|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
14.11.2013 21:11:12   
Alexxa
Dogovorila sam se sa mm da sledeći put kad bude bio slobodan i druga smena da teši žabicu noću. Nadam se da će da upali.

(odgovor članu Ikinamama)
Direktna veza do poruke: 576
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
17.11.2013 20:43:12   
ponosnitata

IZVORNA PORUKA: Shomika

Mi smo bili na dohrani i isto se budio non stop nocu,a onda su nam u apoteci predlozili Novalac NF,ako sam dobro razumeo farmaceutkinju to je formula koja sadrži neke secere koji se sporije resorbuju iz zeluca pa osecaj sitosti traje duze. Od kako smo kupili spavamo kao "beba" user posted image


Mi smo po savetu iz apoteke takođe uzeli Novalac NF, u početku, prve dve do tri noći nije uspevalo, ali nakon toga bebac spava, a i mi user posted image user posted image

(odgovor članu Shomika)
Direktna veza do poruke: 577
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
20.11.2013 21:41:02   
tata985
NOVALAC NF je pravo čudooooooo!!!! Hvala Nebesima i onima koji ga osmisliše i napraviše!!! Ovo je Božji dar!! Konačno mogu da spavam da me klinac ne budi na svaka 2 sata.. Novalac pored nje ima i druge formule, npr. za grčiće, koje je moj mali imao, koji su se vrlo brzo povukli posle primene Novalac AC ... Moj klinac obožava Novalac i žiraficu...a i ja sa njim. Topla preporuka

(odgovor članu ponosnitata)
Direktna veza do poruke: 578
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
20.11.2013 21:47:39   
Janncica
Al se neko nakacio sa 16 profila da hvali formulu od koje tate konacno mogu da se naspavaju. user posted image

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu tata985)
Direktna veza do poruke: 579
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
20.11.2013 22:10:21   
Rosita
Pcelice, pametnice :)

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 580
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
20.11.2013 22:11:56   
Janncica

IZVORNA PORUKA: Rosita

Pcelice, pametnice :)


user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 581
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
20.11.2013 22:14:53   
Modessty

IZVORNA PORUKA: vikiveki

Kod odvikavanja od noćnog hranjenja tj. sisanja u nekim slučajevima,najbitnije je da nađete nekoga ko će jedno dve ili tri noći spavati sa vašom bebom umesto vas...bar je tako kod mene bio slučaj,jer dok sam ja sa njima spavala u sobi u noć kad se probude dolatili bi do mene i ne bi odustajali dok ih ne podojim tj. nenahranim.


Kod mene nije bilo tako jer mi je bilo žao da ga još i odvojim od mene. ALi nisam imala neki veliki problem. Kad se prvih noći budio i tražio da sisa dobijao bi vodu koju ni sad ne voli da pije. Ali me nije mrzelo da ga ona poljuljam i da mu malo pevam kako bi nastavio da spava. Cuclu nikad nije hteo.

A što se flašice tiče - pa ne mora dete mleko da pije pred spavanje iz flašice! Još bolje ako hoće da pije iz šolje. Ili ima onih čaša sa cevčicom pa može i to da se iskoristi.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 582
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
20.11.2013 22:16:36   
Snelle

IZVORNA PORUKA: Janncica

Al se neko nakacio sa 16 profila da hvali formulu od koje tate konacno mogu da se naspavaju. user posted image


user posted image

Mislim da tate svejedno spavaju, mame su te koje noću bdiju, barem one koje doje user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 583
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
20.11.2013 22:18:57   
Alexxa
Mi smo pokošuli juče, prvu noć da je mm teši. Plakala je neutešno do zacenjivanja, nije htela vodu, nije htela da joj on peva i da je ljulja, nije htela ni ja to da radim, samo je htela da sisa. Ne znam više šta da probam. Možda je muči nešto. user posted image

< Poruku je uredio Alexxa -- 20.11.2013 22:20:04 >

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 584
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
30.12.2013 5:32:03   
Sandra_n

Moj bebac ima 11 meseci ii celu noc se budi da sisa ako mu ne dam onda vristi i place ne znam sta da radim vec je veliki da bi jeo nocu.Probala sam sa vodom i cuclom i nosanjem ali dzabe.Dok ne dobije mleko ne prestaje sa plakanjem



