|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
10.9.2015 8:25:02   
jess021

IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Treba da vadim krv, ali nikako da izdrzim bez vecere user posted image do kada najkasnije smem da jedem i da li slatko ne smem celi prethodni dan da bi rezultati bili validni?

ME, ne bi trebalo dan pre posle 18h nista da jedes, najvise zbog rezultata secera.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
10.9.2015 11:02:39   
jess021
Rekla mi je dr da uradim urinokulturu, a da krenem sa Prolom vodom i onim Pancicevim cajem.
Sutra cu raditi urinokulturu, nadam se da nece biti bakterija.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
10.9.2015 11:17:31   
wivern
ME slazem se sa Choopom, 12 sati ne smes jesti. Za secer issto tako jer ako ga ne jedes duze dobijas laznu sliku secera tj ovo vazi za celokupnu krvnu sliku user posted image
Ja sam vecerala u 22h i krv vadila privatno u 10 user posted image , jer kao i ti nisam mogla bez vecere user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
12.9.2015 17:53:10   
jess021
Nema bakterija u urinokulturiuser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
12.9.2015 17:59:40   
Maraj
Super jess user posted image user posted image

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
12.9.2015 18:52:07   
adulence
Bravo jess...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
12.9.2015 19:23:57   
janabons
Jess, superiska

_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
12.9.2015 20:31:57   
jess021
Hvala drage. Bitno mi je dane moram da pijem aantibiotike sad na kraju.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
13.9.2015 10:25:06   
branki*
super jessuser posted image bas udjoh da vidim sta je bilo,kakvi su ti rezultati.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
13.9.2015 10:26:57   
jess021
Branki, kao sto si ti i reklauser posted image
Svejedno se nalivam Prolom vodom i onim cajem pr. bakterija.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
13.9.2015 20:45:29   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: wivern RR

ME slazem se sa Choopom, 12 sati ne smes jesti. Za secer issto tako jer ako ga ne jedes duze dobijas laznu sliku secera tj ovo vazi za celokupnu krvnu sliku user posted image
Ja sam vecerala u 22h i krv vadila privatno u 10 user posted image , jer kao i ti nisam mogla bez vecere user posted image


Isto ovako user posted image

A šećer za taj period kažu MORA biti u normali ukoliko pankreas dobro radi, bez obzira da li si ti dan prije jela šećer

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
23.10.2015 16:05:08   
Animsaj9
Dva do tri sata posle jela ako je sve ok secer treba da je u normalnim vrednostima.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
23.10.2015 16:08:38   
Anoniman
Vadila sa jutros krv, mislim da je to poslednji put za ovih 9 meseci, sve ok, hmg kao i uvek dobar 135, to mi je bitno, gvozdje od 6 meseca ne mrda sa 9, bilo je jedno vreme 24, pa 9, pa 13, pa sada opet 9, secer ok, lekocti, eritrociti, monociti, isto odlicni...

urin sam trebala isto da dam, i znam da sam kupila nekoliko bocica, i jutros ne mogu da ih nadjemuser posted image

< Poruku je uredio Unina mama -- 23.10.2015 16:09:41 >

(odgovor članu Animsaj9)
  Direktna veza do poruke: 238
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
23.10.2015 16:11:14   
Animsaj9
Um ne brini za gvožđe beba crpi, a naročito sada pred kraj, kada najviše raste, jos malo zalihe ce ti se popraviti

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
23.10.2015 16:13:01   
Anoniman
anim pa da, meni je bitno da je hmg dobra, znam da su mi u prvoj trudnoci posle porodjaja to najvise gledali, a i nesto su mi smetali vitamini u ovoj trudnoci, nisam svaki dan pila elevit, vec svaki drugi...

(odgovor članu Animsaj9)
  Direktna veza do poruke: 240
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
23.10.2015 16:18:00   
Animsaj9
Ja ne pijem nista od tih preparata, sto imaju kompleks vitamina. Uzimam samo cistu Folnu kiselinu i od 20nd Mg i Ca sumeci posto sam imala grceve u nogama. Al bitno je da je krvna slika dobra i da se zdravo hranimo , sto ni jedan preparat ne moze zameniti

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
10.4.2017 14:17:34   
Zemunka85
Da li sam na pravoj temi jer ovde nije pisano 100god user posted image .

Ja jutros vadila krv, sve je savrseno.
E sad, zbunili me rez urina - i tu je sve OK, sem sledeceg - proteini u tragu i bakterije dosta.
Sto se bakterija tice - znam da sa L ni jednom nisam radila UK i da je DR uvek govorio da je sve ok, a sada vidim da je za bakterije pisalo tada ili malo, ili dosta.
Da li po gradiciji ide malo-dosta-masa, pa se UK radi tek kada je masa? Ja verujem da je sve ok, kada je ostalo OK, ali da pitam cisto.
I za ove proteine - pise +/- tj u tragu. Znam da je Micina Mama pricala da oni ne bi trebali biti. Ali isto tako se secam, da su mi jednom oni bili "+" i da mi je DR rekla da to hoce i od previse slanog, tipa suhomesnato i sl (a bas sam jela ovih dana) i da ponovimo, ponovila sam odmah sutradan i sve je bilo ok.

