|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
27.3.2010 21:10:38   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: Jos malo pa mamica

IZVORNA PORUKA: BabyG

IZVORNA PORUKA: AtenA

mi jos nismo isli u pravu set_nju,izlazile smo samo koliko smo isli na kontrolu,ne znam jos uvek mi je vreme lose za neku set_nju,strah me je zbog nje!ali da se rodila na prolece ili leto bilo bi set_nje verovatno vec od prvih dana zivota


Pa, šta čekate?! user posted image   OBAVEZNO idete u šetnjicu. Kako samo lepo spava kad se vratimo.. user posted image




Lepo spava kada se vratite???Hm....onda je moje dete skroz blesavo...on dremne usput malo i to je to,kada dodjemo kuci onda lumpuje user posted image



iiiiiisti slučaj - spava dok se šetamo - čim se vratimo kući - žurkaaaaaaaaaaa


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
27.3.2010 21:13:10   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Trcosava

IZVORNA PORUKA: Jos malo pa mamica

IZVORNA PORUKA: BabyG

IZVORNA PORUKA: AtenA

mi jos nismo isli u pravu set_nju,izlazile smo samo koliko smo isli na kontrolu,ne znam jos uvek mi je vreme lose za neku set_nju,strah me je zbog nje!ali da se rodila na prolece ili leto bilo bi set_nje verovatno vec od prvih dana zivota


Pa, šta čekate?! user posted image   OBAVEZNO idete u šetnjicu. Kako samo lepo spava kad se vratimo.. user posted image




Lepo spava kada se vratite???Hm....onda je moje dete skroz blesavo...on dremne usput malo i to je to,kada dodjemo kuci onda lumpuje user posted image



iiiiiisti slučaj - spava dok se šetamo - čim se vratimo kući - žurkaaaaaaaaaaa



ovako je nama danas bilo...

Devojke, a kada ste prvi put sa bebom isle u goste kod nekog?
kada je to OK?


(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 77
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
27.3.2010 21:14:35   
Anitaaa
Zavisi kod koga.Ja sam ga vodila kod mojih i kod svekrve kad je imao mesec dana al to je familija.Prvi put sam ga negde drugde odvela kad je imao 2 ipo meseca

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
27.3.2010 21:17:56   
NadaR
Mi smo poslije mjesec isli kod mojih i kod kumova user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
27.3.2010 21:19:00   
BabyG
IZVORNA PORUKA: OTI

Devojke, a kada ste prvi put sa bebom isle u goste kod nekog?
kada je to OK?




Mi još nismo bili nigde u gostima. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
27.3.2010 21:38:29   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: OTI

ovako je nama danas bilo...

Devojke, a kada ste prvi put sa bebom isle u goste kod nekog?
kada je to OK?




huuuu.....malo manje od 2 meseca - išli smo kod zlaove pa kod kumova (jedno 2.5 sata vožnje do njih)

Verjem da bi išli i ranije - nego ''ladno bato....


< Poruku je uredio Trcosava -- 27.3.2010 21:41:09 >


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
27.3.2010 21:41:12   
Anoniman
moj muz smatra da je ok da sutra vec odemo do prijatelja koji ima malu bebu...beba ce da spava u posebnoj sobi a ja tamo mogu da je podojim...

Ali ja smatram da je rano...i to sam mu rekla..naravno rekao je kako ja odlucim..

Ali sta je objektivno????

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 82
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
27.3.2010 21:44:45   
sneza24
Ja mislim da je rano.Mi smo sa mesec dana isli kod mojih.Nesto malo kasnije smo isli kod kume i svih ostali,ali nama je sve to 2 min voznje.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 83
   [Obrisana poruka]
27.3.2010 21:46:45   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 84
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
27.3.2010 21:51:29   
mejra81
Ni ja je ne bih vodila tako rano...Zatvoren prostor,vas cetvoro....ne bih jos...

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
27.3.2010 21:51:35   
marince1
Ja ga vodila cim je proslo onih 40 dana user posted image
Ali u goste.Napolje,u setnju cim je vreme dozvoljavalo,da je bilo leto,izlazili bi svaki dan.

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
27.3.2010 21:51:46   
Anoniman
Ja mislim da tih 40 dana nije za dzabe-ok je setnja, ali beba dok je tako mala  je jako osetljiva, ja do 40 dana nisam dala da iko uzme Nesu, cak ni moja mama, jer sam se bojala da nisu slucajno prehladjeni, a da ni sami jos nemaju simptome...mozda sam i preterala, ali ne bih vodila tako malu bebu u goste, nikako. Ne zbog bapskih prica, nego zbog osetljivosti.

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 87
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
27.3.2010 21:52:15   
SUPER MAMA
OTI najobjektivnije je kako ti odlucis, a takodze kako ti smatras da je najbolje.
Veruj mi ja sam Moniku jeste da set_ala napolje prvo po 5min. pa 10. pa 20min.
zatim na saat naravno zavisi i od vremena napolje.nama je bilo hladno posle mesec dana.

