|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spontani pobačaj
30.3.2013 12:16:11   
Nena032
Znam Azra, bice ti tesko, svaka sitnica cete podsecati na to sto se desilo...ali vreme ce uciniti svoje, bice ti lakse...ali moras da razmisljas pozitivno...videces user posted image ja imam strah od sledece trudnoce i hiljadu gluposti mi prodje kroz glavu ali necu da odustanem, boricu se dok u narucju ne budem drzala jedno malo slatko bebce...moj najveci ponos i uspeh...NEMA ODUSTAJANJA, SAMO NAPRED!

_____________________________

I u dobru....I u zlu... <3

(odgovor članu Azra82)
Direktna veza do poruke: 901
   RE: Spontani pobačaj
30.3.2013 23:54:54   
Dada81
IZVORNA PORUKA: dijana1

Dado pa ja sam tek sada videla da si i ti imala kiretazu user posted image
Pa bre kako su ti radili bez anestezije, gde si radila kiretazu?
user posted image


Dijana ,draga user posted image sad vidim da si pisala..Bio mi komp.na servisu..
Uhh,ovde u Rep.Srpskoj,a tek skoro,cekajuci u redu za kontrolu,cujem da ima opcija placanja anestezije oko 48 evra,a da sam znala da ce biti tako prvi put i toliko trajati,ne bih razmisljala.Odmah posle toga sam promenila doktora.. Bilo je i sada bolno,naravno,pre tri meseca,ali nije definitivno toliko trajalo.Bas se to skoro desilo i snajki od mm,takodje prvi put,kod tog mog prvog doktora,posle joj radio i reviziju,nije uradio dobro prvi put..jedva sebi dosla.Mislim da ipak sve to prodje,najvaznije je misliti pozitivno i psihicki ne posustati,ma kako to zvucalo tesko na pocetku. Ja senadam ,kao i sve mi ovde pozitivnim,najlepsim vestima i radovati se ,deliti radost i totalno ne trebati ovu temu user posted image

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu Nena032)
Direktna veza do poruke: 902
   RE: Spontani pobačaj
31.3.2013 13:26:19   
Zebica
Dada81 bilo bi lepo da ova tema ne postoj i da sve mi nikada nismo prosle kroz ovo, ali dobro je da je tu. Nazalost uvek ima ljudi koje ne shvataju koliko je to bolno iskustvo i kakvi se strahovi mogu javiti kada prodjes kroz kiretazu sa i bez anestezije. I ja sam nazalost prosla kroz kiretazu bez anestezije, a dan kasnije i kroz reviziju, i da se mentalno nisam iskljucila ko zna kakva bi sada bila. Spontani mi se desio nenadano i plod je bio ziv ali moje telo ga je odbacilo...I svi su na kraju slegali ramenima.. Dobro je cuti tudje misljenje i iskustvo pa makar i ovako user posted image

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 903
   RE: Spontani pobačaj
31.3.2013 15:51:46   
lavica28
Alex0508,
meni je Decembra kasnila 10 tak dana ali kako je isla NG cekali smo da prodje pa da radim test.
Bude pozitivan, sutra dan kada sam trebala da vadim krv da potvrdim trudnocu i odem na UZ, prokrvarim, kao kada trebam da dobijem, uplasim se i ipak odem na UZ, jer mi je prva trudnoca i nemam pojma sta i kako....

Doca vidi mesak koji ne odgovara za nedelju trudnoce i nije bio ravnodusan velikom krvarenju, nije nista rekao ali sam videla izraz lica. Rekao mi kontrola za nedlju dana, ali da budem spremna na sve!
I da se to nazalost desava svakoj dr trudnici, prvi spontani,.. user posted image Nije bilo niceg sledece nedelje, samo ona posteljica gde je to malo cudo trebalo da se razvija, ja sam krvarila bas dosta kao user posted image kad imam i to je bilo to.. ispao je negde sa tom krvlju i taj mali mesak, valjda mu nije bilo sudjeno kako kaze doca, nesto nije bilo kako treba i bolje sto je otislo..
Nije mi radjena intervencija..
Dobila sam uredno Februara posle 42 dana i nakon toga sledecu na 29 dana uredno..
Oporavila se psihicki vec posle prvog ciklusa jer mislim na buducu bebu,.. to je moje iskustvo..

