|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
27.12.2011 16:48:29   
cici78
drage moje, necete verovati, bili smo jutros u Tirsovoj i NE TREBA MU OPERACIJA. Dr kaze "ko je to vama rekao,odakle vam to" usput mu je sredio kozicu na pisi, prevukao mu je skroz da ne bi to kasnije morali hiruski, M se drao kao konj, nije mu bilo lako. Testisi su ok, jedan je na mestu, jedan malo seta ali to smo znali od ranije. Uglavnom kontrola za 6 meseci. Doktor je bio jako drzak i neljubazan, kad ne dobih batine...Ne sme covek nista da ga pita a mi u soku, ovaj mali se dere, doktor vice na mene...jaoooo, doslo mi je svasta da mu kazem ali od tolike srece sto mi dete ne mora na operaciju progutah sve. E sad treba otici kod one guske u dom zdr i jeb.....joj majku

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
6.1.2012 0:23:43   
choopa choops
cici78 user posted image user posted image user posted image Bas mi je drago :))) Sad se opusti i ne misli na to vise user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
8.1.2012 19:49:37   
cici78
Choopa user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
29.3.2012 23:18:43   
novcic
ja moram da se nadovezem na ovu temu..kada se moja beba rodila,rekli su mi da je jedan testis spusten a drugi migrira..posle je jedna doktorka pregledala bebu i napipala u preponama testis,dok doktorka kod koje idemo stalno rekla ja to ne smem da diram,ako se ne spusti sa godinu dana postoji operacija..ja ne smem da pipam,stah me je..ali mene samo interesuje da li ima dete jos jedan testis..beba sada ima 5 meseci..i ako mozete da mi kazete jel treba da ga odvedem negde,kod nekog drugog lekara?user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
29.10.2013 13:04:49   
Snelle
Dobili smo uput za Tiršovu zbog nespuštenog testisa. Možete li da mi preporučite kod kog lekara da zakažemo pregled? Hvala!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu novcic)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
11.11.2013 22:56:05   
Snelle
Imamo sutra zakazan pregled kod dr Vukanića. Videćemo šta će reći mada mislim da od operacije ne možemo pobeći user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
11.11.2013 23:12:45   
isidora88
snelle drzi se, imate jos fore do prvog rodjendana, cak tolerisu i do 2.godine.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
11.11.2013 23:49:32   
vikiveki
Snelle ja mislim da će se spustiti jer videla sam dosta dece sa nespuštenim testisima,koji su se oporavili tj. testisi došli na svoje mesto

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
12.11.2013 10:59:14   
New Mom
Snelle, drugar, javite kako je bilo!user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
12.11.2013 11:06:07   
Maslacak15

Zavisi koliko je "nespusten". Tj gde se nalazi. Moze li da se napipa ili uopste ne. U svakom slucaju ceka se najmanje do godinu dana posto se u vecini slucajeva spontano spusti u kesicu. Drzim fige Snelle da to bude kod vas slucaj.user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
15.11.2013 10:55:42   
sasaaa
Covece, nisam ni znala da je nespusten testis problem! Na kontroli sa 7. meseci dr nam konstatovala frenulum jezika i nespusten testis levi. Za frenulum dala uput a za testis rekla da sacekamo. Pre nje pregledalo ga je 10 pedijatara sto po dz sto na Institutu za majku i dete i niko nista od toga nije video.

Snelle, vas se secam sa foruma o porodilistima i znam da ste malo stariji od nas. Sta su vam rekli u Tirsovoj?

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
21.3.2014 13:29:21   
Biserce
Danas bili kod urologa, Vasiliju kesice prazne, desni testis pipa, levi ne moze da nadje, Dimitriju desni testis u kesici a levi nije ali ga pipa i ima na desnoj strani kilicu. Dobili smo upute za decjeg urologa u Kg.

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu sasaaa)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
22.3.2014 0:04:16   
Biserka
Mi smo u decembru po savetu naše dr isli kod specijaliste u Institut za majku i dete, gde nam je dr dao dijagnozu Morbi praeputii PHIMOSIS N47. U nalazu piše da su oba testisa u kanalu, dovlače se u skortum, normalne su veličine i konzistencije. Kako nam je dr objasnio, u našem slučaju su šetajući testisi, a u aprilu ćemo ponovo na kontrolu pa ćemo videti šta će da kaže, uglavnom, ako se ne spuste do tada (tada ćemo imati pune 3 godine), dr je rekao da je najbolje rešenje operacija... user posted image Mada nas on uverava da to nije ništa strašno i da je samo rutinska intervencija, baš me je strah, molim Boga da sve bude kako treba user posted image

(odgovor članu Biserce)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
22.3.2014 13:07:01   
Snelle

IZVORNA PORUKA: sasaaa

Snelle, vas se secam sa foruma o porodilistima i znam da ste malo stariji od nas. Sta su vam rekli u Tirsovoj?


