|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Rhogam
4.5.2011 20:06:57   
Ana RR
Da, redovno kontrolišem antitela, i sad na poslednjoj kontroli mi je doktorka rekla da je njena preporuka da primim u 28. nedelji. Posle spontanog (pre dve godine) nisam primila pa pretpostavljam da je i to jedan od razloga.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Rhogam
4.5.2011 20:10:52   
Brana
E moguce je da je to razlog,onda je mozda bolje da primis u 28.nedelji.U svakom slucaju zelim da ga sto pre nadjes i primis,bice to sve super!user posted image

_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Rhogam
4.5.2011 20:13:31   
Ana RR
Imam dve nedelje da ga kupim, valjda ću naći. Sad ću da zovem drugaricu koja je farmaceut da je pitam da imaju i pošto je.

Verka, jel on ne može nikako da našteti bebici? user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Rhogam
4.5.2011 20:43:32   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Verka, jel on ne može nikako da našteti bebici? user posted image



user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Rhogam
4.5.2011 20:45:52   
Brana
Necu da se mesam,ovo nije meni upuceno ali mislim da ne moze jer se on daje samo u svrhu suzbijanja mogucnosti da se razviju antitela ako dodje do mesanja krvi deteta i majke,i ja sam se plasila i pitala doktore ali dobijala sam ove odgovore,nemoj da se brines!user posted image
Naravno Verus je mnogo podobnija i strucnija da kaze svoje misljenje ali eto samo sam htela da ti kazem da ne brines..


< Poruku je uredio Brana -- 4.5.2011 20:46:56 >


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Rhogam
4.5.2011 20:47:14   
Ana RR
Hvala Brano user posted image

Mislim, logično je da ne može škoditi ali eto.. ja uvek zabrinuta user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Rhogam
4.5.2011 20:49:26   
zoća
Ana mislim da nije štetan za bebca,pa ipak ginekolozi ne bi rizikovali da je kontaindikacija za trudnice

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Rhogam
4.5.2011 20:50:36   
Lu
IZVORNA PORUKA: Ana RR

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Verka, jel on ne može nikako da našteti bebici? user posted image



user posted image


Ana znaš da sam i ja primila u 28., moja bebica evo živa i zdravauser posted image
I ja sam baš u detalje ispitala transfuziologa koja mi je trebala dati rhogam, da mi 100% garantira da nema opasnosti ni za bebu ni za meneuser posted image
P.S Ispitaj i ti svoju sve što te zanima prije nego se odlučišuser posted image

< Poruku je uredio Lu RR -- 4.5.2011 20:51:23 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Rhogam
4.5.2011 20:50:43   
Brana
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Hvala Brano user posted image

Mislim, logično je da ne može škoditi ali eto.. ja uvek zabrinuta user posted image


Takva sam i ja bila,ali samo je bitno da primis i mirna si posle za svaku narednu trudnocu!user posted image


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Rhogam
4.5.2011 20:52:15   
Ana RR
Hvala na ohrabrenju user posted image   šta da radim kad brinem zbog svega..

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Rhogam
4.5.2011 20:52:20   
Verus
Nisam videla: nikako draga, ne prelazi placentuuser posted image
IZVORNA PORUKA: Ana RR

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Verka, jel on ne može nikako da našteti bebici? user posted image



user posted image


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Rhogam
4.5.2011 20:52:53   
Ana RR
Hvala Verka user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Rhogam
4.5.2011 20:53:51   
Verus
Nase pacijentkinje primaju i posle spontanog, revizija itd.  Npr ako je Rh- trudnica u saobracajci, ili padne ili bilo sta sto moze izazvati krvarenje, odmah dobija Rhogam, on je najbolja zastita, a nema kontraindikacije.
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Da, redovno kontrolišem antitela, i sad na poslednjoj kontroli mi je doktorka rekla da je njena preporuka da primim u 28. nedelji. Posle spontanog (pre dve godine) nisam primila pa pretpostavljam da je i to jedan od razloga.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Rhogam
4.5.2011 20:54:32   
Verus
user posted image
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Hvala Verka user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Rhogam
4.5.2011 20:55:00   
Ana RR
Verka, primila bih i ja posle spontanog da sam tada znala koja sam krvna grupa. Dok mi je stigao rezultat već je prošlo 5 dana.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Rhogam
4.5.2011 20:57:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Brana

Anci jel svakog meseca vadis krv radi provere na antitela,oni prema tome mogu da odrede kada je najbolje da primis Rogan?
Ako je sve u redu onda mozes primiti posle porodjaja,ja sam svakog meseca radila te testove i onda je meni doktorka rekla da ce mi ga dati nakon porodjaja.



