|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vigantol / AD3 kapi
28.12.2012 19:06:57   
Sanchy
Zivka moze sad,naravno,ali te kapi su mi trebale dok je imao grceve sa dva meseca recimo a tada je to suvise rano za gluten,,,zato treba dobro citati uputstvo za sve sto se kupuje za bebu jer vidite sta rade..

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 701
   RE: Vigantol / AD3 kapi
29.12.2012 18:37:16   
panpan1
vigantol je odavno sumljiv, mislim da se sve trebamo okrenuti ad3 kapima. mom detetu malo skripeli zglobovi, nakon prelaska na ad3 sve je ok. i sad mu dajem jer je zima i nema sunca.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 702
   RE: Vigantol / AD3 kapi
30.12.2012 2:59:20   
opcinjena
davala ad3 po 3 kapi i sve je proslo u najboljem redu, da ne cuje zlo

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 703
   RE: Vigantol / AD3 kapi
30.12.2012 13:45:37   
jelenica011
koristili vigantol po preporuci pedijatrice, sve je ok, iako ga mnogi kritikuju, moje dete nije imalo problema

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 704
   RE: Vigantol / AD3 kapi
5.4.2013 10:35:24   
adulence
zene moram nesto da podelim sa vama....ovako pre dva dana su mi bili kumovi u gostima inace imaju cerkicu stariju tri i po meseca od moje Ive,i pita mene kuma kako dajem ivi viganttol ja reko kapljicu dnevno,a ona meni kaze samo,ja reko pa da ,ona svom detetu daje 5 kapljica dnevno pri tom je tako proctala na nekom forumu i ni sa kim se nije posavetovala,ja sam joj rekla da je to previse,i juce su bili kod lekara a njihov pedijatar se nije previse potresao,zanima me vase misljenje...davala je bebi mesec i po dana po 5 kapljica,pri tom beba je na ad mleku koje samo po sebi ima d vitamin...

(odgovor članu jelenica011)
Direktna veza do poruke: 705
   RE: Vigantol / AD3 kapi
5.4.2013 10:39:28   
Tiziana
Reci drugarici da se ne zeza sa tim i odmah neka ukine 5 kapi.Sigurna sam da joj i na otpusnoj listi iz porodilista pise od 15 dana po jedna kap Vigantola!! NE valjd apreterivati,pogotovu ne u kombinaciji sa adatpiranim mlekom,znam za razne price,izmejdu ostalog za prerano zarastanje fontanele...

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 706
   RE: Vigantol / AD3 kapi
5.4.2013 10:40:47   
Zemunka85
I mom detetu cesto puckaju zglobovi user posted image

Adulence, bas vigantol?
Moja kuma isto daje 5 kapi, ali to su neke druge kapi.

IZVORNA PORUKA: panpan1

vigantol je odavno sumljiv, mislim da se sve trebamo okrenuti ad3 kapima. mom detetu malo skripeli zglobovi, nakon prelaska na ad3 sve je ok. i sad mu dajem jer je zima i nema sunca.


(odgovor članu panpan1)
Direktna veza do poruke: 707
   RE: Vigantol / AD3 kapi
5.4.2013 10:45:17   
Tiziana
Vigantol je bio sumnjiv kad se prodavao sa onim gumenim pikom jer je ta guma sadrzala nesto sto navodno niije dozovljeno. I ni zbog cega drugog. Sada se prodaje vigantol bez toga...

(odgovor članu panpan1)
Direktna veza do poruke: 708
   RE: Vigantol / AD3 kapi
5.4.2013 10:45:33   
adulence
da da bas vigantol,pa kao pedijatar joj je rekao da prestane,samo se nadam da ovih mesec i kusur nece ostaviti neke posledice,inace njoj je soro fontanela i zarasla,ne skroz ali skoro a ima 7 i po eseci,ja sam se bas uplasila jer sam svasta procitala nisam htela da joj kazem da je ne traumiram samo sam je poslala kod dr pa valjda mu ona veruje...

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 709
   RE: Vigantol / AD3 kapi
5.4.2013 10:46:43   
Tiziana
Mislim da je malo rano da fontanela zaraste sa 7,5m!ne znam..

