|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spontani pobačaj
26.3.2012 23:17:09   
Lilla
Mod, bas mi je zao user posted image Drzi se draga, brzo nam se oporavi user posted image

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu nink)
Direktna veza do poruke: 676
   RE: Spontani pobačaj
26.3.2012 23:30:22   
Suncicabg
Mod user posted image mnogo mi je zao user posted image

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 677
   RE: Spontani pobačaj
26.3.2012 23:33:58   
Anoniman
Mod user posted image

(odgovor članu branki*)
  Direktna veza do poruke: 678
   RE: Spontani pobačaj
26.3.2012 23:49:46   
madre
mod, opet kazem, tuzno da tuznije ne moze bitiuser posted image user posted image user posted image drzi seuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 679
   RE: Spontani pobačaj
28.3.2012 21:41:14   
meyo
Zenske meni treba jedan savjet tj. jednoj mojoj drugarici ali mi je jako vazno da joj pomognem pa eto da pitam. Naime imala je juce vec cini mi se 5-ti spontani tj. beba prestane da se razvija i mora na kiretazu... radila je sve moguce nalaze kao ok. je zadnji put pila tone utrogestana strogo mirovanje fraxiparin baby aspirin i opet ista prica. Jel imate neki savjet sta da radi koje pretrage da ucini. Radila je i genetska ispitivanja i imunoloska kao sve ok. ? Ona bez problema ostane trudna ali vec 7-8-9 nedjelja prestane razvoj. Sada joj se pride dodao hematom koji doktori tvrde da ne smeta jer ne pritiska plod...s tim sto ima dvorogu matericu

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 680
   RE: Spontani pobačaj
29.3.2012 15:49:25   
Modessty
Kad saznam zasto dolazi do pojavetih hematoma prenecu i tebi i svima ovde.
Predpostavljam da fraxiparin prima zbog trombofilije? Mozda to pravi problem. Meni su preporucili da radim histeroskopiju, zbog tih krvnih sudova u materici. Ali neznam ni ja sta da mislim. Recimo meni su radili ta testiranja na trombofiliju i jos nesto u bolnici i meni su rezultati bili dobri. A eto vec drugi put gubim trudnocu u 13. nedelji zbog hematoma.
Hematom u trudnoci ne mora da bude opasan. Desava se da se ocisti i da trudnoca dalje tece normalno. Takodje moze da se desi da opstane kroz celu trudnocu i da se ocisti prilikom porodjaja. A desava se i ona moja varijanta. A to je da krene da se puni i ne prazni se. Onda dzabe i utrogestani i depo progesteron i lezanje. Kad krene da se prazni povuce sve za sobom. Jos jedna stvar je tu bitna a to je da ne moze da se mehanicki ocisti, tj doktori tu ne mogu nista. Takodje je pitanje koliko se beba zaista dobro razvija. Fizicki moze da bude ok, ali niko nezna da li dobija dovoljno kiseonika i hranljivih materija za razvoj mozga.
Sve sto mozes je da primas odgovarajucu terapiju i da se molis da sve bude dobro. Ako krene - krenulo je i nema pomoci.

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 681
   RE: Spontani pobačaj
29.3.2012 16:01:12   
nina26
.s tim sto ima dvorogu matericu


Meyo nisam ekspert ali mislim da tu lezi problem
Meni su sumnjali na tu dijagnozu i uradila sam histero i pokazalo se da mi je materica zavaljena sto sam i znala.
Bas mi je dr rekao, da kod dvoroge materice su vece sanse za pobacaj do 40%user posted image
Ako nije radila histero posavetuj je da ide pre nego sto ostane opet trudna.

Sto se tice gen analiza, ne verujem da je sve uradila, jer ina poseban ajde da kaze nivo, analiza koji se radi posle 2,3 pobacaja. Mogu ti ostaviti link pa da joj pokazes.

Mod, jako mi je zao i ja sam prosle god izgubila bebu od tog prokletog hematoma, i ne mogu da izbacim taj stah iz glave i sada.
Kao sto i sama znas, objasnjenja nema, zato pruzi sebi vremena koliko ti je potrebno da prebolis i nastavis daljeuser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 682
   RE: Spontani pobačaj
30.3.2012 13:36:06   
gagica 5
ja sam imala virus herpes simplex koji ne dozvoljava da zena ostane trudna to jest napada plod ako se desi da slucajno trudnoca uspije on u 27 sedmici napada plod tako da bih joj preporucila da vadi nalaz na herpes simplex neka pokusa jer dok sam bila trudna moja doktorica je non stop radila neke nalaze i pratila taj virus puno pozdrava

