|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Otečene noge u trudnoći
14.9.2014 12:11:40   
Sanjalica1980
Ja sam 18 nedelja a vec mi oticu stopala i ruke. Cak sam malo otecena i u licu.
Pritisak mi je kao i inace oko 95/50 a puls 75.

Krv sam vadila na dve nedelje ali sada nisam vec 3. Idem u sredu.

Urin i urinokultura odlicni ali isto nalazi od pocetka avgusta. I to radim opet u sredu.

Ja znam da je normalno da se otice u trudnoci ali sam cula da je to uglavnom pred kraj.

Nadam se da je to sve ok.

(odgovor članu dunja123)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Otečene noge u trudnoći
14.9.2014 12:15:34   
vonavoj
BItno je da ne ide visok pritisak i oticanje..jednostavno ti se voda tako skuplja!
A jesi li radila proteine u mokraci>

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Otečene noge u trudnoći
14.9.2014 12:17:06   
bubulence
slazem se sa von, sve dok pritisak nije visok, mislim da nema razloga za brigu...
nemoj piti sokove, gazirano i izbaci so sto vise mozes

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Otečene noge u trudnoći
14.9.2014 12:38:00   
Sanjalica1980
Hvala vam puno.

Von radila sam proteine ali u avgustu. Treba da ih radim opet u sredu.

Inace ne pijem nikakve sokove ali volim slano. To cu sada smanjiti.

Ranije sam imala problem sa oticanjem ali za vreme hormona u vto. Naduvam se kao balon i onda kada prestane terapija uz treninge se izduvam.
I znojim se kao nenormalna user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Otečene noge u trudnoći
14.9.2014 12:39:51   
vonavoj
onda ti je do hormona!

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Otečene noge u trudnoći
14.9.2014 13:01:49   
Mala Elena
Meni su noge, gleznjevi oticali pred kraj trudnoce ako duze stojim u mestu i lepo sam osecala kako mi treskaju kad zakoracim user posted image , ali mislim da je tebi to od soli, smanji obavezno i podigni noge da budu iznad nivoa tela.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Otečene noge u trudnoći
14.9.2014 13:16:58   
Sanjalica1980
Hvala vam jos jednom.

Definitivno moram so smanjiti. Inace volim slanu i pikantnu hranu ali se trudim da je izbegavam.
Pijem dosta vode jer mi je dr rekla da mi sada treba .

Bas cu vam pisati kada ponovo izvadim krv i dam urin.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Otečene noge u trudnoći
14.9.2014 13:40:47   
anita
Sanjalice
Meni je doktorka preporucila da kada lezim ispod nogu tj. dole kod stopala mi uvek bude jedan jastuk.
Pokusaj mozda ti pomogne i to. user posted image
Ja za sada tih problema nemam.
Jedem slano i povremeno pijem i gazirano.


_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Otečene noge u trudnoći
14.9.2014 15:29:03   
wivern
Lepo Anita rece, obavezno podizanje nogu u toku dana i smanji so. I sve ce biti u redu.


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu anita)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Otečene noge u trudnoći
14.9.2014 20:53:43   
Cecana
Meni su pre par dana pocele da oticu noge i kupila sam čarape za vene,dokolenice,najlonke u aloteci,i bas mi pomazu.Kostaju oko 400 din.Ja sam uzela neki srednji nivo stezanja,mozda sam mogla i jaci,ali i ove pomazu.Preporucujem

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Otečene noge u trudnoći
16.9.2014 13:28:51   
Mariya
U prvoj trudnoci noge su pocele da mi oticu posle 33. nedelje. Na porodjaj sam otisla u japankama jer nista drugo nisam mogla da obujemuser posted image Za 3-4 sata nakon porodjaja, noge su mi se prepolovile, a do izlaska iz porodilista bile su kao nekad, ponovo sam mogla u 36-icu. U ovoj trudnoci, noge su mi otekle jednom, na jednom vencanju u julu gde sam dosta stajala a i jurcala za cerkom, a tada je bas bilo toplo. Otad nista, jedino mi od prekjuce oticu prsti, i to primetim kad pokusam da skinem burmu sa prsta. Sta tu da radim, da dizem ruke uvis?user posted image

