|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jela iz našeg detinjstva
7.9.2015 22:07:07   
choopa choops
hahah vjerovala ili ne, da, svinjska crijeva, i to ne ona za kobasice što se koriste, nego ja mislim baš od debelog crijeva user posted image Pune se sa kukuruznim brašnom, pa se suše kao kobaje user posted image I onda se jede pretežno sa kuvanm krtolom (krompirom) ili raštanom i kobasicama. Ma obožavala sam to, a sad mi je muka i na samu pomisao user posted image

A roštule, slatkiš sličan uštipcima, samo tvrđi. Spremaju se kad se nosi kufijer (korpa sa poklonima, pogačom i pršutom) za svadbe ili kad se rodi prinova pa se ide na čestitku. user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Jela iz našeg detinjstva
4.9.2017 15:43:42   
krin 40
Ims toga dosta..baka mi je adocijacija za ružice sa orasima i Vasinu tortu❤Onda se sećam "cigan pečemja" i komplet lepinje.Dosta spremam po njihovim receptima

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Jela iz našeg detinjstva
4.9.2017 22:03:51   
mama Jo
Joj od kolaca one sapice... evo osecam miris kod bake i deke u kuci...
A zna li neko sta je kljukusa? 😁

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Jela iz našeg detinjstva
4.9.2017 22:05:07   
Ana RR
Znam ja šta je kljukuša user posted image

A šape me uvek podsete na moju sestru user posted image ona i baka su znale svakih par dana da spremaju, obožavala ih je.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Jela iz našeg detinjstva
4.9.2017 22:07:07   
krin 40
Šta je kljukusa?user posted image

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Jela iz našeg detinjstva
4.9.2017 23:15:49   
mama Jo
Kljukusa, na tome sam odrasla, moja baka je to staaaalno pravila, a kasnije i mama, mada dosta redje. Staro bosansko jelo, brzo, jednostavno, napravi se tj.ispece kao neka kora od krompira, i onda se zalije uljem, sirom, lukom... veruj da ni ja ne znam tacno sastojke, pa sam sad malo izguglala i evo recepta, skinula sam ga sa nekog sajta:
Krompir oprati, oguliti, i fino narendati. Dodati narendani luk, so, biber, jaje, prašak za pecivo i 2 šolje brašna. Sve to zamutiti vodom, otprilike da tijesto bude slično kao za palačinke (ni previše rijetko, ni previše gusto).

Fino umutiti kašikom i izliti u podmazanu uljem tepsiju. Peći na 200 stepeni 45 minuta

Da napomenem ko voli može umutiti pavlaku sa sitno isjeckanim bjelim lukom i preliti preko kljukuše.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Jela iz našeg detinjstva
4.9.2017 23:50:18   
Ana RR
Ja više volim presnac user posted image takođe bosansko jelo koje se pravi od par sastojaka: jaja, pavlaka, belo kukuruzno brašno. I mljac je.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Jela iz našeg detinjstva
5.9.2017 11:00:28   
mama Jo
Jeste, znam i to ☺☺

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Jela iz našeg detinjstva
5.9.2017 11:42:38   
krin 40
Ja ovako pravim palačinke od krompira a slično i od tikvicauser posted image

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Jela iz našeg detinjstva
16.11.2017 22:13:06   
mama Jo
Joj secam se i gibanice koju je baka pravila a onako celo jutro se rastezu kore preko ceeeelog stola, sto bi oni rekli astala 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Jela iz našeg detinjstva
16.11.2017 22:39:14   
MamaNecaVo
Prebranac i gibanica.
Mljac mljac

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Jela iz našeg detinjstva
20.2.2018 16:31:30   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Neznam da li je mozda neko pisao o tome vec ovde ako jeste dajte mi link ako ne, ovako...

Secam se da nam je baka spremala neku pitu il kako se vec zove sa sirom pavlakom i makaronama, toga se secam da je bilo unutra i mi unucici smo to obozavali. Onako dublja tepsija i puna toga, predivno je bilo.
Od kako je umrla niko to nije pravio, nisam se ni setila da pitam, dok nisam videla sad temu user posted image ....kako to ide, jel to klasicna pita il sta vec?

