|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Otečene noge u trudnoći
25.4.2011 0:47:47   
gagić
Ja sam tek 4,5 meseca user posted image , a noge su mi ogromne. Poslednjih nekoliko dana sam dosta stajala a malo odmarala pa se mislim da je zbog toga, iako je dosta rano za otoke. Patike sam jedva obula uz pomoć mm user posted image . Pitam se samo šta li će biti za koji mesec, jer mi vrućine tek predstoje user posted image .

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Otečene noge u trudnoći
25.4.2011 1:29:30   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: gagić

Ja sam tek 4,5 meseca user posted image , a noge su mi ogromne. Poslednjih nekoliko dana sam dosta stajala a malo odmarala pa se mislim da je zbog toga, iako je dosta rano za otoke. Patike sam jedva obula uz pomoć mm user posted image . Pitam se samo šta li će biti za koji mesec, jer mi vrućine tek predstoje user posted image .


Mila, jedan od naših sponzora Paketa za Trudnice - Mella Cosmetics, u paketu poklanja gel protiv umornih i otečenih nogu u trudnoći; prijavi se i možda postaneš srećna dobitnica. Možeš se prijaviti i sada (mada je kraj meseca) ali možeš i u maju, pogledaj ovde:

KLIK


(odgovor članu gagić)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Otečene noge u trudnoći
25.4.2011 3:03:26   
Verus
Bitno ti je da pratis:  krvni pritisak i otoke drugih delova tela (lica, saka itd).  Ako je pritisak povisen i otices i u drugim delovima osim nogu, to moze biti znak preeklampsije, tako da je bitno da lekar sve to proveri.  Ako se dobro odmoris, i podignes noge i onda spadnu otoci, i sve ostalo je ok onda nema brigeuser posted image
IZVORNA PORUKA: gagić

Ja sam tek 4,5 meseca user posted image , a noge su mi ogromne. Poslednjih nekoliko dana sam dosta stajala a malo odmarala pa se mislim da je zbog toga, iako je dosta rano za otoke. Patike sam jedva obula uz pomoć mm user posted image . Pitam se samo šta li će biti za koji mesec, jer mi vrućine tek predstoje user posted image .

(odgovor članu gagić)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Otečene noge u trudnoći
25.4.2011 11:42:33   
Olga75
Gagic ,obavezno prati pritisak , smanji so i reci za otoke dr kad odes na kontrolu

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Otečene noge u trudnoći
25.4.2011 12:45:22   
gagić
Hvala Vam na savetima, od sinoć su isto otečene, i prsti na rukama mi otiču, moram da skinem prstenje.. Probaću da podignem noge, nadam se da će pomoći user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Otečene noge u trudnoći
25.4.2011 21:59:58   
Anoniman
meni ne izgleda da mi oticu noge, ali kad skinem carapice vidim da me uvek lastis jako stegne, cak mi ostane i sara na nozi. 

(odgovor članu gagić)
  Direktna veza do poruke: 206
   RE: Otečene noge u trudnoći
25.4.2011 22:05:24   
madre
macaki, ostane i meni, a nisam trudnauser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Otečene noge u trudnoći
25.4.2011 22:25:43   
Anoniman
hehe, ali meni su noge bile bas mrsave i nije mi to pre ostajalo. mozda ne oticu nego sam se malo ugojila.. .  user posted image

(odgovor članu madre)
  Direktna veza do poruke: 208
   RE: Otečene noge u trudnoći
25.4.2011 22:31:51   
madre
i meni su mrsaveuser posted image mozda su mi male carapeuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Otečene noge u trudnoći
26.4.2011 11:07:38   
bokaesf
Ja sam mislila da će me otoci u ovoj trudnoći zaobići, nažalost evo juče sam malo duže stajala (prala gomilu sudova i spremala ručak) i pojaviše se krofne oko zglobova na nogama. Inače sam 34.nedelja trudnoće. Nemam pritisak merila ovih dana, raspon 120/130 sa 60/70. Kilograma dobila 15tak u trudnoći.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Otečene noge u trudnoći
1.5.2011 20:31:48   
Anoniman
Ja sam bas oticala.Jos od 7-og meseca!
Zglobove nisam imala,pipnem prstom,napravi se rupa.user posted image Ma kao bumbar.user posted image

(odgovor članu JMPM)
  Direktna veza do poruke: 211
   RE: Otečene noge u trudnoći
20.5.2011 17:24:30   
JMPM
Ima li neko problem sa oticanjem koje nije vezano za trudnocu?Mislim u prvom ne drugom stanju user posted image ?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Otečene noge u trudnoći
20.5.2011 17:26:58   
Verus
Kad stojim po 18 sati na dan oteknu mi malo zglobovi dole, alli nista strasno. Mislim da je to normalno, dok god nije jaaako oteceno.

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Otečene noge u trudnoći
20.5.2011 17:30:32   
JMPM
Moj posao je sedeci i ja znaci odsedim oko 5-6-7 sati,sa po kojim proset_avanjem do toaleta,ili do pulta ako mi treba pecat ili do magacina ili tako nesto...nikada mi ranije nisu oticale noge do trudnoce,a onda sam bila kriticna vec od cetvrtog meseca (ima i moja slika ovde negde).Evo tek sto su pocele vrucinice meni vec oticu noge,pa mi nije jasno da li je moguce da sam posle trudnoce ostala "podlozna" tome user posted image Nisam od juce u sedecem poslu,cetiri godine se ovim bavim...
Zaboravih reci da unosim dosta tecnosti,oko 3-4 litre vode dnevno,ne pijem nista drugo nego vodu eventualno caj bez secera.Pazim sta jedem.

