|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
20.11.2012 10:17:41   
tijatija
Ja mislim da je (nazalost) ova prava tema za mene. Vec par nedelja u nazad imam panicni strah od porodjaja , kod god sednem na sekund ja samo o tome razmisljam ( to je jace od mene). I sve imam neke crne misli da necu izdrzati, neznam sta je samnom, dobro znam kako i sta me sva ceka tri puta sam prosla ovo a sad sam nesto klonula user posted image user posted image
Nepricam ja o tome ali mi je uglavi prava zbrka, cak dodjem i do toga da zaplacem. Ja mism da sam jedina trudnica koja u ovom momentu bi produzila trudnocu na jos koji mesec, ponekad sam zbog toga sama se bi jadna user posted image A sa druge strane jedva cekam da upoznam ovo maleno bice i radujem mu se isto kao sa svakom.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
20.11.2012 10:26:58   
Olga75
Tijo , ja sma dobra dva meseca pre porodjaja bila uzasnuta time a porodila sam se vise od mesec dana pre termina
budila sam se nocu sva u znoju od straha i brige user posted image
nemam nista pametno da ti kazem sem : bila si , videla si , sve ce biti ok user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
20.11.2012 10:34:26   
Anoniman
Idi Tija, ne zezaj se. Pa rađaš 4to, nije da ti je prvi put. Mani se crnih misli, sređuj stvaričice, pakuj torbu. user posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
20.11.2012 10:57:24   
Anoniman
tijo user posted image mozda se tako osecas jer si generalno umorna, ipak imas troje male dece, radite na stanu i sve to kad se skupi malo je tesko ne osecati se klonulo.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
20.11.2012 11:09:10   
tijatija
Uh hvala vam user posted image Jedva cekam da se ovo sve zove JUCE .

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
20.11.2012 11:24:31   
MarijaBg
Tija, drzi se user posted image Jos koja nedelja i sve ce ovo biti iza tebe, mazices se sa svojim sinom (kakva promena posle 3 devojcice!)i bice ti cudno sta mu je to izmedju nogu kad mu budes menjala pelenu user posted image

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
20.11.2012 20:26:59   
Anoniman
tija, nosis decaka? user posted image
a kakvi su ti bili prethodni porodjaji? nasa prijateljica je rodila cetvoro (cekaju petu bebu) i kaze da joj je svaki naredni porodjaj bio sve laksi. kaze bukvalno nije ni osecala bolove, sem onih pred kraj. npr. stigne u porodiliste sa bolovima, doktori konstatuju da je vec skoro potpuno otvorena i ocas posla se porodi.
zelim ti da sve prodje super!!

(odgovor članu MarijaBg)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
7.12.2012 9:13:19   
Maja_bg
da mi je neko pricao da cu tako da se plasim drugog porodjaja ne bih verovala...prvi porodjaj mi je trajao 6h i to je bio indukovan...sto znaci bas lak...ali sad mi bas frka 37 nedelja sam i znam sve sta me ceka ....bas sam opterecena ..user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
7.12.2012 11:37:28   
Sladja80
Ja sam na pocetku (11 nedelja) a tresem se svaki dan,kakva cu tek biti pred kraj kad sam sad ovakva uzasssuser posted image

(odgovor članu Maja_bg)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
7.12.2012 11:38:59   
Snelle
A čega se plašiš? Bola, kako će sve na kraju da ispadne, brineš se za bebu ili...?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Sladja80)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
7.12.2012 11:53:40   
ivbo
kada bi mene spopale ovakve misli,samo bih pomislila na to da je najbitnije da se beba rodi živa i zdrava,a sve drugo ce proći.... i na porođaj sam otišla nevjerovatno opuštena,da i sada kad o tome razmišljam ne znam odakle mi takva pozitivna energija,prosto nije za očekivati,ali i to se dešavauser posted image

_____________________________

Nasa tri sunasca B I T :-*:-*:-*

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
7.12.2012 12:01:50   
Snelle
Ja sam imala užasan strah od porođaja dok sam bila devojka, pre udaje. Toliko puta slušaš o porođaju, to je nešto što nisi iskusio pa valjda odatle i veći strah, jer ti je to nešto nepoznato. Dan, tj veče kad sam otišla u porodilište bila sam toliko opuštena kao da sam krenula u prodavnicu. Ni najmanjeg straha, ni treme....da se porodiš moraš, nema nazad i što bi se sad opterećivao i plašio. Misliš o tome kako ćeš uskoro držati svoju bebu u naručju i guraš do cilja user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu ivbo)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
7.12.2012 12:06:59   
ivbo
baš tako,pomisliš kako je samo malo ostalo do susreta sa najdražim bićem na svijetuuser posted image user posted image i sav strah nestane

_____________________________

Nasa tri sunasca B I T :-*:-*:-*

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
7.12.2012 12:52:03   
Janncica
Ja sam na prvi porodjaj otisla skroz opustena... Kao da idem na kafu sa drugaricom... I brzo je proslo...malo bolelo user posted image i gotovo...
Sad se ne plasim bola i porodjaja...nego...prosto ne mogu da objasnim sta mi je... Neka trema,Strasno mi sto idem u bolnicu,odvajam se od cerke(a inace smo se odvajale).... Bas mi je u glavi ludilo...

