|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  67 68 [69] 70 71   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spontani pobačaj
5.10.2019 10:44:25   
lesli


IZVORNA PORUKA: Khaleesi

Jess a kada se to dogodilo da li si vec imala decu i jesi posle ostala trudna..

Ne znam koliko ta kiretaza deluje na matericu i mene je sad strah da se ne osteti otkud znam... 



I ja sam pre vise od 4 godine imala missed i kiretazu. Sada imam bebu od godinu dana. Nama nije islo nakon tog misseda, ali razlog ocigledno nije bila ta kiretaza (iako sam se ja plasila posledica). Otisli smo na vantelesnu i prvi transfer je uspeo (znaci 100% nije do materice bilo).

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 1701
   RE: Spontani pobačaj
5.10.2019 10:54:24   
lesli
A sto se psihickog osecaja tice, ja sam isplakala more suza dok me nisu uspavali. Onda sam se probudila iz anestezije i tu sam malo zaplakala. Ostatak tog dana sam bila ok, cak sam i govorila da je bolje sto se to sad desilo i da sve ostaje u tom i danu pre toga kada su ustanovili da ne kuca srce...drzi te valjda i ta narkoza malo omamljenom i otupljenom. Svi su se potadovali kako sam glatko to prebolela. Ono sto je nastupilo nakon toga je bilo sa mnogo manje suza, ali mnogo teze psihicki podneti. Dugo mi je trebalo da prodjem ulicom i da ne okrecem glavu kada vidim trudnicu ili bebu u kolicima, ali je tom osecaju sigurno doprinelo sto nakon kiretaze nije islo prirodno.
Krvarila sam inace nekih 12 dana. Samo prvi obilnije, posle toga je vise bilo neko mrljanje. Meni su u frontu rekli da sacekam prvi ciklus, uradim briseve i ako su brisevi ok, da mozemo ponovo da radimo ba bebi. 
Odboluj malo, odradi to sto mora i pocnite sto pre da radite na drugoj bebi, to je moj savet. Tek sa novom trudnocom ce u potpunosti nestati bol koji sada osecas.


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1702
   RE: Spontani pobačaj
5.10.2019 11:15:59   
Khaleesi
Hvala vam zene divne ste...

Reci cu deci posle tog zahvata rekla sam vec da u utorak rano moram kod lekara da nisam ok i da cemo zato rodjendan da prislavimo sutra ne u ponedeljak... Sada sam se uhvatila spremanja torte pa ne razmisljam i lakse mi je. Ali uvek ce mi biti tesko sto je ta bebica morala pre rodjenja kod Boga, i da ce on da je cuva dok ja ne odem kod njih. Hvala vam puno na iskustvima i podrsci

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1703
   RE: Spontani pobačaj
5.10.2019 12:37:41   
Ana RR
Žao mi je, Khalesi 😔 nisam ni znala kako je teklo nakon one padajuće bete. 
Isto mi se desilo pre 2,5 godine. Otišla sam na redovan uz u 11. nedelji i videlo se da nema srčane radnje. Pre toga je sve bilo ok. Nisam prokrvarila. Kiretaža je rađena u Gak-u, pod kratkotrajnom totalnom anestezijom. Krvarila sam tik posle kiretaže i tokom dana, već sutradan je bilo vrlo malo krvi. 
Teško je jako, nama je to bila prva spontana trudnoća, rekli smo i sinu koji je bio neizmerno srećan što će dobiti batu ili seku. Najteže mi je bilo objasniti mu šta se desilo. Rekli smo mu da beba nije bila dobro i da je više nema. Dobra stvar je to što deca sve to brzo zaborave i ne boli ih kao nas. Moj Marko i dan danas spomene ali kao nešto što se nekad dogodilo.

< Poruku je uredio Ana RR -- 6.10.2019 11:35:50 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 1704
   RE: Spontani pobačaj
5.10.2019 22:38:44   
smeško
Khalesi, ja sam izgubila prvu i drugu trudnocu. Prvu zbog hematoma. U 11. nedelji. Na prijemu je bilo srcane radnje, sutradan ne. Radili su mi kiretazu u totalnoj anesteziji. Evo, upravo placem, jer ta bol se ne zaboravlja. Ali, hocu da ti pruzim podrsku i da ti napisem da se sve to prebrodi dan po dan, postepeno. Treba vremena. I moj savet ti je da poset_is psihologa. Volela bih da sam i ja to uradila posle prvog spontanog. Ne bih dobila problem sa stitastom zlezdom i temperaturom od stresa. Posle druge sam otisla po pomoc i stvarno je bilo drugacije. Sada imam tri divna decaka. Ljubim te, samo se ti oporavi, bice jos jedne bebice, sigurno. 


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1705
   RE: Spontani pobačaj
6.10.2019 6:59:04   
Khaleesi
Hvala ti smesko na savetu za psihologa... 


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1706
   RE: Spontani pobačaj
8.10.2019 10:30:31   
Khaleesi
Drage zene da se javim.

Jos sam u ovoj sobi za pracenje. Kaze dr sve je ok. Mene boli malo, krvarim. Kaze za 7 dana kontrola i strogo mirovanje. Pa za 3 mes kaze moci cete opet da probate... Hvala vam na savetima iskustvima i podrsci lakse je bilo sa vama... 

