|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
30.3.2010 14:58:41   
Anoniman
Zene,
a kako hranite bebu kad ste napolju a dojite????

Ima li tema o tome????

Na primer, razmisljam...za vikend cemo mozda mm, tea i ja do Kalemegdana ili nekog trznog centra...

Znaci duza setnja..

kako da je nahranim?
meni je stvarno glupo da dojim na javnom mestu...nemam nista protiv toga ali ja ne mogu...

Da li da izmuzem svoje mleko pa u flasicu???
pa u kaficu zamolim da mi zagreju???

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 101
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
30.3.2010 15:06:38   
prase
U trznim centrima (ne znam da li bas u svim, ali sam sigurna za Delta City i novi Merkator) obicno postoji prostorija koja je predvidjena za dojenje i presvlacenje bebe.

Sto se tice dojenja u parku, mozes da prebacis pelenu tako da ste ti i Tea zasticene od pogleda sa strane, mislim - i dalje ce biti ocigledno da dojis, ali ljudi zaista obicno ne bulje u zene koje doje (znaju da im je neprijatno i bez toga).

Setajte se, ne odustaj zbog gluposti...

I da, imam jednu prijateljicu koja u setnji daje svojoj devojcici mleko koje je izmuzla kod kuce. Ako se nije skroz oledenilo, da joj takvo kakvo je. Ako jeste, sednu u kafic i trazi solju vrele vode pa zagreje flasicu u tome. To je isto OK varijanta, ali ja verujem da ne bih hranila bebu na flasicu ako vec imam dovoljno mleka... ostali mi valjda tripovi od toga da ce Uros poceti da odbija da doji i navuci se na flasicu...

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
30.3.2010 15:10:23   
jelena038
IZVORNA PORUKA: OTI

Zene,
a kako hranite bebu kad ste napolju a dojite????

Ima li tema o tome????

Na primer, razmisljam...za vikend cemo mozda mm, tea i ja do Kalemegdana ili nekog trznog centra...

Znaci duza set_nja..

kako da je nahranim?
meni je stvarno glupo da dojim na javnom mestu...nemam nista protiv toga ali ja ne mogu...

Da li da izmuzem svoje mleko pa u flasicu???
pa u kaficu zamolim da mi zagreju???

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

oti, ja nikada nisam dojila dete po ulici i parkovima, iako mnoge žene u mom okruženju to smatraju za prirodno. meni je bilo neprijatno. jesam pred najužom porodicom, mama, tata, svekrva, zaova, ali nisam pred drugima. meni su rekli da beba treba da dobije dojku kad god zaplace. ja sam opet, u knjigama nasla, na svaka tri sata. i striktno sam ga na vreme dojila. tako sam planirala i izlaske, prema dojenju, nikako dojenje prema izlascima. ako jede u 9, 12, 15, i 18, ja cu izlazak zakazati u 15, posle dojenja i vratiti se kuci do 18. dojenje svaki cas, kao ni smirivanje bebe dojkom, kada place, ne vodi nicemu... zna se za sta sta sluzi. srecno u sopingu! user posted image

< Poruku je uredio jelena038 -- 30.3.2010 15:11:29 >


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
30.3.2010 15:22:10   
Anoniman
prase, ovo za trzne centre znam da ima...da. to je oK>
necu ja da odustajem zbog toga od set_nje..

za flasicu...ne znam sta da kazem...dok sam lecila desnu dojku od ragade nisam je davala tei nego sam izmlazavala i dala joj na flasicu..to je trajalo pet dana...i htela je naizmenicno levu dojku i flasicu...
A tu desnu nikad nije ni volela mnogo jer je uvucena bradavica pa mora na vestacku...ma show


Jelena, ja nemam nista protiv zena koje doje na ulici...to mi je i simpaticno ali ja ne mogu jednostavno...
A ovo za dojenje...moja beba nekad hoce da jede na dva sata a nekad na cetiri i ja joj ne nabijam ritam nego joj dajem kad ona hoce..ipak ima samo 15 dana...ali to je najcesce na tri sata...