Sasa, izvini, ja tek sad vidim tvoje pitanje. Nama su rekli da dođemo na još dve kontrole, a sa dve godine nas čeka operacija. Po dr mišljenju i njegovom iskustvu šanse da se testis spusti su skoro nikakve tako da čekamo tu drugu godinu i operaciju. Ja sam se sa time pomirila.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu sasaaa)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
23.3.2014 0:41:33   
Azra_
Nama je naš pedijatar tek sa dve godine prvi put rekao da testisi nisu spušteni. Kada nas je hirurg nakon toga pregledao, jedan testis je spušten, drugi šeta, ali ga je napipao. Kaže da je to normalan nalaz.user posted image Nije nam ni rekao da idemo na kontrolu.user posted image user posted image

Inače, mm je imao operaciju sa šest godina zbog jednog nespuštenog testisa. Nikada posle nije imao problema.

< Poruku je uredio Azra_ -- 23.3.2014 0:42:58 >


_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
10.4.2014 8:46:43   
Biserce
Mi jos uvek pokusavamo da zakazemo pregled kod dr Paunovica u Kg-u...svaki put kad zovem ne radi ambulantno...strasno!

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
25.7.2014 12:08:59   
lksa
Zdravo svima,
Naš dečak je na rođenju imao jedan nespušten testis. Na početku je testis bio u ingvinalnom kanalu i migrirao u trbušnu duplju. Kasnije je testis ostao u trbušnoj duplji. Doktor je rekao da je operacija rutinska ali mora da se odradi sa iskustvom zbog pozicije testisa. Operisan je sa 14 meseci (prvobitno je bilo zakazano odmah nakon godinu dana, ali je dete imalo slabu krvnu sliku u tom periodu). Operacija je rađena u Tiršovoj od strane dr M.Dj. Nakon operacije je doktor rekao da smo uradili kako treba i kad treba i da je sada sve na prirodi. U otpusnoj listi: testis hipoplastičan spušten u hemiskrotum ET separacijom, bez tenzije. Pušteni smo na kućnu negu istog dana. Hvala Bogu, na kontrolama je bilo sve dobro. Naredna kontrola je za godinu dana.
Pozdrav.

(odgovor članu Biserce)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
26.8.2014 14:41:30   
Biserce
konacno gospodin dr sutra radi ambulantno pa idemo ujutru na pregled. Uhvatila me prpa...i tako...sta ako bude morala da se radi operacija jednom od njih ili obojici???

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu lksa)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
26.8.2014 14:55:56   
Olga75
Biserce , pa bolje da se uradi dok su mali ako vec treba
nemoj da se sekiras
ja vec rekoh moj matori je imao kriptohizam i operisan ( to su jos bile sezdeset_e godine proslog veka ) testisi su ok i jos ga sluze iako ce za koji dan 50 godina user posted image
znm , bojis se ali ako treba bolje da se resi sad nego kasnije
i evo ti jedan hag , bice sve ok user posted image

< Poruku je uredio Olga RR -- 26.8.2014 14:56:45 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Biserce)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
26.8.2014 17:36:20   
serpica
Kad smo sa 9 meseci isli na pregled receno nam je da je sve ok,medjutim sada sa godinu dana desni testis nije spusten,da dodjemo na kontrolu za 6 meseci user posted image kazte da se tolerise do 2.godine jel da? Nije mi bas svejedno

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
26.8.2014 20:52:10   
Torbica
Sigurno nije "visoko" da tako kazem, mozda je minimalno. Mozes i sama da procenis, slobodno opipaj levi pa spram njega i desni. Ne verujem da je skrotum tj "kesica" prazna. Valjda bi primetili na prethodnom pregledu user posted image

< Poruku je uredio Torbica -- 26.8.2014 20:54:53 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
26.8.2014 20:55:48   
zece
da do 2 godine se tolerise na mojata sestra deteto ima nespusten testis

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
26.8.2014 21:11:50   
serpica
Nista se ja ne razumem u te stvari user posted image nekad mi kesice izgledaju pune a nekad skroz prazne,i probala sam da opipam ali ja nista ne nadjoh user posted image idem u petak kod drugog pedijatra pa u da vidim sta ce da kaze,hvala u svakom slucaju.
Zece jel isao na operaciju?

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
26.8.2014 21:24:50   
Torbica
Super za jos jedan pregled! Nas su ucili da fiksiramo rukom odgore a donjom rukom onda lako definisemo testis, u svakom slucaju brzo ce petak. Srecno!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
26.8.2014 21:29:46   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: serpica
nekad mi kesice izgledaju pune a nekad skroz prazne


I meni kod Save

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here