|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: oggt i insulin
30.1.2012 19:54:58   
hanka
blaga IR tako da ces verovatno dobiti metformin,zavisi i od stanja jajnika tj da li su mikocisticni,policisticni ili su ok
Prolaktin ti je ja mislim ok posto je u granicama
Tsh taman kako treba kako su meni objasnili dr,ne valja da ti bude veci od 2.5

user posted image

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: oggt i insulin
30.1.2012 19:57:07   
nina26
Totalno sam postala inkognito user posted image Upadnem tako sa vremena na vreme..

A sto se tice prolaktina jel si ga vadila samo jednom ujutru? I on je ok isto, mada neki bi ti rekli da moze i nizi da bude, i TSH ti je extra!

Kako ide sa papriologijom?

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: oggt i insulin
30.1.2012 19:59:37   
nina26
li ja nesto mislim da iskuliram malo nekih mjesec-dva-tri.... nesto nisam psihicki spremna sad, a i gledam nekako da ostanen trudna ovako na starinski nacin.


ovo si posle tek dodalauser posted image

radi onako kako ti mislis da treba, tako je uvek najboljeuser posted image

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: oggt i insulin
30.1.2012 20:00:16   
World
vidim, sva si invisible....user posted image
prolaktin samo jednom...

a nema kod nas neke silne papirologije, 2-3 papira se predaju u fond, a onda nalazi koji se isto urade za dan-dva i to je to...
dokle si ti stigla, u kakvoj si sad fazi?

hanka, hvala na odgovoru user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: oggt i insulin
30.1.2012 20:08:16   
nina26
Uu pa super, blago vamauser posted image

Ma ja mislim da ce tebi to upaliti iz prve jer si vec ostajala user posted image

A ja u kojoj sam fazi, dobro pitanjeuser posted image Nemam pojma videcu josuser posted image

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: oggt i insulin
31.1.2012 16:21:23   
mazinjo
World mozes li mi molim te uputiti gdje se radi nalaz OGTT nikad do sad nisam radila i da li se treba naruciti

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: oggt i insulin
31.1.2012 16:31:20   
little_one

IZVORNA PORUKA: mazinjo

World mozes li mi molim te uputiti gdje se radi nalaz OGTT nikad do sad nisam radila i da li se treba naruciti



Mazinjo, odgovoricu ti ja...ogtt se moze uraditi i na poliklinici ali sad vec rade i na paprikovcu zajedno sa inzulinemijom...tako da mozes gore. To ti je u centralnoj labaratoriji u podrumu u zgradi gdje je ginekologija....

(odgovor članu mazinjo)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: oggt i insulin
31.1.2012 16:38:59   
mazinjo
LO sta sad da radim na uputnici mi pise D.Z. poliklinika, ne mogu na paprikovac
gdje je bolje po tvom misljenju

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: oggt i insulin
31.1.2012 20:26:34   
little_one
Mazinjo, mozes ti da uradis i na poliklinici, ali je bolje ako ti i inzulinemiju i ogtt urade zajedno iz istog vadjenja krvi. Tako ce biti najtacniji rezulati.

(odgovor članu mazinjo)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: oggt i insulin
31.1.2012 22:17:49   
mazinjo
pa jel radi ovi na polik. inulinemiju izvini sto te smaram

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: oggt i insulin
1.2.2012 7:53:20   
little_one
Ne rade inzulinemiju na poliklinici. Doskora nisu radili ogtt na paprikovcu ali sad rade...provjereno, World je radila. Ja sam morala dva dana da vadim razlicita....jedan radila ogtt na poliklinici a drugi na paprikovcu inzulinemiju. Najbolje da odes kod porodicne i da joj objasnis da se to sad oboje radi na Paprikovcu jer garant ne zna.

(odgovor članu mazinjo)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: oggt i insulin
1.2.2012 9:18:21   
mazinjo
LO puno ti hvala na informaciji

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: oggt i insulin
1.2.2012 13:12:13   
World

IZVORNA PORUKA: mazinjo

World mozes li mi molim te uputiti gdje se radi nalaz OGTT nikad do sad nisam radila i da li se treba naruciti



samo trazi uputnicu za ogtt za insulinemijom za paprikovac, na jednu uputnicu ide sve... pa mozda ti je bolje ovo sto je LO rekla da ti odjednom urade sve nego da se cimas gore-dole......

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu mazinjo)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: oggt i insulin
1.2.2012 13:50:53   
mazinjo
hvala vam cure na odgovoru,bas idem danas kod porodicne da mi promijeni uputnicu valjda se ne bude bunila

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: oggt i insulin
1.2.2012 14:10:50   
World
mislim da se nece buniti, samo joj reci da se to radi sada tako.. nisam ni ja znala, ali eto moja dr jeste, pa nije bilo problema... u kojem si dijelu grada, koja porodicna?

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu mazinjo)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: oggt i insulin
1.2.2012 16:02:34   
maca821
Da li su potrebne neke indikacije da se uradi ovaj test tipa neki hormonski problemi, neredovne M ili može da se uradi i ako je sve ok? Ja bih to da proverim.

