|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vigantol / AD3 kapi
2.12.2013 10:58:17   
serpica
Snele jel to isto sto i Vigantol? Ja dajem bebcu 1 kap dnevno ujutru direkno u usta,tako sam i sa mladjom a starijoj sam davala AD kapi ali se ne secam koliko.Po cemu si zakljucila da se brzo zatvara fontanela?

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 751
   RE: Vigantol / AD3 kapi
2.12.2013 11:01:35   
jovicaa
nije isto. nama su za aleksa prepisali ad kapi i davali smo po 3 kapi. a za maksima vigantol po jednu kap. nije isto doziranje.
ali snelle to zavisi od pedijatra. za vigantol znam da uvek ide 1 kap. a kod ovih drugih neko kaze 3,4 zavisi.
mislim da je i u uputstvu pisalo od 3 do 5 kapi, tih ad koje smo mi davali.


< Poruku je uredio jovicaa -- 2.12.2013 11:02:12 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 752
   RE: Vigantol / AD3 kapi
2.12.2013 11:05:18   
Torbica
Ja sam davala Merckov Vigantol, jednu kap, isto za svo troje. Ali kao i Ljisha, u zavisnosti od godisnjeg doba i kad smo stalno napolju, preskakala sam. Snelle, na nekoj kontroli kad sam bila, jedna zena je davala taj Merckov 5 kapi!!!!! I morali su kod hirurga, ali to ima veze da li su vodene ili uljane kapi. Koliko ja znam, uljane kao sto je Vigantol ide jedna kap a ove druge vodene idu kao sto vi pijete. Mislim da nemas razloga za brigu ako si davala kako ti je receno, te vodene kapi.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 753
   RE: Vigantol / AD3 kapi
2.12.2013 11:24:54   
jovicaa
te ad koje sam davala aleksu su isto bile uljane.
ne dajem maksimu vigantol. znam da treba... ali nekako uvek to zaboravim. a aleksandru sam redovnije davala.

< Poruku je uredio jovicaa -- 2.12.2013 11:25:44 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 754
   RE: Vigantol / AD3 kapi
2.12.2013 11:27:58   
Torbica
Jovice, nisam ni ja davala bebcu preko leta, i kad smo veci deo dana napolju. To je ok. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 755
   RE: Vigantol / AD3 kapi
2.12.2013 11:49:44   
jovicaa
a da li dajete preko godine(mislim nakon prvog rodjendana)?

< Poruku je uredio jovicaa -- 2.12.2013 11:51:00 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 756
   RE: Vigantol / AD3 kapi
2.12.2013 11:54:51   
cockic
ja iskreno sam deci cesto zaboravljala da ga dajem.za petra je bio vigantol.za lenu D3.leni je velika fontanela inace na rodjenju bila manja imam sa otpusne liste iz tirsove.jer smo lezali kad je imala 8 dana.tad joj je bila ja mislim 1cm.a pekiju je bila 3-4cm.cini mi se da moze biti oko 4cm.i ja sam se tripovala da ce leni da se zatvori mnogo rano,ali i nije.zatvorila se sa nekih 8 meseci.a petru sa 11-12.koliko me secanje sluzi.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 757
   RE: Vigantol / AD3 kapi
2.12.2013 11:56:49   
cockic
daje se valjda do druge, ali samo zimi.jer tad nema sunca.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 758
   RE: Vigantol / AD3 kapi
2.12.2013 12:06:29   
pocahontas
ja sam mojoj davala i letos i sad joj dajem.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 759
   RE: Vigantol / AD3 kapi
2.12.2013 12:24:53   
cockic
pa po dr.treba da se prestane kad se napuni godinu dana.jos u tvom slucaju je bilo lepo vreme kad ih je napunila koliko sad videh.znaci onda se trebala tek sad da pocnes.ali ti bolje pitaj vasu dr.

u slucaju jovice ona nastavlja odmah posle godinu dana,jer joj deca preko zime punise godinu dana.valjda sam dobro zapamtila.moja deca tj.njemu sam do prvog rodjendana tj .kraja aprila.A lena je u februaru.njoj bi trebala sad da pocnem da dajem do marta meseca.

a da zaboravljam da sam ima davala na proslece cak i letos vit za decu,a oni imaju d vit.i tad se ne daje dodatak d3.samo to u sirupu.tako da ako opet im dajem sirup za imunitet,a hocu jer je cera sad bolesna.onda joj neuvodim obican d3.