< Poruku je uredio JMPM -- 20.5.2011 17:31:38 >

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Otečene noge u trudnoći
20.5.2011 17:33:06   
Verus
Sedenje ti je isto pogubno za cirkulaciju.  Pa znas, malo mozda popuste vene od trudnoce, otkud znam...ja imam malo kapilara po nogama, i jednu venicu iza kolena...Pocni da ih mazes gelom za vene, on lepo hladi, ako imas prilike, digni noge na neku kutiju ili sl. da ti stolica ne useca u noge, i drzi ih ispruzenim.  Rotiraj stopala svakih pola sata, cisto da malo "prodrmas" cirkulaciju.  A kad si u prilici, podigni noge iznad nivoa kuka, da se "ocede".  I tako, puno stvari po malo ce koliko tolko pomoci....

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Otečene noge u trudnoći
20.5.2011 17:34:11   
JMPM
Tnx user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Otečene noge u trudnoći
4.6.2011 23:14:53   
jabudic
Moje noge su vec par dana uzasne, inace prirodno tanke, ali sa pojasevima za spasavanje... Pukose user posted image

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Otečene noge u trudnoći
6.6.2011 1:50:10   
gagić
Meni je sve gore i gore, jedva hodam i to skoro na petama koliko su mi zategnute noge, prste teško pomeram i ne znam šta da radim? Ne pomaže ni kad podignem noge, ni kad ih držim u hladnoj vodi, ni masaža, ni smanjnje soli čak ni kad prespavam se ne smanje a tek sam 6 mesec user posted image Ne znam više šta da radim i već kao da počinju i da me bole otoci user posted image

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Otečene noge u trudnoći
6.6.2011 1:56:05   
vukosava
meni su natekle nakon porodjaja pa su mi prepisali kalijum i magnezijum

(odgovor članu gagić)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Otečene noge u trudnoći
6.6.2011 9:12:24   
Anoniman
meni se desava da mi oteknu noge kad duze sedim, pa treba da ustanem da se obujem i negde idem. i jos gore od svega, upale mi se tabani, budu crveni i vruci, ne mogu uopste da gazim! kao da oteknu odozdo. da li se nekome to desava? user posted image
ono sto mi pouzdano pomaze je da mi uvece muz izmasira stopala mlekom za telo. bukvalno se preporodim!!!

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 220
   RE: Otečene noge u trudnoći
6.6.2011 9:37:25   
Nina777
Meni je doktorka rekla da so izbacim skroz zbog otecenih nogu, ali definitivno nije do soli, jer ja i inace ne jedem previse slano (vise volim slatkise user posted image ). A i u nekoj knjizi sam procitala da nije dobro skroz izbaciti so, jer oticanje nastaje u stvari od hormona. Meni je doktorka rekla da kupim Burov rastvor u apoteci pa da stavljam obloge. Do sada sam jednom stavila, nije lose, mada bi trebalo verovatno svako vece, ali nesto nisam stizala.
A mazeu ujutru i uvece Chicco gel za otecene noge, ali nista to bas ne vredi ako dugo sedim ili stojim, odmah oteknu


< Poruku je uredio Nina777 -- 6.6.2011 9:41:26 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Otečene noge u trudnoći
7.6.2011 13:33:18   
MERYEN
Mnogo sam otekla i noge i ruke i u licu uzas jedan ne mogu prste na rukama da savijem dala sam jutros urin pa popodne imam zakazano kod moje dr.Hocu da vam kazem da je to odvratan osecaj,a jos vise je kad imate nizak pritisak kao sto imam ja a oticete ne znate sta je uzrok,mozda si i bubrezi u pitanjuuser posted image user posted image

_____________________________

Starajte se da imate Boga za prijatelja i nebojte se nista!

(odgovor članu Nina777)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Otečene noge u trudnoći
19.6.2011 23:47:23   
*boka*
Moja mama je u trudnoci strasno oticala, pa sam pretpostavila da cu i ja i bila sam u pravu. Poslednjih mesec dana strasno oticem, a danas su mi se svi smejali kad sam izula japanke. Evo kako je to izgledalo:
user posted image

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Otečene noge u trudnoći
19.6.2011 23:51:20   
bubulence
boko nije strasno, ima gore veruj miuser posted image , a i brzo ce proci... inace kazu da zene koje nose devojcice vise oticu...

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Otečene noge u trudnoći
19.6.2011 23:55:41   
New Mom
Boka, nije strašno (ako nemaš problema sa pritiskom inače). Pred kraj zbog slabe cirkulacije sve trudnice otiču (plus još vrućina...).
Smanji so i unos tečnosti uopšte, noge odmaraj što više.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Može li intimni odnos zaista da "pokre...
Mnogi veruju u to da intimni odnos može da "pokrene" porođaj kod žena koje su već blizu termina porođaja. Ima li u tom...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here