|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvi simptomi porođaja
21.10.2015 20:32:53   
Anoniman
Kod mene evo vec treci dan pregrst laznih bolova, bole me prepone, izmedju nogu, skroz nisko kosti karlice, i stomak po dnu, prethodne noci krsta, bas da vidmo kada ce krenuti..

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 351
   RE: Prvi simptomi porođaja
21.10.2015 22:25:26   
wivern

IZVORNA PORUKA: Unina mama

Kod mene evo vec treci dan pregrst laznih bolova, bole me prepone, izmedju nogu, skroz nisko kosti karlice, i stomak po dnu, prethodne noci krsta, bas da vidmo kada ce krenuti..


Evo ja cu da ti kazem kad ce krenuti - 6.11 user posted image user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Prvi simptomi porođaja
21.10.2015 22:26:58   
Anoniman
ahahha moze li pre , preko veze , 7.11. smo zakazali igraonicuuser posted image

(odgovor članu wivern)
  Direktna veza do poruke: 353
   RE: Prvi simptomi porođaja
21.10.2015 22:33:16   
wivern
E pa ne moze, neki cete da se poradjate a neki ce da idu u igraonicu user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Prvi simptomi porođaja
30.10.2015 21:54:13   
vikiii
Kod mene danas od nekih tri sata,javljaju se bezbolne kontrakcije na nekih 15-20 minuta. Kako je bilo kod vas,dal da se pripremam psihički ili ne? Sa prvom trudnocom mi je pukao vodenjak,tako da mi je sada ovo skroz nepoznato.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Prvi simptomi porođaja
30.10.2015 21:57:11   
Anoniman
Viki prati ako krenu na manje od 10 minuta to je to...

(odgovor članu vikiii)
  Direktna veza do poruke: 356
   RE: Prvi simptomi porođaja
30.10.2015 22:12:06   
vikiii
Pa za sada se ne smanjuje crinterval,videćemo. Neka me pusti barem do ponedeljka da odmorim za vikend,a onda može da krene kada hoće.Slušaj mene,kao da mogu da biram.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Prvi simptomi porođaja
30.10.2015 22:22:07   
Anoniman
Viki ako su bezbolne ne bih rekla da je to to, meni je u prvoj isto pukao vodenjak, ali sam tek 24h kasnije dobila kontrakcije, bile su na 7, 15, 20 minuta, pa tek kasnije pocele pravilne, ali nisu bile bezbolne...

Svakako prati stanje, i javljaj seuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 358
   RE: Prvi simptomi porođaja
7.11.2015 15:48:11   
Sanjalicaaa
Sa prvim detetom nisam imala ni bolove ni kontrakcije. Na dan termina bila na pregledu otvorena 5 prstiju pa su me zadržali.
Sad ne znam da li ću znati kad krenuti u bolnicu. Od juče me boli stomak, ali čini mi se da nisu kontrakcije, već kao menstrzalni. Pritisak mi je danas nizak i muka mi je. To su mi inače simptomi kad treba da dobijem.
Jesu li to neke naznake, šta mislite? user posted image bila juče na ctg-u i bio je uredan.

< Poruku je uredio Sanjalicaaa -- 7.11.2015 15:49:55 >


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Prvi simptomi porođaja
7.11.2015 16:45:00   
janajana
Sa prvim detetom nisam imala kontrakcije a i isla sam na cr. A sada sa drugim detetom sam i te kako osetila, imala sma jake menstrualne bolove, koji se jave pa nestanu i tako u krug dok nisam prokrvarila i tada sam otisla u bolnicu na porodjaj.
@ Sanjalicaaa prati ti te tvoje menstralne bolove

_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Prvi simptomi porođaja
7.11.2015 16:57:11   
Anoniman
Sanjalice i meni se takvi javljaju, ali ne mogu da se izmer, npr. nocas su bolela krsta pa se bol zavrsavao pr dnu stomaka kao menstrualni, ali stalan je bol, nema intervale..

Meni kao da nije sutra termin, U i ja se vratile iz izgraonice, odspavale obe, mene boli glava... nemam sada bolova...

(odgovor članu janajana)
  Direktna veza do poruke: 361
   RE: Prvi simptomi porođaja
7.11.2015 17:08:54   
vonavoj
Meni su kontrakcije bile tako sto me zaboli kao da cu dobiti,nisko i odmah se i stomak stvrdne..pa popusti.. Mislim da konstantan menstrualni bol nisu kontrakcije,telo se priprema za otvaranje..mada mene drugi put do 3-4prsta nista nije bolelo..tako sam dosla u bolnicu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Prvi simptomi porođaja
7.11.2015 18:07:19   
Sanjalicaaa
Ni moja bol nema intervale. Čak se i stomak ne stvrdne. Zbunjena sam kao da sam prvi put trudnaluser posted image


