|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
24.4.2015 21:50:31   
Azra_
Bibi, znači najteže prošlo? Kako je podneo? Kako se oporavlja?

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
24.4.2015 23:40:46   
choopa choops
Bibilib bravo! user posted image

Snelle user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
25.4.2015 0:03:02   
dunja RR
Bibilib, drago mi je da je maleni dobro, bravo za hrabrišu user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
25.4.2015 11:34:50   
Bibilib
Azra dobro je podneo i solidno se budio posle anestezije,nije bio agresivan,samo se na pocetku malo plasio...Evo ga sada odmara doktor je rekao da moze da se krece ali meni je lakse i sigurnije da sto duze lezi....
Dunja i Chopa hvala punouser posted image user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
25.4.2015 11:45:39   
wivern
Bibi user posted image za malog hrabrisu.
Kak si ti podnela sve?

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
25.4.2015 18:09:42   
Bibilib
Joj ne znam ni ja sama,bilo je straha i brige a Boga mi i suza kad su ga uveli u salu jer je puno plakao dok su stavljali braunilu....tako da nisam mogla da se suzdrzim od user posted image user posted image user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
25.4.2015 18:59:08   
wivern
Sad mozes da odahnes jer je gotovo
Bitno da je sve proslo ok. user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
25.4.2015 21:17:38   
Azra_
Jao Bibiuser posted image , to su baš stresni momenti za majku. Bitno da je stvar rešiva. Moramo biti jake!

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
22.10.2015 9:45:43   
Trcosava
Da se uupišem u ovde. Danas na kontroli dr kao jeste pipali testise, jel ih ima?user posted image wtf nisam ni znala da treba da pipam?!

Uglavnom, desni je napipala, levi ne može. Dobili smo uput za UZ ''da vide da li oni mogu da ga nađu''. Kaže da se do godinu dana toleriše.

Malo sam preletela temu, vidim da neki do 2 godine neki do godinutolerišu. Jedino što mi je čudno da ga ona uopšte ne napipava.

I tako... Sad čekamo UZ

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
22.10.2015 15:23:54   
choopa choops
Trcos, naš je doktor stava da se operiše do godine dana, kao da bi mu se što bolje očuvala funkcija. Ranije su doktori savjetovali da se čeka, kao da će se sam spustit, ali naš dr je stava da je to rijetko, te da je bolje što prije. U svakom slučaju nije strašno koliko kad te prvi put suoče sa dijagnozom. I ranije su to muškarci operisali, ali je roditeje (i dan danas) sramota da se priča o tome, pa kažu da im je dijete "operisalo bruh". user posted image
Obrati špažnju da nije možda šetajući testis, tj da ga nekad ima, nekad ne. Ne moraju kesice da budu velike, samo da pipaš kugle da tako objasnim user posted image Ako je tako, onda nije strašno i možda neće morat operisat. Držim fige da se sakrio od zime user posted image



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
22.10.2015 18:20:36   
serpica

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Da se uupišem u ovde. Danas na kontroli dr kao jeste pipali testise, jel ih ima?user posted image wtf nisam ni znala da treba da pipam?!

Uglavnom, desni je napipala, levi ne može. Dobili smo uput za UZ ''da vide da li oni mogu da ga nađu''. Kaže da se do godinu dana toleriše.

Malo sam preletela temu, vidim da neki do 2 godine neki do godinutolerišu. Jedino što mi je čudno da ga ona uopšte ne napipava.

I tako... Sad čekamo UZ




Trco tako i nama pedijatar nije napipao testis dobili uput za hirurga on znaju kako da ga nadju,odmah ga cove nasao i rekao da je ok i da seta samo da je spusten,ne brini videce na uz sigurno. a meni je poazao kako da napipavam samo tesko da ovde to mogu da ti objasnim user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
22.10.2015 21:05:16   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: choopa choops

Trcos, naš je doktor stava da se operiše do godine dana, kao da bi mu se što bolje očuvala funkcija. Ranije su doktori savjetovali da se čeka, kao da će se sam spustit, ali naš dr je stava da je to rijetko, te da je bolje što prije. U svakom slučaju nije strašno koliko kad te prvi put suoče sa dijagnozom. I ranije su to muškarci operisali, ali je roditeje (i dan danas) sramota da se priča o tome, pa kažu da im je dijete "operisalo bruh". user posted image
Obrati špažnju da nije možda šetajući testis, tj da ga nekad ima, nekad ne. Ne moraju kesice da budu velike, samo da pipaš kugle da tako objasnim user posted image Ako je tako, onda nije strašno i možda neće morat operisat. Držim fige da se sakrio od zime user posted image



E pa ja danas baš krenula da pipam popodne i napipam dve kuglice. Nisu onako dole, nekako više sa strane, nije dole gde su i velikim ''dečacima'' Ali eto vidiš nisam imala pojma da je to to user posted image

Jbg ja znam kako izgledaju na dodir velika jajca user posted image

Šerpi, videla sam i tvoju situaciju sa Tomom.

