|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spontani pobačaj
24.2.2012 14:12:24   
hanka
Meni je lakse da "zatrpam" takvo iskustvo i krenem dalje u borbu
Boli sve manje i manje i svakog dana se borim sa unutrasnjim duhovima da je tako najbolje i da je tako moralo da bude.I da to jos nije bila bebica nego plod koji se nije dobro razvio i pretvorio u bebu

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 651
   RE: Spontani pobačaj
24.2.2012 14:20:03   
gracia
Ja sam se posle mog missed-a 'zatrpavala' odlazeci na sve te analize - brisevi, hormoni, virusi, trombofilije... Ispostavilo se da je sve u redu. Nije me to nesto specijalno smirilo, jer mi je izgledalo - ako nadjem neki uzrok, posveticu se tome da ga uklonim, i onda cu opustenije uci u sledecu trudnocu... Medjutim, morala sam da prihvatim to 'prirodna selekcija', malo sam odmorila, i posle 4 meseca ostala trudna i, kuc kuc, za sad sve ide kako treba... Puno srece, devojke user posted image

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 652
   RE: Spontani pobačaj
24.2.2012 14:24:26   
nink
Gracia i ja isto kao i ti .Posle spontanog sam sve ispitala i sve je ok!!Evo bogu hvala trudna ali smirila sam se tek kada sam otisla na prvi uz!!Taj deo zivota ostavljam iza mene,kaku kazu prirodna selekcija ali u mom sluvaju sam sigurna jer od pocetka je plod bio manji cak u jednom trenutku 2 nedelje a u stvari se nije dobro razvijao!!

(odgovor članu gracia)
Direktna veza do poruke: 653
   RE: Spontani pobačaj
24.2.2012 15:12:18   
madre
hanka,hvala ti mnooogouser posted image
mene u celoj toj prici mnogo nervira to sto mi se cini da su doktori mnogo toga preskocili sto se tice analiza. nije radila hormone, a ni mnogo toga drugog sto si rekla. ja bih da joj kazem sta sve treba pa da ona to lepo odradi pre te intervencije, jer ona mozda nije ni potrebna.
zene, ako ima jos nesto na sta bih mogla da joj skrenem paznju, pisiteuser posted image


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu nink)
Direktna veza do poruke: 654
   RE: Spontani pobačaj
24.2.2012 22:20:20   
hanka
Madre
Ako je intervencija histeroskopija neka je uradi obavezno.Na taj nacin pregledace celokupno stanje jajnika,jajovoda i materice,posle spontanog se laparaskopija i histeroskopija ili hsg preporucuju jer postoji mogucnost da se onda jajovodi "zapuse" i prave problem kod zatrudnjivanja a i u trudnoci
Ono sto sam ti napisala prenesi.Trebala bi to da uradi jer tri spontana nisu za zanemarivanje.Neka pod hitno menja dr ako joj od svega nista nije objasnio i uputio.Nego jel radjena patologija ploda,ponekad ona moze otkriti uzrok

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 655
   RE: Spontani pobačaj
25.2.2012 20:38:40   
spider
Dok ne dozivis ni ne znas! Dozivila sam muke slicne Slavicinim(u 20 n.otkriveno,21 nedelja izazvan porod, nisu se organi razvijali kako treba). Sreca da je ovog foruma i divnih zena za podrsku. Mnogo mi je lakse kad vidim da nisam sama. Prva mi je bila trudnoca,34 godine sve bilo u redu i onda sjekira u glavu!user posted image Fizicki se oporavljam uskoro prva kontrola, ali psihickiuser posted image .Znam da moram dalje ali ne ide mi za sada.Jedino me drzi sto se nadam drugom djetetu(ako sve bude ok).Rekli su mi da moram cekati tri menstruacije(zato i pristadoh na porod) samo ne znam jeli tri sa prvom ili sveukupno tri?

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 656
   RE: Spontani pobačaj
2.3.2012 8:42:14   
ivanarepova
EVO I OVDE DA SE JAVIM ZAO MI JE ZBOG VAS KOJI STE PRETRPILE SPONTANI POBACAJ... znam to kako boli ja sam sinoc ga imala i to drugi po redu.... user posted image user posted image

(odgovor članu spider)
Direktna veza do poruke: 657
   RE: Spontani pobačaj
2.3.2012 10:00:43   
hanka
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ivanarepova)
Direktna veza do poruke: 658
   RE: Spontani pobačaj
2.3.2012 11:22:12   
ivanarepova

IZVORNA PORUKA: hanka

user posted image user posted image user posted image

HANKA MOJA ZNAMO KAKO JE ALI ZIVOT IDE DALJE DZABA PLAKATI ... SAMA SEBI KAZEM hvala ti i ja tebe user posted image

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 659
   RE: Spontani pobačaj
2.3.2012 14:58:03   
dijana1*
Ivana zao mi je, znam kako je user posted image
Samo hrabro, bice bebica uskoro user posted image
Koliko si bila trudna?

