|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: oggt i insulin
1.2.2012 19:36:52   
mazinjo
i ja sam iznenadjena jer mi je dr.trazila da radim sve te nalaze malo ih je prosirila u odnosu na prijasnje postupke

odustala sam od BG jer znas da sam tamo planirala zbog novca a i zbog posla mm jer on sad nema sanse da moze da ide,pa smo se slozili oko toga da probam jos jednom ovde kod nas ako nista ne bude onda definitivno negdje drugo cu probati

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: oggt i insulin
1.2.2012 20:23:55   
monini
jao Svete, neznam gde me snaslo..apsurdno je od svega sto sam taj CMV odradila na svoju ruku (mislim na mojoj listi za vto pripremu je precrtan),reko aj da sve proverim za svaki slucaj,kad ono..belaj!!! a mozda mi ni prva vto zbog toga nije uspela,ili zbog endometrijuma..ma ko ce ga znati..user posted image ugl kada je CMV Igg pozitivan, to je ok, jer je to stara infekcije koju si nekada prelezala pa postoje antitela celog zivota, ali i kad je Igm CMV pozitivan (kao kod mene) to znaci da se infekcija ponovo aktivirala zbog pada imuniteta.. a ja sam inace paranoicna sto se svega tice(cistoce,hrane),ali eto..nema pravila..ugl virus nije opasan sam po sebi (mislim za mene),ali je opasan za plod tj zatrudnjivanje..sad sam u periodu jacanja imuniteta, pa kad uradim ponovo nalaz, ako bude ok, nastavljam sa pripremom za Vto (tako mi kaze dr iz Le)..eto..vec sam oduzila,bice pec pec, jer sam vec off..

< Poruku je uredio monini -- 1.2.2012 20:25:00 >

(odgovor članu mazinjo)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: oggt i insulin
1.2.2012 20:27:34   
World
IZVORNA PORUKA: mazinjo

i ja sam iznenadjena jer mi je dr.trazila da radim sve te nalaze malo ih je prosirila u odnosu na prijasnje postupke

odustala sam od BG jer znas da sam tamo planirala zbog novca a i zbog posla mm jer on sad nema sanse da moze da ide,pa smo se slozili oko toga da probam jos jednom ovde kod nas ako nista ne bude onda definitivno negdje drugo cu probati



ma znam, ali posto sad imamo 2 besplatne koje fond refundira ako radis negdje drugo, zato ti pricam... i to u slucaju da te ovi nasi upute....

monini, pisi na crticama, tamo nece biti pec.... user posted image

i ja sam otisla malo off....

< Poruku je uredio World -- 1.2.2012 20:31:35 >


_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu mazinjo)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: oggt i insulin
6.2.2012 14:38:04   
mazinjo
World evo i mene sa nalazima ali neces vjerovati nisu mi insul.i ogtt radili u isti dan vec dan za danom razlog je sto kad se radi ogtt pije se glukoza i nista se drugo ne smije piti ni jesti,a kod nalaza insuli. nakon prvog vadjenja krvi mora se doruckovati i ponovo se vadi krv tek nakon 2 sata,tako da su mi za insulin. krv vadili samo dva puta nalaz je sledeci

insulinemija
               4.16            uIU/mL (2.6 - 25.0)
120m      42.00 120m

OGTT
                  5.0              mmol/L (3.0 - 6.1)
30m          9.1
60m          9.2
120m          2.4  

cure molim vas za misljenje ako se neko razumije         

< Poruku je uredio mazinjo -- 6.2.2012 14:39:46 >

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: oggt i insulin
6.2.2012 15:37:34   
little_one
Mazinjo ovo ti je tipicna inzulinska rezistencija....tj inzulin ti se pretjerano luci...a secer ti padne tako nisko na 2.4....pravac kod endokrinologa i zelim ti da pod terapijom za koji mjesec ostanes prirodno trudna kao i ja user posted image

(odgovor članu mazinjo)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: oggt i insulin
6.2.2012 16:29:16   
World
World evo i mene sa nalazima ali neces vjerovati nisu mi insul.i ogtt radili u isti dan vec dan za danom razlog je sto kad se radi ogtt pije se glukoza i nista se drugo ne smije piti ni jesti,a kod nalaza insuli. nakon prvog vadjenja krvi mora se doruckovati i ponovo se vadi krv tek nakon 2 sata


e svasta... pa onda svaki laborant radi po svom?? ne kontam sad, onda meni nisu validni rezultati uopste????