DevojkE ovde su mi mnogo pomogle user posted image i uz njih je sve bilo lakse!! Misli pozitivno uvek i sve najbolje ti zelim
I svim ringerajkama zelim uskoro da budu user posted image

(odgovor članu Zebica)
Direktna veza do poruke: 904
   RE: Spontani pobačaj
5.4.2013 23:14:30   
tea79
Cao drage zenice..
Nije me bilo. Hvala sto se neko interesovao.
Sta se samnom desavalo? Sta da vam kazem..strah nije bio bez razloga. Moj organizam ponovo nije mogao da izgura trudnocu. :(
Nakon sto sam pisala ovde prije malo jace od 1 1/2 mjesec, meni su se bolovi pojacali. Dan nakon Imala sam grcenje.. zaglavila u hitnoj. Beba je bila dobro i mene poslali kuci. Jutro nakon mi je pukao vodenjak i bukvalno receno poceo je porod. Bol u stomaku..skoro kao pravi trudovi. Dok sam dosla do bolnice sve je samo izaslo.
Bila je uzasna bol u dusi i tuga... Kako, zasto se to desilo..niko mi nije mogao dati odgovor. Jedino sto su rekli..tako je to nekada. Ali meni je ovo treci zaredom spontani.
Izplakala sam se i sada nemam vise suza..idemo dalje. Ginekolog mi kaze da mozemo odma poslije prve menze da probamo opet. Ja ne znam da li se usudjujem prije nego sto saznam evt razlog spontanima. Sada imam pravo na detaljne istrage. Nazalost to se moze razvuci, a meni je skoro 34 godine.

Ima jedna stvar sto me malo brine. Imala sam krvarenje 2 nedelje nakon..pa je stali. Prije 15 dana mi je krenulo ponovo, tacno na mjesec nakon spontanog. Mislila sam da je meca ali bilo je drugacije nego inace.. Bez bolova i nikad nije pravo odcepilo. Jos imam pomalo krvarenja. Jeste imale slicno iskustvo? Kakva vam je bila menza nakon i koliko dugo je trajala? Ovo kod mene pravo cudno.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 905
   RE: Spontani pobačaj
8.4.2013 0:12:10   
Nena032
Tea, jako mi je zao...ne postoje reci koje bi mogle biti neka uteha...svaka cast na snazi i ne odustaj...ja sam posle drugog krenula sa analizama i moj savet ne pousavaj pnovo dok detaljno ne uradis sve...svi doktori pricaju svoju pricu i da je srece mnoge od nas ne bi prolazile kroz pakao zbog tih gluposti kako ispitivanja treba raditi posle treceg spontanog...Bas im hvala, samo se pitam sta ce one zene koje u jos gorem slucaju posle tog treceg i ne mogu da zatrudne vise! Nisam citala tvoje predhodne postove ali predpostavljam da imas problem da ti organizam odbacuje plod kao strano telo?!? user posted image

_____________________________

I u dobru....I u zlu... <3

(odgovor članu tea79)
Direktna veza do poruke: 906
   RE: Spontani pobačaj
15.4.2013 14:44:31   
wivern
Drage, na zalost evo i mene na ovoj temi...Prvi spontani pre tacno 4 godine, i od tada nista... ni jedna trudnoca....Napokon ove godine uspesna vantelesna i opet ista prica.....cekam da telopocne samo da odbacuje plod...user posted image
No, idemo dalje....

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Nena032)
Direktna veza do poruke: 907
   RE: Spontani pobačaj
15.4.2013 14:51:31   
dijana1*
Wivern bas mi je zaouser posted image
Da li je u pitanju blighted ovum?
Nadam se da ces ove muke proci sto pre pa onda u nove pobedeuser posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 908
   RE: Spontani pobačaj
15.4.2013 14:56:56   
wivern
Jeste Dijana, dva puta za redom (doduse sa pauzom od 4 godine, u medjuvremenu ni jednom nisam uspela da zatrudnim)...mada me vise brine sto je drugi put posle VTO-a..

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 909
   RE: Spontani pobačaj
15.4.2013 20:40:49   
Trcosava
Wiki mnogo mi je žao :(

Ja sam sad stigla kući i ne znam gde bi pisala ovo iskustvo. Ja bi rekla samo ovo - klasična kiretaža je majka mara! Zaspiš, probudiš se, otplačeš svoje i posle oporavak. Ova procedura je katastrofa.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 910
   RE: Spontani pobačaj
15.4.2013 20:44:29   
Verolina

IZVORNA PORUKA: wivern

Drage, na zalost evo i mene na ovoj temi...Prvi spontani pre tacno 4 godine, i od tada nista... ni jedna trudnoca....Napokon ove godine uspesna vantelesna i opet ista prica.....cekam da telopocne samo da odbacuje plod...user posted image
No, idemo dalje....

Jako mi je zaouser posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 911
   RE: Spontani pobačaj
15.4.2013 20:46:45   
wivern
Trco, jasno je samo jedno- ja te jurim po forumima user posted image

Ne znam sta da ti kazem to je stvarno grozno, ja sve se nadam krenuce sam spontani prokrvaricu...samo da zavrsim sa time, ali izgleda da necu biti ni te srece...
Dobro je kad si zavrsila, proslo je kako je proslo ali sad barem mozes da saberes misli...
Ljubi popisulju i spremaj se da za tri meseca opet odemo u prvo tromesje (ja sam vec odlucila i gde radim vantelesnu, fokusirana sam samo na dalje..)

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 912
   RE: Spontani pobačaj
15.4.2013 20:50:53   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: wivern

Drage, na zalost evo i mene na ovoj temi...Prvi spontani pre tacno 4 godine, i od tada nista... ni jedna trudnoca....Napokon ove godine uspesna vantelesna i opet ista prica.....cekam da telopocne samo da odbacuje plod...user posted image
No, idemo dalje....