(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 585
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
30.12.2013 9:14:33   
Cvrčko
Jao kad citam ovo tek shvatam koliko sam ja imala srece sa oboje. M je prestao nocu da se budi sa 3 meseca, N sa 2.5... Tacnije ustajali su oni oko 5-5:30 po dozu mleka do pred budjenje ali to je zanemarljivo... I niko ih nije odvikao, sami su se tako namestili... M je doduse do 2.5 godine trazio jutarnje mleko, micika evo tek 13 meseci i uopste vise ne pije mleko kad ustane....
Stvarno ne znam kako uspevate da ih odviknete kad su vece bebe, svima velika podrska user posted image

(odgovor članu Sandra_n)
Direktna veza do poruke: 586
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
30.12.2013 13:09:10   
cockic
mi se odvikli od nocnog hranjenja sa 8m i spavala je celu noc do 21meseca,ali zasto sa 21m krenusmo ponovo da se budimo.posla je u vrtic i sve se promenilo.mada ne budi se svako vece,povremeno.zato sad spavamo zajedno ja i cera user posted image

a sto se tice davanja mleka nocu vecoj deci tipa posle godinu,dve i nisam merodavna da komentarisem jer moja deca mleko nece.cera je bebelac prestala do 15m,a kravlje je samo liznula sa 11m.jedino sa keksom dok sam joj davala kao kasu.sad ne jedu ni to.jogurt bolje piju.nocu nekad vodu i to je to.

(odgovor članu Alexxa)
Direktna veza do poruke: 587
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
31.12.2013 10:53:12   
Rosita
Mi jos imamo nocne podoje, ne toliko da on trazi, on se jednostavno budi i trazi nas, ali to sto mu jos dajem da sisa je dosta do mene. Grudi su mi prepune, oduvek je tako bilo i prosto ne mogu njega da tesim i plus da se izmlazavam. Ne znam kad cu da rascistim sa sobom sta i kako, valjda uskoro. Posto je jedino mleko koje moj bebac uzima moje, valjda sam i zato popustljiva. Sa godinu ide na test opterecenja, ako sve bude ok i pocnem da mu dajem mlecne proizvode, meni ce biti mnogo lakse.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 588
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
31.12.2013 11:13:57   
ivaMark
Moja beba se budi po dva puta, u tri obaveznooooo! Dam joj vodu ali ona malo popije i nastavi da kenjka.. cim je stavim na krevet pocne da trazi da coka. Tako se nije budila kada je imala dva, tri meseca. Lepo je dete spavalo do pet, pola sest i poremetila se skroz pre dva meseca user posted image

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 589
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
5.1.2014 14:21:04   
anci kv
a mi smo dobre.sa dva i po meseca sama je izbacila nocni podoj.u pola devet joj je vreme za hranjenje,u 9 zakuca do 6,7h ujutru.a do tad se budila oko 2,tata je narani,tako da sam ja taj period dobro prespavala

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 590
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
11.7.2014 9:08:10   
emicaa
Moja cura sa osam mjeseci i dalje dva puta noću traži flašicu i kad joj napravim oba puta sve popije i pila bi još da ima,kao da je iz gladi pobjegla.probavala sam dati vode ali neće user posted image

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 591
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
11.7.2014 9:32:59   
vonavoj
a da probas da smanjis kolicinu mleka,za pocetak..a posle ubacis caj,isto u manjoj kolicini...

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 592
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
11.7.2014 9:40:03   
emicaa
Pokušala sam ali kad popije traži još,razmišljala sam nešto da joj prvu flašicu pravim sa manje praha i da recimo svakih nekoliko dana smanjujem dok na kraju ne ostane samo voda ali ne znam dal bi to išta pomoglo.nema mi logike da spavajući toliko ogladni pa ne kopa nego spava user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 593
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
11.7.2014 9:44:13   
vonavoj
a kad uvece i sta vecera? da joj pojacas veceru pred spavanje?

