|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
4.5.2009 21:15:48   
Anoniman
Cure kakvi su vam nalazi? Koliko puta ste do sada vadile krv? Znam da se tri puta u toku trudnoce vade nalazi, ali meni nije jasno kada se vadi onaj zadnji?

< Poruku je uredio Lu RR -- 16.8.2011 10:02:20 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Nalazi krvi i mokrace
4.5.2009 21:18:17   
Buba76
Poslednje je oko 38.nedelje. Mene ne pitaj za vadjenja krvi,idem non-stop zbog trombofilije.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Nalazi krvi i mokrace
4.5.2009 21:26:26   
Anoniman
Joj. gadna situacija user posted image  

(odgovor članu Buba76)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Nalazi krvi i mokrace
5.5.2009 7:18:38   
Anoniman
Ja sam vadila krvnu sliku, šećer i urin za svaku kontrolu kod dr, mislim da je to bilo na svakih 4 nedelje.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Nalazi krvi i mokrace
5.5.2009 7:44:41   
marince1
A ja nijednom!Tacnije jesam,kad sam dobila napad bubrega i bila u bolnici.Ali te rezultate nikad nisam dobila,jer dok su stigli rezultati ja vec otisla kuci,bilo mi bolje.
Sad sam zbunjena.Mozda je to zato sto mi trudnocu vodi dr privatno?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Nalazi krvi i mokrace
5.5.2009 8:13:32   
Anoniman
I ja sam vodila trudnoću vodila privatno.

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Nalazi krvi i mokrace
5.5.2009 8:58:15   
marince1
Obavezno cu ga pitati sledeci put!kod nas u provinciji se sve radi kaubojskiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Nalazi krvi i mokrace
5.5.2009 9:03:57   
Anoniman
Vidi temu Šta od nalaza dr traži posle tek ustanovljene trudnoće? KLIK

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Nalazi krvi i mokrace
5.5.2009 10:31:42   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Miljana_Hn

Cure kakvi su vam nalazi? Koliko puta ste do sada vadile krv? Znam da se tri puta u toku trudnoce vade nalazi, ali meni nije jasno kada se vadi onaj zadnji?


Svaki put sam vadila nalaze... Svaki mesec.. Jutros evo osmi put u osam meseci. Imala sam povišene leukocite Povišeni leukociti u trudnoći - KLIK, a sada na zadnjem nalazu urina, sve mi je poremećeno, pila sam dosta čaja i stavljala vaginalete da se to smiri, ali videćemo da li je... Danas idem na kontrolu... Uh...


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Nalazi krvi i mokrace
7.5.2009 2:47:24   
leila
I ja sam svakog meseca do sad radila krvnu sliku, kad smo vec kod povisenih leukocita i kod mene su oko 13 poslednjih 3-4 meseca, oni jesu normalni u trudnoci ali istovremenu ukazuju na postojanje neke bakterije u organizmu, kod mene se tih par meseci uprono i javljaju bakterije u vaginalnim brisevima, svakog meseca neka druga, kao da mutiraju...uzaaaas...

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Nalazi krvi i mokrace
7.5.2009 10:15:17   
dana198495
ja idem privatno i meni je moj doktor samo jednom trazio da uradim krvnu sliku,šećer i urin.A posto sam rh-,vec dva puta sam vadila antitijela.I hvala bogu svi nalazi su mi bili odlični

(odgovor članu leila)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Nalazi krvi i mokrace
7.5.2009 22:41:09   
sneza24
I ja sam do sad 2 puta vadila krv i davala mokracu na analizu a i 2 puta sam vadila krv zbog antitela.Treci put treba da idem 03.08.

(odgovor članu dana198495)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Nalazi krvi i mokrace
30.6.2009 10:23:26   
Anoniman
Hej,zenskice,moram vas nesto pitati.Radila sam juce KKS,secer i urin.Malo sam omalokrvila,to mi je jasno,secer je skoro na donjoj granici,ali me brine urin...Ono sto vidim da je drugacije nego sto mi je bilo prethodni put je proteini 1,vlakna sluzi,Lkci 10-15...i sad me to brine.Nemam nikakve bolove,nisam cak primetila nikakvu razliku u mokraci,da je bilo sta drugacije,nema ni boju cudnu,niti miris....ma ne znam sta da mislim...user posted image

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Nalazi krvi i mokrace
30.6.2009 10:24:07   
Anoniman
Zaboravih da napomenem da sam u 28-oj nedelji user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Nalazi krvi i mokrace
30.6.2009 11:41:22   
Buba76
Mislim da ne treba da brines,nije to nista strasno.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Nalazi krvi i mokrace
30.6.2009 11:58:24   
Anoniman
Hvala Bubo,ja sam panicar...jedva cekam da stignem danas kod doktora,cak cu ranije i sa posla izaci user posted image !Zivo me zanima sta ce da kaze...ne znam kakva su iskustva ostalih po ovom pitanju.Ali tebi jos jednom hvala user posted image !