Jaooo kad god procitam naziv teme ovoga se setim . Mogla bih praviti za koji dan.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Jela iz našeg detinjstva
21.2.2018 9:07:39   
mama Jo
Bakina strudla sa makom - nezamenljiva 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Jela iz našeg detinjstva
21.2.2018 12:38:43   
Dragce86
Hm, nisam cula nikad pre za kljukusu...zvuci ukusno! Moja baka je pravila mlecnicu (mleko i kukuruzno brasno i so), to smo bas voleli. Kriska hleba, masti i secera ( ili aleve paprike) mene seca na dane kod bake :)

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Jela iz našeg detinjstva
21.2.2018 12:44:12   
AnaTamara

IZVORNA PORUKA: Dragce86

Hm, nisam cula nikad pre za kljukusu...zvuci ukusno! Moja baka je pravila mlecnicu (mleko i kukuruzno brasno i so), to smo bas voleli. Kriska hleba, masti i secera ( ili aleve paprike) mene seca na dane kod bake :)


Jaooo user posted image hleb, masti i secer :) To smo jeli kod stare komsinice :) odemo i kazemo da nemamo kuci sta da jedemo :)
Takodje i popara, koju sad ne bih mogla pojesti ni za kakve pare :) cak ni detetu ne spremam :)

_____________________________

Za bolje znam ali mi bolje ne treba

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Jela iz našeg detinjstva
21.2.2018 12:48:12   
mama Jo
Moja baka je pravila i strudlu sa sirom.... kako je to dobro, ljudi moji... neki tako specifican i neobican ukus, milina 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu AnaTamara)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Jela iz našeg detinjstva
21.2.2018 12:50:31   
Sarav
Moja baba je pravila jufke. Ne znam kako se to zove u Srbiji, ali to su sukane kore koje se osuše, pa se onda zapeku sa sirom i ne znam čime još. Preukusno je kad se onako vruće tek ispečene preliju jogurtom.
Odavno ih nisam jela.. user posted image

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu AnaTamara)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Jela iz našeg detinjstva
21.2.2018 12:58:15   
AnaTamara
Sad bi mi bas legla domaca gibanica..mmm..njam,njam...

_____________________________

Za bolje znam ali mi bolje ne treba

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Jela iz našeg detinjstva
5.11.2023 7:52:35   
flamingos
Prženice,popara,mekike,prava domaća gibanica,krompir u kaputu(neko ga zove krompir u"gaćama),domaći hleb,vanilice,makovnjača.Tatine orasnice(baš smo ih volele)...

(odgovor članu AnaTamara)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Jela iz našeg detinjstva
6.11.2023 13:28:55   
Srecko47E
Sve sto je baka spremala.
Nisam birala mnogo,a ona je to radila s ljubavlju.

Njn prebranac je poseban,sarma,podvarak...
To suu sustini omiljena jela iz mog detinjstav,sve ono sto ja danas,spremam svojoj deci po bakinom receptu...Uz minimalne izmene.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Jela iz našeg detinjstva
8.11.2023 17:44:04   
flamingos
Da,bakina kuhinja je nezamenljiva.Mene na baku sećaju njeni uštipci te je i to jelo mog detinjstv.Zamiriše cela kuća.Ali,rano sam i nju izgubila...

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Jela iz našeg detinjstva
13.11.2023 9:09:03   
Srecko47E
Musaka-bas je baka spremala u nedelju.Sve po zeljama.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Jela iz našeg detinjstva
13.11.2023 9:52:02   
flamingos
A tek bakina sarma.Niko je nije bolje spremao.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Jela iz našeg detinjstva
22.11.2023 9:48:28   
Srecko47E
Niko!Ja sarmu nisam jela od kako je baka ne sprema,jednostavno,njena je bila posebna-znala je da zapece ,drugi dan budu tek ..Jos bolje!
Nadam se da ce me nauciti po njenom receptu,jer kod nje,recepta nema.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Jela iz našeg detinjstva
22.11.2023 10:01:00   
flamingos
Prebranac koji je moj tata spremao.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pšenični griz sa voćem
Ringerajin kuvar: little_one
Ukusni prokelj
Ringerajin kuvar: minnica



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here