|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: oggt i insulin
10.11.2011 8:35:35   
mickaa
Da li neko može da prokomentariše moje rezultate koji su:

Ogtt O min 4.70 (ref vr.3.60-6.10)
ogtt 1h 5.12
ogtt 2h 3.76

igtt o min 2.00 (ref vr. 2.60-24.90)
igtt 1h 30.52
igtt 2h 23.32

I kako se uopste zna kada postoji insulinska rezistencija?

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: oggt i insulin
10.11.2011 8:56:30   
Maslacak15
Micka rezultati su odlicni!!

Insulinska rezistencija se odredjuje na osnovu profila glukoze u krvi pod opterecenjem (posle uzimanja secera), kao i nivoa insulina, hormona koji transportuje secer u telu. O insulinskoj rezistenciji je rec kada je nivo secera normalan, znaci nema dijabetesa, ali je za njegovo odrzavanje potrebna veca kolicina insulina nego sto je normalno. Sasvim je ok da insulin skace, posto se uzme secer. Data referentna vrednost insulina je za situaciju pre stimulacije glukozom. Znaci 30 posle sat vremena je skroz ok.user posted image user posted image

(odgovor članu mickaa)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: oggt i insulin
10.11.2011 12:56:53   
mickaa
Maslacak, hvala ti!
I eto pored svih urednih nalaza nikako neostvarujem trudnocu.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: oggt i insulin
12.11.2011 9:17:58   
maca821
Ja bih da uradim ovaj test pa me zanima da li se radi određeni dan ciklusa ili to nije bitno?  

(odgovor članu mickaa)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: oggt i insulin
12.11.2011 15:33:41   
degu
Nije bitan dan ciklusa Maco, samo da ti ga pravilno urade.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: oggt i insulin
14.11.2011 13:48:22   
Parižankaa
IZVORNA PORUKA: mickaa

Da li neko može da prokomentariše moje rezultate koji su:

Ogtt O min 4.70 (ref vr.3.60-6.10)
ogtt 1h 5.12
ogtt 2h 3.76

igtt o min 2.00 (ref vr. 2.60-24.90)
igtt 1h 30.52
igtt 2h 23.32

I kako se uopste zna kada postoji insulinska rezistencija?


Mickaa, OGTT sa insulinemijom bi trebalo da se radi na 0 minuta, 30, 60, 90, 120.Tek tada , slika je upečatljivija. Ovako, možemo da pretpostavimo da tvoji nalazi nisu loši,ali glukoza nakon 2 sata, kao i insulin- treba da se vrate na početnu vrednost. Kod tebe oba pokazuju odstupanja-ne velika,ali postoje odstupanja, stoga, pošto ja nisam endokrinolog,ali neko ko ima IR i pije terapiju već godinu dana, savetujem ti da potražiš i mišljenje van foruma-kod dobrog endokrinologa, spec. za poremećaje metabolizma, a koji je ujedno dobar i za reprodukciju.
Srećno!!


_____________________________

ja ''''78.g.
m.m. ''''71.g.
2 IVF beta 0
1 ICSI beta 1,87

Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.

(odgovor članu mickaa)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: oggt i insulin
15.11.2011 11:13:02   
mickaa
Hvala ti Parizanka, upravo i tražim nelog dobrog endokrinologa, da neznaš nekog koga bi mi preporučila?

(odgovor članu Parižankaa)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: oggt i insulin
21.11.2011 8:21:00   
jacagoga
Išla jutros u Konzilijum da uradim test i vratila se, nisam znala da ujutru ne smem ni vodu da pijem. Odlican endokrinolog je prof Vujanović (mislim da se zove Svetlana), inače meni je dr tražio da uradim test do 7og dana ciklusa.

(odgovor članu mickaa)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: oggt i insulin
23.11.2011 15:25:45   
detlic
Ma ne smes nista pre vadjenja krvi, i jos moras da sedis u cekaonici pola sata PRE nego sto ti izvade krv nataste. Najbolje bi bilo sa braunilom. Mene su u DZ prosli put izbusili na sto mesta, i sad cu raditi ponovo ali privatno i samo ako hoce da mi stave braunilu.

@Ognjenka

Tvoj ogtt nije dobar zato sto bi nakon dva sata glukoza trebala da se vrati na onaj nivo koji ti je bio nataste ili bar priblizno tome. Normalno je da insulin skoci posle obroka, tj. kad se popije ta glukoza, ali i on treba da se vrati u normalu nakon dva sata od pijenja glukoze. Zato ti tvoj doktor nije trazio insulin pod opterecenjem glukozom nego samo nataste, tj. zato sto ti glukoza nije dobra pa samim tim i insulin.