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 683
   RE: Spontani pobačaj
30.3.2012 16:11:15   
hanka
Modessty user posted image
a jesi li radila trombofilije na Institutu za molekularnu genetiku igi.Meni su rezutti bili dobri u bolnici i transfuziji a kasnije se pokazalo da imam urodjenu trombofiliju,mutacija na genima

Meyo mozda da uradi parazite koji izaivaju spontane ili da histeroskopijom ispita tu dvorogu matericu

(odgovor članu gagica 5)
Direktna veza do poruke: 684
   RE: Spontani pobačaj
30.3.2012 16:24:45   
Mama 78
Modesstyuser posted image user posted image zao mi je!!!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 685
   RE: Spontani pobačaj
30.3.2012 16:25:52   
Okica sljokica

IZVORNA PORUKA: gagica 5

ja sam imala virus herpes simplex koji ne dozvoljava da zena ostane trudna to jest napada plod ako se desi da slucajno trudnoca uspije on u 27 sedmici napada plod tako da bih joj preporucila da vadi nalaz na herpes simplex neka pokusa jer dok sam bila trudna moja doktorica je non stop radila neke nalaze i pratila taj virus puno pozdrava



Koliko znam herpes simplex nije neka pretnja plodu ,pogotovo ako je na kozi. Ja ga imam ceo zivot,povremeno se aktivira. U prvoj trudnoci mi je i izasao na usni i nista se nije dogodilo... Kazu da moze biti opasan tj prenosiv porodjaju,i to ako je vaginalni herpes... Prvi put ,stvarno,cujem teoriju o herpes simplexu koji napada plod u 27 nedelji a pre toga ne da zeni da zatrudniuser posted image Ja bih volela ako imate neko objasnjenje doktora da mi prepisete ili da mi objasnite malo detaljnije ... Hvala unapred.

(odgovor članu gagica 5)
Direktna veza do poruke: 686
   RE: Spontani pobačaj
30.3.2012 16:28:31   
Okica sljokica
Modessty i sve zene koje ste prolazile i prolazite kroz mucni period zvani pobacaj,drzim vam palceve da se oporavite sto pre ! I ja sam prosla pre malo vise od godinu dana kroz isti period... sad je vrame za red radostiuser posted image

(odgovor članu Okica sljokica)
Direktna veza do poruke: 687
   RE: Spontani pobačaj
31.3.2012 12:35:47   
gagica 5
e ovako ja sam imala spontani pobacaj poslije toga sam otisla kod doktorice ona mi je uradila sve nalaze i pomocu toga mi je rekla da imam herpes simplex koji je otiso u tacku i da mi je zbog toga doslo do pobacaja objasnila mi je da virus napada plod cim zena ostane trudna te dolazi do pobacaja u slucaju da plod ostane onda virus napada u 27 sedmici ako se ne prati moze da napadne plod i da moze dijete imati rascijepljenje kicme moze imati vodenu glavu biti bez ruku ili nogu sve zavisi tako je ona meni rekla jer sam prisustvovala slucaju da je zena dosla kod nje sa tim istim virusom u27 sedmici i da je beba imala rascijepljenje kicme odma su je porodili ne bih voljela nikog da plasim ja sam cijelu trudnocu pila lijekove e sad nije svaki organizam isti tako da ja stvarno ne pametujem samo pisem moje iskustvo sa tim virusom isla sam ja i kod drugih doktora koji su mi rekli da to i nije tako strasno al kako kazukoga jednom zmija ujede i gustera se plasi nisu ni doktori svi isti i oni imaju razlicita misljenja oko tog virusa pa ne znam sad sta da mislim o tome veliki pozdrav

(odgovor članu Okica sljokica)
Direktna veza do poruke: 688
   RE: Spontani pobačaj
31.3.2012 12:46:19   
Sanchy
IZVORNA PORUKA: Okica sljokica


IZVORNA PORUKA: gagica 5

ja sam imala virus herpes simplex koji ne dozvoljava da zena ostane trudna to jest napada plod ako se desi da slucajno trudnoca uspije on u 27 sedmici napada plod tako da bih joj preporucila da vadi nalaz na herpes simplex neka pokusa jer dok sam bila trudna moja doktorica je non stop radila neke nalaze i pratila taj virus puno pozdrava



Koliko znam herpes simplex nije neka pretnja plodu ,pogotovo ako je na kozi. Ja ga imam ceo zivot,povremeno se aktivira. U prvoj trudnoci mi je i izasao na usni i nista se nije dogodilo... Kazu da moze biti opasan tj prenosiv porodjaju,i to ako je vaginalni herpes... Prvi put ,stvarno,cujem teoriju o herpes simplexu koji napada plod u 27 nedelji a pre toga ne da zeni da zatrudniuser posted image Ja bih volela ako imate neko objasnjenje doktora da mi prepiset_e ili da mi objasnite malo detaljnije ... Hvala unapred.

