|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: oggt i insulin
20.9.2011 1:04:03   
madre
maslacak, ispisacu sve ponovo u pretragama, pa ti pogledaj kad budes imala vremenauser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: oggt i insulin
20.9.2011 15:56:35   
Contesa
Za Mrs. Maslacak15,
U vezi korespodencije koje ste imali sa Mrs. Madre:

Prepostavljam da nemas ciste. Pomenula si negde da ti testosteron nije povecan. Da li su radjeni drugi androgeni tipa DHEAS? Kakav je estradiol na pocetku ciklusa?


Nije tacno da su DHEA androgeni, odkuda je sad ova teska dezinformacija.....nemam nisto licno protiv nikoga, ali ako je neko doktorirao na biologiju i zivi na nemackom Zapadu, bas pozdravljam, ali sto je mnogo, mnogo je.
Napisite javno, gde ste to procitali gde je DHEA prozvan kao andorgenom, DHEAS, su nesto sasvim drugo. Hvala.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: oggt i insulin
20.9.2011 16:30:24   
Maslacak15
Dehydroepiandosteronsulfat je prekursor u sintezi steroidnih hormona nadbubrezne zlezde....
Fertility and Sterility
Volume 77, Supplement 4, April 2002, Pages 3-5 Androgen production and mechanismsAndrogen production in womenPresented at an International Consensus Conference: “Female Androgen Deficiency Syndrome: Definition, Diagnosis and Classification,” June 29–30, 2001, Princeton, New Jersey


je samo jedan citat ... a mozemo rado da nastavimo user posted image

The major circulating steroids generally classified as androgens include dehydroepiandrosterone sulphate (DHEAS), dehydroepiandrosterone (DHEA), androstenedione (A), testosterone (T), and dihydrotestosterone in descending order of serum concentration, though only the latter two bind the androgen receptor. The other three steroids are better considered as pro-androgens.


Puno postovanja











(odgovor članu Contesa)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: oggt i insulin
20.9.2011 19:08:25   
Maslacak15
Postovana Contesa,

Sad kad imam malo vise vremena, da upotpunim moj odgovor :) U prinicpu sve je lepo napisano vec na wikipedia http://en.wikipedia.org/wiki/Androgen
Dole je vec dato sedam referenci......
Za one koje mrzi da idu ili nisu vicni Pubmedu globalnoj platformi naucnih radova iz medicine i biologije gde ima trenutno blizu sest hiljada radova sa key word DHEAS i androgens. Toliko o tome. Cisto zbog tacnosti informacija. Kao sto sam rekla u prethodnom postu zamolila bih da ostanemo dobronamerni i korektni ali ste me ipak potakli ovim komentarima da primetim da bi ste i vi mogli obazrivije da postujete.
Ne zelim da osporaavam vasu strucnost i dobronamernost ali sam vise puta primetila da dajete meni krajnje nerazumljive kategorizacije Estrogena na pocetku ciklusa, CD3 kao niskog ako se radi o vrednostima oko 50 pg/ml. Dozvolice te meni da utvrdim na ovom mestu da je to neistina i da je normalna vrednost estrogena na pocetku ciklusa od 25-75 pg/ml s tim sto su vrednosti na gornjem kraju vec malo teske za stimulaciju. Estrogen iznad 100 pg/ml na pocetku ciklusa ukazuje na low reserve a ne obrnuto. Mozda se ste se zbunili sa jedinicama
jer laboratorije u Srbiji daju vrlo cesto vrednosti pmol /L a onda su granice (110-370). Ipak mislim da je reci nekom da ima slabu ovarijalnu rezervu ili neznu kako volite da kazete jako ozbiljan komentar i treba o njemu dobro razmisliti. Ako ovo osporavate rado cu vam poslati gomilu linkova o visokom estrogenu 3. dana ciklusa kao bad prediction factor za uspesnost ciklusa. Ne bih vise da zamaram ostale devojke,
koje je ovde okupila licna nevolja, a ne potreba za strucnim nadmudrivanjima.

Samo bih apelovala da se postuje ona stara narodna "ispeci pa reci".