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 760
   RE: Vigantol / AD3 kapi
2.12.2013 12:40:18   
Snelle

IZVORNA PORUKA: cockic

ad joj je bila ja mislim 1cm.a pekiju je bila 3-4cm.cini mi se da moze biti oko 4cm.i ja sam se tripovala da ce leni da se zatvori mnogo rano,



E pa i kod nas je ovo slučaj. Lani je bila mnogo veća fontanela i zatvorila se sa čini mi se 16 meseci (imam zapisano). Nemanji je manja bila na rođenju, i sad sa nepunih 8 meseci je baš mala, zato se i brinem. Razmišljam da mu skroz ukinem vitamin D, ali u sredu imamo sistematski pa će taman pedijatar da ga pregleda. Možda dramim bezveze user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 761
   RE: Vigantol / AD3 kapi
2.12.2013 12:52:16   
Torbica
Snelle, kod one moje prijateljice su primetili da je bebcu krenulo celo da se menja, koliko se secam to se opisuje kao fenomen sekire, ima tome vec godina, ali tako nekako se zove dakle videli su da mu se stvara spic na celu. Mislim da dramis bezveze. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 762
   RE: Vigantol / AD3 kapi
2.12.2013 12:52:32   
jovicaa
idete na kontrolu pa ces sve pitati pedijatra, ne brini! sigurno je sve ok!


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 763
   RE: Vigantol / AD3 kapi
2.12.2013 20:59:23   
Moiraina
Starijem sinu se fontanela zatvorila skoro sa godinu i po, mlađem baš rano, sa 8-9 meseci, čini mi se. I sa jednim i sa drugim je sve ok user posted image (koristila sam Vigantol oba puta).

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 764
   RE: Vigantol / AD3 kapi
2.12.2013 21:13:14   
Наташица
да питам: да ли сте давале или дајете зими старијој дјеци од годину дана АД капи. не знам одакле ми, не могу да се сјетим....некоме из моје околине доктор рекао да се до 2 год. само зими дају АД капи.
да успут питам: ако има нека тема негдје друго да ме пребаце, јер је не могу наћи. имају неке и рибље куглице/таблетице које се могу дати дјетету. да ли ви дајете? контам да нема потребе да и то дајем, јер бар једном седмично једе рибу.

_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 765
   RE: Vigantol / AD3 kapi
2.12.2013 21:22:51   
vikiveki
Ja sam sa starijom ćerkom koristila AD kapi tada su samo one bile i to se broj kapi povećavao sa uzrastom i prestali smo da dajemo negde posle godinu dana kada je fontanela zarasla, sa Srednjim sinom su nam rekli da možemo da koristimo ili Vigantol ili AD kapi,a ja sam na početku koristila AD kapi jer sam ih i pre koristila a onda sam prešla na Vigantol...sa trećim sinom sam koristila samo Vigantol kapi

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 766
   RE: Vigantol / AD3 kapi
2.12.2013 21:55:11   
Rosita
Ja sam svojevremeno ovde pisala zaleci se na vigantol. Mog bebca je boleo stomak od vigantola, sto posto znam jer sam vrsila pazljivu proveru. Ukinuli smo ga u dogovoru sa pedijatrom i zatim presli na d3. Vigantol u jednoj kapi imj 150% pdu, pa i vise, sta ce bebi toliko? Pisala sam u razgovori mama, bebama do godinu treba 400ij i ne vise, to pise i na otpusnoj iz porod. i kaze gastroenterolog. Koncentracija d3 je onakva kakvu napravi proizvodjac, nije ista u svim uljanim, odnosno svim vodenim. Taj vitamin se najbolje rastvara u uljima i zato se iz uljanih bolje koristi.To su neka moja saznanja.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 767
   RE: Vigantol / AD3 kapi
3.12.2013 12:04:10   
Snelle

IZVORNA PORUKA: Moiraina

mlađem baš rano, sa 8-9 meseci, čini mi se.


