|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spontani pobačaj
14.2.2012 22:30:17   
nink
Kami ja mislim da to moze sve da ode sa user posted image ali ipak se posavetuj sa doktorom,,,,ja ti ipak zelim sve da je okuser posted image

(odgovor članu Kamy)
Direktna veza do poruke: 626
   RE: Spontani pobačaj
14.2.2012 22:34:56   
Kamy
Hvala Nink, sutra ujutro opet beta ... pregledi ... nadam se da cu vise znati.

(odgovor članu nink)
Direktna veza do poruke: 627
   RE: Spontani pobačaj
14.2.2012 22:39:12   
nink
i meni je 5. januara bila poslednja,,i jos nisam radila uz...mala trudnoca kaze doktorka,tek cu krajem sledece nedelje a beta 9.o1 je bila 2324 .Samo sam je jednom radila ma ja se nadam da ce to kod tebe biti ok ipak je mala trudnoca ja stavljam utrogestan jer sam u novembru imala spontani...

(odgovor članu Kamy)
Direktna veza do poruke: 628
   RE: Spontani pobačaj
14.2.2012 22:52:34   
jelenka
kamy ja sam imala slican slucaj s tim da je meni beta stalno padala,nije bila vanmatericna bio je plod od sest nedelja prvo se nije video pa kad su ga videli pocnem po malo da krvarim bila sam pod terapijom ali sve to uzalud. na zalost uradili su mi abortus.

daj Boze da  bude sve ureduuser posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu Kamy)
Direktna veza do poruke: 629
   RE: Spontani pobačaj
14.2.2012 22:57:13   
Jole84
Uh sad pročitah za Slavicu user posted image žao mi je jako....strašno,treba čovek da ih digne u vazduh sve.
Obećala sam sebi da neću više da ulazim na ovu temu,rastužim se,podsetim....velika je to muka i lako je svima da kažu "bolje tako".Nekad ti prosto nije jasno što je bolje.


(odgovor članu jelenka)
Direktna veza do poruke: 630
   RE: Spontani pobačaj
16.2.2012 11:38:36   
Kamy
Kod mene je ipak bila vanmatericna. Sinoc psihicki jako lose nakon sto sam primila MTX jer je s tom injekcijom otisla i moja posljednja nada. A danas je krenuo proces ciscenja ... boli na sve strane...

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 631
   RE: Spontani pobačaj
17.2.2012 17:35:37   
nink
Kamy user posted image Sada sam tek videla....Zelim ti brz oporavak i sto pre jednu user posted image

(odgovor članu Kamy)
Direktna veza do poruke: 632
   RE: Spontani pobačaj
18.2.2012 14:48:48   
Slavicaa
Evo proslo je 17 dana,od spontanog pobacaja ja i dalje oskudno krvarim.Imam tup bol u ledjima i donjem delu stomaka.Moja doktorka mi samo menja antibiotike,sada i geramicin primam.A niko me do sada nije pregledao normalno.Kazu tako mora velika trudnoca.Da li je normalno da toliko dugo krvarim,posle prvog porodjaja sam krvarila dosta manje.user posted image Jel neko imao iskustva sa dugim krvarenjima.

(odgovor članu nink)
Direktna veza do poruke: 633
   RE: Spontani pobačaj
18.2.2012 23:12:35   
Slavicaa

IZVORNA PORUKA: Kamy

Kod mene je ipak bila vanmatericna. Sinoc psihicki jako lose nakon sto sam primila MTX jer je s tom injekcijom otisla i moja posljednja nada. A danas je krenuo proces ciscenja ... boli na sve strane...

Kamy ja koliko znam da vanatericna moze da izazove gadne probleme ako se ne otkrije na vreme.A ti trreba da ostanes zdrava,naravno da bi dosla na svet user posted image .Polako i samo hrabro,bice to sve u redu.Kada su otkrili na vreme samo,koliko su sposobni mene sada palse i zubari da mi ne poprave pogresan zub iako vide karijes.Znam da ti je tesko,ali ja sam dete osecala u sebi,i slusla mu otkucaje srca do zadnjeg trenutka.Jednostavno nije htelo da ostane tu.Svaka zena zeli svoje dete,ali kad nece ipak je bitno da ostanemo zdrave za neke druge pokusaje.Drzi se procice,bar fizicki bol.A ovaj u dusi,to ces morati nekao da naucis da nosis,jer malo teze prolazi.Drzi se..."Hrabri mogu sve, ako hrabre znas" A ja sam ovde upoznala toliko hrabrih zena.