Uvek rada da pomogne

Maslacak






(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: oggt i insulin
21.9.2011 2:13:35   
Contesa
Postovana Mrs. Maslacak15,
Izvinjavam se posetiocima Foruma, sto ovo pisem na temi GTT i insulin, ali moram da odgovorim uvazenoj gospodji, a eto tema je DHEA, jos jedna pandorina kutija u nizu.....
Postovanje zelim prije svega, znam da ste iskopali sve, znam vase izvore, prekursori steriodnih hormona i sami androgeni su dva razlicita pojma, a mozda treba da otvorim zasebnu temu na Forumu, jer je bilo zainteresovanih za DHEA, a ja sam jedna od retkih, ako ne i jedina na Forumu koja je sve ovo koristila i licno, a znam gotovo sve o istome i poslovno, tako da mogu moja iskustva biti od koristi drugima.
Postovane kolegice na Forumu, DHEA i kao sulfat u formi, ako zelite, je kljucan hormon koji odredjuje starost repro aparata i kod zene i muskaraca, i je prakticno anti-againg agent koji se radi u rutini na americkim klinikama, ne samo na 3d u sklopu svih hormona, nego i tokom celog ciklusa. Ako je DHEA, minimum jedno 150 smatra se vise negoli OK, ako je do 250 je solidno, ako je do 300 je ultra normalno jos uvjek, pod uslovom da niste na terapiji istoga. Ako uzimate DHEA, onda na 3d moze on da bude i do 340, maksimalno se tolerise do jedno 360 i/ili 380, vise ne, ni slucajno......DHEA, je najnormalniji lek koji se daje svima u procesu IVF-a, IUI-a i tempiranih odnosa u skoro svakoj ozbiljnoj klinici u USA. Hvala na paznji!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: oggt i insulin
21.9.2011 2:21:56   
Anoniman
contesa ima pp

(odgovor članu Contesa)
  Direktna veza do poruke: 256
   RE: oggt i insulin
21.9.2011 5:11:03   
Contesa
Postovana Mrs. Maslacak15,
Ovo je vas koment:

ali sam vise puta primetila da dajete meni krajnje nerazumljive kategorizacije Estrogena na pocetku ciklusa, CD3 kao niskog ako se radi o vrednostima oko 50 pg/ml. Dozvolice te meni da utvrdim na ovom mestu da je to neistina i da je normalna vrednost estrogena na pocetku ciklusa od 25-75 pg/ml s tim sto su vrednosti na gornjem kraju vec malo teske za stimulaciju. Estrogen iznad 100 pg/ml na pocetku ciklusa ukazuje na low reserve a ne obrnuto. Mozda se ste se zbunili sa jedinicama
jer laboratorije u Srbiji daju vrlo cesto vrednosti pmol /L a onda su granice (110-370). Ipak mislim da je reci nekom da ima slabu ovarijalnu rezervu ili neznu kako volite da kazete jako ozbiljan komentar i treba o njemu dobro razmisliti. Ako ovo osporavate rado cu vam poslati gomilu linkova o visokom estrogenu 3. dana ciklusa kao bad prediction factor za uspesnost ciklusa. Ne bih vise da zamaram ostale devojke,
koje je ovde okupila licna nevolja, a ne potreba za strucnim nadmudrivanjima.

Samo bih apelovala da se postuje ona stara narodna "ispeci pa reci".

Smatram da je ovo pretendenciozno u najmanju ruku maliciozno, jer  sam ja rekla istinu, a vi tu pokusavate da diskvalifikujete jedinu kompetentniju osobu na forumu. Javno pitam zasto i koji je to vas problem, ako ne znate merne jedinice E2, recite da vam se to objasni, u USA su iste i u Srbiji, moji kompetentne kolege kod kojih ide pola kolegice sa foruma su potvrdili isto, i to u pola noci, o cemu to vi pricate.
Ako niste sigurni, molim vas ne pominjite moje ime u bilo koji kontekts vise, vi upadate u bilo ciju rec i zelite poslati meni linkove u PubMedu. Gospodjo, ja imam dosta clanaka na PubMedu, radim u elitnim klinikama vec dve decenije na Zapadu, gledam svoje kolege sa Balkana po kongresima i niko nikada nije ni blizu rekao bilo sto, sto se vi usudujete postitai ovde, ponavlajm na Forumu ste tek 50 dana i osecate se ugrozenom.
Eto zasto ne zelim postirati i komentirati rezultate pojedinih pacijenata ovde, iako su me svi casno pitali, jer nadje se eto neko ko se usudi da javno popluje coveka, sa svim mogucim tapijama, zalosno, svako dobro zelim svima u svakom slucaju.