HVala devojke! user posted image user posted image



< Poruku je uredio OTI -- 30.3.2010 15:23:22 >

(odgovor članu jelena038)
  Direktna veza do poruke: 104
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
30.3.2010 15:29:36   
jelena038
IZVORNA PORUKA: OTI


Jelena, ja nemam nista protiv zena koje doje na ulici...to mi je i simpaticno ali ja ne mogu jednostavno...
A ovo za dojenje...moja beba nekad hoce da jede na dva sata a nekad na cetiri i ja joj ne nabijam ritam nego joj dajem kad ona hoce..ipak ima samo 15 dana...

ma naravno, jos je mala, imas i visak mleka, ali videces kasnije, to je samo mrljavljenje, jer ako dobro jede, beba u naredna tri sata NIJE gladna, a naravno da nece da jede dobro, ako yna da moye da sisa svaki cas. ja sam volela da dete lepo ogladni, najede se za petnaest minuta i bude mirno posle tri sata. osim toga, mleko ne moze da naidje kako treba, ako dete sisa svaki cas.
i iso mi je simpaticno dojenje na ulici, posebno sto sam preosetljiva na materinstvo i to, ali drugacije to vidimo mi, a drugacije perverznjaci, i nekako... ma podojila sam ga nekoliko puta, morala sam, u autobusu, kad sam putovala, par puta na izletima, ali to je kad se mora, ali obicno se ne mora i onda sam se organozovala.
a sto se tice flasice, nije tema, ali moje dete je pilo iz flasice 43 dana dok nije povuklo iz dojke i nastavilo da sisa 10 meseci. forsiraj tu drugu dojku, jer ces vremenom izgubiti mleko iz nje, mozda ipak uhvati i nju, kao ova moja lenstina user posted image


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
19.4.2010 10:54:20   
Anck Su Nmaun
Da li iz nekog  medicinskog razloga  ne treba iznositi bebu  napolje?
Da li je neko pitao Doktore za to?

Neslazem se za to 40 dana..gluupooooo

Ali sam cula da ima neke veze s bebinim ocima user posted image user posted image user posted image kao smeta joj ..neznam ni ja???  Al verovatno neko odvalio user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
19.4.2010 11:00:25   
Anoniman
Ne znam, ja sam dete izvodila, znali su i pedijatar, i patronažna, i moji roditelji lekari, niko ništa nije rekao.
Jedino po vetru ili nekoj užasnoj zimi ne bih izvodila novorođenče, ali ko bi to uradio?

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 107
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
19.4.2010 11:03:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI

Zene,
a kako hranite bebu kad ste napolju a dojite????

Ima li tema o tome????

Na primer, razmisljam...za vikend cemo mozda mm, tea i ja do Kalemegdana ili nekog trznog centra...

Znaci duza setnja..

kako da je nahranim?
meni je stvarno glupo da dojim na javnom mestu...nemam nista protiv toga ali ja ne mogu...

Da li da izmuzem svoje mleko pa u flasicu???
pa u kaficu zamolim da mi zagreju???

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Ja sam tako, ali nisam zagrevala jer je bilo leto. Najjednostavnije bi ti bilo da kupiš termos torbicu za jednu flašicu, i onda te baš briga.


IZVORNA PORUKA: jelena038

to je samo mrljavljenje, jer ako dobro jede, beba u naredna tri sata NIJE gladna, a naravno da nece da jede dobro, ako yna da moye da sisa svaki cas. ja sam volela da dete lepo ogladni, najede se za petnaest minuta i bude mirno posle tri sata. osim toga, mleko ne moze da naidje kako treba, ako dete sisa svaki cas.




Slažem se, sa Lukom sam uspostavila ritam, nije bilo lako, ali sam uspela. No, mislim da sa drugim detetom to neću raditi, iz drugih nekih razloga.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 108
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
19.4.2010 19:35:34   
LillyT
Ja stalno govorim kako je tih 40 dana zapravo za mene, a ne za bebicu jer sve mislim da ce do tada mleko da se nauci da ne leti stalno kojekuda. Izludecu, sedim tako ja i odjednom budem sva mokra, sto od znoja, sto od mleka.
Inace, mi smo isli u setnju i bili smo i na terasi. Nazalost, ne mozemo svaki dan jer je bas ocajno vreme, i kisa i vetar. A kod mene bas duuuvaaa. Juce smo ugrabili malo sunca, tako da smo to iskoristili.
Ja sam za to da se dete izvodi, pa makar i na terasu. Vetar i alaudze izbegavam i ja, pa samim tim ne bih izvodila ni dete