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Prvi simptomi porođaja
7.11.2015 18:12:08   
Anoniman
Moj je konstatan, stvrdne mi se stomak, ali nema merenja, kod mene isto ahaha kao da sam prvi put trudna, ali prvi put je bilo lakse, pukao vodenjak, i znala sam da treba da krenem, ti imas jos nekoliko dana, mada ja ovo pripisujem otvaranju videcemo ponedeljak ahaha ove novembarske bebe prave tvrdoglave bebe nikako da krenuuser posted image

(odgovor članu Sanjalicaaa)
  Direktna veza do poruke: 364
   RE: Prvi simptomi porođaja
7.11.2015 22:04:38   
vonavoj
Znacete kad budu prave..seticete se..i pitati se sta mi je sve ovo trebalo opet( to ce kratko trajati u glavi)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Prvi simptomi porođaja
7.11.2015 22:22:34   
Sanjalicaaa
Von, hoću li imati vremena da stignem do porodilišta od tog trenutka kad se to zapitam? user posted image
Šalu na stranu, stvarno se plašim da ne zakasnim.

< Poruku je uredio Sanjalicaaa -- 7.11.2015 22:23:02 >


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Prvi simptomi porođaja
7.11.2015 22:26:12   
Anoniman
von to mi je danas jos jedna zena reklauser posted image

(odgovor članu Sanjalicaaa)
  Direktna veza do poruke: 367
   RE: Prvi simptomi porođaja
7.11.2015 22:33:50   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: vonavoj

.set_icete se..i pitati se sta mi je sve ovo trebalo opet

E ovo je meni proslo kroz glavu kada sam usla u radjaonu a sestra mi rekla lezite ovdeuser posted image


< Poruku je uredio dijana1 RR -- 7.11.2015 22:35:37 >


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Prvi simptomi porođaja
7.11.2015 22:39:55   
Ivanka 75
Ja sam imala lazne kontrakcije 2 noci pred porodjaj.
Jake, konstantne, dugo traju, stomak tvrd.
Prestale dok sam otisla kod dr na ctg. Verovatno od uspravnog polozaja i setnje. (lezala sam celu noc)
Ceo taj dan nista do ujutru.
Odmah su krenule na 10min, jako probadanje lreko stomaka, stomak se steze i sa svakom kontrakcijom sve vise.
Procureo vodenjak, otisla u porodiliste ad su bile na 2-3 min, prikljucili indukciju i porodila se posle .nekoliko sati.

Velika je razlika lazne i prave kontrakcije. Prave ti bukvalno uzimaju dah, ne mozes da dises pravilno (tu na scenu stupaju kratki udisaji i izdisaji)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Prvi simptomi porođaja
8.11.2015 16:06:37   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: vonavoj

Znacete kad budu prave..seticete se..i pitati se sta mi je sve ovo trebalo opet( to ce kratko trajati u glavi)

hahahah

dijana, a tek trećerotke user posted image

Sve bajno i sjajno, indukcija, nigdje bolova, dr mi buši vodenjak i kreću paklene kontrakcije, kažem ja: Ne znam šta je meni ovo trebalo kad imam dvoje zdrave i prave djece doma. Al' šta da se radi, nazad nema user posted image Srećom kod mene je trajalo samo 20 minuta.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Prvi simptomi porođaja
8.11.2015 16:17:03   
vonavoj
Pa realno..svaka se zapita! Hahahhaha!user posted image
Sanjalice,sticices!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Prvi simptomi porođaja
8.11.2015 16:18:30   
Anoniman
ahahaha e vi viserotke bas nas sad naplasisteuser posted image niste dobre ccc...
kad ste vec tu bacite pogled je l se meni stomak spusta u temiuser posted image

(odgovor članu vonavoj)
  Direktna veza do poruke: 372
   RE: Prvi simptomi porođaja
8.11.2015 17:07:38   
choopa choops
user posted image

user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Prvi simptomi porođaja
8.11.2015 18:19:38   
dijana1*
Choopa verovatno cu i ja to treci put pomislitiuser posted image
Nego sada sam se dogovorila da primam.anesteziju da manje boli pa kao to me tesiuser posted image
inace nema mi nista gore nego kada mi kaze da sam otvorena 4-5 cm, pa se smorim ko edocekati do 10 hahahaha

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Prvi simptomi porođaja
8.11.2015 18:33:49   
Mariya

IZVORNA PORUKA: vonavoj

Znacete kad budu prave..seticete se..i pitati se sta mi je sve ovo trebalo opet( to ce kratko trajati u glavi)


Ahaha, Von, u pravu si 100000%
Ja nisam imala neke izražene bolove, da mogu da kažem - e, to je to, krenuo je porođaj. Imala sam onaj pravi pravcati prvi simptom oba puta-puknut vodenjakuser posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here