|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ne želim više dece
14.4.2009 12:35:15   
Anoniman
U temi Jel volite da budete trudne? smo stigli do toga da je jedna od forumašica rekla da ona ne želi više dece, i nije prva koja je to na forumu napisala.
Dozvoliću sebi da kopiram njen post, pa da diskutujemo...

IZVORNA PORUKA: bebać

Zato što sam sebična...sva mi je briga i obaveza oko Sergeja na meni...muž neće ništa a nemam nikog drugog da malo uskoči,i onda ja gledam kad bi imala još jedno dijete...to bi bilo previše i sreće a i obaveza(za mene) tako da mene ne bi bilo u romingu(a volim se i sredit,i solarijum,i frizer...i kafice sa prijateljicama)a ne bih imala vremena za to sve kad bi imala još jedno dijete...a nisam tip da bi se mogla usadit u kuću sa djecom(apsolutno ne)...jesam sebična znam...ali i bolje mi se ne prihvatat nečeg što nisam spremna psihičkiuser posted image user posted image Sve što želim je da nadjem posao,i smjestim sergeja u vrtić,tako se najbolje zamišljam?Jesam li ja loša?user posted image user posted image user posted image Ne znam,ponekad imam grižu savjest radi ovakvog vida razmišljanja
  Direktna veza do poruke: 1
   [Obrisana poruka]
14.4.2009 12:38:00   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Ne želim više dece
14.4.2009 12:40:21   
bebać
Jeste tako mislim,ne osjećam se spremnom uopšte za više bebaća,ko zna,možda se i promijeni to...ipak su mi tek 23god. i mislim da to ima veze zato što se nisam još ostvarila u poslovnom planu...možda nadjem neki solidan posao i za 6-7 god. poželim drugo dijete...tada ću imati 30god. i nije kasno za drugo(kažem možda),A za sada i blisku budućnost NE!!!

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Ne želim više dece
14.4.2009 12:43:37   
bebać
tI Gagi imaš dvoje,mašalah i neka su ti živi i zdravi..ja imam Sergeja,i opet kažem neka mi je živ i zdrav.Mi smo sami u gradu,sva rodbina nam je dalje i moja i od m,nema nikg da ga pričuva na pola sata da trknem platit račune,moram ga spremit i sa sobom...a o nekom odmoru,mogu sanjat...meni će odmor biti kad krenem na posao i stavim ga u vrtić(od kućanskog života)...a tek sa dvoje djece kako bi mi bilo...a muža nikad i nema doma(skoro) tako da sam svaki vid pomoći(osom finansijskog)prestala i da tražim!

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 4
   [Obrisana poruka]
14.4.2009 12:50:44   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu bebać)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Ne želim više dece
14.4.2009 12:54:43   
mamanp
Imam dvoje dece i neka su mi zivi i zdravi i samo da krenu pravim putem. A sto se mene tice ne pada mi na pamet trece, al ako se i zakaci u Bozju se necu mijesat.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Ne želim više dece
14.4.2009 12:58:13   
Anoniman
Ma ja uopšte ne krivim žene koje ne žele više dece. Svako ima prava na svoj izbor. Samo sam mislila da je ok da imamo posebnu temu o tome. user posted image

(odgovor članu bebać)
  Direktna veza do poruke: 7
   [Obrisana poruka]
14.4.2009 12:59:25   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Ne želim više dece
14.4.2009 13:04:22   
mamanp
Ma super ti je tema Tasho. Na danasnje vrijeme i treba planirati velicinu porodicu. Ima slucajeva po selima gde radjaju po 8 pa i desetoro dece a nemaju uslova da ih prehrane a kamoli sta drugo. Po meni to nije u redu. Razumijem da se deca radjaju iz ljubavi, al ta deca hoce i da jedu, da se obuku, da se skoluju...E samo iz tog razloga nisam za mnogo dece.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Ne želim više dece
14.4.2009 13:07:52   
Anoniman
Slažem se.

No, jače je od mene pa moram da iznesem stav, nadam se da mi neće biti zamereno, jer nije lično u smislu napada na neku osobu, nego, više neko moje razmišljanje...

lu je prva koja je rekla da ona ima jedno i ne planira drugo (baš tako odlučno!), i sada bebać.
Njih dve su mi najdirektniji primeri, zato njih navodim. Obe su mlade, rekla bih da imaju finansijske i zdravstvene uslove, i ne mogu to da razumem. Kažem, ne osuđujem, nego samo ne razumem. user posted image

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Ne želim više dece
14.4.2009 13:10:43   
Sneža
Joj,ni ja isto ne razumem kada neko želi da ostane na jednom detetu,a da razlog nije trauma od porođaja,materijalni loši uslovi i sl.,ali što kaže Tasha,i ovo je samo moje lično mišljenje,nikako osuđivanje.