Sto se tice gostiju, sem moji i njegovi niko nije dolazio prvih 40 dana(ali oni su bili tu samo da mi pomognu,kad kazem pomoc mislim da peru peglaju rucak da ima i  mislim na svekrvu i moju mamu)  jer em sam bila pod stresom sto mi se sve izdesavalo, i iskreno htela sam da bude samo uzi krug ja mm i beba.

Iako bila je jedna sestra od mm koja je navaljivala da dodze jer obicaj je bio kod njih u Pancevo da kod porodilja se dolazi do 40 dana, sve je bilo tako dok ona nije naletela na mene preko telefona i dok nisam je oterama u p***u m***r
A tek sam bila izasla iz bolnice a tada je Monika imala 14 dana.
I nije ni dosla posle toga.
Posle toga znaci sa 40 dana dolazili su nam goste.A sa dva i po meseca bili smo prvi put kod drugarice naravno nije se pusilo.
Imala sam posebnu prostoriju da je presvucem sve to.Dojila sma pred njom, a Monika je spavala u drugoj sobi ko zalivena, nista nije joj smetalo.Ali kuci smo bili vec u 18:30 da nezapostavimo ritual kupanja zatim i spavanje.

Ovo je moje misljenje ne znaci da sam u pravo.
Jedino ti mozes da odlucis draga.

< Poruku je uredio SUPER MAMA -- 27.3.2010 22:04:35 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
27.3.2010 22:04:12   
Anitaaa
IZVORNA PORUKA: OTI

moj muz smatra da je ok da sutra vec odemo do prijatelja koji ima malu bebu...beba ce da spava u posebnoj sobi a ja tamo mogu da je podojim...

Ali ja smatram da je rano...i to sam mu rekla..naravno rekao je kako ja odlucim..

Ali sta je objektivno????


Mislim da je rano.Ja bih ti prva rekla da odeš ali maloj treba još malo vremena da ojača a i ti bre odmarajuser posted image


_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
27.3.2010 22:08:37   
Anoniman
i meni moj osecaj prosto kaze da je rano..to sam i muzu rekla...
on je rekao kako ja kazem...

pitao me sta kazu devojke na RR ...ali meni moj osecaj govori da je rano za goste...Ne moram da cekam 40 ali u mojoj glavi nekako mi mesec dana dodje ok..prva kontrola i to...tako da..hvala vam...zaista je rano

(odgovor članu Anitaaa)
  Direktna veza do poruke: 90
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
27.3.2010 22:09:59   
Anoniman
Draga i ja mislim da je rano ... sigurna sam da si dobro odlucila za svoju misicu malu user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 91
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
27.3.2010 23:06:14   
Trcosava
Pridružujem se mišljenjima ostalih mama. Pričekajte još malo, čisto da se ona opasulji, ipak je Teica bila 9 meseci u trbi kod mame i treba joj malo vremena da se i na vas navikne, mislim da nema potreebee uvlačiti joj sad i druge u priču (isključujem babe, dede, tetke i ujake u slučaju da ih ima user posted image )

Ti draga najbolje znaš kako se ti osećaš i kako misliš da je najbolje za vas dve user posted image ljubi mi Teicu i daj slike sa šetnje user posted image


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
27.3.2010 23:34:06   
nakins
Ja sam Stasu vodila  kod mojih prvi put kad je imala mesec dana a ove nedelje smo krenuli u setnju

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
28.3.2010 8:05:30   
*Alexx*
OTI, i ja, kao i sve žene ovde, mislim da je rano. Uostalom, ne trebamo ti mi da ti kažemo ono što tebi tvoj osećaj govori user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu nakins)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
28.3.2010 22:24:51   
Modessty
Mi smo kod nekog prvi put isli sa 42 dana. Bila je subota i pošto nam tata tada ne radi onda smo skitali. Izašli smo iz kuće u 11h a vratili se u 21h user posted image . Bili smo kod kume, pa u Merkator da kupimo frižider, pa kod mojih na ručak, i na kraju kod mog brata od tetke. I sve to pešaka. Dete je uživalo. Naspavao se kao nikad!
A šetali smo po parko pre toga već nekoliko dana i to na po sat vremena.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
28.3.2010 22:34:55   
jelena038
IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

OTI najobjektivnije je kako ti odlucis, a takodze kako ti smatras da je najbolje.
Veruj mi ja sam Moniku jeste da set_ala napolje prvo po 5min. pa 10. pa 20min.
zatim na saat naravno zavisi i od vremena napolje.nama je bilo hladno posle mesec dana.

Sto se tice gostiju, sem moji i njegovi niko nije dolazio prvih 40 dana(ali oni su bili tu samo da mi pomognu,kad kazem pomoc mislim da peru peglaju rucak da ima i  mislim na svekrvu i moju mamu)  jer em sam bila pod stresom sto mi se sve izdesavalo, i iskreno htela sam da bude samo uzi krug ja mm i beba.

