|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Letovanje 2011
8.2.2011 15:51:07   
*Alexx*
Gagana, duuušo moja user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Letovanje 2011
8.2.2011 15:51:48   
gagana83
user posted image user posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Letovanje 2011
8.2.2011 16:05:07   
zoća
mi idemo na Jaz kao i svake godine nadam se celo leto

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Letovanje 2011
8.2.2011 16:39:16   
Jele

IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Jele, daj taj link gde si našla, da vidim user posted image Isto tražimo user posted image


Poslala sam ti pp da ne pravim reklamu

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Letovanje 2011
8.2.2011 17:07:00   
viking
...a ja se premišljala dva sata da li otvorim ovu temu, sve kao "rano je za letovanje" a vi već otputovale user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Letovanje 2011
8.2.2011 19:53:20   
majathegreat
Malo sam se zaletela kad sam rekla da ću da vam nešto više napišem... Jedva stižem da dišem, mrtva sam danas umorna, ali ne samo to nego fotke sa Tasosa mi uopšte nisu na ovom kompu, a diskovi i hard su upakovani u kutijama koje su mi još od selidbe neotvarane. Jbg, žene izvinite, stvarno sam imala dobru volju. No setila sam se još jedne divne plaže na Tasosu scala marion ali ne ta u samom mestu nego odmah posle mesta. Predivna je, ali tu baš nema ništa ni kafić ni tezgice ništa, ali je lepo i za decu, samo upakujte stvari. I još nešto sama sebe demantujem  - kad sam rekla da više neću na halkidiki, ipak ne mogu to da kažem, jedino za ono gde sam bila a to je par mesta na prvom prstu i na drugom neosmarmaras. Sad sam se setila da mi je sestra bila na drugom prstu sitoniji, sarti se zove mesto prelepo je kaže. držim bebu u ruci pa izvinte i za pravopis.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Letovanje 2011
8.2.2011 23:08:41   
Ana RR
Moja drugarica, koja udata za Grka, je prošlog leta bila negde na Halkidikiju, mesto se zove Nea Skioni. Potpuno je oduševljena a slike su fantastične.
Kaže da tamo uglavnom letuju grci, nema mnogo turista.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu majathegreat)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Letovanje 2011
8.2.2011 23:12:34   
Anoniman
Ma šta ti, Ana, radiš u ovoj temi? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 133
   RE: Letovanje 2011
8.2.2011 23:12:56   
Ana RR
user posted image pa malo, šta ću user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Letovanje 2011
8.2.2011 23:13:50   
Anoniman
Poslala sam ti mail

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 135
   RE: Letovanje 2011
8.2.2011 23:20:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dunja RR

Jedino gde nisam bila, što se tiče kontinentalnog dela Grčke, je Peloponez, na kome se nalazi jedno mesto koje me toliko privlači, kažu da je nestvarno lepo a tako nepoznato - Nafplia



Nafplio je bivsa prestonica Grcke, slatko mestasce, a ne znam kakve su mu plaze, mi smo samo prosetali tamo i bili u crkvi ispred koje im je ubijen prvi grcki premijer.
Mislim da je Tasos blizi od Krfa, mada se i do Krfa sad relativno brzo stize Egnatiom. Ja sam jednom isla starim putem koji je katastrofa, pun nekih krivina, nikad u zivotu mi nije bilo toliko muka. Ali ovim novim autoputem se od granice do Igumenice stize za mislim 4 sata.

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 136
   RE: Letovanje 2011
8.2.2011 23:21:42   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Tash

Poslala sam ti mail


user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Letovanje 2011
8.2.2011 23:21:48   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Pošto je plan da idemo u drugoj polovini juna, da li je toplije na Tasosu ili Krfu? Ili nema nikakve veze? I da li se pre stiže do Krfa ili Tasosa (automobilom)?



Na Krfu sve zavisi od mesta, deo koji je okrenut ka kopnu je toplije, dok je onaj ka otvorenom moru prilicno hladniji (npr. Paleokastrica).

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 138
   RE: Letovanje 2011
8.2.2011 23:30:07   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: ksena

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Jedino gde nisam bila, što se tiče kontinentalnog dela Grčke, je Peloponez, na kome se nalazi jedno mesto koje me toliko privlači, kažu da je nestvarno lepo a tako nepoznato - Nafplia



Nafplio je bivsa prestonica Grcke, slatko mestasce, a ne znam kakve su mu plaze, mi smo samo proset____ali tamo i bili u crkvi ispred koje im je ubijen prvi grcki premijer.
Mislim da je Tasos blizi od Krfa, mada se i do Krfa sad relativno brzo stize Egnatiom. Ja sam jednom isla starim putem koji je katastrofa, pun nekih krivina, nikad u zivotu mi nije bilo toliko muka. Ali ovim novim autoputem se od granice do Igumenice stize za mislim 4 sata.