_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: oggt i insulin
1.2.2012 16:53:55   
World
maco, ovo je nekako valjda u sklopu svih ovih ispitivanja neplodnosti... a mozes i sama da trazis da uradis, vidis da se ni meni niko nije sjetio sam da mi kaze....

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: oggt i insulin
1.2.2012 18:58:08   
monini
IZVORNA PORUKA: World

Uradila sam i ja konacno ovo i rezultati su sledeci:

glukoza

5,61 (ref. 3 - 6)
30. min. 9,30
60. min. 5,65
120. min. 2,90

insulin

17,74 (ref. 2,6 - 25, 0)
30. min. 150,8
60.min. 103,9
120. min. 27,7

prolaktin 285 (ref. 102 - 496)
tsh 1,54 (ref. 0,27 - 4,20)


ako je neko upucen, ima li kakvih komentara?

ej Sveteuser posted image ,sta bi?! jesi li isla kod dr, sta kaze za rezultate?
ej sad sam svratila na crtice i videla sta se desava, da se ne smaras sa ponovnim kuckanjem..pa ok to se sve da resiti..sada kada to regulises, mozda ti i nece trebati Vto..juupiiiiuser posted image


< Poruku je uredio monini -- 1.2.2012 19:09:57 >

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: oggt i insulin
1.2.2012 19:09:14   
World
nisam jos, sutra idem na neki put, pa tek sledece sedmice mogu da uganjam nekog dr.... a ne mogu bas tako brzo doci na red kod endokrinologa....
kako si ti? user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu monini)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: oggt i insulin
1.2.2012 19:09:30   
mazinjo
evo uspjela sam dobiti uputnicu malo se bunila i prevrtala ocima ,inace je malo cudna ali je ipak popustila.Ja zivim u Rosuljama i u toj sam porodicnoj amb.prijavljena .Idem odmah sutra ujutro i to da rijesim danas sam radila briseve,test na klam.mikro.i ureplazmu,ostali su mi jos neki nalazi ali moram cekati menstruaciju jer se radi 3 dan ciklusa

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: oggt i insulin
1.2.2012 19:11:52   
hanka

IZVORNA PORUKA: maca821

Da li su potrebne neke indikacije da se uradi ovaj test tipa neki hormonski problemi, neredovne M ili može da se uradi i ako je sve ok? Ja bih to da proverim.



Obicno se radi ako se sumnja na mikrocisticne ili policisticne jajnike tj ako se to vidi na UZ u slucaju da je odnos FSH i LH los za drugo ne znam.Kad mi je dr videla rezultate fsh i lh odmah mi je dala da radim ogtt

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: oggt i insulin
1.2.2012 19:12:35   
monini
IZVORNA PORUKA: World

nisam jos, sutra idem na neki put, pa tek sledece sedmice mogu da uganjam nekog dr.... a ne mogu bas tako brzo doci na red kod endokrinologa....
kako si ti? user posted image

pa uglavnom, isla si kod ginekologa? sad je bitno da je problem definisan..to se sve da resiti.. a ja? onako,ok sam,nego se borim sa ovim CMV-om koji me snasao neocekivano, pa sam sva u vitaminima i imunostimulansima..i ja moram kod endokrinologa zbog povisenog progesteronauser posted image ..uff, nikad kraja ovoj nasoj borbi..

< Poruku je uredio monini -- 1.2.2012 19:13:41 >

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: oggt i insulin
1.2.2012 19:12:53   
World
super mazinjo, nek je prevrtala koliko hoce, bitno je da si dobila uputnicu.... a koliko sam cula od ostalih zena, bitno je da se to odradi zajedno, a ne tako posebno kao sto su dosad slali...

nemoj nista veceras da jedes, da te upozorim... user posted image
i kad budes popila glukozu pazi da ne povratis, mnogo je gadna.. i moras im reci ako povratis...

monini, prvo sam morala da izguglam sta je cmv... vidim neki citovirus... pih, nikako se rijesiti svakakvih belaja..... pa kako si to dobila, ne znam o cemu se radi...

a nisam jos ni do gin. stigla, neka im guzva bila, pa su i to u pon.

< Poruku je uredio World -- 1.2.2012 19:16:04 >


_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu mazinjo)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: oggt i insulin
1.2.2012 19:16:22   
mazinjo
hvala ti na savjetima to nisam znala prvi put radim taj test,zaboravih ti reci da VTO opet radim kod dr.Sanje 

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: oggt i insulin
1.2.2012 19:25:33   
World
joj ne znam sta da ti kazem, pokusaj bar sto vise nalaza sama da uradis, vidis da oni ni ne traze bog zna sta... evo ja sad nesto gledam da mi vjerovatno iui nisu uspjele zbog ovog insulina, a niko mi od njih nije rekao da ga uradim prije... ici cu i ja kod njih na prvu, ali ako ne uspije definitivno negdje drugo.. mada se i sad nesto dvoumim oko toga, ali kad nece htjeti da posalju negdje drugo svakako... nekako sve sto vise slusam te propuste, sve sam manje sigurna i njih... user posted image



_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu mazinjo)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here