Moraina, ovo je baš utešno, tj. da se još nekom rano zatvorila fontanela. Mislim da će se i mom bebcu do 9og najkasnije zatvoriti, moje subjektivno zapažanje. Ne mogu da dočekam sutra.


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 768
   RE: Vigantol / AD3 kapi
3.12.2013 18:05:39   
Rosita
Ja to ni ne umem da ocenim. Nadam se da je sve ok.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 769
   RE: Vigantol / AD3 kapi
4.1.2014 23:01:32   
dijana1*
Danas smo uveli D3 kapi. Secam se da sam Vuku davala 3 kapi a jedno vreme i 5 kapi kada su mu se dlanovi znojili. A sada mi je dr. napisao da ide samo 1 kap. Stalno nesto menjaju.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 770
   RE: Vigantol / AD3 kapi
23.1.2014 0:28:08   
jelenazvezda
da li neko moze da mi kaze,koliko je stetno da dete pije vigantol ako i je istekao rok

_____________________________

kakve su ti misli,takav ti je zivot <3

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 771
   RE: Vigantol / AD3 kapi
17.2.2014 15:00:09   
jana*30
Mene počinje strašno da nervira ovo povlačenje lekova iz upotrebe a pre toga sve beb ga koriste, da bi onda izbacili neki novi proizvod. Tako je bilo i sa Vigantol kapima, bile su povučene jer navodno plastika i staklo na pipeti nisu bili dobri za zdravlje deteta a potom je ponovo vraćen u upotrebu. Sad neko hoće da mi kaže da AD vodeni rastvoj koji se koristio unazad 30 godina nije zdrav a koša 200dinara nego nam utrpavaju skuplje proizvode. Klasična farmaceutska mafija. Ja ću mom detetu da dajem ono na čemu sam ja odrastala moje setre i njihova deca. Tako je i sa kozmetikom svi smo koristili kosili, zeka pega, merimine proizvode a današnjoj deci moramo da koristimo MUstelu i Sebamed jer su najskuplji pa smai m tim "navodno" najbolji. Ma dajte molim vas... Becollino proizvodi su odlični ali sad sve zavisi od kože bebe uvek ima neka kojoj ne odgovara.

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 772
   RE: Vigantol / AD3 kapi
17.2.2014 15:03:08   
jana*30

IZVORNA PORUKA: jelenazvezda

da li neko moze da mi kaze,koliko je stetno da dete pije vigantol ako i je istekao rok


Nemoj pogrešno da me shvatiš, ali zašto bi koristila nešto čemu je istekao rok pogotovo za dete. Ako si slučajno dala proveri kod lekara.

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 773
   RE: Vigantol / AD3 kapi
25.6.2014 23:04:08   
dunja RR
Da li Vigantol ujutru ili uveče?

Vidim da su neke od vas davale ujutru, a ja sam recimo u trudnoći sebi davala uveče, jer mi je dr. rekla da se tako najbolje resorbuje.

Inače, nestašica je Vigantola, ali mi je drugarica nabavila, i donosi mi sutra popodne. Sutra i treba da krenemo sa Vigantolom jer nam je 14. dan, pa ću krenuti uveče da mu dajem. Samo ne znam da li da nastavim uveče ili bolje ujutru?


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 774
   RE: Vigantol / AD3 kapi
25.6.2014 23:05:33   
branki*
ja davala ujutru,tako su mu davale i sestre kad smo lezali na odeljenju,pa i ja nastavila.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 775
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...
5 grešaka koje ne bih ponovila kao mama po...
Roditeljstvo je izazov, a novi roditelji su posebno podložni greškama.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here