na jenom drugom forumu sam iščitala baš puno o njemu i definitivno mogu da zaključim, obirom da je taj forum najveći naš portal o putovanjima - naše ljude najviše oduševljava Kefalonija a upravo ni Nafplio ne zaostaje:

"Nafplio ima puno toga za obilazak. Srce Naflija je Sintagma trg. Prelepe zgrade rađene u neoklasičnom stilu formiraju divne oblike i daju trgu neprevaziđeni šarm. Trg je lep na svoj način i ujutru, i po Suncu (gde možete naći debelu hladovinu), a tek uveče. Tu ima dosta mesta gde se može popiti veoma dobra kafa, uživati u pivu ili vinu, dok se deca igraju na trgu (bezbedno je, nema vozila), ili poslaticama (npr. u jednom kafeu-poslastičarnici spremaju odlične vafle). Na trgu se nalazi Arheološki muzej koji obavezno treba poset____iti. U muzeju se mogu videti arheološki nalazi još iz najranijih vremena čovekovog prisustva na tom području. Zgrada muzeja je nekad bila venecijanski arsenal. Muzej je otvoren do osam uveče a karta je dva evra, za decu je besplatno.

Od Sintagma trga put vodi u uske ulice starog dela grada, koje su oslobođene automobila i pune života, ambijenta i kulture. Zaista čoveku prija krećući se ovim slatkim ulicama gde sve vrvi od života. Ovaj deo grada nudi prekrasne neoklasične zgrade, spolja skockane i živopisne, po balkonima i zgradama ima dosta cveća, ispod kojih su radnje, butici i sl. gde se mogu kupiti odeća, nakit i mnogo toga drugog, ili sesti u nekom od kafića ili imati obrok u malim tavernama, što je sve očaravajuće i neprevaziđeno iskustvo. Ipak Codemaker kao i svuda daje zlatna pravila koja treba poštovati, lični utisak je da su cene ovde nešto jače nego u drugim delovima Nafplija, mada svakako ako se dobro promuvate i zagledate i tu možete povoljno trgovati, u svakom slučaju bolje je potrošiti malo više vremena i istraživati pošto su cene za istu ili sličnu robu veoma šarene.

Iako Stari deo grada usled svoje veličanstvene lepote, živopisnosti i kolorita turiste najviše privlači (a tu je smešteno i gro nafplijskih hotela) nikako ne treba zanemariti novi deo grada koji, između ostalog, ima odličnu šoping zonu i druga mesta gde u vreme različitih rasprodaja cene mogu biti dosta niže nego u Beogradu. Nafplio je odlično snabdeven robom svih vrsta a koliko smo primetili ima i dobro organizovanu pijacu. Upoređujući sa cenama u drugim krajevima koje smo obišli tokom ovog letovanja, u Nafpliju se može najbolje pazariti. Razgledajući malo novi deo grada može se uočiti da su zgrade lepe i kvalitetno urađene, i uopšte grad deluje ne samo kao kvalitetno mesto za turiste i uživanje već i za život.

Nafplio ima dve plaže Arvantiju i Karatonu koja je nešto izdvojena iz grada. Mi smo se opredelili za plažu sa plavom zastavom, Karatonu koja važi za jednu od najbolje organizovanih plaža šire u Grčkoj. U samom Nafpliju, kod pijace, postoji skretanje levo za Palamidi i Karatonu, a nešto kasnije je skretanje za Palamidi ili produžavanje ka Karatoni.

Prvo što pada u oči je veliki zaliv koji skoro ceo zauzima ova velelepna peščana plaža. S leve strane puta koji vodi ka plaži je veliki parking gde ima više nego dovoljno mesta za automobile i autobuse. Na plaži ima više grupa suncobrana i ležaljki, a mi smo birali one u centralnom delu gde je iza veliki bar. Na plaži ima svih objekata koji su potrebni, zidana zgrada sa toaletima, tu je veoma čisto, ispred su tuševi, ima više mesta sa spasiocima, plaža je izuzetno čista, postoje ograđeni delovi ove velike plaže gde se mogu iznajmljivati skuteri i pedoline ko želi, ima poseban deo za decu sa toboganima i drugim čudima, i td., nema šta nema. Ima mnogo palmi i drugog drveća, ko želi može ići i u prirodan hlad, plaža je zaista lepa i impresivna i podseća na one plaže u tropima kakve gledamo sa fotografija. U delu gde smo mi bili je devet redova suncobrana i ležaljki, veoma ukusno uređeno, u lepim bojama, a što je začuđujuće sve je besplatno! Možete naručiti piće u baru, ili dolaze dečaci da vam nude (frape je tri evra), međutim ko ne želi ne mora. Plaža je odlična za kupanje, u vodi sitan pesak, dugo je plićak, idealna je za decu, a voda je kristalno čista. Ima dosta ljudi ali nema gužve, verovatno zato što je sama plaža velika. Na plaži nema nijedan hotel, ništa za spavanje i duži boravak, jednostavno kako su nam meštani rekli, to je gradska plaža grada Nafplija i ona mora biti na nivou, zidanje u objekata okolini plaže je zabranjeno izuzev onih koji su vezani za sadržaje na samoj plaži.