(odgovor članu ivanarepova)
Direktna veza do poruke: 660
   RE: Spontani pobačaj
2.3.2012 15:01:20   
ivanarepova
dijana bila sam na pocetku trudnoce 4 sedmice... TAKO JE SIGURNO MORALO DRZIM ZA SAD POZITIVAN STAV... IDEM DALJE ... PODIGLA SAM SAD NALAZE I POSTO MI JE TRAZILA KRVNU GRUPU ONA JE A POZITIVNA AL MENE ZANIMA STA ZNACI Indirektni Coombsov test ON MI JE NEGATIVAN user posted image NESTRPLJIVA SAM DO VECERAS DA CEKAM STA CE REC DOKTORICA ...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 661
   RE: Spontani pobačaj
2.3.2012 15:13:01   
dijana1*
Sada sam videla da si otvorila temu, ali ne bih ti znala odgovoriti.
Za krvnu grupu pretpostavljam zasto ti je trazila, ja sam negativna i poske kiretaze sam odmah primila rogan . A ako si pizitivna onda nista ne treba da primis. Mozda su u pitanju neka antitela, ne znam bolje da ne lupam gluposti. Pitaj lepo sve svoju doktorku, uradi sve moguce analize i probaj ponovo. E sada to je jako mala trudnoca kod tebe, par dana u pitanju ako ne gresim. Mnoge zene budu trudne par dana a da to ni neznaju, misle da im kasni a ono malo krene obilnijeuser posted image pa povezu sa tim ma prehladila sam se sto posto. Ustvari bile su trudne a da to nisu ni znale. To je biohemijska trudnoca.

(odgovor članu ivanarepova)
Direktna veza do poruke: 662
   RE: Spontani pobačaj
2.3.2012 15:30:33   
ivanarepova
da mila otvorla sam tu temu Indirektni Coombsov test ... ustvari pise na italianskom jeziku pa sam prevela ... SAD KAD SI MI REKLA DA JE DOBRO STO SAM A + I DA NEMORAM NISTA DA PRIMIM ODMA MI JE DIJANA LAKSE.... ee samo da budu svi ti nalazi dobri sad sto uradim onda cu da pokusam opet ... NEMOZE NAS NISTA SLOMITI MI SMO ZENE ....

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 663
   RE: Spontani pobačaj
14.3.2012 11:41:51   
crazymama
evo jedne price koja moze biti ohrabrujuca KLIK

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu ivanarepova)
Direktna veza do poruke: 664
   RE: Spontani pobačaj
21.3.2012 17:40:04   
Lexina
Drage moje, nisam bila od juna prosle godine i vidim nove teme.. evo ja sam posle spontanog opet u 2 stanju i opet videh krv..ali ko sto rece jedna"i u hladno pusem" i ja sma se prestravila :(. Medjutim odem kod Dr (zivim u kanadi) koji mi u 1 recenici kaze BITNU INFO: da je normalno krvarenje od 7 do 9 nedelje trudnoce, jer se beba namesta i da ne brinem, a da sve normalno radim soim da ne trcim maraton.:).. sve us vemu da ne brinte jer NIGDE nisam na srpksom nasla takvu info koja verujem da moze smiriti mnoge posle spontanog.Bolovi su kao u ciklusu- dakle ne sece previse i ne lije kao kod spontanog,vec kao vece kapi krvi padnu,i to ne cesto. zelim svima brz oporavak i dobro zdravlje.Preporucila bih vam polen svako jutro i vodu sa malo limuna,jaca imunitete a i osvezava :)user posted image

(odgovor članu Kamy)
Direktna veza do poruke: 665
   RE: Spontani pobačaj
26.3.2012 10:23:11   
strumfetica
Lexina uživaj u trudnoći i hvala za bitnu informaciju za sve forumašice....