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 710
   RE: Vigantol / AD3 kapi
5.4.2013 10:50:29   
Sanchy
Znaci ne mogu da verujem,pet kapi vigantola dnevno ,ona ce napraviti neko cudo detetu....vigantol uopste ne treba koristiti jer u jednoj jedinoj kapljici ima 667 i.j. Sto je vise od preporucene dnevne doze vitamine D3 a iznosi 400 i.j.d3,,,imaju primax na trzistu koje u jednoj kapi imaju 200 i.#. Pa se daju po dve kapljice i to je dovoljna i preporucena dnevna kolicina ,cak ako beba izlazi napolje po suncanom danu ,pije ad mleko ne treba svaki dan da uzima ni tih 400 i.j.,,,,,,reci drugarici da promeni pedijatra....sad vidim da joj je rekao da prestane onda ok

< Poruku je uredio Sanchy -- 5.4.2013 10:53:10 >

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 711
   RE: Vigantol / AD3 kapi
5.4.2013 10:50:46   
adulence
valjda je sve ok ako dr kaze da jeste sta ja znam samo sam htela vase misljenje da cujem....jos plus sto sam citala da prevelika doza d vitamina uzrokuje sporije napredovanje,a ona je bas malena...no hvala dragom Bogu sve je ok,a dr joj je rekao da prestane sa davanjem vigantola....

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 712
   RE: Vigantol / AD3 kapi
5.4.2013 10:51:25   
Zemunka85
Ja nisam htela smajlija za to sto mom detetu puckaju zglobovi :(.

Inace, meni je kuma nesto pominjala te uljani rastvor, te vodeni te .. nista he razmem. Znam da ja ovo moje cudo pravilno koristim, a opet kazem ona isto daje pet kapi.

Meni odgoara da ima malo vise, jer idot, umesto da joj nakapam dok jede kasicu, ja po navici i dalje nakapam mleko u kasicicu, pa na to kap. I uvek tripujem da nepopije celu kap. Miiislim sta je kap ...

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 5.4.2013 10:53:46 >

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 713
   RE: Vigantol / AD3 kapi
5.4.2013 11:00:19   
Sanchy
Na prethodnoj strani smo pisali za vigantol da se sad ne ponavljam ali ja ih definitivno svom detetu ne bih davala,ni tu jednu kap a kamoli pet,ne mogu da verujem da ni uputstvo nije procitala

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 714
   RE: Vigantol / AD3 kapi
5.4.2013 11:08:43   
Moiraina

IZVORNA PORUKA: Sanchy
vigantol uopste ne treba koristiti jer u jednoj jedinoj kapljici ima 667 i.j. Sto je vise od preporucene dnevne doze vitamine D3 a iznosi 400 i.j.d3


Ja koristim Vigantol, kapnem u kašičicu i vidim da ostane baš masna, znači da ne popije sve, to mu valjda dođe ta razlika između 400 i 667 i.j. user posted image Davala sam ga i starijem sinu, šta znam, nisam se preterano udubljivala koliko čega ima... Ionako svaki čas nešto "strašno" otkriju o nečemu što se do tada normalno koristilo.

Inače, 7,5 meseci je prerano za zarastanje velike fontanele.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 715
   RE: Vigantol / AD3 kapi
5.4.2013 11:11:16   
adulence
Sanchy ni ja iskreno ne mogu da poverujem da nije procitala upustvo ali eto

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 716
   RE: Vigantol / AD3 kapi
5.4.2013 11:13:01   
Olga75
ja sam davala jednu kap vigantola od 15 dana do 17 meseci pa onda pauza pa ponovo do druge godine ali to je bila suncana godina
ja se ne bih igrala sa D vitaminom ali svako zna svoje
uostalom postoje i AD kap i D vit , nesto je uljano , nesto vodeno
ali u ovom podneblju ikod ove klime je potrebno dodavati Dvit
a vigantol je bio povucen zbog one pipete ( koje je kao gumena pa je ona nesto bablabla )
elem , svako odgaja svoje dete ali rahitis je bolest koja i danas postoji
kao i tuberkuloza koja se sada javlja jer se lose hranimo i jer nam je standard nmalo ( a mozda ni malo ) kod 0 - nule

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 717
   RE: Vigantol / AD3 kapi
5.4.2013 11:33:52   
Anoniman
Ja sam Uni pre dva meseca opet uvela po kap vigantola u konsultaciji sa pedijatrom, jer ona sutra puni 17 meseci, a jos uvek po malo mogu da napipam fontanelu, pa s euvek tripujem, dok se sunce ne pojavi bice na vigantolu....user posted image

Adulence 5 kapi je malo previse....