O Nafpliju se mogu pisati čitave knjige a da ne bude rečeno sve ono što bi turistima moglo biti zanimljivo. Vredi istaći i izlaz iz Nafplija i put ka Tolu gde ima odličnih prodavnica gde se može naći kvalitetna roba po umerenim cenama, a kafići su jeftiniji međutim i dalje kvalitetni. Tu su i benzinske pumpe koje su u vreme najveće nestašice goriva u Grčkoj skoro uvek, barem neka među njima, imale gorivo."


Eto to me sve privlači, ali i priče ljudi koje znam da su tamo bili - kažu da je fantazija user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 8.2.2011 23:35:08 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Letovanje 2011
8.2.2011 23:36:24   
Anoniman
da, lep je gradic, ja sam tamo provela mozda neka 2 sata u okviru  ekskurzije, pa ne znam ti vise reci.
sto se tice kefalonije, ona ima prelepe, ogromne plaze, voda je fantasticna. jedino sto meni smeta sto su (bar onih par na kojima smo mi bili - proveli smo samo 3 dana tamo) u stilu - imaju lezaljke (jer naravno neko zeli da pobere parice), neku kao malo kantinu-kafic i wc onaj pokretni, plasticni. znaci tipa 2 wc na ogromnu plazu. meni je to veliki nedostatak, priznajem, razmazena sam, volim udobnosti tj. wc mi je mnoooogo bitan, user posted image  pogotov sto me zadesilo da dobije dok sam bila tamo.

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 140
   RE: Letovanje 2011
8.2.2011 23:43:15   
dunja RR
joj ne znam; ja puno čitam, čitam i čitam putopise i onda se zaljubim u neko mesto do ludila; tako sam se pretprošle godine zaljubila u Kassiopi na Krfu, otišla i ostala doživotno zaljubljena; svi su išli u Dassiu i Ipsos, ali ne, mene Kassiopi privukao i zaista je verno opisan u putopisima - mnogo je lepši i od Dassie i Ipsosa; prošle godine isto zaljubih se u Calellu, svi idu u Lloret de mar a ja hoću samo Calellu, i zaista ne može se porediti....u Kefaloniju sam zaljubljena odavno, ali da bih otišla tamo i obišla sve te fantastične plaže, stvarno želim prvo da kupimo kola....tako da čekaće me moja ljubav....user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Letovanje 2011
8.2.2011 23:48:00   
dunja RR
i u Nafplio sam zaljubljena, uglavnom mi se sviđaju mesta koje ljudi, baš bliski oko mene retko pominju, nekako imam neki specifičan ukus, to znamuser posted image ; za Nafplio sam čula od našeg vodiča u Španiji koji mi reče da je obišao čitav svet, ali kada putuje sa svojom decom, uvek idu tamo - kaže da je raj i za decu i za matore......onda sam ga istražila i shvatila, da je to - to .............

IZVORNA PORUKA: dunja RR

joj ne znam; ja puno čitam, čitam i čitam putopise i onda se zaljubim u neko mesto do ludila; tako sam se pretprošle godine zaljubila u Kassiopi na Krfu, otišla i ostala doživotno zaljubljena; svi su išli u Dassiu i Ipsos, ali ne, mene Kassiopi privukao i zaista je verno opisan u putopisima - mnogo je lepši i od Dassie i Ipsosa; prošle godine isto zaljubih se u Calellu, svi idu u Lloret de mar a ja hoću samo Calellu, i zaista ne može se porediti....u Kefaloniju sam zaljubljena odavno, ali da bih otišla tamo i obišla sve te fantastične plaže, stvarno želim prvo da kupimo kola....tako da čekaće me moja ljubav....user posted image


< Poruku je uredio dunja RR -- 8.2.2011 23:52:16 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Letovanje 2011
8.2.2011 23:54:39   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: dunja RR

IZVORNA PORUKA: ksena

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Jedino gde nisam bila, što se tiče kontinentalnog dela Grčke, je Peloponez, na kome se nalazi jedno mesto koje me toliko privlači, kažu da je nestvarno lepo a tako nepoznato - Nafplia



