|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
24.3.2010 21:54:30   
Anoniman
a kad je budem izvela napolje je l da stavljam nesto preko kolica ili moze ovako? mislim na onu zastitu od kise ili pelenu ili otkud znam...user posted image

(odgovor članu Anitaaa)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
24.3.2010 21:56:59   
gagana83
Nema potrebe za tim.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
24.3.2010 21:57:49   
Anitaaa
Pa pošto nije mnogo hladno,lepo je obuci,kapica na glavu,pokriješ je i to je to.Samo izaberi neki dan da nema puno vetra i izadjite na 15-ak-20 min i tako par dana da se navikne a posle kako hoćeš.Mi nikad nismo ništa stavljali a kad sam počela da ga izvodim u maju bilo je 15 stepeni

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
24.3.2010 22:01:30   
Anoniman
Hvala...mislim da cemo jos sutra na terasu jer ce biti suvo i lepo a onda sledeci lep dan idemo napolje na kratko pa polako redom.,..

(odgovor članu Anitaaa)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
24.3.2010 22:04:02   
Anitaaa
Ma da...sad ide lepo vreme..prijaće i tebi i njoj.Mene su svi kritikovali što sam stalno napolju sa Matejom al eto on mi nikad nije bio bolestan i mislim da to ima velike veze sa tim:Pedijatar naš kaže da se tako gradi njegov imunitet...što više to bolje

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
24.3.2010 22:07:35   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Anitaaa

Ma da...sad ide lepo vreme..prijaće i tebi i njoj.Mene su svi kritikovali što sam stalno napolju sa Matejom al eto on mi nikad nije bio bolestan i mislim da to ima velike veze sa tim:Pedijatar naš kaže da se tako gradi njegov imunitet...što više to bolje

Slazem se sa ovim u potpunosti!
A bebica bolje spava kad je cesto napolju.
Dok je Una bila bas mala,spavala je svo vreme dok bismo bili napolju,i po 3 sata i to u sred zime.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
24.3.2010 22:09:16   
Anitaaa
To sam i ja primetila što se spavanja tiče.Kad je padao sneg i kad smo izlazili samo po 10ak min na terasu....uf...to je bio horor.A sad...opet divota user posted image

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
24.3.2010 22:09:36   
Anoniman
e pa kad i Anitaaa i gagana isto misle ima da bude tako! user posted image


(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
24.3.2010 22:10:52   
Anitaaa
user posted image user posted image user posted image user posted image
DA! user posted image


_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
24.3.2010 22:11:17   
Anoniman
Slazem se sa setnjom!I mi smo poceli od terase,po 2-5-10 minuta par dana i onda po 20-30 napolju,bilo mi tesko da ga drzim duze sa groznom epiziotomijom user posted image !A posle toga smo poceli na sat,pa par puta tako i sad nas nema kuci user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 60
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
24.3.2010 22:13:23   
Anitaaa
IZVORNA PORUKA: Jos malo pa mamica

sad nas nema kuci user posted image user posted image user posted image


Ja sam počela da kuvam ujutru i onda zbrišemo user posted image


_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
24.3.2010 22:17:24   
Anoniman
Ja kuvam kad stignem,uvek stignem izmedju svega svasta da pravim a najvise volim kada kuvam za dva dana user posted image  user posted image

(odgovor članu Anitaaa)
  Direktna veza do poruke: 62
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
24.3.2010 22:51:18   
sneza24
Iznela sam ga napolju prvog dana kad smo izasli iz porodilista a tad je imao 11 dana.Bili smo nekih mozda 5 minuta.
Za dalje se nesecam ali smo isli svaki dan napolju po malo.
Ja sam posle par dana od kako smo dosli iz porodilista isla u postu(posta mi je 30 metara od kuce) da platim racune i svi su se cudili sto sam izasla iz kuce.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
26.3.2010 20:26:42   
BabyG
IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Ja sam Luku vodila i kod pedijatra (jer smo mu pratili težinu), a posle 25 dana otprilike  smo ga izveli i u šetnju. Bilo je lepo, toplo, avgust mesec. Samo je važno postepeno. Prvo npr na terasu na 5 min, pa onda na 10-15min, pa onda napolje na 20-25min, pa onda može na malo duže. Da se dete postepeno privikava.


je l ste sve koristile ovaj princip???
Patronazna mi je rekla da vec sutra (11.dan) mogu sa bebom malo na terasu..i danas smo je izveli na terasu samo na dva minuta...ma ni toliko.

Evo od sutra ce biti lepo i suncano , oko 20 stepeni...
KOliko puta na terasu pre nego sto krenemo napolje?
koliko puta napolju na kratko pre nego sto mozemo opusteno?



Prva 'šetnja' je bila 5 minuta na terasi, sa mesec dana. (Ne računam kontrole!) Narednih par puta smo izlazili ispred zgrade po 10-15-20 min, a pre dva dana smo prvi put bili u pravoj šetnji (1h), a danas 2-2.5h.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
26.3.2010 20:28:49   
BabyG
IZVORNA PORUKA: AtenA

mi jos nismo isli u pravu set_nju,izlazile smo samo koliko smo isli na kontrolu,ne znam jos uvek mi je vreme lose za neku set_nju,strah me je zbog nje!ali da se rodila na prolece ili leto bilo bi set_nje verovatno vec od prvih dana zivota


Pa, šta čekate?! user posted image   OBAVEZNO idete u šetnjicu. Kako samo lepo spava kad se vratimo.. user posted image





< Poruku je uredio BabyG -- 26.3.2010 20:29:36 >

(odgovor članu AtenA)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
26.3.2010 21:50:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: BabyG