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 718
   RE: Vigantol / AD3 kapi
5.4.2013 13:44:35   
cockic
ja sam deci redovono zaboravljala da ga dam.a kad sam davala davala sam po jednu kap.a leni sam davala samo dok je sikila dva i po meseca.a kad smo bili na kombinaciji sika dohrana sam izbacila da joj ga dajem.i sad je pila u decembru i januaru po savetu dr,inace njoj je fontanela zatvorena.oko 10-11 meseca.najranije moze oko 6m koliko se secam.a leni je velika bila oko 1cm pa se sporo zatvarala,a sin je imao oko 3cm,pa mu se zatvorila oko 14m user posted image

oni prepisuju vise vitamina d,ako se fontanela sporije zatvara.mada neki kazu ima veze,neki kazu nema veze d vit sa zatvaranjem fontanele.

a sin je sad povremeno na vitaminima za decu kao i lena,a oni imaju i d vitamin.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 719
   RE: Vigantol / AD3 kapi
5.4.2013 13:46:10   
cockic
adulence da nije davala AD,jer se one daju 5 kapi?sinu sam kad je bila frka oko pipete vigantola,presla na AD i davala 5 kapi.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 720
   RE: Vigantol / AD3 kapi
5.4.2013 13:47:39   
cockic
posto je vigantol pre tri godine bila bocica sa pipetom,pa su nesto konstatovali da ima neki sastojak koji je stetan pa ga povukli.i sad je bez pipete.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 721
   RE: Vigantol / AD3 kapi
5.4.2013 13:53:02   
Tiziana
Mojoj cerki se jos nije skroz zatvorila.Mislim skoro da jeste,ali jos uvek se malo oseti pod rukom.Ali joj je bil anekako bas velika.Secma se da sam bila zapanjena kad sam opipala kolika je,jer sinu nije bila tako velika,sta vise bila je bas duplo manja!
Da i ja sam procitala da D vitamin mozda i nema bas veze sa tim...

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 722
   RE: Vigantol / AD3 kapi
5.4.2013 16:43:08   
Figaro88
Mi smo koristili vigantol,jednu kap pravo u usta,pa smo presli na ad kapi,koristili smo ih samo zimi,bila je na ad mleku pa nije bilo potrebe.Fonatela nam je zarasla sa 17-18m.Nisam znala da vigantol ima vise vitamina nego sto je preporuceno,nisam na to obratila paznju,ali nismo ga nesto dugo ni koristili,pedijatar nam rekao da predjemo na ad kapi.

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 723
   RE: Vigantol / AD3 kapi
5.4.2013 17:20:02   
nina26
i mojoj Z, skripe ponekad zglobovi, i bas sam pitala dr da li to ukazuje na nedostatak nekog vitamina i rekao je ne.

ovde inace ne daju te AD kapi, i bas sam brinula zbog toga, ali mi rece Ksenci jer kod nas ima sunca pa zbpg toga,mada sunca zimi i nema bas puno al ajde....

inace pije ad mleko, ali jednom dnevno....da li je to dovoljnouser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 724
   RE: Vigantol / AD3 kapi
9.5.2013 23:31:11   
Sanchy
Imam jedno pitanjce,u nedoumici sam,do kada ste bebama davale D3 kapi?Mi smo svaki dan napolju i dosta je na suncu plus pije ad mleko u kome vec ima d vitamina pa sam mu ja do skoro davala svaki treci cetvrti dan a sad vec nedelju dana nisam jer sam procitala u ovoj mojoj knjizi da ukoliko beba pije ad mleko ne treba uopste da uzima d3 kapi jer visak d vitamina sam po sebi moze da ima ozbiljne implikacije i to je to...izvinjavam se ako ima tema ..

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 725
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here