(odgovor članu Buba76)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Nalazi krvi i mokrace
30.6.2009 12:12:42   
Buba76
Ma ne brini i nemoj toliko da se zahvaljujes,kada god mogu zelim da pomognem. Uvek su leukociti povecani pogovo u vecoj trudnoci ali mozdsa ne bi bilo na odmet da pijes malo brusnice.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Nalazi krvi i mokrace
30.6.2009 12:49:20   
Brand new mama
Nisam nasla temu koja bas odgovara ovom sto mi treba- sad sam se vratila od gin. i sutra trebam da idem na testiranje za dijabet. Sa  bebicom je sve OK, samo je po velicini naprednija nego sto bi trebala biti- izgleda kao da sam 29 nedelja. Da li je neko imao iskustva sa tim, posto sam se ja sad skroz istripovala.

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Nalazi krvi i mokrace
30.6.2009 17:28:30   
Buba76
ne znam,u svakom slucaju bolje je da izgleda vece nego manje.I moja je veca za 1,5 nedelju. Otvori temu a imas i temu o trudnickom dijabetesu.

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
1.7.2009 8:46:08   
Anoniman
Evo mene Bubo opet user posted image !Bila sam juce kod doktora koji mi je rekao da je sve ok dok se ja dobro osecam i nemam nikakve promene na urinu user posted image .Kaze ne bi bilo zgoreg uzimati litru i malo jace dnevno caja od persuna ili brusnice,zdravo je u svakom slucaju za bubrege koji su vec optereceni u odmakloj trudnoci...I rekao mi je,sto me iznenadilo,da u laboratoriji u tom domu zdravlja uvek pisu isti nalaz za urin u odmaklim trudnocama,kaze to im je kao sablon user posted image ...ali bitno da sam ja dobro user posted image !Pozdrav!!!

< Poruku je uredio Lu RR -- 16.8.2011 10:02:02 >

(odgovor članu Buba76)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
25.10.2011 20:31:40   
peca
Ja sam do sada dva puta vadila krv. Prvi put su rezultati bili skolski-za pozeleti, a sad si mi eritrociti nizi kao i hematokrit, a gvozdje u redu user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
25.10.2011 20:35:40   
New Mom

IZVORNA PORUKA: peca
a sad si mi eritrociti nizi kao i hematokrit, a gvozdje u redu user posted image

Zato što je povećan volumen krvi, pa je krv "razblažena". To je sve OK, ne brini.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
2.11.2011 15:51:32   
Verus
Mokracu pregledaju pri svakoj poseti=sto je 1x mesecno do 28 nedelje, a sada idem na svake 2 nedelje. 

Krv sam vadila pri prvoj poseti, znaci oko 7,8 nedelje trudnoce, i vadili su mi krv sada u 28oj nedelji.  Krvna slika mi je kuc kuc kao u kobileuser posted image   Crvena zrnca su mi 4.17 a za zene je minimum 3.45, hematokrit, hemoglobin isto super.  Tako da i ovaj put hvala Bogu nisam anemicnauser posted image   Sve u svemu, telo mi u obe trudnoce sto se tice hemije funkcionise besprekorno.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
2.11.2011 16:03:13   
goda
Do sada sam 2 puta radila analizu krvi imokrace i sada cu u 28 nedelji opet. Krvna slika mi je odlična,i mokraca je u redu bila nadam se da ce biti i sada.  Jedem dosta  voca,povrca,salate,meso,pijem tecnost ocekujem dobre nalaze i sada.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
23.1.2012 13:36:42   
Nestrpljivaa
Ja ne znam koliko sam puta vadila krv do sada u 22 nedelji sam a problem mi je taj sto mi je gvozdje jako nisko i ne znam vise sta da radim da bi se povecao.

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Click Here