Draga žao mi je user posted image

Moram da te pitam, da li si u međuvremenu radila trombofilije?

Meni su našli tri mutacije, i kod te kombinacije, posebno kod MTHFR, telo odbacuje plod jer ga prepoznaje kao tromb, i spašava se od tromboze, Kažu da mi je vrlo moguće zato prošli put na VTO bola biohemijska, i pored odličnih embriona.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 913
   RE: Spontani pobačaj
15.4.2013 21:00:48   
Suncicabg
Wiv grlim te jako

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 914
   RE: Spontani pobačaj
15.4.2013 21:01:26   
wivern
Dunja, nisam zato sto je moja doktorka za prvi spontani svo vreme krivila los spermogram mm. Nikada mi nije dala nista da uradim od analiza, no to sad vise nije ni bitno. Sad cu se dobro pripremiti posle dva spontana jer znam sta da trazim i gde je problem. Moram priznati da se vec unapred radujem celoj toj akciji...valjda mi je bilo lakse da se prebacim na sledeci korak ..

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 915
   RE: Spontani pobačaj
15.4.2013 21:04:30   
Verolina

IZVORNA PORUKA: dunja RR


IZVORNA PORUKA: wivern

Drage, na zalost evo i mene na ovoj temi...Prvi spontani pre tacno 4 godine, i od tada nista... ni jedna trudnoca....Napokon ove godine uspesna vantelesna i opet ista prica.....cekam da telopocne samo da odbacuje plod...user posted image
No, idemo dalje....


Draga žao mi je user posted image

Moram da te pitam, da li si u međuvremenu radila trombofilije?

Meni su našli tri mutacije, i kod te kombinacije, posebno kod MTHFR, telo odbacuje plod jer ga prepoznaje kao tromb, i spašava se od tromboze, Kažu da mi je vrlo moguće zato prošli put na VTO bola biohemijska, i pored odličnih embriona.
Dunja imas PP.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 916
   RE: Spontani pobačaj
15.4.2013 21:06:39   
Jole84
Wivern žao mi je,znam kako je...user posted image šta je ovo sa prvim razredom,tuga majko mila...user posted image
Trco samo nek je prošlo,želim vam obema brz oporavak i napred u nove pobede.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 917
   RE: Spontani pobačaj
15.4.2013 21:09:41   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Verolina


IZVORNA PORUKA: dunja RR


IZVORNA PORUKA: wivern

Drage, na zalost evo i mene na ovoj temi...Prvi spontani pre tacno 4 godine, i od tada nista... ni jedna trudnoca....Napokon ove godine uspesna vantelesna i opet ista prica.....cekam da telopocne samo da odbacuje plod...user posted image
No, idemo dalje....


Draga žao mi je user posted image

Moram da te pitam, da li si u međuvremenu radila trombofilije?

Meni su našli tri mutacije, i kod te kombinacije, posebno kod MTHFR, telo odbacuje plod jer ga prepoznaje kao tromb, i spašava se od tromboze, Kažu da mi je vrlo moguće zato prošli put na VTO bola biohemijska, i pored odličnih embriona.
Dunja imas PP.


Verkoni, nije mi ništa stiglo.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 918
   RE: Spontani pobačaj
15.4.2013 21:10:28   
Verolina
A, bem mu, nesto me zezaju poruke. Cekaj pokusacu ponovo.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 919
   RE: Spontani pobačaj
19.4.2013 10:19:22   
Anoniman
Evo još jedne iz prvog sa spontanim u 8-oj nedjelji user posted image

Biće ovo duga borba,ali sa podignutom glavomuser posted image

(odgovor članu Verolina)
  Direktna veza do poruke: 920
   RE: Spontani pobačaj
19.4.2013 22:29:12   
wivern
Cece bas mi je zao...... user posted image
Ali to isto znaci da cemo se uskoro opet druziti u prvom...

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 921
   RE: Spontani pobačaj
20.4.2013 3:02:45   
lavica28
Cece1 bas mi je zao, ali kao sto kazes, podignute glave idi napred, ne daj se zenice! mi smo jake user posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 922
   RE: Spontani pobačaj
20.4.2013 8:21:57   
Anoniman
Wivern daj Bože da se što prije družimo u prvomuser posted image
Lavice ja više neznam otkuda mi snaga,dva spontana jedna bioh.,ali idem daljeuser posted image

(odgovor članu lavica28)
  Direktna veza do poruke: 923
   RE: Spontani pobačaj
20.4.2013 9:02:01   
Trcosava
Cece samo glavu gore i osmeh na lice... life is a bitch and we'll shave it :D

user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 924
   RE: Spontani pobačaj
20.4.2013 9:05:35   
wivern
Cece, Trca je lepo sve objasnila malopre...
Idemo dalje, sve dok ne dobijemo ono sto zelimo...

Mene uhvatio weekend u bolnici...dosaaaadnooooo..sva sreca pa su zene u sobi super..

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 925
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here