|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  66 67 [68] 69 70   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spontani pobačaj
10.12.2018 22:34:19   
smeško
IZVORNA PORUKA: EllaElla

Zdravo svima,nova sam ovde.E ovako...2012 godine  pobacaj u 12-toj nedleji uzasna dijagnoza(molarna trudnoca)prva trudnoca,grozno iskustvo...Posle 3 meseca zateudnim i 2013 rodim moju prvu srecu...2016-te rodim drugog sina sve savrseno.Medjutim pre nedelju dana imala sam spontani u 11 nedelji plod se nije razvijao..Jakooo jakoo tesko iskustvo iako imam dvoje dece ovo me je dotuklo...Zene ne odustajte,svaka teudnoca je za sebe,samo napred...Zelim vam punoo lepih i zdravih bebica


Mene u korak prate prve dve. Od toga druga molarna. Posle nje sam morala da čekam dve godine.

Tamarice, toliko mi je žao. Nisam prošla kroz to, ležala sam sa ženama koje jesu. Ne želim ništa da ti pišem o tome, jer je svaka priča za sebe. I ne slušaj, dovoljan ti je sopstveni stres. Želim ti posle svega ovoga jednu uspešnu trudnoću i prelepu bebicu!

< Poruku je uredio smeško -- 10.12.2018 22:37:08 >

(odgovor članu EllaElla)
Direktna veza do poruke: 1676
   RE: Spontani pobačaj
16.12.2018 20:58:01   
tamaricapn
Drage molim za pomoc imala sam indukovani pobacaj iz medicinskih razloga od juce mi krecu konstantni bolovi kao grcevi u materici krvarim oskudno sta bih smela protiv bolova popiti oni su mi rekli paracetsmol ili brufen ali to ne umanjuje bol nikako

_____________________________

Ako se nekada na prasnjavom putu zivota sapletes i padnes,ustani otresi prasinu i nastavi dalje..

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1677
   RE: Spontani pobačaj
16.12.2018 21:08:07   
jess021
Tamarice, ako se bol je smanjuje od Brufena mozda ne bi bilo lose da odes kod lekara. Krvarenje je normalno, ali neki neizdrziv bol bas i nije.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu tamaricapn)
Direktna veza do poruke: 1678
   RE: Spontani pobačaj
16.12.2018 21:10:46   
vonavoj
Bolje idi do dr.da ti urade uz..da nije ostao neki ugrusak,pa da imas kontrakcije da izbacis..a ne izlazi..

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1679
   RE: Spontani pobačaj
17.12.2018 9:42:32   
tamaricapn
Hvala vam drage puno danas su malo manji bolovi u petak sam pustena kuci i tada mi uz i pregled radili bilo je ok i pustili me pila sam kapi za skupljanje materice uzas d njih dr moj mi je rekao da su kontrakcije jer je matetica bila 12cm i vraca se sada u normalu

_____________________________

Ako se nekada na prasnjavom putu zivota sapletes i padnes,ustani otresi prasinu i nastavi dalje..

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1680
   RE: Spontani pobačaj
17.12.2018 9:56:56   
jess021
Tamarice, drago mi je da ti je bolje. Zao mi je zbog svega sto ti se izdesavalo. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu tamaricapn)
Direktna veza do poruke: 1681
   RE: Spontani pobačaj
17.12.2018 10:09:55   
tamaricapn
Hvala jes21 nedaj Boze ni jednoj zeni da se desi meni je ovo bila 5 vto ali oporavise zena fizicki a psihicki se ne zaboravi nikada! Mi smo zene jake! 

_____________________________

Ako se nekada na prasnjavom putu zivota sapletes i padnes,ustani otresi prasinu i nastavi dalje..

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1682
   RE: Spontani pobačaj
17.12.2018 11:26:57   
jess021
Verujem ti, ali moras dalje. Odboluj neko vreme pa u nove pobede. Od srca ti zelim da sto pre ostvaris najvecu zelju!

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu tamaricapn)
Direktna veza do poruke: 1683
   RE: Spontani pobačaj
17.12.2018 11:27:27   
vonavoj
Onda je od tih kapi...ali me cudi da slabo krvaris? Setaj,da izbacis sve..znam da i posle porodjaja savetuju da se set_a,da ne bi ostali ugrusci..ja imam lose iskustvo sa tim..

(odgovor članu tamaricapn)
Direktna veza do poruke: 1684
   RE: Spontani pobačaj
16.1.2019 0:16:39   
BabyD
Drage moje saborke, meni je doktorica posle spontanog rekla da nikako ne pokusavam sa sledecom trudnocom narednih 6 meseci. Jos uvek cekam PH nalaz, stojim u mestu... Nadam se da je tema jos uvek aktivna i da neka moze da mi kaze zasto 6 meseci, jer je period obicno kraci. 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1685
   RE: Spontani pobačaj
16.1.2019 0:40:15   
lesli
Kolika je bila starost trudnoce?
Pre 3.5 godine sam imala missed u ranoj trudnoci (7. nedelja, otkriven nesto kasnije) i kiretazu. Rekli su da sacekam prvi ciklus, uradim briseve i ako je sve ok mozemo ponovo da pokusamo. To je savet lekara iz fronta, doktorka u dz je bila malo rigoroznija. Ona je rekla 3 meseca. Na kraju je bila zlatna sredina, jer sam lecila eserihiju, ali da su brisevi bili ok pokusali bismo vec posle mesec dana

(odgovor članu BabyD)
Direktna veza do poruke: 1686
   RE: Spontani pobačaj
27.2.2019 16:56:51   
Sanidej
I moj dr preporucuje period pauze od 6 meseci minimum..