I jos nesto - primecujem da mi trnu prsti na nogama, cesce nego pre trudnoce. Nista strasno, ali sigurno dnevno jednom-dva puta. To je uvek kada sedim za kompom, i drzim noge na prstima :D ali svakako to pre nije tako, pa da vas pitam treba li ista za to, i smem li uopste, obzirom da uzimam Femibion2? Da li za to bese ide Magnezijum? Makar kroz kiselu?

Ili sam pobrkala nesto?

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
12.4.2017 19:35:17   
Bunnyca
evo ja da ti odgovorim, u obe tudnoce sam imala proteine u urinu, pritisak nizi do negde 8 meseca, posle normalan.Nalaz proteini u mokraci nije strasan i zabrinjavajuc osim ukoliko ne otices i nemas visok pritisak, tako da to je ok,
Sto se trnjenja ruku i nogu tice , meni trnu od pocetka, koristim Mg 375, to je najjaca doza i pomaze.Imas i Magnezijum hlorid gel, on se utrljava u noge, ali to moras da pitas doktora

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
13.4.2017 11:46:30   
Zemunka85
Bunnyca Hvala user posted image . Zbunili su me ovi proteini jer se super osecam. Nikada u zivotu nisam oticala, niti imala problema sa pritiskom, pa ni u prosloj trudnoci. Iako je taj Avgust 2012 kada sam ja bila 9m bio po svim statistikama pakleno vreo. Ni mrvicu nisam ni jednom otekla, a pritisak je najvisi bio 120/80. Nadam se da ce i sada biti OK. Uradila sam jutros UK, pa cu videti za dalje Bas msm da niej nisrta ...

A za Magnezijum - cini mi se da njega smem pored Femibiona, on to ni nema user posted image . Ako nista drugo onaj direkt? Do kontrole za 10ak dana ... nije to trnjenje strasno, evo par dana nisam ni imala, nego cisto da sasecem ...

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 13.4.2017 11:48:06 >

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
15.4.2017 20:15:56   
IvanaSK RR
Zemunka, ja sam u trudnoći uzimala taj Magnezijum direkt. Njega inace bas hvale.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
15.4.2017 23:13:38   
vocicana
I ja sam i dan danas pijem, ne direkt vec obcan sa b6 vitaminom odlicna stvar. Ako imas to trnjenje i osecas kao grceve slobodno popij jednom u dva tri dana neki kalcijum.
Bice to dobro. Obicno se zbog povisenih proteina tj njihovog pojavljivanja u urinu u toku trudnoce, ali msm da je za sada samo za pracenje, bez panike, prati kakve su ti noge, ruke, da li natices i kontrolisi pritisak.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
17.4.2017 7:31:09   
IvanaSK RR
Zaboravih da napisem... To su nalazi urina sa dosta bakterija? Meni je tako bilo skoro svaki put, ali posle toga kad rade urinokulturu pise da nema izolovanih patogenih bakterija.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
18.4.2017 10:46:12   
Zemunka85
Voci Ivana user posted image
Ivana dada u urinu. U prosloj mi je uvek pisalo "malo" i samo jenom "dosta", ali ni tada nisam radila UK, niti ikada. Sutra su rez, bas cu videti. LE su bili OK.

Inace, ovaj put mi covek zaokruzio, opet po prvi put -iz krvi, pored standardnih analiza i ALT, AST, kreatinin, urea, proteini user posted image - iz krvi.
To mi nikada u prosloj trudnoci nije trazio, niti u ovoj. Nemam pojma sta mu bi. Najgore je kada su tako cutljivi, pojma nemas da li na nesto sumnja :D. I TORCH mi dade. Ni to nije prosli put :D.
Msm stvarno nema na sta da sumnja, sve mi je OK (eto, ti proteini eventualno i to je to), beba ide u dan, cak mi je i utrogestan ukinuo, dao dozvolu za more, ja se super osecam, aktivne i beba i ja ...

Sutra mi ej rez UK a u sredu TORCH, pa cu bas da vidim ...

Jedino sto me pitao koliko god imam user posted image mozda zbog toga sve ovo user posted image

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 18.4.2017 10:50:06 >

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
18.4.2017 11:16:55   
IvanaSK RR
Ma, mozda je dao cisto bez veze, sto da ne odradis kad vec mozes :)
Bitno je da se osecas dobro, a dr nek rade svoj posao user posted image
Mada, ja sam mišljenja da sve što može da se odradi, nek se odradi.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
18.4.2017 11:51:47   
krin 40
Zemunka i meni je pri jednoj analizi pisalo dosta bakterija,ja uradila urinokulturu i ono ništa nema.Silne analize je moguće da ti daje zbog godina.Radi,ništa ne škodi😃Mene zbog godina pripremali psihički na svašta a na kraju,hvala Bogu,nije bilo ništa.Pominjali i kičmu i kukove i bolove u nogama i oticanje a znaš da nosim bez ikakvih pratećih tegoba.Ispada na kraju da su mi mnogo teže pale prve dve trudnoće kada sam bila mnogoo mladja😃

< Poruku je uredio krin 40 -- 18.4.2017 11:53:23 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Zašto mnogo žena pobaci pre 12. nedelje?
U prvim nedeljama trudnoće većinu žena izbezumljuje statistika: od tri trudnoće jedna će se spontano okončati u prvom tr...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image
Click Here