....
Eto ja sam o rh negativna i ovo mi je prva trudnoca....videtju kako tju ja da prodjem....

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 92
   RE: RH negativne majke
10.4.2009 18:08:21   
Verus
tako bar ovde rade....menjaju krvi svakih nekoliko nedelja (ne znam tacno koliko), tokom cele trudnoce, i to da ne bi majka stvorila ta opasna antitela (ovde su i druga u pitanju ne sam Rh, tj. anti-D), i da ne bi ubili bebu.  Sl. je amniocentezi, koristi se neka velika igla, i naravno moze biti opasno za bebu a neprijatno i bolno za mamu.....Sto se tice drugih Rh neg mama, nista ne britinite dobicete rho gam u 28 nedelji i po porodjaju, tako se obicno daje, nema UOPSTE razloga za brigu.user posted image
IZVORNA PORUKA: Buba76

Kada menjaju bebi krv na rodjenju to se zove exangvinotransfuzija. Nisam cula da to rade dok je jos u stomaku,ali ako mogu da operisu bebu u stomaku onda verovatno moze i ovo

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: RH negativne majke
13.4.2009 8:09:57   
Anoniman
Evo jedan članak na ovu temu: Rh negativna krvna grupa i trudnoća KLIK

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 94
   RE: RH negativne majke
21.4.2009 13:21:31   
vrabac
Ja sam Rh - , pri prvom pregledu kod potvrđivanja trudnoće dr mi je tražio da uradim krvnu grupu i Rh faktor, pošto sam A Rh - uplašila sam se zbog svih priča vezanih za to, dr mi je objasnio da ne treba da brinem moram da kontrolišem antitela svakih mesec dana u Zavodu za transfuziju krvi, pošto sam radila amniocentezu u 18. nedelji odmah posle intervencije sam dobila Rogam inekciju, rečeno mi je da sa ovom inekcijom nisam zaštićena od narednih oštećenja materice znači ako se u bilo kom slučaju desi da se povredi materica i dođe do mešanja moje i bebine krvi moram ponovo da primim Rogam i to u roku od 72 h. Isto važi i za porođaj nakon njega moram primiti Rogam. Muž je B + , u slučaju da je otac Rh - onda se ne prima Rogam je je beba Rh - i telo majke je ne vidi kao "strano telo" i ne odbacuje je.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: RH negativne majke
1.7.2009 10:27:32   
Anastazija
Eto, i ja sam Rh -... Bila sam nesto bzvz kada sam saznala, ali je dr bila super i maltene me izbacila iz ordinacije kada sam pocela da zapitkujem rekavsi da su to sve babske price i da smo sada u 21.veku te nema mesta panici ... Uverila me je da je to sve ok, a potom sam pocela da saznajem kako su mnoge zene iz mog okruzenja upravo isti Rh - faktor kao i ja.. a rodile su dece i dece...
Nadam se da ce sve do kraja biti ok.. user posted image

Mada, ne moze covek da se ne zamisli..

(odgovor članu vrabac)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: RH negativne majke
1.7.2009 11:28:05   
Lu
Ma nemaš se šta brinuti Anastazija,sve je to normalno,ako smo negativne dobijemo Rhogam i to je to.
Problem je bio prije kad se nije trudnicama određivala krvna grupa,a to je bilo daaavno i nema razloga da se vraćamo u tu priču.
Samo veselo naprijeduser posted image

(odgovor članu Anastazija)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: RH negativne majke
1.7.2009 14:08:15   
Anastazija
Hvala draga... Ipak, ja sam poznati panicar.. user posted image
.. lepo mi rece dr : "ma to su gluposti, necu da pricam o tome. cao" user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  i otera me doslovno user posted image user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: RH negativne majke
20.7.2009 12:52:48   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Anastazija

Hvala draga... Ipak, ja sam poznati panicar.. user posted image
.. lepo mi rece dr : "ma to su gluposti, necu da pricam o tome. cao" user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  i otera me doslovno user posted image user posted image


I ja pitala mog dr da li treba odmah da radim neko testiranje na antitela. A on me napujdao iz kancelarije rekavši da ja treba da uživam a on da misli!user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anastazija)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: RH negativne majke
20.7.2009 12:57:42   
Anastazija
ih, kako da dr misli kad ja imam internet pa se o svemu doooobroo raspitam user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here