Isto ovako su meni rekli. Mislim da sam baš u jednoj od tema o tome i pisala... Ja ga dobila posle 12h nakon porođaja. A inače cimnuh i kumu (koja je bila u tvojoj situaciji Ana) i ona je isto dobila tek nakon porođaja, iako je imala spontani.... dobro se raspitaj, traži još koje mišljenje, vakcina nikako ne škodi, ali ako ne moraš da je primiš sad-muka manje user posted image Ako bebac bude Rh+ moraćeš i nakon porođaja.
A za nabavku- ako opet vlada nestašica (vidim da se Brana porađala tu negde kad i ja user posted image ) nađi neku privatnu apoteku da ti probaju nabaviti iz Mađarske, za ne daj Bože user posted image

(odgovor članu Brana)
  Direktna veza do poruke: 91
   RE: Rhogam
4.5.2011 20:57:35   
Lu
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Da, redovno kontrolišem antitela, i sad na poslednjoj kontroli mi je doktorka rekla da je njena preporuka da primim u 28. nedelji. Posle spontanog (pre dve godine) nisam primila pa pretpostavljam da je i to jedan od razloga.

E pa to je sigurno razlog da primiš!

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Rhogam
4.5.2011 21:00:04   
zoća
Ana mislim da apoteka Kamilica radi narudžbine iz inostanstva,proveri
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Imam dve nedelje da ga kupim, valjda ću naći. Sad ću da zovem drugaricu koja je farmaceut da je pitam da imaju i pošto je.

Verka, jel on ne može nikako da našteti bebici? user posted image



(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Rhogam
4.5.2011 21:00:50   
Verus
Vidis, fazon je u tome da kad se VEC stvore antitela rhogam nece pomoci, poenta je da se primi PRE nego sto se bilo sta desi.  Kad je plod vec tako veliki dolazi do vece razmene krvi majke i bebe i sanse za stvaranjem antitela ako je beba Rh+.  Obicno nikad ovo ne volim da govorim, ali stvarno znam sta pricam.
IZVORNA PORUKA: n i n a

IZVORNA PORUKA: Brana

Anci jel svakog meseca vadis krv radi provere na antitela,oni prema tome mogu da odrede kada je najbolje da primis Rogan?
Ako je sve u redu onda mozes primiti posle porodjaja,ja sam svakog meseca radila te testove i onda je meni doktorka rekla da ce mi ga dati nakon porodjaja.



Isto ovako su meni rekli. Mislim da sam baš u jednoj od tema o tome i pisala... Ja ga dobila posle 12h nakon porođaja. A inače cimnuh i kumu (koja je bila u tvojoj situaciji Ana) i ona je isto dobila tek nakon porođaja, iako je imala spontani.... dobro se raspitaj, traži još koje mišljenje, vakcina nikako ne škodi, ali ako ne moraš da je primiš sad-muka manje user posted image Ako bebac bude Rh+ moraćeš i nakon porođaja.
A za nabavku- ako opet vlada nestašica (vidim da se Brana porađala tu negde kad i ja user posted image ) nađi neku privatnu apoteku da ti probaju nabaviti iz Mađarske, za ne daj Bože user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Rhogam
4.5.2011 21:03:15   
Brana
IZVORNA PORUKA: n i n a

IZVORNA PORUKA: Brana

Anci jel svakog meseca vadis krv radi provere na antitela,oni prema tome mogu da odrede kada je najbolje da primis Rogan?
Ako je sve u redu onda mozes primiti posle porodjaja,ja sam svakog meseca radila te testove i onda je meni doktorka rekla da ce mi ga dati nakon porodjaja.