_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu mazinjo)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: oggt i insulin
6.2.2012 16:52:31   
mazinjo
LO hvala ti mila na lijepim rijecima i zeljama,sutra su mi zakazali kod dr.Sanje pa cu nositi nalaz  ja sam u pripremi za VTO

World ne znam sta bih ti rekla nalaz sam radila na Paprikovcu i bile su dve starije tete sto vade krv i obe su rekle isto da znas da sam te se odmah sjetila i pomislila kakv sam ja baksuz kod mene sve naopako.e sad kod koje je ispravan nalaz to ti stvarno ne znam ali pitacu sutra dr.Sanju imam zakazano kod nje nosim nalaze ovi sto su gotovi

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: oggt i insulin
6.2.2012 16:53:46   
degu
Svete tebi je dobro urađeno, ne sekiraj se.user posted image
Mazinjo su uradili OGTT, a insulin našte i postprandijalno, kao što je meni rađeno.
Bolje je kad se radi kao kod World, jer se prati kretanje insulina, ali i iz ovog se vidi da postoji IR jer se nije insulin vratio na početnu vrednost. Bar mislim da je tako. Meni je uvedena terapija kad mi je insulin našte bio 2.73 a postprandijalno oko 23, ne sećam se tačno.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: oggt i insulin
6.2.2012 17:03:19   
mazinjo
ali ni meni nije jasno kao i World jer po tetama iz laba odnosno njihovoj prici to se kao ne moze raditi u isti dan vec samo ovako kao sto su meni radili,jos sam ja insistirala da rade ali nece i gotovo
a povrh svega toga citala sam i na drugim forumima nalaze kao sto je World radila i svi tako rade zato mislim da je kod World dobro odradjeno ali kod mene veliki ?

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: oggt i insulin
6.2.2012 17:06:10   
degu
Hm stvarno ne znam od čega to zavisi i ja sam nailazila na ovako urađen ogtt i insulin kao kod World. Kako god, nemoj se sekirati, mislim da se i iz tvog nalaza vidi sve što je potrebno.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu mazinjo)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: oggt i insulin
6.2.2012 19:50:11   
little_one
Mazinjo, tacno znam u cemu je problem...nisu ti napisali na uputnici dobro...ili ti nisu napisali inzulinemija ili nisu naveli koliko cesto radis vadjenje krvi...znam da ako im ne nacrtas sta treba da urade, na paprikovcu ti nece uraditi....garantujem da je bilo do uputnice i da ti je bilo napisano tipa na taste i dva sata poslije jela...jesam u pravu?

A sto se tice validnosti nalaza, i kod tebe i kod World je tacan nalaz. Mada je preciznije uradjen nalaz kod World. Ja sam npr isto morala kao ti....u dva dana....i isto mi je pokazao...nista ne brini. Sto se tice Sanje, ona ti nece prepisati terapiju, savjetujem ti da trazis savjet endokrinologa i to sto prije, pa cak i privatno ako moras. I isto, pricekaj prije narednog postupka barem dva mjeseca, i pokusajte prirodno, i nadam se da cete imati obe uspjeh kao i ja...i da setamo te stomake, proljece samo sto nije.user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: oggt i insulin
6.2.2012 21:13:13   
mazinjo
ja kad sam otisla po uputnicu porodicna dr.mi je dala da odradim samo ogtt ali po savjetu World da uradim i insulin.,e sad posto mi je dala uputnicu za D.Z. ja sam otisla kod nje da mi prepravi uputnicu za Paprikovac i samo je na uputnici dodala insulinemija nista nije bilo precizirano koliko puta da se vadi krv
pa neznam gdje je nastala greska ali nije ni vazno sad je gotovo bar za ubuduce ako mi bude trebalo,a vjerovatno da hoce cu znati

kod kojeg endokrinologa ti ides ako mi Sanja nista ne propise da odmah odem kod njega zbog terapije

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: oggt i insulin
6.2.2012 22:01:14   
World
ma i meni je samo napisala ogtt sa insulinemijom, bez preciziranja ikakvog... to je do laboranta, jer su se i kod mene konsultovale njih 2-3 kako to treba izvaditi...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu mazinjo)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: oggt i insulin
6.2.2012 22:11:21   
mazinjo
World jesi li nosila dr.Sanji nalaze ako jesi sta ti je rekla

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: oggt i insulin
6.2.2012 22:13:39   
World
nisam jos, sve me nesto odgadjaju kao imaju neku guzvu oko vto, pa morala bih da cekam, a nisam stigla... otici cu sutra ili prekosutra ako me ne zatrpa snijeg do tad.. mada nesto mislim da ne mogu oni da prepisu terapiju, ali eto cisto da se konsultujem...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu mazinjo)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: oggt i insulin
6.2.2012 22:32:54   
mazinjo
ja odoh sutra napisacu ti sta mi bude rekla,ako ona nista ne preduzme trazicu nekog dobrog endokrinologa pa budemo vidjeli sta dalje

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: oggt i insulin
7.2.2012 11:18:04   
mazinjo
e ovo je nevjerovatno bila sam kod dr.Sanje i rekla mi je da j nalaz u redu pa covjek da se ubije odmah.
sad vise ne znam sta da radim LO kod kojeg ti endokrinologa ides