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1687
   RE: Spontani pobačaj
5.10.2019 7:11:06   
Khaleesi
Juce sam bila da radim dabl. Kad je poceo da radi uz pozvao je jos jednog dr da vidi i on. I onda su rekli da kasni da je trk 9ta ned a trebalo bi 12ta da bude i da nema srcane radnje.

Zakazali su mi u utorak da to ociste, ja ne krvarim. Juce mi je bilo uzasno ceo dan sam plakala. Ne znam kako deci da kazem sve pricaju o bebi. A bebe nema umrla je. U ponedeljak starija puni 7 godina. Srce mi se cepa. Kome su od vas dragih zena to radili da mi kaze kako izgleda i koliko se krvari posle... Rekao mi je dr za nekih 3 meseca mozete ponovo da pokusate... Nisam pre imala to ciscenje, on kaze uspavace me akroz, totalna anastezija... 

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 1688
   RE: Spontani pobačaj
5.10.2019 7:35:46   
jess021
Uf Khaleesi, baš mi je zao. Ja sam imala kiretazu u 7 nedelji, nisam mnogo krvarila.


Drži se. Grlim te puno. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 1689
   RE: Spontani pobačaj
5.10.2019 7:38:04   
jess021
Sama kiretaza u totalnu nije ništa, u smislu ništa ne osećaš i nije me nista posle bolelo.


Iskreno cu ti reci da mi je najstrasnije bio tj osećaj kad sam izašla iz Betanije, pola sata sam sama sedela na klupi. Bas sam se lose osećala. 
Dobra strana je da je bolje da se to desi sad nego kasnije. 
Probaj da se fokusiras na decu. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1690
   RE: Spontani pobačaj
5.10.2019 8:30:46   
Khaleesi
Hvala vam na odgovorima drage.



(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1691
   RE: Spontani pobačaj
5.10.2019 8:31:59   
Maslacak15
e moja khaleesiuser posted image Ja sam probala da te zatitim i upozorim otvoreno ali ocigledno je moralo tezim putem. Prosla si skoro identicni scenario kao ja ( vidi stranu 66), ja sam saznala na 10+2. Nema zdrave trudnoce i bebe koja kasni u razvoju. I ako beta ne raste. Prosto nema. Doktori su tu oprezni jel ima puno zena gde je ovulacija kasnije pa onda manja trudnoca bude ok ( ali to zapravo nije kasnjenje) pa dokle god ima srcane akcije oni su pozitivni ali u ranom stadijumu svako kasnjenje od vise ok 5 dana ako se zna kad je bila implantacija ( npr dan pozitivne bete) je ogroman znak pitanja.

Jako je slicna prica, i meni je treca trudnoca bila i meni su rekli bice sve ok kad se pojavio srcani rad ( iako je beba kasnila 6 dana) i ja sam nasela i onda se sokirala posle tri nedelje. To crnilo na ekranu, ogromni mesak ( 3cm i mali mebrion bez srcane akcije)-taj osecaj soka ostaje zauvek. ZAto se i nisam javljala ni komentarisala ni zapitkivala kakvo je bilo tacno stanje kad su ti rekli da je u redu ali sam mislila juce na tebe i strepila i jutros imam sta da vidim.....

Kiretaze nema sta da se plasis, to je njima rutinski zahvat, ja sam imala medikamentoznu na zahtev to ovde moze, ali mozda je kiretaza elegantnija ( ko sta preferira). Mnogo je gora psihicka bol. Odboluj. oporavi se pa ponovo. Ja sam cekala samo jedan mesec, ciklus sam dobila redovno posle tri nedelje. Krvarila sam skoro dve ali to nije za poredjenje, ja sam izazvala kiretazu tabletom, ti bi trebalo mnogo krace da krvaris kad ociste hiruski. Naredna trudnoca je bila besprekorna iako sam imala 40 godina. Zao mi je jako, pitaj ako ista iko moze da ti pomogne. Drzi se, sve prodje,pa i to iako ti je sigurno trenutno nezamislivouser posted image


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1692
   RE: Spontani pobačaj
5.10.2019 8:35:33   
Khaleesi
Jess a kada se to dogodilo da li si vec imala decu i jesi posle ostala trudna..

Ne znam koliko ta kiretaza deluje na matericu i mene je sad strah da se ne osteti otkud znam... 

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 1693
   RE: Spontani pobačaj
5.10.2019 8:44:34   
Khaleesi
Maslacak sad vidim tvoju poruku.

