|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Rhogam
8.5.2011 19:33:19   
Ana RR
Joj strašno...

Znači posle rhogama se mogu pojaviti antitela, samo što su to drugačija antitela?

A šta bi se desilo kada bi rh pozitivna trudnica primila rhogam? Greškom recimo.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Rhogam
8.5.2011 20:08:47   
Verus
pa ne bi doslo do nikakve reakcije=mada, ne znam da je iko to pokusao...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Rhogam
8.5.2011 20:09:30   
Verus
Da, prate se antitela jer ako se pojave posle rhogam a pojavice se, znaci da rhogam "radi" i zena je zasticena..  Zovemo ih "pasivnim anti D" antitelima

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Rhogam
8.5.2011 20:14:28   
vukosava
nova rech opetuser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Rhogam
8.5.2011 20:20:51   
Ana RR
Tnx, Verka user posted image  

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Rhogam
8.5.2011 20:20:57   
vukosava
sad mi kaze mama da je dobila svaki put u bolnici nakon porodjaja. ona ima troje dece A Rh -
sve tri smo ok zive i zdrave, reko da vas ohrabrim

< Poruku je uredio vukosava -- 8.5.2011 20:22:42 >

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Rhogam
8.5.2011 20:22:57   
Verus
Aha, mora uvek u svakoj trudnoci, i posle svakog porodjaja AKO je rodjeno dete Rh+ ako je negativno, onda nema potrebe. 

Anci: kazu da malo peku inekcije, pa da te ne iznenadiuser posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Rhogam
8.5.2011 20:30:25   
Ana RR
Ma neka peku, preživeću, samo da to završim.

Je l' nema nekih nuspojava od njih, tipa mučnine i sl.?


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Rhogam
21.5.2011 19:30:04   
Ana RR
Sinoć sam primila rhogam, sad sam mirna.

Verka, ništa ne peče injekcija, nisam je ni osetila.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Rhogam
26.5.2011 20:32:15   
mulan
Uh, dobro je sto si primila injekciju jer mi nije bilo sve jedno dok sam citala sve ovo sto ste pisale. user posted image Ja imam 0 - tako da sam se dosta ovde informisala o onome sta me ceka. Svaki put se uverim da mnogo toga ne znam sva sreca te mogu ovde da se informisem.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Rhogam
26.5.2011 20:36:09   
Ana RR
Da, neka iskustva baš znače. Bilo bi lepo i kada bi rhogam u 28. nedelji bio obavezan kod nas a ne da moraš da ga kupuješ i plaćaš 5500 hiljada.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mulan)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Rhogam
26.5.2011 20:39:13   
Lu
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Sinoć sam primila rhogam, sad sam mirna.

Verka, ništa ne peče injekcija, nisam je ni osetila.


Jesam ti rekla, super sad si mirnauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Rhogam
26.5.2011 20:41:30   
Verus
Super.  Meni je svaka med. sestra ovde rekla da to pece, ja nemam iskustva pa ne znam....
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Sinoć sam primila rhogam, sad sam mirna.

Verka, ništa ne peče injekcija, nisam je ni osetila.


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Rhogam
26.5.2011 22:41:46   
Mama 78
Rhogam primaju sve rh- majke koje su rodile rh+ decu,daje se i uslucaju spotanih jer se nezna dali je fetus bio rh+.Drugo rhogam je skup,ali se novac refundira,pa zato cuvajte racune,jer se celokupan novac vraca.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Rhogam
26.5.2011 23:09:52   
Cuftas
Anci user posted image
Moja drugarica je imala slicnu situaciju kao ti, nije posle abortusa dobila inekciju, bile su 90te... Najgore je to sto je tad bila klinka i nije ni znala da li su joj nesto dali ili ne. A kad je zeljeno ostala trudna, pojavila su se antitela... I da ne duzim pricu, pratili su trudnocu i sve je ispalo kako treba. Sad kad si trudna, nemoj mnogo da se brines, user posted image  su jake, izdrzacete vas dve sve! Naravno, slusaj Venus, ona zna vise o tome, ali su nasi lekari takvi kakvi jesu i ako ti ne daju inekciju to ne znaci da treba da ocajavas... Tog leta kad je moja drugarica nosila bebu hit je bio "Minus i plus" Magazina i ona je stalno pevala svom stomaku tu pesmu... Cerka joj sad ima 10 godina i i dalje su minus i plus, stalno se svadjaju user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Rhogam
26.5.2011 23:12:34   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Mama 78

Rhogam primaju sve rh- majke koje su rodile rh+ decu,daje se i uslucaju spotanih jer se nezna dali je fetus bio rh+.Drugo rhogam je skup,ali se novac refundira,pa zato cuvajte racune,jer se celokupan novac vraca.