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Ne želim više dece
14.4.2009 13:19:38   
mamanp
Slazem se sa vama dvema, jeste cudno, ali svaka od nas ima nesto sto ona druga ne zna i sigurno i one imaju razlog za takvo razmisljanje

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Ne želim više dece
14.4.2009 13:29:55   
Anoniman
poštujem svacije ... i to je ok ... ja sam pitala čisto iz znatiželje zašto ne želi višedjece... jer sam skontala da je materijalno dobro obezbjeđena...

medjutim ima jedna stvar koja mi malo nije jasna (opet naglas razmišljam da me neko ne shvati pogresno)

kad nestane mame i tate ... a dijete nema ni brata ni sestre šta onda????
jer smo se uvjerili kako vecina familije je tu onako...da bi ogovarali?!
jer i ja sam ne ispavana, slomljena, jedva čekam da djeca zaspu pa se i ja svalim ko mrtav konj... od muža ni traga ni glasa radi od 0-24h...ali znam da ni to ne traje do vijeka...porastu i to za čas.

nisam za to da se ostane na jednom djetetu ako materijalni i zdravstveni uvjeti dozvoljavaju... a opet kažem i ponavljam .... ovo je samo moje mišljenje i poštujem tuđe...

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Ne želim više dece
14.4.2009 13:37:07   
Lu
IZVORNA PORUKA: mamanp

Slazem se sa vama dvema, jeste cudno, ali svaka od nas ima nesto sto ona druga ne zna i sigurno i one imaju razlog za takvo razmisljanje

Upravo tako!
Nekada se ni riječima ne mogu objasniti neke stvari,jer kako objasniti ženi koja željno iščekuje trudnoću da ja više ne želim djeceuser posted image
Jednostavno nemoguće i ne pokušavam.
Prije trudnoće sam uvijek zamišljala da ću imati jedno dijete,imala sam sreću da zatrudnim od jednog pokušaja i rodila sam živo i zdravo dijete i svaki dan zahvaljujem Bogu na njemu.
Za svog sina živim,cijeli život mi je on i uvijek će biti ja drugu djecu jednostavno ne mogu da zamislim pored njega i kako raste sve sam sigurnija u to.
A na stranu to što se moj muž pokazao samo kao hranitelj svog djeteta,on jeste odsutan često ali ja smatram da nije dovoljno to što radi za svoje dijete i to sam mu i rekla kao jedan razlog zašto ne želim više djece.
Ne očekujem ni od koga da shvati ili podrži moje razloge,to je jednostavno moj život i ne smatram se lošom osobom,u protivnom bi sigurno rodila još jedno dijeteuser posted image

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Ne želim više dece
14.4.2009 13:44:21   
Anoniman
kad smo već kod muževa i njihovog odsustva da sam se tim vodila onda ne bih rodila ni jedno dijete... ne kontam ni kako smo stigli da napravimo i ovo dvoje kad se haman ne vidjamo...

prebacim mu hiljadu puta zbog njegovog posla ....i zasto ne provodi vrijeme sa nama

ali onda skontam malo ohanem pa vidim da smo vec sad obezbjedili masu stvari sto drugi nemaju, a najvise on jer on mnogo vise zaradjuje nego ja ... a ako ja za danasnje uslove imam odlicnu platu... imamo 2 svoja stana, imamo 2 odlicna auta, kucu na moru, a nismo u kreditu

i ja opet razmisljam da bih mogla jos jedno dijete roditi

nemoj me lu pogresno shvatiti ali nisam ni ja pored moje curice mogla zamisliti jos jedno dijete...a i sad me Boga strah da ih odvajam ... jer mi je ona prva... ali on se jos nije prolopovio pa je valjda to razlog

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Ne želim više dece
14.4.2009 13:47:39   
Sneža
Ju,naopako,Lu,kakva loša osoba,pa ti sa toliko ljubavi pričaš o svom detetu,kao i bebać,da mi prosto samo bude žao,ostati na jednom,ja se izvinjavam ako sam nešto pogrešno rekla,nije mi uopšte bila takva namera,mislim ko zna šta mene čeka u životu,pa ću možda posle jednog reći neću više dece.