(odgovor članu Contesa)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: oggt i insulin
21.9.2011 10:29:07   
Maslacak15
Postovana Contesa,

Izvinite na otvorenosti. Cilj mi je iskljucivo i jedino bio da rascistim zabunu. Ako pazljivo procitate moj post videcete da sam otvorila mogucnost da ste prevideli razlicite jedinice koje se pojavljuju. Vise devojaka na forumu iz Srbije postuje estradiol (E2) u pg/ml gde je normala u opsegu od 25-75 pg. Mogu same da bace bogled na svoje rezultate jos jednom i vide da su te jedinice u pitanju. Neki labovi daju jedinice u pmol. Tvrdim i dalje odgovorno da je 40 pg/ml (na primer) sasvim korektna vrednost E2 na pocetku ciklusa idealna za stimulaciju. Ja i pretpostvaljam da ste se zbunili, tj pomesali jedinice, jer poslednje sto zelim da impliciram je manjak strucnosti. Insistiram na ovome samo zbog toga sto reci nekome da ima slabu ovarijalnu rezervu je vrlo ozbiljna stvar, a svi mi ovde znamo na forumu uglavnom iz licnog iskustva koliko je tema fertiliteta nabijena emocijama strahovima i nadanjima svake od nas.

Isto tako nisam i necu da budem, novajlija koja je preko noci zavela red na forumu, ovde sam jer zelim da prenesem svoje iskustvo i znanje koje imam i da i dalje ucim, od drugih a u svakom slucaju i od vas. Niti zelim nadmetanje u kompetentnosti, ja nemam klinickog iskustva bas nikakvog, ali imam naucnog vrlo mnogo. I uvek spremna na kriticki osvrt i zdravu diskusiju!

Ne zamerite! Pozdrav





(odgovor članu Contesa)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: oggt i insulin
21.9.2011 10:53:02   
Maslacak15
Devojke izvinite na spamu user posted image

samo jos jedna sitnica gospodji Contesi da bi rascitili nedoumice na strucnom planu jer smatram da se radi o izuzetno vaznoj temi! Da nebih bombardovala sa hiljadu referenci, sto nije neophodno, nemam licnog iskustva sa jedinicama u USA. Ipak procitala sam mnogo radova, a evo i linka professora Liccardija iz NYCa koji je svojevremno bio fellow na Cornellu. On je svojevremeno bio prvi autor studije o losem prognostickom uticaju visokog estrogena E2 na pocetku ciklusa. I on upotrebljava jedinice pg/ml. S tim sto njegova studija jos dalje snizava granicu na 50, sto je po mom misljenju malo preterano jer sam videla druge novije radove koji probleme sa stimulacijom i slabom rezervom dokazuju tek sa vrednostima visim od 80 i 100.

http://www.med.nyu.edu/biosketch/liccif01

http://infertilityblog.blogspot.com/2006/03/fsh-and-estradiolestrogen.html

p.s. Sto se tice DHEAS, znam za njegovu upotrebu kao antiageing supplementa i ne smatram da se to kosi sa cinjenicom da je u pitanju pro androgeni hormon.


Molim jos jednom ne shvatite licno! S postovanjem

Maslacak



(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: oggt i insulin
21.9.2011 16:06:33   
nina26
Draga Maslacak,


nema potrebe da se takimicite ni sa kim, ko zna bolje i vise. Ovo je ipak samo forum, nikome nece biti dodeljena petica za znanje, ako me razumete.

Gospodja Contesa, je stvarno profesionalna osoba (sto ne znaci da vi niste) sa dugogodisnjim iskustvom, koja je nesebicno pomagala svima nama (a veliki je broj) pored svog prezauzetog zivota.

Nisam njen advokat, ali mi je zao da vidim , da posle tolikog truda da pomogne svima, prestane da postuje sada, jer je javno prozivate.

Uostalom, kad ste i vi vec tako strucni, zasto ste joj postavili pitanje u vezi hormona vase kume ?

Ovo sve pisem, jer mi je mucno vise citati, kako sto god ona kaze vi to pokusate negirati, a ne znate ustvari ko je ta osoba u stvarnom zivotu.

Spominjete profesora Cornwella, a mozda je ona bas deo njegovog timauser posted image Ne brzajte sa kometarisanjem jer kao sto rekoh ne znate ko je ko ovde i nema potrebe za tim.Ne dovodim ni vas kredibilitet u pitanje, ali bih imala malo vise postovanja, prema nekom ko dao toliko doprinosa ovom forumu.

Izvinjavam se unapred za OT, ali bilo bi lepo vratiti se na staru prepisku novih i starih forumasica bez ikakvog takmicarksog nadmetanja i nepostovanje tudje profesije.