Isto ovako su meni rekli. Mislim da sam baš u jednoj od tema o tome i pisala... Ja ga dobila posle 12h nakon porođaja. A inače cimnuh i kumu (koja je bila u tvojoj situaciji Ana) i ona je isto dobila tek nakon porođaja, iako je imala spontani.... dobro se raspitaj, traži još koje mišljenje, vakcina nikako ne škodi, ali ako ne moraš da je primiš sad-muka manje user posted image Ako bebac bude Rh+ moraćeš i nakon porođaja.
A za nabavku- ako opet vlada nestašica (vidim da se Brana porađala tu negde kad i ja user posted image ) nađi neku privatnu apoteku da ti probaju nabaviti iz Mađarske, za ne daj Bože user posted image


Jesmo moj sin je star godinu i 3 meseca..user posted image
Moj sin je uzeo ocevu krvnu grupu pozitivnu i onda svakako mora da se primi Rogan jer i pri samom porodjaju dolazi do mesanja krvi,i posle 72 se stvaraju antitela,zato u tom roku se mora inekcija i primiti posle porodjaja,e sad ako se primi pre porodjaja da li mora opet da se primi posle to ne znam...
Meni su u bolnici rekli da imaju inekciju i da ne treba da kupujem..ali mislim da moze Anci da pokusa da trazi u apoteci Sveti Sava..oni su dobro snabdeveni a mislim i da mogu da je nabave i van zemlje...
Verus slazem se sa tobom ti ipak bolje znas od svih nasuser posted image ,ja sam samo citala o tome i pricam ono sto sam cula od doktora,mada svaki prica svoju pricu...najbolje je da se ona konsultuje sa svojom doktorkom pa da odluci.user posted image

< Poruku je uredio Brana -- 4.5.2011 21:09:50 >


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Rhogam
4.5.2011 21:04:15   
Ana RR
Hvala Zoćo, proveriću. Ne znam, Nina, računam da su u zavodu stručni i da treba da im verujem. Dok sam bila tamo bilo je nas gomila trudnica i nisam čula da je ikome rekla da treba da prime rhogam kad i meni. Mene je ispitivala za spontani i tako mi rekla.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Rhogam
8.5.2011 19:20:28   
Ana RR
Kupila mi mama danas rhogam, kod nje u kraju. Apotekarka je poznaje inače joj verovatno ne bi prodali. Cena je 5400,00 dinara, dobila je sa sve torbom za hlađenje jer ne sme stajati duže od pola sata van frižidera.

Sledećeg ponedeljka bi trebalo da idem ponovo da proverim antitela, da porazgovaram opet sa doktorkom u zavodu i da idem kod moje doktorke da mi da injekciju.




_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Rhogam
8.5.2011 19:21:25   
Verus
Bas me ljuti sto trudnice to kod nas moraju da kupuju!!! Pa to je deo nege u trudnoci i treba da plati zdravstvo!!!user posted image user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Rhogam
8.5.2011 19:24:25   
Ana RR
Verka, šta da radim kad neće da mi da doktorka u domu zdravlja. Posle porođaja se dobija u bolnici ali kako ja da nateram nekoga da mi da u 28. nedelji kad neće, ona misli da je to nepotrebno.
Iskreno, frka mi je i zato ću sve da ispitam doktorku u zavodu, ali da on može da naškodi valjda ga ne bi preporučivali?


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Rhogam
8.5.2011 19:28:14   
Verus
Ne bi.  Kazem ti, eto u Americi SVAKA rh neg trudnica prima u 28 i posle poroda ako se beba testira kao Rh+.  Evo, sad sam nema pet minuta testirala antitela za jednu trudnicu 34 nedelji, primila rhogam 1 aprila, sto dodje 28a nedelja.  Ima preeklampsiju pa je zavrsila u bolnici. 

Antitela su joj pozitivna: i onda naravno, moramo sazanti kad je primila rhogam i po tome znam da su "pasivna" antitela a ne "prava".  Znas, kad telo primi ta pasivna antitela od rhogam, prakticno zaje*** imunitet da misli da ih je stvorilo, i tako spreci stvaranje pravih, koja ostaju u telu, i mogu da ne daj boze ubiju svako sledece dete...A imali smo jednu, koja nije primala, ni u 28 a ni posle poroda.  Ostala je jos 2x trudna posle toga i oba deteta su umrla jos u materici...

Ja bih je tukla da sam je videlauser posted image

< Poruku je uredio Verus RR -- 8.5.2011 19:29:00 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?
Bakterijska vaginoza
Najnovije preporuke svetskih stručnjaka su da bakterijsku vaginozu, koja je u 50 odsto slučajeva asimptomatska, ne treba...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here