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Ne želim više dece
14.4.2009 13:54:16   
Lu
Ma Sneška neljutim se ja ni na koga jer nije me nitko povrijedio,samo sam htjela reći da ne osjećam krivnju zbog svoje odluke jer da osjećam onda bi morala dobro razmisliti o svojoj odluci.
Lenka ja sam navela svog muža samo kao jedan sporedni razloguser posted image

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Ne želim više dece
14.4.2009 13:56:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lu

Lenka ja sam navela svog muža samo kao jedan sporedni razloguser posted image



ja svog navodim kao glavni razlog ... ipak mi neko treba pomoći u pravljenju djece ako ništa više user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ... jer jos uvijek imamo nekakvog ohrdanog poštara pa nije ni za šta user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Ne želim više dece
14.4.2009 13:58:29   
Sneža
ebemu život,ništa gore nego kad je poštar ofucanuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Ne želim više dece
14.4.2009 16:40:32   
bebać
IZVORNA PORUKA: lu

IZVORNA PORUKA: mamanp

Slazem se sa vama dvema, jeste cudno, ali svaka od nas ima nesto sto ona druga ne zna i sigurno i one imaju razlog za takvo razmisljanje

Upravo tako!
Nekada se ni riječima ne mogu objasniti neke stvari,jer kako objasniti ženi koja željno iščekuje trudnoću da ja više ne želim djeceuser posted image
Jednostavno nemoguće i ne pokušavam.
Prije trudnoće sam uvijek zamišljala da ću imati jedno dijete,imala sam sreću da zatrudnim od jednog pokušaja i rodila sam živo i zdravo dijete i svaki dan zahvaljujem Bogu na njemu.
Za svog sina živim,cijeli život mi je on i uvijek će biti ja drugu djecu jednostavno ne mogu da zamislim pored njega i kako raste sve sam sigurnija u to.
A na stranu to što se moj muž pokazao samo kao hranitelj svog djeteta,on jeste odsutan često ali ja smatram da nije dovoljno to što radi za svoje dijete i to sam mu i rekla kao jedan razlog zašto ne želim više djece.
Ne očekujem ni od koga da shvati ili podrži moje razloge,to je jednostavno moj život i ne smatram se lošom osobom,u protivnom bi sigurno rodila još jedno dijeteuser posted image



Potpisujem od A do Ž!Uglavnom je ovako i kod mene,s tim da ja imam i traumu posle poroda.Došla sam doma naveče,a prekosutra sam ostala sama u stanu sa bebom i to naveče do 8-9 sati.Bila je zima,i to je trajalo do marta,kad je došlo ljepše vrijeem i kad sam mogla se organizirati i početi izlaziti sa bebom van,u kupovine,šetnje.I tad mi nije trebao niko.Timi to po snijegu sa tek rodjenim djetetom nisam mogla.Rodbine nije bilo puno na tim babinama.Svi bi dolazili na koji sat,i odlazili.Rodjena majka mi je došla 10ti dan ujutro i vratila se naveče svom domu.Nisam imala ni net tada da mi to bude 'neko rešenje'.Ma bila sam sama sa Sergejom u 4 zida,kao u zatvoru.Ponekad bi koja prijateljia navrnula na sat vremena na kavu,i otišla.To pamtim kao veliku krizu i u svom živozu i u braku.Dal trebam napominjat da sam muža napadala kad bi dolazio kući i svadjala se,što nije došao prijeuser posted image user posted image user posted image doma?Ko da je mogao(ali to sad znam)tada nisam znala.Baš sam bila u haos stanju,razmišljala sam da odem psihijatru.I sreća došla sam sebi,organizovala se i uzela život u svoje ruke.nije prošao dan da nisam plakala,umjesto da se radujem što mi je dijete živo i zdravo.Ne znam,nisam mogla...to stanje bilo je jače od mene.I zarekla sam se da to više neću preživjet nikad,pogotovo,jer sad osjećam da živim sasvim normalno.A moj Sergej neka mi je zdrav i živ,ljubi ga mama njegova,i za njega bi opet 'to' sve prošla da treba.Al za njega.