Iako bila je jedna sestra od mm koja je navaljivala da dodze jer obicaj je bio kod njih u Pancevo da kod porodilja se dolazi do 40 dana, sve je bilo tako dok ona nije naletela na mene preko telefona i dok nisam je oterama u p***u m***r
A tek sam bila izasla iz bolnice a tada je Monika imala 14 dana.
I nije ni dosla posle toga.
Posle toga znaci sa 40 dana dolazili su nam goste.A sa dva i po meseca bili smo prvi put kod drugarice naravno nije se pusilo.
Imala sam posebnu prostoriju da je presvucem sve to.Dojila sma pred njom, a Monika je spavala u drugoj sobi ko zalivena, nista nije joj smetalo.Ali kuci smo bili vec u 18:30 da nezapostavimo ritual kupanja zatim i spavanje.

Ovo je moje misljenje ne znaci da sam u pravo.
Jedino ti mozes da odlucis draga.
slazem se. red je red. mislim na detetov red, koji je primaran. bebi treba mir u prvim nedeljama, to je vreme kada se radja prvi dagoceni odnos izmedju bebe i roditelja i tu je svako sa strane visak! meni je babica rekla, kada me uvatila da neuroticno placem sto nece da sisa: jelena, najteze su neuroze one koje se zarade u babinama. i to me je trgnulo. od gostiju se nisam odbranila, prva beba je sa obe strane, ali sam koga sam god mogla da odlozim - odlozila. beba je bila u sobi, gosti u dnevnoj, iznosila sam ga samo ako niko ne bi pusio, sto je bila prava retkost user posted image ali mi nije smetalo da bezobrazno odem da se izmuzam po sat vremena da odspavam, da se druzim sa svojom bebom, a oni nek se zabavljaju u dnevnoj, jer da im je do moje bebe, i do mene, ne bi pusili! bio je kod nas na kosovu taj neki, lep obicaj, da se nakon 40 dana napravi veselje, i to se zvalo babine. objavis, ko dodje dobrodosao, ko ne, nek dodje kad hoce, ali ti vise nisi duzan da pravis rucak i tortu svaki drugi dan, jer si ti spremila, i pozvala i zelela da ugostis, a sto neko nije mogao da dodje, prezivece se.. meni je to skroz lep obicaj bio, na zalost, vise toga nema, a i gosti nisu sto su nekad bili, da vam pravo kazem!


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
28.3.2010 22:41:03   
Modessty
KOd nas u stanu je strogo zabranjeno pusenje jos dok sam bila trudna. Nasi se drugari naucili da puse na terasi i niko se ne buni user posted image
Mi smo duuugo cekali na ovu bebu pa i nasi drugari i braca i sestre sa nama. Tako da nikom nismo branili da dodje odmah nakon izlaska iz bolnice. Ali mi imamo diiivne ljude oko sebe pa su svi bili pazljivi i niko nije dugo sedeo niti cackao bebu.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
28.3.2010 22:47:39   
jelena038
IZVORNA PORUKA: Modessty

KOd nas u stanu je strogo zabranjeno pusenje jos dok sam bila trudna. Nasi se drugari naucili da puse na terasi i niko se ne buni user posted image
Mi smo duuugo cekali na ovu bebu pa i nasi drugari i braca i sestre sa nama. Tako da nikom nismo branili da dodje odmah nakon izlaska iz bolnice. Ali mi imamo diiivne ljude oko sebe pa su svi bili pazljivi i niko nije dugo sedeo niti cackao bebu.
ma ne mogu ja da branim pusenje, bila sam pusac tolike godine, ali nisam mogla ni bebu u dim, tako da su se, ako nista, bar postideli sto puse, kad su shvatili da su dosli na babine kod bebe koju ne mogu ni da vide, jer su napravili gasnu komoru user posted image a bilo ih je i koji nisu hteli da puse, stvarno, ali dzabe kad bi uvek neko pusio...


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
28.3.2010 22:49:57   
Modessty
to što si ti bila pušač nema veze. Baš te briga šta će ko da misli. Kome se ne svidja ne mora ni da dodje! Pa ja ne mogu da živim u spavaćoj sobi!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
28.3.2010 22:55:09   
jelena038
IZVORNA PORUKA: Modessty

to što si ti bila pušač nema veze. Baš te briga šta će ko da misli. Kome se ne svidja ne mora ni da dodje! Pa ja ne mogu da živim u spavaćoj sobi!
pa nisu bas stalno bili tu.. user posted image a naljutili bi se, nikad mi vise niko ne bi dosao, pa svi su pusili. svi! sad je drugacije, sad se vec svi stide da puse kod nas, ali tada je bilo naglo ostavljanje cigareta, i sama sam ih ostavila kad sam zatrudnela. sad ce biti drugacije, vojni rezim, samo da zakacim!!! user posted image


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne valja dete ljubiti po tabanima, neće ra...
Pored pravljenje od trudnoće i porođaja medincinskog problema, duboke rane i neadekvatne podrške, samo nam je falilo naš...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here