Boli mene paja da me sram, pa jbt ne pravim od muškog žensko. Isto sam da ako već mora što pre da se odradi. Sutra zovem da zakažem UZ.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
23.10.2015 0:45:35   
Azra_
Šerpi, isti doktor nam je objašnjavao. Baš teško da se objasni ovde.user posted image

I nas pedijatar slao kod hirurga. Dete imalo oko 1,5god. Jedan testis je bio tu, drugi šetao, ali hirurg napipao.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
23.10.2015 13:45:29   
choopa choops
Evo jedan dobar link.
KLIK

M je imao ovaj problem sa kratkim krvnim sudovima, zato je imao dvije operacije.

< Poruku je uredio choopa choops -- 23.10.2015 13:46:47 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
25.10.2015 8:41:47   
Trcosava
E samo da ispišem update. Sad ko šta radi ja drndam jajca detetu user posted image Uglavnom, juče sam oba napipala lepo u kesicama. Tamo di treba da budu. Ono što sam onomad napipala su izgleda bile neke žlezde. Juče sam zvala mm da i on prepipa jel to to. Tako da kapiram da su kod njega oni šetajući. Jer nekad su dole, nekad ih ne napipavam uopšte.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
12.11.2015 17:24:20   
Biserce
Vasi nije spusten levi testis, za desni jos nista ne znaju. Za pon je zakazana operacija, a on slini i iskasljava vec 2ned...i dr planira da ga posalje na op...ako mu sutra svi ostali rezultati budu ok. Bojim se da nas ne vrate.

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu nuki nuki)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
12.11.2015 17:48:07   
mati
Biserce user posted image
Bas sam pre neki dan pomislila na tebe... Bice to sve dobro,dr valjda znaju. Poljubi decicu

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Biserce)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
12.11.2015 18:43:23   
Biserce
Matiiiuser posted image user posted image user posted image
To uopste nije nasa dr, nasa je na sl danima...ova mi uopste nije pouzdana...mada on nikad nije skroz zdrav, pogotovu kad krenu virusi, domaci smo kod dr...valjda ce sve biti ok...mrzim neizvesnost do zadnjeg trenutka.

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
12.11.2015 20:57:32   
choopa choops
Biserce, pregledaće ga tamo dr i anesteziolog će vas sve dobro ispitat. Neće oni da šalju djecu na operaciju ukoliko imaju čak i najmanje sumnje. Mada, razumijem da te nervira, i mene bi. user posted image Srećno!

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Biserce)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
15.11.2015 11:34:36   
Biserce
Primljeni smo jutros na odelenje, niko ga nije pregledao niti sta ko prica. Ujutru ce ga pregledati pa ce dr odluciti hoce li biti operacije ili ne.

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
15.11.2015 22:04:33   
choopa choops
Au bre sve u zadnjem momentu user posted image Baš su vala grozni. Nadam se da će ipak sve biti OK, da su nalazi dobri pa da odradite to da si mirna! Srećno i drži se user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Biserce)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
16.11.2015 12:52:57   
Biserce
Vraceni smo kuci. Anesteziolog je video da ima upalu krajnika i zdrela. Kasljao je kao magare juce ceo dan i celu noc i otezano disao. Uslovi su katastrofa, uopste nema vazduha, prozori blindirani...osoblje uzas, do jutros nisu ni usli da nas pogledaju. Celu noc su slavili rodj nekoj sestri, urlali, pili, jeli...haos...sve u svemu da se javimo za mesec dana da nam zakazv op za prolece

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
16.11.2015 13:21:58   
choopa choops
Eto, neće anesteziolozi da rizikuju. Lako je pedijatru da da uput, ali ovaj je odgovoran. Doduše naša dr u DZ je baš bila detaljna i ne bi ni slala ukoliko nije skroz sigurna da je dijete zdravo. Sve u svemu kad vam zakažu operaciju, dijete mora biti zdravo skoro 20 dana ranije. Naša dr kaže da to znači da ne smije nijednom da se zakašlje.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Biserce)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
16.11.2015 23:26:05   
Azra_
Biserce, samo su vas izmaltretirali. Stvarno bzvz. Ali eto, bar si videla kakvi su (ne)uslovi pa da se psihički pripremiš kad bude bila operacija. Znam da se sigurno sekiraš i brineš, ali sve su to rešive stvari , što je i najbitnije. Bude teško dok ne prođe, ali posle sve bude ok.user posted image

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
3.12.2015 8:27:32   
Trcosava
Bejasmo juče na UZ. Ima te šetajuće. Kad je legao, jajca se lepo vide. Kaže bezveze da gledam, ali kad ste tu da pregledamo. I kao evo, toliki i toliki - taman tamo gde treba da budu i kolki treba da budu. Sve je ok. Onda ja napomenem da ona levi nije mogla da nađe. Da je desni negde i napipala, ali levi ne. Pa je onda dnrndao onom sondom i pritisako i skontali smo da su oba šetajuća i to odu gore skroz iznad piše. Kaže, nalaz je ok. Vremenom bi oni trebali sami da se spuste. Od težine user posted image Idemo na kontrol reodvnu kod dr negde u januaru čni mi se, pa onda ona da kaže kako dalje.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here