< Poruku je uredio Tasha RR -- 15.4.2009 15:38:46 >


_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Ne želim više dece
14.4.2009 20:44:51   
mihi
Sve razumem i one koje ne žele više dece i one koje žele troje i više. Dugo sam bila samo sa jednim detetom koje je već postalo toliko samostalno da smo mi mogli da izlazimo a on ostane kod kuće sam. Ali ja sam želela da Luka ima nekog svog najrođenijeg i rodila sam Milošauser posted image  . Sad kad Bebać piše setih se svoje priče isto tako mama je radila, dođe kad može, sestra imala svoje dete i posao isto dolazila kad može, i ja sam plakala i bila depresivna i utučena, Zvali me na posao kad je Luka imao 10 meseci, navrat na nos traži ženu koju nisam poznavala da ga čuva i ispalo je super..... BIlo mi je teško kada je Luka napunio 5 godina počela sam da razmišljam o drugom detetu. Što se ljubavi tiče (za to ne brinite), nemate pojma kako se ta velika ljubav za prvo dete neprimetno podeli na dve iste ogromne ljubavi za obojicu. Jedino što sam sada promenila kad je Miloš napunio 2 meseca našla sam ženu koja je kod mene 5 sati, čisto da mogu da izađem, platim račune i do pijace, i da odem na feniranje, pedikir, manikir, ako možete moj vam je savet da to uradite, super se osećam, zadovoljna sam i uživam u svojoj deci. Ovo je samo lično iskustvo čisto da znate da mnoge žene prolaze kroz  istu samoću tugu, suze i stalno se setim reči moje bake koja mi je rekla muževi mogu kako hoće a mi smo majke donele smo decu na svet i dužnost nam je da brinemo o njima na kraju i sada u 21. veku stvari se svode na to........

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Ne želim više dece
14.4.2009 21:04:46   
afrodita
Razlika izmedju moje dece je 6 godina.
Nisam se razmisljala hocu li drugo ili ne,
nego jednostavno bilo mi je lepo sa
Majom i kada je porasla htela sam opet
jednu takvu devojcicu ali eto dobih Dakijauser posted image
Sad vec ne bih vise. Mada nikad se ne znauser posted image
salim se, ne nebih sigurno.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Ne želim više dece
14.4.2009 21:09:48   
mihi
Da sam mlađa rodila bih i trće ovako nek su živi i zdravi njih dvojicauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Ne želim više dece
14.4.2009 21:41:29   
Natasajvc
Mm i ja smo u braku 19 godina. U pocetku nismo hteli decu dok ne zavrsimo fakultete,  a kada smo ih pozavrsavali onda je trebalo naci posao. Kada smo i to uspeli dobili smo prvu kcer. Ja sam bila ocajna. Osecala sam se neodgovorno i nespremno i najednom odgovorna za neciji zivot od sada pa zauvek. Bilo me je strah, a nismo imali nikakvu pomoc. Onda me je to nekako proslo... pa zaredjalo. Eto sad petoro. Da mi je neko nekoc davno rekao da cu ja imati ovoliko dece????user posted image I dalje nemamo nikakvu pomoc osim jedni druge ali smo tako navikli. Istina je da zivimo skromno i ne onako kako bi zeleli, ali uspevamo da se skolujemo kako valja, mislim na engleski, muzicke skole, plivanje... nesto manje polazemo na garderobu, ali i dalje smo vrlo pokretni i svasta stizemo.Ne zalim niti jednog trenutka i uzivam kada ih posmatram kako se cuvaju, vole i paze. To osecanje je jedinstveno. Osecam se najsnaznijom na svetu i cesto kazem  mm - Pogledaj ovo je sve nase!-user posted image



_____________________________

Moje ljubavi najvece
Tara, Tijana, Sanja, Nenad i Rada

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Ne želim više dece
14.4.2009 22:14:11   
Dora
Nataša, svaka čast user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Bebać i ostale, ne stidite se svog izbora. Nije bitno koliko dece, bitno je da im pružite što više ljubavi i što kvalitetnije detinjstvo. A, živi smo ljudi, odluke se menjaju... nikad se ne zna user posted image

(odgovor članu Natasajvc)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne valja dete ljubiti po tabanima, neće ra...
Pored pravljenje od trudnoće i porođaja medincinskog problema, duboke rane i neadekvatne podrške, samo nam je falilo naš...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



Anketa

Ime
Admin

Da li vam se svidja ime Dorijan?

da (17%)

ne (83%)


Ukupan broj glasova: 30

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here