|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
7.12.2012 18:54:26   
vukosava
Veoma je tesko sve horor price koje dodju do tebe. Pogotovu pojavom Interneta sve se sazna.

A seticu se sta je moj zet rekao dok se moja sestra poradjala: "Zenska posla" i nastavio da cuga pivo. A sestra za to vreme bila maltene sat pred operaciju. Za mene je carski rez operacija kako god mu ime dali, carsko, kraljevsko, nek ima bilo kakvo fensi ime.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
7.12.2012 19:20:42   
tijatija
Vuko upravo je tu problem kod mene, ja sam se naslusala svasta a i dozivela 3 potpuno razlicita porodjaja.uprkos tome ja i dalje citam porodjajne price i gledam : vreme je za bebe, znam da nisam normalna ...ali to je jace od mene... Moram se poroditi, to je neizbezno, ali me je ovaj put strah da necu moci da se kontrolisem, i neznam kako ce to uticati na porodjaj..

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
7.12.2012 19:42:50   
Figaro88
Znam da je glupo i da znas i sama ali moras da prekines te misli,u redu je plasiti se ali ako ti to izaziva aritmije onda to nije vise samo trema pred porodjaj.Mozda da popricas sa nekim strucnim?Kada krenu te misli preseci ih,kazi sebi sve je u redu,i na porodjaju ce sve proci dobro i pokusaj da ih preusmeris na nesto drugo.I nemoj vise citati o tome,znam da je tesko suzdrzati se ali pokusajuser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
7.12.2012 22:49:55   
Sladja80

IZVORNA PORUKA: Snelle

A čega se plašiš? Bola, kako će sve na kraju da ispadne, brineš se za bebu ili...?

Definitivno bola i jednostavno strah od nepoznatog...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
8.12.2012 12:18:46   
Snelle
Pa dobro, to je skroz normalno. Probaj da se ne opterećuješ previše, probaj da razmišljaš pozitivno, kako stiže tvoja bebica i kako ćeš je držati u naručju i kako počinje najdivniji period za tebe user posted image Opet, možda te taj strah ne bude držao do kraja trudnoće.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Sladja80)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
8.12.2012 12:50:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Cindarella

Najsmesnije mi je kada muskarci krenu da palamude oko porodjaja.user posted image


daaaa....tako je i moj: "ma sta ce ti epidural, probaj bez pa ako bas bude toliiiiko tesko, onda drugi put..." koji drugi put? ili "dojenje, ma daj, kakve su to sve price, ispade nauka, ja sam video kad je babica objasnjavala mojoj sestri..." prosto da mu das vestacku sisu pa nek on doji...pozitivna stvar cinjenice da je bio pored mene uz porodjaj jeste da je shvatio da to bas nije bio odlazak na piknik. ali kako je ON bio umoran i neispavan tog dana....misliiiiiim....

tijo, ne daj se crnim mislima!

(odgovor članu Cindarella)
  Direktna veza do poruke: 56
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
8.12.2012 19:19:01   
Sladja80

IZVORNA PORUKA: Snelle

Pa dobro, to je skroz normalno. Probaj da se ne opterećuješ previše, probaj da razmišljaš pozitivno, kako stiže tvoja bebica i kako ćeš je držati u naručju i kako počinje najdivniji period za tebe user posted image Opet, možda te taj strah ne bude držao do kraja trudnoće.

Nadam se user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
30.12.2012 4:02:33   
panonkinja
da, internet ima i dobre i lose strane, treba biti psihicki jak pa podneti odgovore i opcije koje se na netu mogu naci. zato ja uglavnom izbegavam google koliko god da mogu. porodjaj je sama priroda regulisala, majke koje vise misle na dete nego na sebe nevce se plasiti istog vec se truditi da budu jake i pomognu detetu na porodjaju da se jadno ne muci. tako mislim (i mislim na epidural user posted image ) i lakse mi je, nekako sam jaca user posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
30.12.2012 17:17:16   
Maja_bg
...pisala sam u ovoj temi koliko sam bila opsednuta svojim drugim porodjajem... A na kraju poslo je tako da svake nedelje bih mogla na porodjaj... Sva se zavrsilo za dva sata, bez epidurala, vristanja i urlanja...onog trenutka kad mi je babica rekla da sam otvorena 9 prstiju iz tri napona sam izgurala bebu. Pomoglo mi je disanje da ne gubim snagu na pocetku porodjaja...