Na dalja komentarisanja necu odgovarati kako se ne bi bzv vise kvarila tema, pa vas sve molim da se vratimo istoj.

Pozdrav svima

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: oggt i insulin
21.9.2011 16:56:21   
Maslacak15
Draga Nina i ostale clanice foruma,

Ovo ce biti moj posledji odgovor na zadatu temu, a vrlo verovatno i na druge. Odgovorila zustro jesam i po mom misljenju cisto strucno, zato sto sam prva direktno prozvana od strane gospodje Contese na racun mog odgovora drugim clanicama foruma. Prozivka je bila krajnje direktna i licna, na racun mog obrazovanja, sto se moze procitati hronoloski u postovima.  Odgovorila sam argumentima i cinjenicama a ne vredjanjem. Te cinjenice jos nisu osporene.
Ne radi se Nina o nadmudrivanju nego o razmeni misljenja. Svrha mog pitanja jednoj od clanica foruma nasta me je gospodja Contesa nepomenuta i neprozvana napala, je bila da li su provereni drugi parametri androgenog statusa izmedju ostalog DHEAS. Kao sto sam napisala u jednom od mojih ranijih postova visak androgena moze doci iz Jajnika sto je cesce kod PCOSa ali moze doci i iz nadbubrezne zlezde . Uzrok je ponekad tzv. ne klasicna adrenalna hiperplazija. To je genetski nasledno oboljenje, koje je u heterozigotskoj formi (blazoj) vrlo rasprostranjeno na prostorima bivse Jugoslavije. U pitanju je mutacija jednog od enzima nadbubrezne zlezde koji dovodi do povecanog nivoa 17-OH progesterona, androstenediona i DHEAS a izmedju ostalih. Ovo moze izazvati simptome sasvim slicne PCOSU u smislu sprecavanja ovulacije i poremecaja ciklusa. Leci se lako, glukokortikoidnom terapijom i zene vrlo brzo zatrudne. Tesko se dijagnostifikuje jer doktori cesto preskacu te parametre u testovima. Kao sto je Contesa ispravno rekla DHEAS je normalna do 300 da kazemo i do 400 ali ne i sa na primer 700. To je bio moj iskljucivi cilj, a ne zelja da pametujem.

Sto se tice mog pitanja njoj (Gospodji Contesi) oko moje kume postavljeno je iz najbolje namere jer sam zelela da je konsultujem kao profesionalca i cujem njeno misljenje. Samo zato sto znam puno toga, ne znam sve i stalo mi je do drugacijeg misljenja. Narocito kad problemi nisu ocigledni.
       Isto tako, nacela sam temu oko estradiola iz namere da rascistim nedoumicu koja je meni ocigledna a ne da bih je ponizila i prilicno sam sigurna da je u pitanju previd s njene strane (zabuna u jedinicama) a ne neznanje. Ja ne poznajem gospodju i postujem je svakako, s moje strane konflikt je bio i ostao cinjenicni (procitajte postove).

Eto toliko od mene. Vise puta sam istakla da je moja motivacija da postujem na ovom forumu podstaknuta iskljucivo zeljom da doprinesem razumevanju ove izuzetno kompleksne i teske teme i ako je moguce olaksam barem nekoj od vas put do uspeha.  Zelja mi je bila da prenesem moje licno iskustvo, i ono sto sam usput naucila. Poslednje sto zelim je da remetim kucni red i mir.

S obzirom da sam novajlija, rado cu ja biti ta koja ce prestati da postuje jer ne zelim nikoga da zamaram niti da "solim pamet". Ako je stvoren takav utisak, iskreno se izvinjavam!

Svaka od vas moze me u svako doba kontaktirati ukoliko je zanima skromno misljenje moje malenkosti najbolje privatnom porukom.


Svima zelim sve najbolje od srca i da sto pre stignete do zeljenog cilja i svoje user posted image


Pozdrav svima

Maslacak




(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: oggt i insulin
21.9.2011 22:34:02   
anuksunamun
gospodja Maslacak,rasprava o normalnim vrednostima estrogena,meni nije najjasnija,ali mogu da kazem moje iskustvo,ja sam treceg dana ciklusa imala vrednost estrogena 198,i 24 antralna folikula ,na sta je moj dr odgovorio sa jednom bezbriznoscu i komentarisao je moje rezultate kao skolski primer.inace tada sam pocinjala proces VTO.Zahvaljujuci tim rezultatima ,bila sam tretirana sa minimalnim dozama hormona koje su iznosile ,SUPERFAKT 0.5 IU ,i kasnije PUREGON 150 IU(svega 10 dana stimulacije)>Estrogen mi je najnizi bio 37 i to nakon 15 dana superfakta,i za to su rekli skolski primer,pa se ja pitam kako bi neko odgovorio na superfakt ako pocetnu vrednost estrogena (3 dana ciklusa) ima izmedju 20 - 40user posted image user posted image i kako je moguce da se koriste razlicite jedinice ,ako smo svi deo UN??

