|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zbog cega dolazi do spontanog pobacaja?
25.2.2010 14:44:23   
Verus
Drage moje, nadam se da ce ovaj put obema sve proci dobro i sto js16 kaze, da treba samo naci dobrog lekara.

js16-prva trudnoca prodje bez problema i kod majki koje su Rhnegativne, tako da bebu nisi izgubila zbog tih antitela-ona se tek razviju tokom poroda u prvoj trudnoci, pa je svaka sledcece onda problem....Posto si primila Rhogam bice sve ok.  Samo pij folnak ili Mamavit i sve ce biti OK.  NEMOJ se trpati drugim stvari tipa "za podrzavanje imuniteta"  vecina tih lekova NIJE odobrena za trudnice, tako da moze samo da ti napravi zlo. 
Tesko je opustiti se, ali morate, bebe sve osete, i stres i nervozu, pa budite jake i mirne zbog njih....

Pitaj dr. da li ce ti dati rogam u 28 nedelji pa jos jedan cim se porodis-to je idealna situacija.  A ako ne, dobices jedan sigurno posle porodjaja i onda ces biti OK i za svaku sledecu trudnocu.

Srecno devojkeuser posted image


< Poruku je uredio Ana RR -- 25.2.2010 15:37:29 >

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Zbog cega dolazi do spontanog pobacaja?
25.2.2010 14:45:09   
cipiripi
a jel si radila imunoloske analize? mozda u tome lezi problem pobacaja?

< Poruku je uredio Ana RR -- 25.2.2010 15:37:50 >


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Zbog cega dolazi do spontanog pobacaja?
25.2.2010 14:46:57   
Verus
cipi gde si ti bre? Ima li sta novo za tvoje analize?

< Poruku je uredio Ana RR -- 25.2.2010 15:46:32 >

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Zbog cega dolazi do spontanog pobacaja?
25.2.2010 14:51:45   
cipiripi
ja sve zavrsila.. user posted image ovaj mesec sam pokusala prirodno uz pomoc aspirina..ako ne uspe, vracam eskime u martu ..komada 2 user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 25.2.2010 15:46:43 >


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Zbog cega dolazi do spontanog pobacaja?
25.2.2010 14:55:14   
Verus
user posted image saljem ti bebi prasinu draga!  Nek uspe!!!

< Poruku je uredio Ana RR -- 25.2.2010 15:36:14 >

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Zbog cega dolazi do spontanog pobacaja?
26.2.2010 10:53:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR


js16-prva trudnoca prodje bez problema i kod majki koje su Rhnegativne, tako da bebu nisi izgubila zbog tih antitela-ona se tek razviju tokom poroda u prvoj trudnoci, pa je svaka sledcece onda problem....Posto si primila Rhogam bice sve ok.


Ja sam takodje rh negativna... i imala sam pobachaj u prvoj trudnoci....primila rhogam...i sad guram drugu trudnocu sa blizancima.... tako da ne ochajavajte....

Samo nadjite dobrog lekara....u kojeg mozete da imate poverenja....i koji je struchan....i da mirno iznesete svaku narednu trudnocu user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 106
   RE: Zbog cega dolazi do spontanog pobacaja?
14.3.2010 22:58:45   
Anoniman
Koliko su meni rekli, kad se desi takav neki spontani, pogotovo ranije, skoro uvek je u pitanju neka hromozomska anomalija. Dr nam je rekla da mozemo poslati ostatke na analizu, ali da nam to nece mnogo pomoci. Odlucili smo da to ostavimo iza nas i da se nadamo boljem i jednoj user posted image sa kojom ce sve biti u redu. Sto se tice naredne trudnoce, moja dr je rekla da je potrebno cekati barem toliko koliko si bila trudna, jer je telu potrebno isto toliko vremena da se vrati iz "drugog" u "prvo" stanje...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 107
   RE: Zbog cega dolazi do spontanog pobacaja?
14.3.2010 23:00:22   
Anoniman
draga koja si nedelja trudnoće bila?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 108
   RE: Zbog cega dolazi do spontanog pobacaja?
15.3.2010 10:32:31   
Anoniman
10a...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 109
   RE: Zbog cega dolazi do spontanog pobacaja?
25.3.2010 0:15:38   
dzenysa
Dok. kazu da je do spontanog pobacaja doslo zbog veoma sitne maternice i mnogo krhke.
Kao nije mogla podnijeti rast ploda i tako da je moralo otici user posted image   user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Zbog cega dolazi do spontanog pobacaja?
25.3.2010 1:54:38   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: ksena

Koliko su meni rekli, kad se desi takav neki spontani, pogotovo ranije, skoro uvek je u pitanju neka hromozomska anomalija. Dr nam je rekla da mozemo poslati ostatke na analizu, ali da nam to nece mnogo pomoci. Odlucili smo da to ostavimo iza nas i da se nadamo boljem i jednoj user posted image sa kojom ce sve biti u redu. Sto se tice naredne trudnoce, moja dr je rekla da je potrebno cekati barem toliko koliko si bila trudna, jer je telu potrebno isto toliko vremena da se vrati iz "drugog" u "prvo" stanje...