(odgovor članu mazinjo)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: oggt i insulin
7.2.2012 11:33:48   
World
hm, ja sam mislila da i ti rezultati za zadnjeg mjerenja treba da ostanu u ref, vrijednostima...
ne znam, vidjecu ja sta ce meni reci, ali cu svakako kod endokrinologa bez obzira sta kazu...

ja sam se raspitivala, al ajd poslacu ti pp...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu mazinjo)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: oggt i insulin
7.2.2012 11:45:11   
Dina 28
Drage moja,nova sam na forumu.Posle nebrojananih procitanih tema reko da se pridruzim i iznesem svoj problemcic.Vec 2 godine pokusavamo da dobijemo bebu.Neredovne menstruacije od 30 do 60 dana,policisticni jajnici,izostanak ovulacija...Krenula polako na ispitivanja.MM je ok.Prva folikulometrija zavrsila se folikulom od 20mm i pretvorio se u cistu.Moji hormoni sa sledecim pokazateljima su:
FSH-4.8
LH - 7.1
PRL - 207
PRG - 5.5
E2 - 47
TESTO- 0.3
TSH - 3.83
FT4- - 17.4

Radjeni su 3.dc.Gin.baci pogled na njih i rece da su ok.ali citajuci ovde po forumima brine me odnos FSH i LH.
Sledeci korak je test OGTT, kao i vrednosti insulina i glikemije.Radicu ga za 10-ak dana
Verujem da neka od vas ima slicno iskustvi pa me interesuje kakav je ishod ukoliko rezultati testa ne budu ok?Da li treba brinuti?
Svima zelim samo jedno:user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mazinjo)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: oggt i insulin
7.2.2012 12:05:03   
degu
Dina dobrodošla user posted image
U pravu si za odnos FSH i LH i trebalo bi da uradiš taj test.
Ako rezultati ne budu OK, dobićeš lekove metformin, koji deluje ne samo na insulin već na kompletan metabolizam, tako da će ti pomoći u regulaciji ciklusa a i postizanju kvalitetne ovulacije. Ne sekiraj se, ovaj naš problem je rešiv. user posted image
A u međuvremenu, možeš probati virak, koji je fenomenalan za nas sa PCO. Skraćuje cikluse i oni budu ovulatorni što je najvažnije user posted image
Ako imaš problem sa viškom kg, potrudi se da ih skineš. Svakako bi trebalo regulisati ishranu, mada smotu najmanje disciplinovane.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Dina 28)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: oggt i insulin
7.2.2012 12:10:38   
Dina 28
DA da cula sam za virak i planiram da ga pijem.trenutno pijem FEMISAN A za koji kazu da pomaze,pijem 3.bocicu.Nemam viska kg.ali mislim da treba smanjiti hleb koga jedem mnogo kao i slatkise koje tamanim.Sada sam videla da se moram korigovati pod hitno.Hvala na odgovoru.Kad uradim OGTT videcemo dalje.
Jos jedno pitanje: Da li ima smisla raditi pospesivanje ovulacije a da prethodno nisam uradila HSG?

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: oggt i insulin
7.2.2012 12:20:34   
degu
I Femisan kapi si dobre, al je meni virak nezamenjiv user posted image ista priča i kod mene, slatkiši su mi bolna tačka, iako nemam višak kg.
I jedno veliko NE za stimulaciju ovulacije bez prethodnog HSG-a. To je veliki rizik. Verovatno je sa jajovodima sve ok, al ako nije besmisleno gubiš svoje jajne rezerve sa stimulacijom koja se ne može završiti trudnoćom, a u najgorem slučaju može doći do vanmaterične, a to nikome ne treba. Bolje biti strpljiv i ići korak po korak, nego da sebi napraviš još veći problem.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Dina 28)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: oggt i insulin
7.2.2012 12:39:33   
Dina 28
E onda me ceka i HSG kao sto je doca i najavio.A po virak idem sutra bez obzira na (ne)vreme ovih dana.Evo 43.dan a ja cupam kosu i pitam se kad ce vise doci mens.D
Da li mogu da OGTT uradim bilo kog dana,bez obzira na ciklus?Znam kakve su pripreme samo se ne secam da li mi je doca rekao kada tacno da ga radim?Posto vestica ne dolazi mogla bih mozda vec ove nedelje da to zavrsim?
Kako sam samo srecna sto sam nasla osobu sa slicnim problemom.Hvala deguuser posted image

_____________________________

Strpljen-Spasen

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: oggt i insulin
7.2.2012 12:46:43   
World
mozes raditi ogtt bilo kad, samo nemoj jesti uvece nista...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Dina 28)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: oggt i insulin
7.2.2012 16:06:32   
Dina 28
Hvala World.Idem sutra odmah da zakazem.Valjda necu dugo cekati.Da bar bude ove nedelje

_____________________________

Strpljen-Spasen

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here