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: oggt i insulin
22.9.2011 10:07:54   
Maslacak15
Draga anuksunamun,

Ni jedne ni druge jedinice nisu pogresne. Postoji samo  vise nacina da se izrazi kolicina hormona. U apsolutnim metrickim jedinicama kilogramima, gramima itd po mililitru ili prema molskoj masi neke supstance po litru. Tako i za estradiol cirkulisu dve varijante pg/ml i mol/L u zavisnosti od laboratorije. Neke laboratorije u Beogradu navode obe varijante paralelno. konverzioni faktor je 3.67. Znaci 50 pg/ml odgovara 183,5 pmol/L. Znaci ako ste vi imali 198 pmol/L onda je to stvarno sasvim lepa vrednost (53.9 pg/ ml gde je referenca 25-75). Nadam se da je sad jasnije. user posted image Poenta je da treba obratiti paznju sta pise na nalazu i u kojim jedinicama je izrazen hormon.

No ovo je topic OGTT i mi smo zastranili delimicno i mojom krivicom

sve najbolje


(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: oggt i insulin
27.9.2011 21:51:47   
jecka82
Zamolila bih za predlog gde raditi OGTT? Stalno mi pucaju vene i pri jednom vadjenju, ko li ce me bosti 6 puta?user posted image  

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: oggt i insulin
27.9.2011 22:00:33   
hanka
Ne znam odakle si ali jedino mozda da ti stave braunilu ali mislim da to retko rade pa je najbolje da se dogovoris sa nekim kod kog se odlucis

(odgovor članu jecka82)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: oggt i insulin
28.9.2011 0:26:50   
Odri Hepbern
Ja sam test radila u Konzilijumu i stavili su mu braunilu. Ako si iz Bg-a mozes kod njih.

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: oggt i insulin
28.9.2011 8:30:19   
Vockica
devojke dobro jutro,
imam strasan problen sa mucninom i dijarejom, pre mesec dana sam pocela da pijem gluformin od 500 jednom na dan, a pre deset dana sam pocela dve tablete na dan...i evo sad jedno cetiri dana kako imam mucnine, ne mogu nista da jedem, gade mi se svi mirisi..a dok sam bila na moru pre tri nedelje, imala sam samo braon iscedak koji je trajao 5-6 dana...da li je to od gluformina...inace kad sam pocela da ga pijem eto skoro mesec dana isam imala nikakve negativne simptome

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: oggt i insulin
28.9.2011 10:33:22   
plačljiva
Vockice a da nisi možda trudna?

(odgovor članu Vockica)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: oggt i insulin
28.9.2011 11:26:56   
KALINA26
vockice obavezno moras pre tih lekova da jedes,jer sam i sama imala isti problem kada sam pocela sa po 3 tablete dnevno ali siofor je bio u pitanju,nisam nista jela ujutru pa popijem na prazan zeludac,pa mi je muka i ne mogu nista da jedem pa dodje vreme rucka i ista prica i tako uvece,dok nisam cula da treba da se jede pre njega!A sto se tice tog braon iscedka nisam imala slicno iskustvo neka neko ko je imao slicno iskustvo kaze.