Kako se refundira kad se prodaje na crno? I ako ne poznaješ nekoga u apoteci neće ti ni prodati.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Rhogam
26.5.2011 23:16:37   
Ana RR
Cuftas, sad sam mirnija. Iako posle spontanog nisam imala nikakvu intervenciju (reviziju) jer je plod bio isuviše mali i otišlo je sa krvarenjem, tako da i nije došlo do mešanja krvi, opet je bolje ovako. Problem je što naši lekari još uvek ne prihvataju to i da nije moje privatne doktorke niko mi ne bi dao injekciju.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Cuftas)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Rhogam
26.5.2011 23:19:24   
jovana j
Ej Anci,
ti si tako rano primila rhogam?
Meni su rekli da cu da ga primim tek 30.juna! Ja sam Aneg,a user posted image je pozitivan... kazu i jedna injekcija posle porodjaja...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Rhogam
26.5.2011 23:20:46   
Ana RR
Jovanice, prima se u 28. nedelji, ne znam što su ti rekli tek tada. Verovatno oni znaju.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jovana j)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Rhogam
28.5.2011 12:58:29   
Mama 78
Nerazumem kako na crno,ja sam ga prosle godine posle missed ab primila za svaki slucaj,jer sam AB-. Kupila regularno u privatnoj apoteci dobila racun odnela u socijalno i za 5 dana su mi isplatili do dinara.Zasto ga kupujete na crno?Nas grad je mali i ima ga samo ta apoteka po jedan cim ga prodaju sutra narucuju ponovo tako da ako ga nema tog dana,jer ga je neko kupio uvek stize drugi sutra i tako u krug

< Poruku je uredio Mama 78 -- 28.5.2011 13:10:01 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Rhogam
28.5.2011 13:03:26   
Mama 78
A da i kod nasih ginekologa je obavezan kod rh- majki cak mi je moj ginekolog prosle godine rekao da ga obicno imaju na odelenju,ali da ga trenutno nema pa da idem u tu apoteku jer ga samo oni imaju.On mi je i rekao da obavezno uzmem racun da bi mi vratili novac,jer su duzni da ga imaju stalno.

(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Rhogam
28.5.2011 13:11:35   
Anoniman
ni mene nista nije pekla injekcija.

(odgovor članu Mama 78)
  Direktna veza do poruke: 122
   RE: Rhogam
28.5.2011 15:07:13   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Mama 78

Nerazumem kako na crno,ja sam ga prosle godine posle missed ab primila za svaki slucaj,jer sam AB-. Kupila regularno u privatnoj apoteci dobila racun odnela u socijalno i za 5 dana su mi isplatili do dinara.Zasto ga kupujete na crno?Nas grad je mali i ima ga samo ta apoteka po jedan cim ga prodaju sutra narucuju ponovo tako da ako ga nema tog dana,jer ga je neko kupio uvek stize drugi sutra i tako u krug


Mama78, ne znam odakle si, ali u BG ni u jednoj apoteci nećeš dobiti info o Rhogamu jer ne smeju da ga prodaju. Ja sam ga kupila tako što moja mama poznaje apotekarku inače boga pitaj da li bih uspela da ga nađem.
Problem je bio što meni nisu hteli u domu zdravlja da daju injekciju jer smatraju da nema potrebe (iako su u zavodu za transfuziju krvi dali preporuku da ga primim zbog spontanog koji sam imala a tada nisam primila rhogam). Znači, ja sam morala da ga kupim pa da nosim kod moje privatne doktorke da mi da.
Drugarica koja radi na registraciji lekova mi je rekla da njega nema na beloj listi, a kada će biti ni oni ne znaju.

Ti si refundirala zato što si u državnoj ustanovi primala injekciju, a kupila si samo zato što oni u tom momentu nisu imali. To je već druga stvar.


< Poruku je uredio Ana RR -- 28.5.2011 15:10:06 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Rhogam
15.6.2011 14:40:08   
Anoniman
pitala sam dr da li i kad treba da primim rhogam (prvi put sam primila prosle godine posle revizije) i ona mi je rekla tek posle porodjaja user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 124
   RE: Rhogam
1.7.2011 0:02:24   
Ana RR
Rekli su mi da će mi se posle primanja rhogama pojaviti neka pasivna antitela, da se ne uplašim. Juče sam vadila krv, danas uzeli rezultate, nema nikakvih antitela. Jel to ok?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here