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Otečene noge u trudnoći
21.12.2014 22:51:29   
branki*
meni,evo,opet pocele da oticu noge...a,taman sam mislila da cu ovu trudnocu bez toga..sutra ulazim u 9.mesec.pritisak nisam merila,bio je ok ranije.merice mi sad na pregledu..bas je grozan taj osecaj natecenostiuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Otečene noge u trudnoći
21.12.2014 23:16:58   
bubulence
branki mislim da je to i normalno za ulazak u deveti mesec... ukoliko nije bas jako...
ja jos uvek oticem u nosu najvise. a u nogama imam osecaj natecenosti ali mm kaze da nisu, mada ni meni ovako na oko ne deluju.. u prvoj sam daleko vise oticala, mozda jer je bilo leto...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Otečene noge u trudnoći
21.12.2014 23:19:47   
wivern
Branki u pravu je Bubi, to je normalno za deveti mesec. Ja sam oticala danima kad je padala isa nenormalno, a ovako mi se cinilo da uopste nisam otecena. Kad sam se porodila shvatila sam da sam bila otecena i te kako. I sada imam osecaj kao da su mi stopala ostala malo natecena ili su se jednostavno prosirila. Sve su mi cipele uze nego sto su bile pre trudnoce, a ja sam inace imala uzasno usko stopalo.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Otečene noge u trudnoći
21.12.2014 23:22:08   
branki*
moguce da je i normalno,bubi,sta znam.uzeo moj muz upute,taman da iskontrolisem mokracu i da izmere taj pritisak.ja sam u prvoj katastrofa oticala,nije nista pomagalo,obucu morala da nosim 2 broja vecu,uzas jedan.sad nije tako,ali jesu otoci,vidim po zglobovima kod nogu...

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Otečene noge u trudnoći
5.1.2015 18:47:07   
srculence25
Meni su otekla stopala nevide se zglobovi.Desno stopalo je znatno vise oteklo u odnosu na levo.Nemogu sobne papuce da obujem a o obuci da negovorim.
Danas do radnje me nazuljala patika doslo mi da se izjuem i da idem bosa user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Otečene noge u trudnoći
5.1.2015 20:17:11   
branki*
srculence,znam kako ti jeuser posted image kontrolisi pritisak redovno i mokracu.meni je malo bolje,od kako je zahladnelo,kad je toplo,onda oticem.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Otečene noge u trudnoći
7.1.2015 14:24:54   
srculence25
Branki u mokraci sam zadnji put imala prisutne proteine u maloj kolicini a pritisak mi tamo nisu merili od oktobra a ja se
nekako uvek dobro osecam tako da nisam kontrolisala.Uzecu od babe aparat da proverim user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Otečene noge u trudnoći
27.3.2015 9:12:40   
jabudic
E ovako, ja sam u 24. nedelji, noge mi još uvjek nisu značajno otečene.
Ali evidentno je da u svakoj trudnoći imam taj problem.
Danas sam ustala 3kg teža nego juče, i jedva oči otvaram koliko sam natečena user posted image

Ima li neki čaj za izmokravanje koji može u trudnoći?
Imaću ''ladno 100kg do porodjaja, ako nastavim ovim intenzitetom da se naduvavam.
Da dodam da pazim šta jedem, ali očigledno ne pomaže.

< Poruku je uredio jabudic -- 27.3.2015 9:14:31 >

(odgovor članu *iva*)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Otečene noge u trudnoći
27.3.2015 9:19:45   
veselicaa
Ja sam bila bas otecena u prvoj trudnoci,pogotovo noge i prsti na rukama tj.sake.
Sto se tice caja,ne znam da li sme neki ali znam da pomaze kada legnes na ledja i podignes noge recimo na dva jastuka.I da sto manje stajanja i sedenja.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Otečene noge u trudnoći
27.3.2015 9:23:17   
jabudic
Uf, ja radim 8h sjedeći, noge vise dolje.
Nije meni što će one da nateknu, nego što mi vaga poludje. user posted image

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Otečene noge u trudnoći
27.3.2015 9:24:09   
Anoniman
Ja nisam imala sa U problema sa oticanjemuser posted image a kakav ti je pritisak, unos soli?
Mozda hoce i od sekiracije juce si se bas potresla za muza?user posted image
Nekako mi mnogo da budes 3 u + za jedan dan!

(odgovor članu veselicaa)
  Direktna veza do poruke: 322
   RE: Otečene noge u trudnoći
27.3.2015 9:29:21   
jabudic
Pa i meni je mnogo, tj. nije moguće da sam ne znam šta pojela i popila.
Pritisak mi je odličan, a jedemo skoro neslano.
Baš ne znam koji mi je vrag.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Otečene noge u trudnoći
8.4.2016 11:35:06   
IvanaSK RR
U zadnjih nedelju, dve bas sam se nadula. Prsti na nogama kao krompirici, u noge se urezuju carape, podbradak i lice su mi bas naduti, čak i prsti na rukama.
U prvoj trudnoći jesam bila natekla, ali tek u devetom mesecu i ne ovoliko.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Otečene noge u trudnoći
10.4.2016 13:06:35   
Sanjalicaaa
Ivana, davno se u paketu za trudnice dobijao neki Gel za umorne noge, Mella Cosmetic. Nisam probala, ali znam da su neke članice pisale da je odličan i da smanjuje otok.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here