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 1707
   RE: Spontani pobačaj
8.10.2019 10:40:32   
Ana RR
Khaleesi user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 1708
   RE: Spontani pobačaj
8.10.2019 10:48:54   
vonavoj
Khaalesi,odmaraj!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1709
   RE: Spontani pobačaj
8.10.2019 10:54:33   
Maslacak15
Khaleesi, korak po korak sve ce prociuser posted image . Da sebi vremena.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1710
   RE: Spontani pobačaj
8.10.2019 11:43:00   
Filadendronka
Zao mi je sto prolazis kroz sve to. Glavu gore, gledaj tako da je priroda odradila svoje i da je to bila visa sila. Nesto nije bilo u redu i zato se tako zavrsilo. Sta ces, muka ne bira. :(  Drzi se! 

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 1711
   RE: Spontani pobačaj
8.10.2019 13:43:13   
emicaa
Khalessi jako mi je zao,budi jaka i brzo se oporavi



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1712
   RE: Spontani pobačaj
8.10.2019 18:35:43   
Khaleesi
Hvala drage zene...

Bas je bzv osecaj sada imam i bolove, verovatno se materica skuplja, i krvarenje sve kao posle porodjaja samo sto nema bebe. Ceo dan lezim, mm me pazi i tako... Deci smo rekli da ce malo vise da se ceka posto sada nema bebe, nije im bilo bas jasno ali su prihvatili tako da ja vise nisam trudna. Nisu mnogo pitale, bojala sam se vise pitanja da ne bude. Nismo rekli da je umrla nego da je nema i da ce sledece godine mozda da bude. Nadam se da ce sa mnom sve biti ok, rekli su mi za 2 meseca da probamo opet da bi trebalo sve da bide ok... 

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1713
   RE: Spontani pobačaj
9.10.2019 14:45:01   
smeško
Полако, мируј. Јеси ли добила неки аб? Ја сам после прве киретаже крварила цео месец, а после друге један дан. Само полако. Ради оно што ти прија и колико ти одговара да се физички опоравиш. Дан за даном, полако. Не знам колика су ти деца, али збуњена су сигурно. Покушај да им одговориш када будеш спремна. Желим ти пуно снаге у наредном периоду.

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 1714
   RE: Spontani pobačaj
9.10.2019 15:22:52   
IvanaSK RR
Zao mi je  :( drzi se.. 

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1715
   RE: Spontani pobačaj
9.10.2019 16:07:11   
vocicana
Khalessi zao mi je

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 1716
   RE: Spontani pobačaj
9.10.2019 21:01:17   
Khaleesi
Dobila sam neki dovicin a za bolove su rekli sta ti inace pomaze pij... Malo manje boli ali jos uvek jake bolove imam i lezim... Danas je drugi dan od kiretaze. Rekli smo deci nije im bas najjasnije ali kao ok, rekli smo bice sledece godine beba ako budemo mogli... 


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1717
   RE: Spontani pobačaj
10.10.2019 9:53:08   
smeško
И ја сам добила довицин и хемомицин. Само полако. Ако су ти рекли да мирујеш, мируј. Мени су рекли да шетам како бих помогла материци да се очисти и контрахује. Ко ће знати шта је тачно.

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 1718
   RE: Spontani pobačaj
10.10.2019 10:39:22   
vonavoj
Khalesi,mene je materica posle treceg porodjaja najvise bolela i najvise sam krvarila,mozda zato i tebi tako.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1719
   RE: Spontani pobačaj
10.10.2019 14:08:13   
Khaleesi
Mozda.... Rekli su da ne podizem nista tesko da leskarim 7 dana pa na kontrolu. Pa jeste ko zna sta je na kraju dobro. Ne kaze avaki dr isto. Ali da me boli bas me boli i danas, sto mi je neverovatno... 


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1720
   RE: Spontani pobačaj
11.10.2019 8:05:21   
smeško
Никако не дижи тешко, ту се сви слажу. Нису ни мени рекли да шетам напољу, него по кући колико ми прија. То је, значи, по мало. После две киретаже и три цр могу ти само рећи да нема правила, слушај их и дај времена и телу и срцу.

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 1721
   RE: Spontani pobačaj
11.10.2019 12:11:44   
Khaleesi
Smesko ♥️

Imala sam 38.5 cu proslu noc i bolove... Dosla sam kod lekara  i imam ugrusak. Dali su mi neke kapi za izvacivanje i kontrakciju, odmah dali longacef venaki i nfuziju i orvagil i dovicin jos 5 dana... Znaci haos. Kaze nema kontrakcije materica i nema snagu da izvaci ugrusak zato samnimala temp i te bolove trebalo bi da prodju... 

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1722
   RE: Spontani pobačaj
11.10.2019 12:14:46   
IvanaSK RR
Joj bre,nek prodje sto pre :(

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 1723
   RE: Spontani pobačaj
11.10.2019 12:23:09   
lesli
Khaleesi, nisu ti odmah dali one kapi za skupljanje materice?Ja se secam da sam u frontu dobila antibiotik (amoksicilin cini mi se) i kapi metilergometrin, 5 dana. 

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1724
   RE: Spontani pobačaj
11.10.2019 12:24:23   
Khaleesi
Nisu kapi sad su mi napisali neke kapi za kontrakcije. Samo sam dovicin pila to mi dali. Sad su pojacali.

Ma samo da prodje i da bude sve ok... 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1725
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  67 68 [69] 70 71   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  67 68 [69] 70 71   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here