IZVORNA PORUKA: AtenA

mi jos nismo isli u pravu set_nju,izlazile smo samo koliko smo isli na kontrolu,ne znam jos uvek mi je vreme lose za neku set_nju,strah me je zbog nje!ali da se rodila na prolece ili leto bilo bi set_nje verovatno vec od prvih dana zivota


Pa, šta čekate?! user posted image   OBAVEZNO idete u šetnjicu. Kako samo lepo spava kad se vratimo.. user posted image




Lepo spava kada se vratite???Hm....onda je moje dete skroz blesavo...on dremne usput malo i to je to,kada dodjemo kuci onda lumpuje user posted image

(odgovor članu BabyG)
  Direktna veza do poruke: 66
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
27.3.2010 0:03:14   
majka mara
dimos se rodio 28.9
bili u bolnici 6 dana
prvi dan nismo izasli
drugi 10 min 3,4,5, smo povecavali po 5min
vec posle 15 dana smo izlazili i bili po 1.5-2h,a sad kad je bilo hladno,izlazili smo svaki dan po 2h,on spava samo tako,fino ga obucem i u setnju,jedino kad je kisa nismo,cak i kad duva vetar ja mu stavim onu zastitu za kisu i u setnju
danas smo izasli napolje oko11h,a usli smo u kucu u 18h,bili u dvoristu,jeo,spavao,igrao se,pa u setnju sa babom,pa sa dedom,u kucu smo usli samo za presvlacenjeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
27.3.2010 0:28:10   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Ja sam Luku vodila i kod pedijatra (jer smo mu pratili težinu), a posle 25 dana otprilike  smo ga izveli i u šetnju. Bilo je lepo, toplo, avgust mesec. Samo je važno postepeno. Prvo npr na terasu na 5 min, pa onda na 10-15min, pa onda napolje na 20-25min, pa onda može na malo duže. Da se dete postepeno privikava.


je l ste sve koristile ovaj princip???
Patronazna mi je rekla da vec sutra (11.dan) mogu sa bebom malo na terasu..i danas smo je izveli na terasu samo na dva minuta...ma ni toliko.

Evo od sutra ce biti lepo i suncano , oko 20 stepeni...
KOliko puta na terasu pre nego sto krenemo napolje?
koliko puta napolju na kratko pre nego sto mozemo opusteno?



Ne. Ja sam stavila Luku u kolica i izašla napolje, ali bio je jul. Bilo je lepše napolju predveče nego u stanu. I ne vidim razliku između "napolju" i "unutra" ako se porodim u sred leta, sve je širom otvoreno, valjda zato to nisam radila.


IZVORNA PORUKA: Jos malo pa mamica

Lepo spava kada se vratite???Hm....onda je moje dete skroz blesavo...on dremne usput malo i to je to,kada dodjemo kuci onda lumpuje



Ako imaš terasu, izguraj kolica i dete koje spava na terasu, i ostavi ga tamo dok se ne probudi. To sam ja radila. Jer, kada je hladno, pa uđeš u stan, moraš dete malo raskomotiti da se ne skuva, a ono se automatski probudi. E, pa onda je spavao na terasi. user posted image

Dok je bio u Kolicima, išli smo napolje i pre i posle podne, kakvo god da je vreme. Umela sam po ciči zimi da idem u šetnju sa nim. Podmetnem ćebe, njega u skafander, preko ćebe, pa ona zaštita, i satima u šetnju. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
27.3.2010 1:02:48   
Modessty
Mi smo 39. dana izašli u park. Do tada je bilo grozno vreme, sneg, hladnoća. Da je bilo toplo izvela bi ga i ranije. Od kad izlazimo napolje on lepše i spava i jede.
Evo večeras smo išli do Merkatora. Mislim da smo bili jedini u to vreme sa tako malom bebom. Ceo dan nije hteo da spava kako treba. Kako smo izašli iz stana on se komirao i nije se budio sve dok se nismo vratili kući oko 20.30h!!!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
27.3.2010 1:04:56   
Modessty
Zaboravih da napišem da nam je u suštini prvi izlazak bio odlazak u savetovalište. Bio je katastrofa zimski dan! Sneg, vetar, haos! A mi morali da idemo baš tog dana. Pa eto preživesmo! Iz zgrade u auto, iz auta u Dom zdravlja.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
27.3.2010 6:32:48   
Lu
IZVORNA PORUKA: Modessty

Mi smo 39. dana izašli u park.

user posted image
E nek nije 40

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
27.3.2010 12:30:19   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: Modessty

Mi smo 39. dana izašli u park.

user posted image
E nek nije 40



user posted image
ja jedva dočekala lepo vreme! Da je leto izvela bi ga ja i mnogo ranije!user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
27.3.2010 15:17:25   
Anoniman
e pa mi smo danas imali prvu setnju....i slikali smo se...

Tata, Teodora i mama u prvoj setnji od oko 20 minuta...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 73
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
27.3.2010 15:29:52   
lothroniell
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
27.3.2010 18:12:03   
BabyG
IZVORNA PORUKA: Jos malo pa mamica

IZVORNA PORUKA: BabyG

IZVORNA PORUKA: AtenA

mi jos nismo isli u pravu set_nju,izlazile smo samo koliko smo isli na kontrolu,ne znam jos uvek mi je vreme lose za neku set_nju,strah me je zbog nje!ali da se rodila na prolece ili leto bilo bi set_nje verovatno vec od prvih dana zivota


Pa, šta čekate?! user posted image   OBAVEZNO idete u šetnjicu. Kako samo lepo spava kad se vratimo.. user posted image




Lepo spava kada se vratite???Hm....onda je moje dete skroz blesavo...on dremne usput malo i to je to,kada dodjemo kuci onda lumpuje user posted image



Ne zaspi odmah, ali posle 2-3h i spava samo tako. Milina! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here