(odgovor članu panonkinja)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
22.9.2013 23:51:02   
Ženče

IZVORNA PORUKA: Sladja80


IZVORNA PORUKA: Snelle

A čega se plašiš? Bola, kako će sve na kraju da ispadne, brineš se za bebu ili...?

Definitivno bola i jednostavno strah od nepoznatog...


Mnogo je gori strah od POZNATOG! Ja sam jos imala lagan prvi porodjaj, tj. kratak, samo 3 sata sve trajalo, ali onaj bol... I sad sam se nesto skenjala pred kraj, kako cu ja to, sta cu ako bude onako opet, a sta cu tek ako bude gore... Pa zamisljam da padam u nesvijest na porodjaju, pa da otezavam bebi, pa svasta... user posted image

(odgovor članu Sladja80)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
24.9.2013 2:32:09   
vukosava

IZVORNA PORUKA: vukosava

Veoma je tesko sve horor price koje dodju do tebe. Pogotovu pojavom Interneta sve se sazna.

A seticu se sta je moj zet rekao dok se moja sestra poradjala: "Zenska posla" i nastavio da cuga pivo. A sestra za to vreme bila maltene sat pred operaciju. Za mene je carski rez operacija kako god mu ime dali, carsko, kraljevsko, nek ima bilo kakvo fensi ime.


Ovo sam napisala 5 dana pre prirodnog koji je presao u hitan carski. Ko da sam znala. A kad strah predje u opsesiju sledecih porodjaja nema.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
24.9.2013 8:03:12   
Anck Su Nmaun


Mnogo je gori strah od POZNATOG!


Ja se prvog porodjaja nisam Uooopste plasila, kontala sam sve je to normalno i prirodno, ali kad sam na prvom por. umirala od bolova h24 jaaako sam se plasila drugog ( ali ne opsesivno) kad ono drugi je bio bajka user posted image

Zene usmerite svoj strah ka tome da vam stize malo voljeno bice, koje jedva cekate da vidite, da su i druge prezivele porodjaj, boli ali kad vidite svoju malenu bebu sve prodje za Sekunddicu i momentalno zaboravlja!!!!

(odgovor članu Ženče)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
24.9.2013 10:38:26   
Didy
Ja se prvog puta uopšte nisam plašila i bila sam baš smirena. Fizičkog bola se uopšte nisam plašila. Boleće, pa šta, neće trajati večno, znam zašto će boleti, izdržaću, proći će i kraj. I prošla sam dosta loše, sestre i doktori su skroz zaboravili za mene, Stefan se skoro ugušio, oživljavali su ga preda mnom, bila je baš panika. Grozno iskustvo. Ne sećam se bola, bolelo me je psihički to što za njih životi nisu važni, što su neodgovorni i nemarni.
Drugi put sam se plašila tog nemara. Pristala bih radije da se porađam sama kod kuće nego da odem opet u Betaniju. To nije ni bio pravi strah, već strah od te neke nemoći, kad ti više ne kontrolišeš situaciju, a nemaš poverenja u druge (lekare, babice). I to se javljalo periodično tokom druge trudnoće. A onda sam se mesec i po pred porođaj skroz smirila, opustila i mislila pozitivno. Nazad ne mogu, napred moram. Porođaj je krenuo brzo, nisam stigla ni da se plašim, ni da razmišljam, jer sam skoro zakasnila na sopstveni porođaj.user posted image Došla sam skroz otvorena, preskočila sve procedure i pravo na sto. Porodila sam se iz jednog i po napona. Nisam ni postala svesna da se porađam i da sam u Betaniji, sve je već bilo gotovo. Mnogo su mi pomogle vežbe disanja, mogu reći da do poslednja dve kontrakcije nisam ni osetila da se išta događa.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
24.9.2013 11:03:32   
jole82
Celu trudnocu se uopste nisam plasila, bas sam bila pozitivna u tom smislu...
Posto sam zagazila u 41. nedelju dr me primio u porodiliste da izazovemo porodja iatako sam ceo jedan dan "blejala" tamo...i u stvari tada je krenula neka nenormalna panika...prosto ne znam odakem jer nisam taj tip uopste...prvo stvah da cu ja da umrem na stolu pre nego se porodim..sta se biti sa bebom onda..kako onda rade carskiuser posted image onda panika da ce sa bebom nesto da se desi i da necu moci da dozovem nikoga..i kako se problizavala noc meni sve gore i gore i ne mogu da se smirim...ma uzassss..ja ne mogu da opisem tu paniku a staaarno nisam takva nikad bila?!
I desi se slicno sam i slutila..ja na stolu vec 6 sati..lezim na boku sa kiseonikom..indukcija...epi...miom me ubija, epi nije delovao na njega...samo on boli, razbija sa leve strane, a kontrakcije i noge ne osecam uopste...nigde nikog..sestra gurnula onaj ctg meni negde iza glave i nesto me vuce da moram da vidim i da moram da vidim...i jedva sam se sa onim cevkama od infuzija i epidurala, poluoduzeta iskobeljala da dovucem aparat...a bebi otkucaji oko 50/min! E tu kad nisam umrla od straha...jao ne evo ga scenario i ja u jos vecu paniku...derem se niko ne dolazi..(tata pored u boksu je pao u nesvest, pa svi oko njega)...dolazi babica dize mi nogu (ja ne mogu da mrdnem) kad dreknu da se hitno zove dr "Beba je krenula da izlazi!"
Ona se mukica glavom zaglavila jer su meni skupljene noge na boku lezim..
Hvala Bogu T mi je ziva i zdrava..al evo proslo je skoro 8 meseci, ja taj strah i paniku ne mogu da zaboravim, evo i sad mi idu suze dok ovo pisem...mozda je nekome to smesno...al meni posle ovog iskustva (a samo sam jedan deo napisala...slabo se usudjujem i da napisem celu porodjajnu pricu) ne ide na drugi porodjaj..
Mozda treba jojs vremena da prodje...ne znam..al eto od bezbrizne trudnice za jedan dan sam postala ultra panicar i svaki put se rasplacem kad pocnem da razmisljam o tome user posted image