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
19.4.2010 19:51:14   
Nensi*
Pre neki dan sam slusala jednog doktora na tv-u,i bas je pricao o tome da li izvoditi bebu napolje i kad je najbolje poceti sa tim...Kaze da je cak i pozeljno poceti sa setnjom vec kad beba ima 15 dana,naravno ako vreme to dozvoli,tj ako je 15-tak stepeni i vise...Prvi dan 15-20 min,pa svakim danom sve duze i duze...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
27.4.2010 13:31:09   
lanajelena
mi smo posle 30 dana vodili bebu iz Novog Sada za Nis i nista joj nije falilo...planiramo i ovog malog decka uskoro da provezemo kroz Srbiju user posted image ...da vidi Beograd,guzvu na gazeli user posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
27.4.2010 13:34:15   
LillyT
Ja sam vodila bebicu u setnje (kratke), poslednji put je bila u nedelju, ali ne znam da li je to od vetra ili od necega drugog. Kao da joj se nos malo zapusio, tj. ima sline i vidim da danas malo krmelja na levom oku. Ziva hocu da se pojedem jer mislim da joj je od vetra...mrzim vetar, a duva stalno @#$@

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
27.4.2010 14:11:14   
Anoniman
joj sad sam preko pp pisala neni koliko me nervira ovaj vetar...lepo vreme a mi ne možemo napolje zbog vetra...zarobljene kući i ona i ja dva meseca...AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 113
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
27.4.2010 14:13:43   
Anoniman
Žene, stavite onu navlaku za kišu, i bebi neće ulaziti vetar, a ulaziće vazduh jer sa strane ima rupice (bar moja navlaka ima rupice). 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 114
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
27.4.2010 14:16:33   
Anoniman
ima i moja rupice...malopre sam razmišljala da stavim to i da idem napolje...muka mi je više...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 115
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
27.4.2010 14:18:14   
Anoniman
Ja sam tako išla napolje sa njim, i bilo je korisno dok je bio mali. Onda kada je počeo da sedi, onda se borio sa tom navlakom, i vrištao ispod nje user posted image , i sav bi se upario ako pada kiša. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 116
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
27.4.2010 14:25:42   
Anoniman
sad sam je zakačila...idem malo napolje...lep dan, lepo vreme...samo taj vetar...
ne mogu više unutra da čekam proleće.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 117
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
27.4.2010 14:26:56   
Anoniman
Uživajte. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 118
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
27.4.2010 14:29:28   
Anck Su Nmaun
A kad ste prvi put  iznele babu na sunce npr na terasu posle koliko dana?

Ako necemo odmah napolje bar malko na vazduh!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
27.4.2010 15:02:33   
Mishica 77
Ne sećam se tačno ali smo imali možda desetak dana. 

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
27.4.2010 15:46:43   
Anoniman
ja sam oko 10.og dana izašla na terasu (umotala sam je) i bile smo možda pet minuta...
pa onda sledeci dan opet
13.dan čini mi se smo izašle napolje...kolica i sve...pelena preko ...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 121
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
27.4.2010 16:07:47   
sneza24
11-tog dana smo prvi put izasli napolje,jer smo tad izasli iz porodilista i poslepodne smo bili malo napolju,nekih 5 min.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
27.4.2010 17:28:53   
indy_25
Ja sam sa sinom izasla 13 dan nakon poroda a sada sa kcerkom 8 dan ito bili smo u gradu bila je guzva i bili smo negdje oko sat i po vani. Od tada izlazimo svaki dan u setnju.

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
27.4.2010 22:11:43   
LillyT
Ja nazalost nemam taj prekrivac za kolica, tako ti je kada dobijes stvari... necu da budem nezahvalna, ali jbg, ova sto sam ja dobila mi nikako ne odgovaraju, pa cemo ovih dana da kupimo nova. Ja se ne secam kada sam je prvi put izvela na terasu, cim je malo vetar popustio, nekada mi se cini da duva vec mesec dana. 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
30.4.2010 15:18:52   
Unica
mi smo prvi put izasli 9.dana, bilo je bas suncano i lepo, a posle kad nije bilo vetra.
sad izlazimo svaki dan.

sto se tice mleka a zena doji ja sam za sad nasla prelazno resenje. izmuzem se pa u flasicu, stavim termofor pored i umotam u peskir. kaze pedijatar bar 4h mleko moze da traje a da se ne pokvari.

nas muci presvalcenje jer gosopdjica ne  trpi prljavu guzu pa odmah urlice da je presvucem a to nije uvek izvodljivo tako da smo uvek blizu kuce. jel ima neko resenje???


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here