Moram da se umesam ,ovo o herpesu koji napada plod itd..da ne ponavljam je vrlo laicki objasnjeno...ako zena prvi put dobije herpes u prvom tomesecju moze doci do spontanog ako ne dodje dete moze imati anomalije koje su odmah i uocljive na uz..ako dobije prvi put herpes u trecem tromesecju rizik prenosa na dete je oko 50 posto ,ako je virus potkacila ranije pa ima recidivirajuci u toku trudnoce rizik prenosa na bebu je oko 2 posto a porodjaj se u najvecem broju slucajeva dovrsava carskim rezom jer je najveca mogucnost da se beba zarazi prolaskom kroz porodjajni kanal..sve ovo se odnosi na genitalni herpes sto se tice labijalnog on nije neka pretnja ..tako da je ta dr verovatno govorila o 27 nedelji kao ulasku u trece tromesecje i potencijalno novom virusu koji je usao u organizam u toku same trudnoce pa majka nije stigla da stvori antitela koja bi prenela na bebu...

< Poruku je uredio Sanchy -- 31.3.2012 12:47:43 >

(odgovor članu Okica sljokica)
Direktna veza do poruke: 689
   RE: Spontani pobačaj
31.3.2012 14:52:51   
gagica 5
ja sam samo opisala svoj slucaj nije mi bila namjera da nesto pametujem i nisam sve to izmislila samo sam napisala sta se meni dogadalo i sta mi je doktorica pricala o tom virusu pa ona valjda zna sta i kako je opet ponavljam da ja to nisam izmislila i meni je bilo prvi put da se sretnem sa virusom ako nije tako opasno nije mi jasno zasto sam svakih petnaest dana vadila nalaze i pila lijekove cijelu trudnocu da je tako bezopasno valjda to sve nebi radila cijenim vase znanje o svemu tome i izvinjavam se ako sam nesto lose i nejasno napisala pozdrav

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 690
   RE: Spontani pobačaj
31.3.2012 14:59:23   
Sanchy
Ma verujem ja tebi ,tvoja dr nije normalnauser posted image ...udji na internet ,sve ovo sto sam ja napisala naci ces tamo da pise..bilo koji sajt da otvoris..procitaj bilo koju knjigu iz ginekologije ,moja sestra je dr,pa su mi dostupne i te knjizice,niko tebi nista ne kaze...sta ti je davala od lekova,aciklovir predpostavljam...a za njega nije dokazano da ne postoji stetno dejstvo u prvom trimestru na primer...i sad nije mi jasno koji herpes je kod tebe 1 ili 2?Ako je jedan onda ta dr hitno na doskolavanje ako je 2 onda preteruje i to dosta...

< Poruku je uredio Sanchy -- 31.3.2012 15:01:24 >

(odgovor članu gagica 5)
Direktna veza do poruke: 691
   RE: Spontani pobačaj
31.3.2012 15:17:49   
gagica 5
labijalni a sto se doktorice tice ona ja dr.mr- ginekologije i opstetricije i profesor na med- fakultetu uspjesno lijeci sterilitet kod muskaraca i zena a od prije 3 godine radi vto ne poznajem ni jednu zenu koja je isla kod nje a da nema bebu to malo izgleda nevjerovatno ali sam se i sama uvjerila pa sad ne znam sta da kazem ja joj u potpunosti vjerujem jer je meni pomogla da imam zdravu djevojcicu a i pacijentice koje su bile kod nje isto imaju djecu sad kako kazu svako svog konja hvali pa tako i ja POZDRAV

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 692
   RE: Spontani pobačaj
31.3.2012 15:24:42   
indy_25
Ja sam inace bila prije jako osjetljiva na herpes. Svako malo mi izadje na usni na istom mjestu a nekad se i prosiri na dalje tako da mi se usne raskokaju kao da sam stavila silikon u usne. Narvno imala sam ga i u trudnoci a rodila sam normalnu zivu i zdravu djevojcicu. Doktori mi nista nisu davala za herpes niti mi je iko rekao da je opasno. Mozda si ti imala herpes zoster ili neku drugu vrstu herpesa. Ovaj je zaista bezazlen. Znam puno trudnica koje su ga imale i sve je ok bilo. Opasan je kada se beba rodi i ako predje na bebu poljupcem moze dovesti do smrtnog ishoda. Mene su strogo upozorili da bilo ko ko ima herpes ne smije da ljubi bebu i da joj se priblizava.