Ovako su i meni rekli. Ja sam imala missed ab u 11 nedelji. "materijal" user posted image je poslan na histo-patolosku analizu, nisu nista pronasli. Takodje sam kasnije radila briseve na myco, ureaplasmu, hlamidiju i jos neke i naravno nista nije nadjeno. Jednostavno je tako moralo biti.
Mi smo cekali sa sledecom trudnocom 6 mj.(iako je dr rekao da moze i poslije 3 mj., ja sam htjela da se bolje psihicki oporavim) i sve je bilo kako treba user posted image user posted image

Sretno cure i da uskoro budete bezbrizne user posted image user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Zbog cega dolazi do spontanog pobacaja?
25.3.2010 13:52:46   
Anoniman
da, zato mi je i dr rekla da nema potreba da radim tu analizu i dzaba placam (jer sam i sve ostalo radila privatno).
A sto se tice pauze, rekla je da je dovoljno dva meseca (jer sam toliko i bila trudna) ali ja sam odlucila kao i ti da cekam 5-6 meseci, cisto da bi se telo vratilo u neku ravnotezu i sto se tice materice i hormonski.

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 112
   RE: Zbog cega dolazi do spontanog pobacaja?
1.11.2010 14:46:19   
kokoloko
ZAŠTO? Stalno se pitam zašto.I zašto opet?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Zbog cega dolazi do spontanog pobacaja?
2.11.2010 12:47:10   
kospica
Kokoloko,na isto pitanje i ja trazim odgovor,na zalost mislim da ga nikad necemo naci... Jel ti ovo prvi pobacaj?

(odgovor članu kokoloko)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Zbog cega dolazi do spontanog pobacaja?
3.11.2010 15:35:32   
kokoloko
Nažalost, drugi. Nisam još uvek na RR pisala o njemu (mislim drugom pobačaju), a milsim i da neću. Ne mogu.

(odgovor članu kospica)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Zbog cega dolazi do spontanog pobacaja?
3.11.2010 21:32:09   
kospica
Jesi li radila neke analize? Imaju liikakvo objasnjenje? Ja sam ovaj missed jedva podnela,mislim da drugi ne bi...

(odgovor članu kokoloko)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Zbog cega dolazi do spontanog pobacaja?
9.11.2010 11:00:29   
kokoloko
O prethodnom sam pisala i ranije (možda u drugim temama) a o ovom nisam. posle prvog sam radila hlamidija, brisevi i ostalo. posle drugog sam bila samo na jednoj kontroli. još uvek nisam dobila.

(odgovor članu kospica)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Zbog cega dolazi do spontanog pobacaja?
22.11.2010 14:12:48   
Debeljuca
kokolo.... glavu gore...

ja sam imala 4 spontana....

i sada evo sedim.... a moja beba od 10 meseci spava pored mene....


sve analize su uvek bile ok.... razlog nikad nisu pronasli...

od 4 spontanog do uspesne potpuno iznete trudnoce delila me samo 1 menstruacija....

vazno je biti pozitivan.... ne nervirati se.... i mirovati i pocetnom stadijumu trudnoce..... kod mene je bio kljuc da prelezim prva tri meseca...

(odgovor članu kokoloko)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Zbog cega dolazi do spontanog pobacaja?
3.3.2012 16:53:40   
ivanarepova
CAO CURE ZNAM KAKO JE BOLNO TO SPONTANI POBACAJ SAM IMALA PRE 2. GODINE U 7 SEDMICI TRUDNOCE A SAD I OVAJ PRE 2 . DANA U 5 SEDMICI TRUDNOCE ... UZROK SE NEZNA ZASTO SE DOGODILO? vjerovatno je moralo tako necu da se opterecavam nego cu sacekat da se oporavim naspavam i idem dalje ... BOLNO JE ALI MORAS DALJE ... cekam da mi urade nalaze da vidim dal je sve ok samnom A NECU TRAZITI UZROKE SPONTANOG POBACAJA nego ocu da znam dal je samo sve ok samnom cekam sl. menstruaciju i idemo opet sa pokusajem da ostanem user posted image .... pozzz

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Zbog cega dolazi do spontanog pobacaja?
29.3.2012 11:53:33   
gagica 5
cao samo da kazem i ja sam imala spontani pobacaj i znam kako je to ali ja sam pronasla dobru doktoricu koja mi je uradila neke briseve vadila krv i svasta nesto i ustanovila da imam virus herpes simplex a on je vrlo zafrkan tako da me zalijecila i ja sad imam kcerkicu od cetri i po godine tako da bi vam savjetovala da ipak vidite zbog cega dolazi do pbacaja izvinjavam se opet svako zna svoje veliki pozdrav za vas od srca i zelim vam da uspijete

(odgovor članu ivanarepova)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Zbog cega dolazi do spontanog pobacaja?
16.6.2017 14:49:18   
Dora89
Pa, uzroci mogu biti kod ploda i kod majke. Praktično, razni. Kod ploda neke hromozomske aberacije, koje dovode do anomalija i malformacija, a kod majke mogu biti infekcije, loše usađena posteljica, tumori, hormonski poremećaji, zloupotreba supstanci (takođe i pušenje), trombofilije, autoimunske bolesti, inkompatibilnost krvnih grupa majke i ploda itd.
Ja sam imala pobačaj zbog nisko usađene posteljice. To se ispoljava tek u drugom trimestru. Ako je posteljica usađena blizu grlića, dok je mala, u prvom trimestru, sve je u redu. Kasnije, kako materica raste, posteljica počinje da se cepa.

(odgovor članu gagica 5)
Direktna veza do poruke: 121
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Idi na:







ODLUČILA JE DA RODI DETE, IAKO ONO NEĆE MO...
Ona je uspela u jednoj minuti da shvati da će njeno dete umreti, ali i da oseti potrebu da drugoj deci pomogne. To je bi...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here