Nafplio je bivsa prestonica Grcke, slatko mestasce, a ne znam kakve su mu plaze, mi smo samo proset_______ali tamo i bili u crkvi ispred koje im je ubijen prvi grcki premijer.
Mislim da je Tasos blizi od Krfa, mada se i do Krfa sad relativno brzo stize Egnatiom. Ja sam jednom isla starim putem koji je katastrofa, pun nekih krivina, nikad u zivotu mi nije bilo toliko muka. Ali ovim novim autoputem se od granice do Igumenice stize za mislim 4 sata.


na jenom drugom forumu sam iščitala baš puno o njemu i definitivno mogu da zaključim, obirom da je taj forum najveći naš portal o putovanjima - naše ljude najviše oduševljava Kefalonija a upravo ni Nafplio ne zaostaje:

"Nafplio ima puno toga za obilazak. Srce Naflija je Sintagma trg. Prelepe zgrade rađene u neoklasičnom stilu formiraju divne oblike i daju trgu neprevaziđeni šarm. Trg je lep na svoj način i ujutru, i po Suncu (gde možete naći debelu hladovinu), a tek uveče. Tu ima dosta mesta gde se može popiti veoma dobra kafa, uživati u pivu ili vinu, dok se deca igraju na trgu (bezbedno je, nema vozila), ili poslaticama (npr. u jednom kafeu-poslastičarnici spremaju odlične vafle). Na trgu se nalazi Arheološki muzej koji obavezno treba poset_______iti. U muzeju se mogu videti arheološki nalazi još iz najranijih vremena čovekovog prisustva na tom području. Zgrada muzeja je nekad bila venecijanski arsenal. Muzej je otvoren do osam uveče a karta je dva evra, za decu je besplatno.......



izostavila sam prvu rečenicu ovog lepog putopisa:

Nafplio važi za jedan od najlepših gradova Mediterana te veličine i zaista fascinira.

< Poruku je uredio dunja RR -- 8.2.2011 23:56:10 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Letovanje 2011
11.2.2011 13:48:54   
viking
Baš sam sad gledala na sajtu Victory Travela, izbacili su aranžmane, nije mnogo čini mi se...

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Letovanje 2011
15.2.2011 10:28:22   
Anoniman
Ubedila sam svog dragog da nam beba nije suvise mala za kampovanje , idemo pravac -- jug Italije  user posted image Mozda u Avgustu , tad imamo najmanje posla , a ici cemo kao i svake godine po Srbiji i nasim lepim jezerima i planinama .
To ce biti nase leto user posted image

(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 145
   RE: Letovanje 2011
21.2.2011 15:58:16   
Anoniman
Mi razmisljamo da na leto (u avgustu kad mm ima godisnji) odemo u Barselonu (mm pominje i Berlin) u sopstvenoj reziji. Da li je neko imao iskustva?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 146
   RE: Letovanje 2011
21.2.2011 16:05:35   
*Alexx*
Inace, ja sam sa Tasosa presla na Hanioti user posted image Ko zna gde cemo zavrsiti na kraju.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Letovanje 2011
21.2.2011 16:06:29   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: ksena

Mi razmisljamo da na leto (u avgustu kad mm ima godisnji) odemo u Barselonu (mm pominje i Berlin) u sopstvenoj reziji. Da li je neko imao iskustva?


ovde imaš puno zanimljivih predloga i iskustava ljudi koji si putovali solo u Barsu, pogledaj:

BARSELONA



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Letovanje 2011
21.2.2011 16:08:16   
isidora88
mm i ja planiramo u julu(tad mm ima godisnji) da vodimo mateju na more u crnu goru,jos ne znamo gde.
ne znam cime da putujemo jer nemamo kola a hocu da nosim kolica,naravno trebace mi suncobran i ostali prtljag
ne znam da li treba i autosediste da nosim user posted image
kako ste spremali kasice i ostalu hranu bebi,kada ste isli na plazu,koliko dugo beba sme da bude u vodi?
ako ima neka tema bas o ovome prebacite me tamo user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Letovanje 2011
21.2.2011 16:11:12   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Inace, ja sam sa Tasosa presla na Hanioti user posted image Ko zna gde cemo zavrsiti na kraju.



Hanioti je simpatično mestašce ali pošto sam ja bila totalno nezadovoljna smeštajem, nekako mi je to pokvarilo ceo utisak user posted image jbg.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Samo mami nemojte govoriti da ja tatu isto...
Da bi primerno osetili šta se dešava u duši deteta, pokušajte da zatvorite oči i da zamislite pred sobom dvoje vama najb...
Drago dete, nekad zaboravim koliko sam srećna
I kada život postane naporan, kada se moj um bori sa mislima i luta na sve strane, uvek budi siguran da sam svesna kolik...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here