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: oggt i insulin
28.9.2011 17:56:35   
degu
Vockice, tako je i meni bilo ranije kad sam ih pila, mada je meni možda bila jaka doza.
Sad sam primetila da mi se to dešava samo ako možda preteram sa slatkišima, moraš da koriguješ ishranu i što Kalina kaže, obavezno posle jela da piješ.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu KALINA26)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: oggt i insulin
6.10.2011 12:32:32   
detlic
Devojke, moram da kazem da je maslacak potpuno u pravu. I sto se tice insulinske rezistencije i sto se tice androgena. Ja takodje pijem metformin, sada vec dva puta po 1000mg uz dva glavna obroka. Imala sam isti problem kao i vockica, i da ne znam da je od metformina, mislila bih da sam trudna. Ja vec imam jednu "metvorminsku" bebu tj. curicu od dve i po godinice. I sad bih jos jednu. Androgeni, tj. visak androgena kao sto je maslacak rekla mogu dolaziti iz jajnika usled insulinske rezistencije, ili iz nadbubrezne zlezde, kao rezultat kongenitalne adrenalne hiperplazije, recesivno naslednog oboljenja koje se manifestuje nedostatkom kortizola usled cega nastaje visak androgena, tj. muskih hormona (testosterona DEHEAS itd), pa zene kao recimo ja imaju "brkove", podkolenice dlakave kao u fudbalera, dlake oko bradavica na grudima i na stomaku, neke imaju akne, probleme sa kosom. To se resava niskim dozama kortikosterioida kako je to pomenula maslacak. Oteraste zenu koja bi savetima mogla da pomogne. Sad sam na 0.5mg dexasona (kortikosterioid) i na 2x1000mg metformina, pa cemo da vidimo. Srecno.

P.S. vrlo je tesko razlikovati PCOS, neklasican oblik kongenitalne adrenalne hiperplazije i insulinsku rezistencijuu. Tj. moguce je imati sve troje ili samo neko od ovih oboljenja.

P.S. 2 Mora da se pojede ozbiljan obrok tj. nesto konkretno pre metformina. Ako pojedete samo voce ili neku grickalicu, ili jos gore slatiks, muka, povracanje, dijareja zagarantovani, licno sam iskusila.

< Poruku je uredio detlic -- 6.10.2011 12:34:02 >

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: oggt i insulin
2.11.2011 10:20:27   
Ognjenka
Devojke treba mi pomoc!
U subotu sam radila ogtt i rezultati su sledeci
0" 4.3 ref.v. 4.1-6.1
30" 12 (nakon uzimanja glukoze 100 gr)
60" 9.1 ref.v.8.9-12.2
90" 8.03
120" 7.5 ref.v.6.7-8.3

Dr. je jos i trazio insulin naste (samo tu vrednost) koji je iznosio 8.4.

Kad sam mu javila te rezultate rekao je da bi trebalo da pocnem da pijem metformin, ali da cemo se dozi i svemu dogovoriti kad mi prodje ovaj ciklus.
Sta vi mislite? Meni ovo sve izgleda da je u ref. vrednostima, a on mi kaze da nije dobro. Ima li jos neko ovakva iskustva?


_____________________________

Mame, radjajte deci sestre, jer sestre postaju tetke, a tetke su najlepsi, nezamenljivi dar svakom detinjstvu.
Dusko Radovic

-Tetka, ja te VOLIM! 5. 2. 2013.

(odgovor članu detlic)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: oggt i insulin
2.11.2011 20:53:59   
degu
Ognjenka da bi uradila dobro ovaj test, svaki put kad si radila glukozu trebala si i insulin. A vidim da tvoj DR to nije tražio.
Mislim da ne može na osnovu insulina našte da uvodi terapiju. Potraži još jedno mišljenje. Da je tražio bar posle jela da vidi kako se ponaša taj insulin, a čak ni to nije potpuno merodavno.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Ognjenka)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: oggt i insulin
3.11.2011 8:53:17   
Ognjenka
Jeste, to je i meni bilo cudno. Onda sam odlucila u laboratoriji da ja trazim insulin, ali su mi rekli da se to tako ne radi uobicajeno, i da ako doktor nije trazio da ne radim jer onda moraju da mi za glukozu vade krv iz prsta, a za insulin da uvode braunilu da me ne bi boli u venu 4 puta.
A doktor je inace uzassssno poznat, i povukla sam sve moguce veze da dodjem do njega.
Mada, kasni mi vec 4 dana, mozda mi sve to nece ni trebati...daj Boze...
Hvala ti puno na odgovoru, draga!


< Poruku je uredio Ognjenka -- 3.11.2011 8:54:18 >


_____________________________

Mame, radjajte deci sestre, jer sestre postaju tetke, a tetke su najlepsi, nezamenljivi dar svakom detinjstvu.
Dusko Radovic

-Tetka, ja te VOLIM! 5. 2. 2013.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: oggt i insulin
3.11.2011 12:04:29   
degu
To uvek kažu u laboratoriji i ne znam, uvek je problem da urade taj insulin, ne znam što, a on je čak i važniji od glukoze.
Navijam draga da ti više nikakve analize i ne trebaju user posted image
Mada terapija za IR treba da se pije i u trudnoći. Ne znam šta da ti kažem, ako je DR tako dobar, verovatno zna šta radi.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Ognjenka)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here