< Poruku je uredio indy_25 -- 31.3.2012 15:26:06 >

(odgovor članu gagica 5)
Direktna veza do poruke: 693
   RE: Spontani pobačaj
31.3.2012 15:38:02   
Sanchy
Tacno Indy,90 posto svetske populacije ima labijalni herpes to je posast savremenog doba ,onda bi to znacilo da niko ne sme da zatrudni ko god ga ima?E sad druge vrste herpesa jesu malo rizicnije ali napisala sam gore kada i kako...i to svaki dr.zna,i sta god citas na tu temu naci ces iste podatke sa vecim ili manjim varijacijama...

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 694
   RE: Spontani pobačaj
31.3.2012 15:42:34   
nink
U bas sam se isprepadala citajuci sada o herpesu,mozda bi trebalo otvoriti temu???Nego ajde ja jedno pitanjce da vam postavim??Moji klinci su imali boginje pre 2 meseca a tada sam i ja saznala da sam trudna.Vise doktora mi je tvrdilo da nema opasnosti po plod jer sam ja prelezala i stvorio mi je organizam antitela,..Doktorkaq mi je pomenula herpes zoster ali kkako sam je ja razumela on se pojavljuje tek kada opadne imunitet...Ja nisam primetila na sebi nikakv herpes,i sada vas pitam da li ja imam razloga za strah???Do sada mi je sa bebomsve u najboljem redu...user posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 695
   RE: Spontani pobačaj
31.3.2012 15:42:49   
gagica 5
eto vidim sad da svi doktori uce o istom a svi razlicito pricaju meni to nikad niko nije reko da se beba ne smije ljubit inace ne bi ni dala da je neko ljubi takav mislim sa herpesom NA usnama e kad bi opet htjela bebu morala bi isto sve da prodem tako mi je rekla INTERESANTNO VEOMA

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 696
   RE: Spontani pobačaj
31.3.2012 15:45:13   
gagica 5
O izvinjavam se al nije mi bila namjera da prepadam sta mislite kako sam se ja osjecala kad sam bila trudna a tako mi dr rekla oprostite JOS JEDNOM

(odgovor članu nink)
Direktna veza do poruke: 697
   RE: Spontani pobačaj
31.3.2012 15:51:27   
indy_25
Ja stvarno ne vidim potrebu da se izvinjavas. Nisi nista lose uradila ispricala si svoje iskustvo iz najbolje namjere i niko ne smatra da ti izmisljas . Mislim da tvoja doktorica je tebe isprepadala ako je u pitanju ovaj obicni herpes ili mozda u pravu ako je u pitanju nesto drugo ili neka druga vrsta herpesa. Ja se inace ne razumijem u te herpese znam samo za ovaj obicni vanjski i onaj koji izaziva kondilome i herpes zoster njega sam imala davnooo. Pa idi na temu herpes koliko je nasih clanica isto imalo herpes u trudnoci pa nijednoj nista nije bilo s bebom.

(odgovor članu gagica 5)
Direktna veza do poruke: 698
   RE: Spontani pobačaj
31.3.2012 16:00:43   
gagica 5
pa drago mi je ako je to tako da niko nije imao problema hvala bogu ja se ne usudujem ponovo da imam bebu bas iz tog straha od herpesa posljedica koje su mi predstavljene od strane dr pogotovu sto imam 37 god

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 699
   RE: Spontani pobačaj
31.3.2012 16:26:05   
Okica sljokica
Tek sad vidim da se prica o Herpesu nastavila. Ja sam zbog toga odmah reagovala jer kada neko ko nije upucen(i ne namerno) napise nesto takvo mora da zna da snosi odgovornost . Znaci,neka oset_ljiva trudnica ce procitato to i uplasiti se i ko zna sta...
Meni je zao Gaga sto si ti imala takvo iskustvo i sto te sada to plasi. Taj herpes,ako sam shvatila,je opasan samo ukoliko prvi put i to bas u trudnoci dodjes u kontakt sa njim . Ako vec imas virus,koji vecina ljudi ima,nije opasno za trudnocu. U redu je sto je tebi tvoja dr mr sci il kako vec rekla,ali kada se radi o tako ozbiljnoj stvari da se ti vec plasis da opet ostanes trudna zbog toga,misli da bi trebalo da potrazis i drugo misljenje ,drugog lekara.

Neko je pominjao Herpes Zoster On je posledica prelezane Varicele ,i kod nekog taj virus ostane ugnjezdjen u neki nevni ganglion i usled pada imuniteta on izbija. Malo je komplikovaniji jer zahvata veci nerv i uglavnom vecu povrsinu i mnoogo boli.
A ako je mama vec prelezala varicelu i u trudnoci dodje u kontakt sa detetom koje ima varicelu skoro da se nista ne moze desiti user posted image

< Poruku je uredio Okica sljokica -- 31.3.2012 16:27:28 >

(odgovor članu gagica 5)
Direktna veza do poruke: 700
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here