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 594
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
11.7.2014 10:37:30   
Peace*
A koja je poenta da sa mleka pređe na čaj / vodu? Mislim, po meni je poenta da prestane da se budi. Možda grešim.
Moji su maratonski jeli / pili noću, dakle, nisam ja posisala svu pamet sveta, nego na glas razmišljam. Jer, meni je bilo sasvim svejedno šta je u flašici dok ja ustajem da dam detetu.
Luka je prvih god dana (od 2.mes) spavao celu noć, a onda od 1-3,5 god je 2x noću pio sok.
A Marko je imao više od god dana i, i dalje se budio 1-2x noću da pije mleka.
Obojici sam ukinula tako što sam se naoružala strpljenjem i bila sam spremna da ne spavam 7 dana i noći, ali da im ne dam ništa. Obojica su prihvatili za dve noći, ali oni su već bili veliki.
Ja ne bih smanjivala količinu praha i prebacivala dete sa mleka na vodu. Ja bih smanjivala količinu mleka. Ne znam koliko sad pije, ali recimo, ako sad pije 210ml, večeras bih pravila 180, pa tako 3 dana, pa 150 naredna 3 dana, pa 120 naredna tri dana... i tako dok u jednom momentu prosto ne bih više dala.

< Poruku je uredio Peace* -- 11.7.2014 10:38:31 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 595
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
11.7.2014 11:01:28   
vonavoj
Treba smanjiti mleko,jer zubari ne preporucuju da se nocu ne pije mleko,kad krenu zubici,dosta im je do 9og meseca,pa sam zato presla na caj,kratko,pa na vodu..i jos vise smanjivala,dok nisam ukinula sve sa godinu dana!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 596
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
11.7.2014 11:10:15   
ninulina
Mom će za 5 dana godinu dana, budi se 2 puta noću, i hoće samo mljeko....Govorili su mi da probam sa vodom i čajićem, ne neće, plače dok ne stavim mljeko ali on od nekih 120 ml popije možda 50 - 60 i nastavi dalje da spava...I onda opet tako za 2-3h... I opet su mi govorili da ponovo probam sa čajićem ili vodom ali baš ovako kako Peace reče koja je poenta da sa mleka pređe na čaj / vodu?Svejedno je šta je u flašici jer i za jedno i drugo i treće ustajem da napravim....

_____________________________

16.07.2013. - 17 : 04

...''Biti majka znači učiti o snagama koje niste znali da imate
i doživjeti strahove za koje niste znali da postoje.''

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 597
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
11.7.2014 11:34:33   
Zemunka85
Sto se spavanja tice, da. Ali sto se zuba tice ne. Jaaaaaaako je razlika da li nocu pije caj, sok, mleko ili vodu.

(odgovor članu ninulina)
Direktna veza do poruke: 598
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
11.7.2014 11:59:09   
ninulina
Eh draga, da, ali ne znam kako da ga naviknem na vodu ili čaj tokom noći, kada on povuče dva tri gutljaja pa izbaci flašicu, pa ponovo dva gutljaja pa ponovo izbaci , treći pokušaj već dovodi do plača, dok mi sa mljekom ne odbija, povuče 60 ml i nastavi ... Mislim mi smo i onako do skora imali problem sa vodom, nije je htio, samo pljuje, mršti se i maše rukama, pa smo davali kašikicu po kašikicu da je proguta upalilo bi tek iz desetog puta...Ne znam to hranjenje u toku noći imam osjećaj da je samo navika neka, ne znam, možda i griješim....

_____________________________

16.07.2013. - 17 : 04

...''Biti majka znači učiti o snagama koje niste znali da imate
i doživjeti strahove za koje niste znali da postoje.''

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 599
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
11.7.2014 12:14:00   
Torbica
Evo ovako,
Peace, u pravu si za to da mleko ne treba da zameni voda/caj stagod, nego da prestanu da se bude. Ali sa onim delom gde ti dete pije sok dva puta nocu - veliki rizik da razvije cirkularni karijes, to je smrt za zube.
Ja sam bila vrlo rigorozna, nakon ukidanja nocnih podoja, ama nikad nista nisam dala i od troje dece nijedno mi nocu nije trazilo niti trazi bilo sta.
Cerki sam u 7-om mesecu izbacila nocne podoje, decacima obojici u 5-om, i nikad problema. Na prste jedne ruke mogu da izbrojim koliko puta je cera trazila gutljaj i to u periodu kad se budila da trazi nosu, bas bas retko. Decaci jos uvek nikad nisu trazili nocu nista.
Nema tu neke mudrosti, ne das i kraj... Srecno zene!

< Poruku je uredio Torbica -- 11.7.2014 12:15:19 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu ninulina)
Direktna veza do poruke: 600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here