Tako je i kod mene. Glukoza umesto da se vrati na 4.9 pocetnih, posle sat i po je 6.9, a posle dva sata 7.8. Znaci bas luduje tj. skace sama od sebe. Kao sto rekoh, trenutno pijem 2x1000mg siofora, uz dorucak (jak) i veceru (pristojnu)

P.S. doktorka se zove Svetlana VUJOVIC radi na klinickom na insitutu za endokrinologiju, i privatno negde u Cvijicevoj u Bgd.

< Poruku je uredio detlic -- 23.11.2011 15:28:42 >

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: oggt i insulin
23.11.2011 15:48:59   
hanka
Ovako izgledaju moji rezultati,dobila sam glukofaz 2X500mg,posle jela uz vitamin b u svim oblicima

OGTT sa 75 gr.glukoze
glukoza 0min 5.1 mmol/l(3.8-6.2) ------ insulin 0min 6.8 uIU/ml(0.7-25)
glukoza 30min 8.8 ---------------------- insulin 30min 51.6
glukoza 60min 6.2 ---------------------- insulin 60min 55.2
glukoza 90min 4.1 ---------------------- insulin 90min 31.5
glukoza 120min 4. ---------------------- insulin 120min 24.4




< Poruku je uredio hanka -- 23.11.2011 15:55:09 >

(odgovor članu detlic)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: oggt i insulin
23.11.2011 18:01:05   
Parižankaa
Endokrinolog- spec. za bolesti štitne,kao i poremećaje metabolizma (IR) je prof Mirjana Šumarac-Domanović, to je moj endokrinolog

_____________________________

ja ''''78.g.
m.m. ''''71.g.
2 IVF beta 0
1 ICSI beta 1,87

Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: oggt i insulin
23.11.2011 18:27:36   
jacagoga
Da li moze neko da prokomentarise, rezultat je sledeci:
100gr glukoze.
Glukoza: ref. 3.33-6.10
0 min 4.35
60min 8.93
120min 6.14
180min 4.90
Insulin ref 6.0-27.0:
0min 7.59
60 min 74.8
120min 53.9
180min 41.2

(odgovor članu Parižankaa)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: oggt i insulin
23.11.2011 18:38:01   
jacagoga
IZVORNA PORUKA: jacagoga

Da li moze neko da prokomentarise, rezultat je sledeci:
100gr glukoze.
Glukoza: ref. 3.33-6.10
0 min 4.35
60min 8.93
120min 6.14
180min 4.90
Insulin ref 6.0-27.0:
0min 7.59
60 min 74.8
120min 53.9
180min 41.2


Bas niko?

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: oggt i insulin
23.11.2011 18:42:52   
degu
Jacagoga javiće ti se već neko ko se bolje razume. Ja koliko sam shvatila Insulin i Glukoza nakon 2 sata trebaju da se vrate na početnu vrednost, što kod tebe nije slučaj i mislim da postoji kod tebe insulinska rezistencija. Ali nemoj da brineš, tvoj endokrinolog će već odrediti potrebnu terapiju i sve će biti OKuser posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: oggt i insulin
23.11.2011 19:12:24   
hanka
Jacajoga mislim da je u pitanju IR.Moraces kod endokrinologa i verovatno dobiti nesto na bazi metformina

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: oggt i insulin
24.11.2011 12:21:29   
Maslacak15
Drage devojke,

Jos jedan pokusaj rasciscavanje zabuneuser posted image Kao sto je normalno da secer u krvi raste posle uzimanja glukoze, normalno je i da koncentracija insulina u krvi skoci da bi se glukoza transportovala. Naravno to mora biti u okviru odredjenih granica i tranzijentno. Prilicno sam sigurna da se referntna vrednosti za insulin do 27 ili 30 mU/L odnosi samo na bazalni nivo i ne ukljucuje vrednosti tokom testa!! Dozvoljeno je i normalno da insulin ide i do oko 100 mU/l 1 sat posle uzimanja 75 gr glukoze. I onda treba brzo da se spusti, ali ne mora da ide bas na bazalnu vrednost posle dva sata. Kao potvrdu ove moje tvrdnje evo vam tabele iz naucne studije koju su objavili nasi doktori iz KBC Zvezdara u casopisu age & aging. Ispitivan je insulinski odgovor kod starijih ljudi. Kontrolna grupa, u drugoj koloni sastoji se od zdravih osoba mladjeg uzrasta ( u 30 tim godnama) i date su prosecne vrednosti i za glukozu i za insulin i za c peptid tokom OGTT testa.