_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
24.9.2013 11:09:17   
Didy
IZVORNA PORUKA: jole82

tata pored u boksu je pao u nesvest, pa svi oko njegauser posted image


Ja sam stvarno bila ubeđena da se ovo samo u filmovima događa.user posted image

Jole, drugi porođaj će ti sigurno biti pesma.user posted image I ja sam se prvi put 24h porađala, drugi put jedva stigla.


< Poruku je uredio Didy -- 24.9.2013 11:10:31 >


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
24.9.2013 11:18:54   
jole82
Didy iz tvojih usta...
Ja kazem koliko mi je tih 24 sata bilo mucno i sama agonija tih 2-3 min pre nego se rodila...toliko mi je T stvarno jedna dobra beba...valjda se to tako izbalansiralo...
Ja sam dobila na por. stolu napad panike(isto sam mislila da to foliraju amerikaci u filmu...ono kao ne mogu da disu i imaju halucinacije), da je dr morao pa skoro da mi lupi samar user posted image i bukvalno sam je rodila iz jednog napona..pa sta je onda to sve trebalo tako da se desi..i rez od epizio od 8 cmuser posted image (Srecom moj dr mi je doveo neku doktorku koja, kako je rekao "svilen konac veze"..i stvarno uopste mi se ne vidi oziljak....hval mu/joj na tome)
Al da skorije necu biti trudna to sam (sada) sigurna

< Poruku je uredio jole82 -- 24.9.2013 11:22:29 >


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
24.9.2013 11:25:40   
big mum
Mene je više bilo strah od drugog porođaja.

Prvi me je 'zatekao' nespremnu.Porodila sam se u 36+1ned.
Vodenjak je počeo da curi,nabrzinu na pregled u ambulantu.Aj na odjel.Tamo gužva,sva mokra čekala 45 min mm da donese stvari iako živimo na 5 min od bolnice.Blokirao jeuser posted image

Bolovi na 5 min krenuli u 14 h,u rađaonu meodveli tek oko pola 8.i dalje bolovi na 5 tj 3 min a nikakvog pomaka.Drip oko 10 pa me digli da hodam jer je beba bila visoko.Oko 11.45 krenuo porod.Beba krene pa se vrati i tako 20 min.Doktorica razmišlja o CR
Počelo mi blještati ispred očiju i tek u 00.10h se rodila moja djevojčica.Mislila sam da ima 4 kg. A ona samo 3050gr.

Sa sinom je trudnoća bila visokorizična ležanje u bolnici na tokolizi-strah od prijevremenog poroda.
Porod zakazan u 39+2 jer je posteljica bila III st. zrelosti.

Gore je bilo čekati da te porode nego kad dobiješ bolove i ideš samo da se porodiš i ne razmišljaš o strahu od bola.