(odgovor članu Kamy)
Direktna veza do poruke: 634
   RE: Spontani pobačaj
19.2.2012 0:21:03   
crazymama
slavice, drago mi je sto si nasla snagu da se trgnes i da ides dalje, tako treba... pred tobom je jos puno lepih dana, a pozitivno razmisljanje ce te brze odvesti u tom smeru.
zelim ti sve najbolje!

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Slavicaa)
Direktna veza do poruke: 635
   RE: Spontani pobačaj
19.2.2012 21:33:20   
majared
Ja sam posle porođaja 26.11. prvu menstruaciju dobila 29.12 a krvarenje mi je prestalo par dana pre toga. Krvavila sam pomalo skoro mesec dana. Samo da napomenem da sam i ja kao Slavica imala spontani - 23 nedelja

< Poruku je uredio majared -- 19.2.2012 21:34:47 >

(odgovor članu Slavicaa)
Direktna veza do poruke: 636
   RE: Spontani pobačaj
19.2.2012 22:27:52   
boba 11
Jao kako su strasne ove vase price.Jako mi je zao zbog svih koje nemaju srece sa trudnocom i mogu samo da zahvalim bogu do neba sto me postedeo ovih vasih muka.
evo Vam puno puno user posted image user posted image user posted image user posted image
i nadam se da cete sve uskoro prevazici probleme i biti srecne sa svojom decicomuser posted image

(odgovor članu majared)
Direktna veza do poruke: 637
   RE: Spontani pobačaj
20.2.2012 0:12:25   
Slavicaa
I ja sam isto do pre 18 dana,kad cujem da je neko imao spontani pobacaj,samo slegala ramenima.Nisam mogla ni da zamislim koliko to ustvari boliuser posted image .Vise psihicki,mi smo zene izdrzimo svaki fizicki bol.A sada kada se to desilo meni gotovao kao da sam bila tu uz svaku zenu ovde,osecam sav taj bol,svaki put me stegne stomak kad procitam neki komentar.Ali opet je lakse kad postoji mesto gde mozemo da se skupimo i ohrabrimo same sebe,bar koliko,toliko bude lakse.Meni je mnogo pomogla ova prica ovde,i bas je dobro sto postojimo i ne planiram da nestanem za koji mesec:) Uvek cu posecivati ovu temu,kad su mnoge zene bile uz mene,bicu i ja uz ostale.Da pokusamo da podelimo bol koliko je to moguce.I jos jedno hvala sto postojite,i sto ste bile tu za mene,kad mi je bilo najteze.Ljubim vas sve...cim cujem pesmu Hrabri mogu sve, setim se vas svih ovde.Ma milion puta HVALA ,je malo za sve zene ovde.Ali opet HVALA VAM:))))

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 638
   RE: Spontani pobačaj
20.2.2012 0:15:24   
crazymama
user posted image

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Slavicaa)
Direktna veza do poruke: 639
   RE: Spontani pobačaj
22.2.2012 13:27:15   
Suncepravde
Evo i ja da se upisem ovde,imala sam miss.abortus u 8,5 nedelji trudnoce, plod je bio 7.5 nedelja. Na UZ se videlo da bebi ne radi srce i odmah su mi rekli da moram na kiretazu. Nisam imala krvarenje.
Abortus su mi radili pre 2 dana 20.02.
Sada pijem antibiotike i kapi za skupljanje materice. Ne krvarim mnogo i ne boli me....
Tkivo smo odneli na analizu i utvrdjena je greska u hromozomima kod bebe.

Nadam se da ce sledeci put biti bolje ....

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 640
   RE: Spontani pobačaj
22.2.2012 16:28:59   
crazymama
Sto bi moj dr rekao, to je prirodna selekcija i ako nesto nije kako treba, bolje na pocetku da se prekine. Bice bolje sledeci put.

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Suncepravde)
Direktna veza do poruke: 641
   RE: Spontani pobačaj
22.2.2012 16:53:40   
nink
Suncepravde jezila sam se na to kada kazu prirodna selekcija,ali sam ubedjena da u vecini slucajeva je to.Ubedjena sam bila da kada doktori ne znaju sta da kazu onda kazu prirodna selekcija,ali nisam bila u pravu.U prosloj trudnoci sam do spontanog koji je bio u 12 nedelji 3 puta bila na uz.Uvek mi je plod bio manji cak i do 2 nedelje,pa se smanji na 10 manji ali kod mene se definitivno nije razvijao kako treba.Ja sam dobila krvarenje i na uz nije vise bile srcane radnjeuser posted image ..Ja bila 12 nedelja a plod ostao u 9. Sunce ja sam sada user posted image i zelim i tebi sto preuser posted image .Morala sam da se oglasim ovde.

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 642
   RE: Spontani pobačaj
22.2.2012 20:01:38   
Anoniman
sunce user posted image zao mi je sto je moralo tako, ali sam sigurna da ce sledeci put sve biti u redu i da ces imati divnu trudnocu i jos divniju bebicu.