(odgovor članu ivbo)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
7.12.2012 16:40:56   
tijatija

IZVORNA PORUKA: Janncica

Ja sam na prvi porodjaj otisla skroz opustena... Kao da idem na kafu sa drugaricom... I brzo je proslo...malo bolelo user posted image i gotovo...
Sad se ne plasim bola i porodjaja...nego...prosto ne mogu da objasnim sta mi je... Neka trema,Strasno mi sto idem u bolnicu,odvajam se od cerke(a inace smo se odvajale).... Bas mi je u glavi ludilo...

U potpunosti te razumem, mene drzi neopisivi strah sama pomisao mi stvar aritmiju i paniku, prosto nemogu sebe da prepoznam, pre neku noc sam se rasplakala mm nije mogao da me prepozna posle toliko godina poznanstva i 6 god. braka nikad me nije video takvu user posted image

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
7.12.2012 17:03:49   
Maja_bg
jos mi je strasnije kad pomenem mm kako mi je frka, jos se nisam od prethodnog porodjaja oporavila i nisam zaboravila jer sam se prosle god.porodila on je u fazonu ...ma dajjj tripujesss....razmislja o trecem detetu....moze i o petom ali ne samnom. Neverovatno mi je da dve trudnoce u tako malom razmaku sa decom istog pola moze tolikoooo da se razlikuju.

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
7.12.2012 17:10:54   
Janncica
user posted image Najgore mi je kad mi mm kaze: Ma cega se bojis... user posted image Ma nicega macane moj,odem tamo...dobar dan,evo stomak... evo beba...hvala,dovidjenja,prijatno... user posted image user posted image Bas je saban pravi... user posted image

(odgovor članu Maja_bg)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
7.12.2012 17:14:51   
Cindarella
Najsmesnije mi je kada muskarci krenu da palamude oko porodjaja.user posted image

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
7.12.2012 17:17:02   
Janncica
Bas palamude da znas... user posted image I ispadne...ja tamo tri puta pr*nem i gotovo... A muke njihove u vojsci...niko ne zna user posted image

(odgovor članu Cindarella)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
7.12.2012 17:19:39   
Cindarella
Mozes misliti,vojska i porodjaj.C,c,c.user posted image
Tako bih volela da moze da bude prisutan,pa da mu docaram.user posted image

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
7.12.2012 17:27:29   
daca77
Drage moje, nisam ni znala da postoji ova tema...od ovoga patim i ja, iako nikako da ugledam user posted image .
Posto sam zavrsila srednju medicinsku skolu, nagledala sam se svega i svacega i od tada mi ja muka pri samoj pomisli na porodjaj. Zato sam odmah zbrisala na drustvene nauke, jer mi medicina nije nesto bila primamljiva. Sto je najgore taj strah sam prenela i mm i ne mogu ni da zamislim kako ce sve to izgledati, ako uspem da user posted image .

(odgovor članu Cindarella)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
7.12.2012 17:31:59   
jole82
Daco user posted image naravno da ces da uspesuser posted image
A posle toliko cekanja veruj mi da nece ni biti toliko straha....videces draga user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
7.12.2012 17:34:24   
daca77
Nadam se, jole...
user posted image

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
7.12.2012 17:37:51   
Olga75
ja sam se jako bojala , bas jako user posted image
i mislim , nekako je realan taj strah , kad ides na prvi porodjaj nemas pojma sta da ocekujes a svi pricaju kako je to bolno i strasno i naravno da se plasis
a kad ides drugi put znas na sta ides i naravno da se plasis user posted image
mislim , hocu da kazem da je taj strah plus briga normalan dok ne pocne da smeta u funkcionisanju i dok mislis samo na porodjaj
al sam sad napisala user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
7.12.2012 17:38:53   
jance
daco, draga moj,a znam da si i videla i cula sve i svasta, a tek ces kad ostanes trudna... i verujem da ti se puno toga povremeno vraca u pamcenje i da ce ti se vracati npr pred porodjaj. nikood nas nije ravnodusan prema tom momentu, ja ni posle pvog porodjaja za drugi nisam ravnodsna moram da priznam. ali samo si jedno ponavljam: porodjaj je neizbezan rezlutat trudnoce i mora da se desi. u poredjenju sa onim sto dodje posle, mali deo zivota, a mislim da je vrednije i bolje tu energiju koja odlai na strah usmeriti na pripremu za ono sto dlozai posle porodjaja...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uloga placente (video)
video
Nakon implantacije, iz perifernih ćelija blastocista, razvija se deo strukture zvan placenta, koji služi kao veza između...
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here