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
24.9.2013 11:28:13   
tijatija
Jole bas si se namucilauser posted image zelim ti brzo da zaboravis i da podaris T jednog batu ili seku, ja sam cetvrti put prosla dosta dobro ( ne i najbolje) Drugi porodjaj bez indukcije sasvim prirodan za pozeleti...eeee priroda je cudo... A i dan danas kad mi neko spomene indukciju sva se najezim...

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
24.9.2013 11:47:12   
Didy
Jole, i mene su prvi put baš dobro secnuli. Babica mislila da je beba jako velika jer je meni bio ogroman stomak i jer se teško spustio.user posted image A on se okrenuo licem nadole (obrnuta rotacija), pa je zbog toga zapelo. I ostao mi je ožiljak, sećam se kad sam na drugi porođj otišla da me je sestra pitala zašto tako izgleda ožiljak.user posted image
Ali ne uzbuđujem se oko toga i ni ne smeta mi.
Tijo, majka priroda je čudo. Ja sam sa Sofijom prošla i bez klizme i bez brijanja (doduše, sestra me je kod kuće izdepilirala), nisu stigli bukvalno ništa. Bukvalno sve ko da sam se kući porađala. Da vodenjak nije držao, porodila bih se u autu. Samo sam legla na sto, babica probušila vodenjak i beba tog trena krenula.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
24.9.2013 15:58:08   
tijatija
Didy isti slucaj i kod mene, nesecam se da me je nesto bas bas i bolelo user posted image

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
19.3.2015 8:53:36   
Sanjalicaaa
Moje pitanje ne odgovara ovoj temi bas, ali ne znam gde bih napisala. Elem strah od trudnoce, ali od odrzavanja trudnoce. Zelim drugu bebu, i nadam se da cu uskoro ostati trudna, ali jako se plasim trudnoce. Ne znam ni sama zasto. Prva je prosla odlicno, porodjaj je bio savrsen, ne znam zasto se sad plasim druge trudnoce. Ima li neko slicno neko iskustvo?

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
19.3.2015 9:23:55   
Modessty
ja sam se nakon prvog sponatnog uvek plašila trudnoće, ali me to nije sprečilo da rodim dva lepotana user posted image Mislim da je taj strah normalan, čak i kada nemaš predhodno loše iskustvo. Prvi put i ne znaš kako ide i ne razmišljaš o tome šta sve može da krene naopako. Drugi put već rzamišljaš drugačije. Samo nemoj da se prepuštaš tom strahu. Probaj da razmišljaš što pozitivnije. Imaš dve opcije - da što pre ostaneš trudna i tako se rešiš straha ili da daš sebi još malo vremena.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
19.3.2015 9:57:52   
daca77
Strah od porodjaja imam od svoje 18.god.i znala sam da ukoliko zatrudnim, samo CR dolazi u obzir. Kako sve one cvecke od dr na GAK poznajem odlicno, bila sam smislila da ponesem noz sa sobom u porodiliste, ali baksuz od mm taj isti noz slomi 2 dana pred polazak, a drugi su mi bili neadekvatni. U svakom slucaju sam bila spremna da se bijem, ali na prirodni nisam htela.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
19.3.2015 10:11:18   
serpica

IZVORNA PORUKA: Modessty RR

ja sam se nakon prvog sponatnog uvek plašila trudnoće, ali me to nije sprečilo da rodim dva lepotana user posted image Mislim da je taj strah normalan, čak i kada nemaš predhodno loše iskustvo. Prvi put i ne znaš kako ide i ne razmišljaš o tome šta sve može da krene naopako. Drugi put već rzamišljaš drugačije. Samo nemoj da se prepuštaš tom strahu. Probaj da razmišljaš što pozitivnije. Imaš dve opcije - da što pre ostaneš trudna i tako se rešiš straha ili da daš sebi još malo vremena.




user posted image slazem se meni je dr rekao da ne bi bilo normalno da se ne plasim,ali u granicama normale.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
19.3.2015 10:16:32   
Sanjalicaaa
Ma radim ja na trudnoci iako se plasim user posted image I ne plasi me porodjaj nego trudnoca sama, da li ce sve biti u redu. Slazem se sa tobom Mod, prvi put ne znas pa ti je lakse. Mada kad razmislim, moje dete je bilo jako krupno 4600g, pa onda pomislim sta ako drugo bude jos krupnije, jer kazu da je drugo dete uvek krupnije, pa se porodjaj ipak zakomplikuje?
I tako krenem od jedne misli, a zavrsim sa 1001.

< Poruku je uredio Sanjalicaaa -- 19.3.2015 10:17:19 >


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here