Meni je jako tesko bilo i sumnjivo sto je za 7 dana beta pala 7 beojeva. Ali oni kao ako ne krvaris ok. Sledece nedelje bilo je srcane radnje, i onda je sve bilo ok mislila sam nema beta pojma ppgresila je labaratorija. Ali izgleda nije. Kapiram ja da nije raslo kako treba i da je mozda bolje da se priroda sama pobrine za to, kada vec nije se razvijalo. Ali opet je bila nasa beba svi smo je cekali... Sad samo da ta kiretaza prodje dobro pa cemo ppsle opet da se trudimo... Nisam razumela o cemu si pisala kiretaza i to drugo sto pominjes stvarno ne razumem i nisam upucena sta je to... Tebi su dali tablete? 

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 1694
   RE: Spontani pobačaj
5.10.2019 8:44:57   
Maslacak15
ja sam zato trazila medikamente jer sam imala dva carska pre toga i nisam htela dalje invazivan zahvat. Ali iskreno to je rutina i nebi trebalo da ostete nista. Ako si imala prirodne porodjaje prethodno tim pre.

Cytotec je kod mene odradio posao ali ne znam da li ga ima u Srbiji. Kiretaza je sigurno eegantnija, kod mene je bilo krvi do kolena i uzasna boc puna bolova- iako je uspelo skroz. Morala sam da vadim betu svakih 5-6 dana da vidim jel otislo sve dok nije pala skroz na nulu, ali je odradio stvar ( i uspesan je u nekih 85 % slucajeva kaze literatura)

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 1695
   RE: Spontani pobačaj
5.10.2019 8:47:26   
Khaleesi
Uh pa tebi je bas bilo tesko... Obe cure sam rodila prirodno nisam carskim... Pa valkda ce da bude ok tako sto ti kazes sve ociste oni... 


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1696
   RE: Spontani pobačaj
5.10.2019 8:51:37   
popkica bebic
Mnogo mi je žao, Khalesi! Pročitaj prethodne strane, i ja  sam to prošla prošle godine. Rađeno u totalnoj, niti ona ne pada teško, budis ae za 15 minuta. Ne krvari se mnogo. Slična priča kao kod tebe. Deset_a nedelja po ciklusu, po UZ jedva 6+ neki dan. Posle 4 i po meseca sam opet zatrudnela. Drži se! Grlim te! 



_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1697
   RE: Spontani pobačaj
5.10.2019 8:54:38   
Maslacak15
postoje tablete. I ovde je kiretaza standardno resenje i mene je moja Dr. poslala u bolnicu i preporucila klasicnu kiretazu. Iako mi je rekla imaju i tablete ali kao ona preferira kiretazu. I ja sam je vec zakazala. Ali onda sam sela i uzela da citam, ja sam doktor biologije i dosta se razumem i shvatila da taj prostaglandin ima dosta visok procenat uspeha i da je legitimno resenje. Preporucuje se u svetu kao legitimna mogucnost za managment missed abortion. To je to sto je nas snaslo. Ni ja nisam imala ni kap krvi ni boloba. PRosto embrion je prestao da se razvija i srcana akcija.
Mene je zbog dva carska bio strah,oziljno tkivox 2 pa onda jos kiretaza preko... I onda sam isla i trazila da razgovaram sa nekim na akuserskoj i naisla na divnu mladu doktorku koja mi je prepisala Cytotec da probam. I onda sam uzela vaginalno, nagutala se analgetika i provela divnu noc na sofi uz odlaske u WCuser posted image . Ali je uspelo... Posle sam isla kod moje dr na kontrole i ko sto rekoh ona je pratila betu ( bila je preko 2000 posle kiretaze!) dok nije pala skroz na nulu ( inace bi morala revizija).

Ja srecom sinovima nisam bila jos rekla, jer sam ipak sumnjala nesto posto me to kasnjenje bunilo jer ja tacno znam svoje cikluse, bila je zeljena trudnoca i pratila sam ovulaciju. U narednoj trudnoci cekali smo 13 nedelju i taj veliki ultrazvuk pred double kad je beba vec skroz formirana da im kazemo.

Proci ce draga.... Budi hrabra. Proci ce. Znam tacno kako ti je.user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1698
   RE: Spontani pobačaj
5.10.2019 8:56:10   
Maslacak15
i ja mislim ako si imala dva prirodna porodjaja da nema razloga da strahujes od kiretaze. To jeste njima rutina. I kratko traje.user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1699
   RE: Spontani pobačaj
5.10.2019 9:59:11   
jane1
Khalesi, zao mi je zbog tvog gubitka. Ono što mogu da te posavetujem je da ne potiskujes svoj bol i budes stena pred decom, već da kroz proces tugovanja prodjete zajedno kao porodica. To je zivot, deca moraju shvatiti da se I ovakve tragicne stvari desavaju. Kada se emotivno oporavis, mozda ces ponovo pozeleti da nudes mama, što ti od srca zelim. Pozdrav


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1700
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  66 67 [68] 69 70   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  66 67 [68] 69 70   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here