(odgovor članu nink)
  Direktna veza do poruke: 643
   RE: Spontani pobačaj
23.2.2012 23:54:43   
madre
zene drage, imam jedno pitanje.
moja drugarica je imala 3 spontana u roku od 2 godine... nema ni jedno rodjeno dete!
prva trudnoca se zavrsila tako sto se plod nije dobro razvijao (zapravo mozak se nije razvijao) pa su joj radili kiretazu (izazvali porodjaj) u 20. nedelji.
druga se zavrsila tako sto je plod uginuo u 8. nedelji, a treca na isti nacin!
sada ide na razna ispitivanja, a u martu bi trebalo da radi hsg, ali ne klasicno produvavanje jajovoda, vec kaze u matericu dospeva neki kontrast koji prikazuje da li tu ima nekih problema. nisam bas najbolje upucena, a ni ona.
e sada, mene zanima sta se to od analiza radi da bi se saznalo sta je u pitanju, zasto trudnoce ne moze da odrzi? kome se obratiti? ona je radila neke analize, ali cini mi se da je doktori nekako vrte u krug i da ona samo lutauser posted image
sta da radi?


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 644
   RE: Spontani pobačaj
24.2.2012 0:04:30   
mama kukunka
Sunce, i jasam imala missed ne tako davno..kiretaza radjena u novembru 2010( to mi je bila druga neuspela trudnoca za 2 god)
a sada kucamovako bangavo jer upravo dojim jednu buckicu od mesec i po dana, pa mi je slobodna samo leva ruka..zatrudnela sam u aprilu 2011, 4 meseca nakon missed-a.. bice i kod tebe vrlo brzo opet dve crtice, videces

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 645
   RE: Spontani pobačaj
24.2.2012 11:16:06   
hanka

IZVORNA PORUKA: madre

zene drage, imam jedno pitanje.
moja drugarica je imala 3 spontana u roku od 2 godine... nema ni jedno rodjeno dete!
prva trudnoca se zavrsila tako sto se plod nije dobro razvijao (zapravo mozak se nije razvijao) pa su joj radili kiretazu (izazvali porodjaj) u 20. nedelji.
druga se zavrsila tako sto je plod uginuo u 8. nedelji, a treca na isti nacin!
sada ide na razna ispitivanja, a u martu bi trebalo da radi hsg, ali ne klasicno produvavanje jajovoda, vec kaze u matericu dospeva neki kontrast koji prikazuje da li tu ima nekih problema. nisam bas najbolje upucena, a ni ona.
e sada, mene zanima sta se to od analiza radi da bi se saznalo sta je u pitanju, zasto trudnoce ne moze da odrzi? kome se obratiti? ona je radila neke analize, ali cini mi se da je doktori nekako vrte u krug i da ona samo lutauser posted image
sta da radi?



Pretpostavljam da je radila briseve i da je sve ok
ako ima policisticne jajnike onda mora da proveri insulin i u trudnoci pije nesto na bazi metformina mada mislim da taj dr koji je vodi nije toliko lud
mozda je visok tsh u smislu da je iznad 2 bez obzira sto je u granicama normale moguce je da pravi smetnje
Provera trombofilija i stecenih i urodjenih.U transfuziji i na Institutu za molekularnu genetiku i geneticko inzenjerstvo
Naravno ta provera materice koju si opisala pretpostavljam da je histeroskopija,mozda postoji neka anomalija u materici koja ne dozvoljava plodu da se normalno razvija,dvoroga,jednoroga,pregrada ili neki polip
Sve se resava terapijama samo treba otkriti uzrok
Ako se setim jos necega napisacu

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 646
   RE: Spontani pobačaj
24.2.2012 13:50:54   
hanka
Setih se testova na listeriju i brucelu

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 647
   RE: Spontani pobačaj
24.2.2012 13:56:19   
Shishica
Nije "plod uginuo" nego je beba umrla, nije ostala ziva, malena beba je umrla... Ti medicinski izrazi su ogavni (ne krivim bilo koga ovde nego sam izraz..fuj)

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 648
   RE: Spontani pobačaj
24.2.2012 14:00:02   
hanka
Izraz je po meni adekvatan jer mnogo manje boli bez obzira sto se radi o istom

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 649
   RE: Spontani pobačaj
24.2.2012 14:04:40   
Shishica
Pa boli isto, lagali ili ne... samo se dublje zatrpa..

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 650
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...
Uloga placente (video)
video
Nakon implantacije, iz perifernih ćelija blastocista, razvija se deo strukture zvan placenta, koji služi kao veza između...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here