Prosecni serum insulin zdravih osoba 60 minuta posle stimulacije je 111 mU!!!

http://ageing.oxfordjournals.org/content/36/4/459/T1.expansion.html

Sve najbolje samo mislim da treba biti oprezan sa "dijagnozama"user posted image

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: oggt i insulin
24.11.2011 13:46:26   
degu
Maslačak, ja pišem samo ono što sam pročitala, a to uglavnom nisu neke naučne studije, već forumi user posted image
Uvek se ogradim i kažem da mislim, da nisam sigurna user posted image
A vidim i da DR-i isto tako imaju različita mišljenja i uvode terapiju i za manji nivo Insulina.
Evo koliko vidim i Hanka je na terapiji a vrednosti Insulina nisu nešto naročito visoke.
Hvala ti za ovu tabelu, taman da malo proučimo user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: oggt i insulin
24.11.2011 14:16:26   
Maslacak15

Znam Degu, nema problema ja i mislim da doktori uvode zabunu posto mi se cini da ih ima dva doktora i tri misljenjauser posted image Iskreno ni meni uopste nije jasno zasto je Hanka na terapiji ! Samo sam htela da ponudim jos jedan izvor informacija[sm=smiley36.gif

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: oggt i insulin
24.11.2011 14:28:43   
hanka
Posto sam ja tema stvari stoje ovako da razjasnim dilemu koju su meni objasnili user posted image

Dr sa GAk je rekla da postoje dve teorije o tome da li je terapija potrebna ili ne jer postoje dve skole,na kraju je prepisala
Dr iz DZ je u dogovoru sa dr iz Jevremove jos u dilemi
Dr iz Le je prepisao i objasnio doslovce:
Prosle godine je samo to bila tema svetskog savetovanja,u slucaju da se na UZ vide jajnici sa cistama-mikrocistama uvodi se terapija.Uz to je pregledao i moj hormonski status i uveo terapiju.
Obzirom da imam dva misljenja koja se poklapaju a jedno koje je u dilemi ja sam odlucila da krenem sa prepisanom terapijom jer se ovako nista ne desava

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: oggt i insulin
24.11.2011 15:01:46   
jacagoga
Ja cu na kontrolu kod dr pa cu videti sta ce reci, mada su mi dve osobe rekle da je rezultat u redu jer navodno insulin nakon opterećenja mora da raste a zatim pada. Nesto slicno ovome sto je napisala maslacak

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: oggt i insulin
24.11.2011 15:07:24   
magnetic
Jacagogo rezultat ti je ok,jedino te mozda stave na malu djeticu u smislu nista slatkisi,beli hleb i testenina od belog brasna.
Meni je secer u prosloj trudnoci bio 8,00 sat vremena posle uzimanja glukoze,a u ovoj trudnoci je 10,8 pa mi je sada dijeta malo rigoroznija.

< Poruku je uredio magnetic -- 24.11.2011 15:08:26 >


_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: oggt i insulin
24.11.2011 15:11:46   
jacagoga
Test sam radila zbog dve izgubljene trudnoce (22ga i 29a ned.). U obe trudnoce je glukoza uvek bila ok. Do sad sam uradila T3 T4 TSH i trombofiliju, ti nalazi su ok, sporan je ogtt zbog razlicitih misljenja i nisam dobila rez. od reumatologa tj autoimunih i aloimunih antitela + bakterije i viruse za koje su mi rekli da uradi prevencije radi jer su oba HP pokazala zdrave bebe i posteljice (navodno napad bakterije ili virusa bi se video na plodu ili posteljici)

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: oggt i insulin
24.11.2011 17:32:30   
Maslacak15
Jacagoga to je bas strasno iskustvouser posted image user posted image Zar ni u 29 oj nedelji nisu mogli da urade nista da spasu dete? Verujem i da je doktorima tesko da pronadju uzroke jer se takve tragedije relativno retko desavaju, ali intuitivno bih rekla da je mozda neka imunologija verovatnija od tako "banalnih stvari" kao insulinska rezistencija. Budi hrabra! Sve najbolje

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: oggt i insulin
24.11.2011 18:26:24   
jacagoga
IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Jacagoga to je bas strasno iskustvouser posted image user posted image Zar ni u 29 oj nedelji nisu mogli da urade nista da spasu dete? Verujem i da je doktorima tesko da pronadju uzroke jer se takve tragedije relativno retko desavaju, ali intuitivno bih rekla da je mozda neka imunologija verovatnija od tako "banalnih stvari" kao insulinska rezistencija. Budi hrabra! Sve najbolje

Nisu uspeli da spasu bebu jer je doslo do abrupcije posteljice kad sam stigla u porodiliste nije bilo srcane radnje, izvinjavam se na off-u

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: oggt i insulin
24.11.2011 23:23:38   
degu
Jacagoga žao mi je zbog svega što si prošla user posted image
Ima tema Imunološki faktori i VTO na RR, pa pročitaj šta možeš od analiza da uradiš.
Šaljem ti puno pozitivne energije i veliki zagrljaj user posted image
Hanka, nisi samo u pitanju ti, ima i drugih slučajeva a ti si mi bila na dohvat ruke user posted image
Mišljenja se razlikuju, a to nije tako i važno, najbitnije je da terapija svima pomogne i da dođemo do naših bebica.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here