(odgovor članu Lexina)
Direktna veza do poruke: 666
   RE: Spontani pobačaj
26.3.2012 16:02:47   
Modessty
Evo mene opet ovde. Kao i davne 2005. hematom i spontani u 13. nedelji. Samo je ulog bio veci - blizanci.
Iskreno, nikad nisi spreman na tako nesto. I kad znas sve unapred jer ti se vec dogodilo - jednostavno nisi spreman.
Ja sam borac. I kad je najteze znam da glavom idem kroz zid ako treba. Mislim da mi u celoj ovoj prici najvise i smeta sto u stvari nista nisam mogla da uradim. Otisla sam na vreme kod lekara. Uzimala lekove koje je trebalo, lezala u bolnici 15 dana, kod kuce ostavila dvogodisnje dete kome je ovo bilo prvo odvajanje od mame. I to je sve. Kad su mi rekli na samom pocetku 13. nedelje trudnoce da hematom raste i da je bas veliki, sve mi je bilo jasno. Nije morao dr nista da mi kaze. Znala sam kako ce da se zavrsi. I opet sam ceo taj dan preplakala. I opet ista prica - kad shvate da ce biti ruzan kraj svi te zaobilaze. I sestre i dezurni lekari. Sve sto sam kogla u tom trenutku je da cekam i molim sa da kad krene ne traje previse dugo. Najteze je to sto sam ih vec osecala kako lumpuju po stomaku.
Prosle srede popodne krenuli su bolovi i kontrkcije kao kod porodjaja. Nisu toliko jaki kao na porodjaju ali traju dugo i bole sve jace i jace. Uvece negde oko 20.30h uz dva jaka napona sve je izaslo van. Bila sam u sobi u kojoj sam i lezala sa dve trudnice u osmom mesecu pored sebe. Tek kad je prakticno sve bilo zavrseno dosle su sestre da me voze u salu. Dali mi lokalnu anesteziju i za nekih desetak minuta odradjena revizija materice. Hvala im samo sto nisam opet morala da prezivljavam reviziju na zivo bez ikakve anestezije. Dobila sam kroz infuziju nesto za skupljanje materice. Kazu da to boli. Mene nije bolelo. U petak sam jedva docekala da me puste kuci svom detetu. I to mi je tesko palo. Jer se moj Danilo za dve nedelje toliko uozbiljio i odraso da mi se ucinilo kako da me nije bilo dva meseca.

(odgovor članu strumfetica)
Direktna veza do poruke: 667
   RE: Spontani pobačaj
26.3.2012 16:07:56   
Anoniman
Joj zivote user posted image
stasno mi je zao mod user posted image

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 668
   RE: Spontani pobačaj
26.3.2012 16:22:22   
Modessty
Sada cekam izvestaj sa patgologije i sledecu kontrolu kod mog dr. Nisam sigurna da zelim jos jednu trudnocu, bar ne uskoro. Ali svakako zelim da znam zasto mi se opet desila ista stvar.

Ono sto mogu da kazem svim sadasnjim i buducim trudnicama - borite se do kraja, pa cak i onda kad je izvesno da se nece dobro zavrsiti. AKo se predas, celog ces zivota zaliti zbog toga i okrviljavati samu sebe mislima da nije uspelo jer si se prerano predala.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 669
   RE: Spontani pobačaj
26.3.2012 16:30:05   
cockic
modessty samo hrabro uskoro ces ti opet da imas bebce u tibi,
sama si rekla ne treba se predavati user posted image


samo nisam znala da su hematomi tako opasni ja sam sad u ovoj trudnoci imala
u 8 nedelji ako se nevaram hematom koji je setkao i cas ga ima cas nema.

da li je bio jedan pa drugi,kako meni rekose dok se posteljica formira moze
da se stvaraju.

ja sam u toj trudnoci imala dve zumancane kese,i onda mi je sa tim krvarenjem
u 8-9 nedelji ostala jedna.

samo hrabro user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 670
   RE: Spontani pobačaj
26.3.2012 16:33:07   
anajid
Jao Moduser posted image ,prezao mi je sto prolazis kroz sve to.Taman sam uvidela da imam nekoga sa kim cu proci sve do kraja,kad ono...Jako mi je zao,nemam sta drugo reci.Po malo me strah jer i ja imam hematomuser posted image .

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 671
   RE: Spontani pobačaj
26.3.2012 16:37:09   
Verus
mod moja jako mi je zao....

Saznaj zasto: ja sam posle porodjaja OBA puta imala problem sa placentom koja se nije odvojila, i oba puta jako krvarila, drugi put je bilo jos gore, lose lose sam prosla....

Drzi se mila....

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 672
   RE: Spontani pobačaj
26.3.2012 16:50:32   
marince1
Mod mnogo mi je zaouser posted image Drzi se,ti si jaka.

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 673
   RE: Spontani pobačaj
26.3.2012 21:03:09   
branki*
sta da kazemuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 674
   RE: Spontani pobačaj
26.3.2012 21:06:02   
nink
MOdd ,mnogo mi je zao!!!Znam kako ti je ,prosla sam kroz to,jaka si ti,uz svog sincica i mm ces se brzo oporaviti sto ti od user posted image  zelim!!Bice bebica samo da nam se ti sto pre oporavis!!!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 675
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Uloga placente (video)
video
Nakon implantacije, iz perifernih ćelija blastocista, razvija se deo strukture zvan placenta, koji služi kao veza između...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here