|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: ogtt i insulin
30.11.2013 0:33:35   
viking
Ja bih rekla da ima blagu insulinsku rezistenciju koja može lako da se reši pravilnom ishranom i fizičkom aktivnošću, ali moguće da će da joj prepiše i neku terapiju.
Isto tako, šećer je možda malo povišen (koliko znam, gornja granica je 5,9 ali i to zavisi od laboratorije) ali dobro je što joj se posle 120 min vratio na početnu vrednost.
Ja sve ovo laički, naravno, sačekajte mišljenje doktora ali mislim da ovo nije ništa strašno.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu bebavlada)
Direktna veza do poruke: 1176
   RE: ogtt i insulin
30.11.2013 9:01:14   
bebavlada
Hvala na odgovoru. Sada nam je malo lakse jer smo se uplasili kakav je nalaz. Nadam se da ce, kako kazes, neko strucan da prokomentarise ovaj nalaz. Pozdrav

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1177
   RE: ogtt i insulin
30.11.2013 9:31:59   
little_one
Bebavlada, ovo jeste i povisen secer ali i povisen inzulin, a iako se smatra kao blaga inzulinska rezistencija, dovoljno je jaka da ometa pravilne ovulacije...evo ja sam cist primjer sa dosta blago povisenim inzulinom koji je ometao ovulacije...terapija i uskladjena ishrana bez prostih ugljikohidrata i secera (bijeli hljeb i slatkisi u prvom redu) i eto trudnoce prirodnim putem. Kod mene je sa slicnim nalazom evo vec druga beba na putu! Sretno!

(odgovor članu bebavlada)
Direktna veza do poruke: 1178
   RE: ogtt i insulin
30.11.2013 20:59:09   
bebavlada
Hvala na odgovoru. Supruga je pre dve godine bila trudna i u trecem mesecu trudnoce se desilo nesto, a sta ne znam, pa je morala na kiretazu. Od tada su prosle dve godine i samo su se javljali problemi. Prvo smo oboje imali urea plazmu pa smo je izlecili, pa se kod mene pojavila jedna bakterija koja se od terapija unistila, ali se na kontroli pojavila druga bakterija pa na kraju eserihija pa je i ona posle terapije nestala. Pre prve bakterije sam radio spermokulturu i imao sma samo 13% progresivno pokretljivih, a posle uspesno izlecene druge bakterije se br progresivno pokretljivih povecao na 63%, ali se pojavila eserihijaa i posle uspesno eliminisane eserihije se br porgresivaca smanjio na 23%. Muka mi je vise od toga. Doktor mi je prepisao profertil da pijem 3 meseca. Suprugin ginekolog joj prati folikule pa nam je rekao tacno kada se oslobodilo jajasce i tada smo radili na bebi, ali nista. Sporo joj se razvijalo jajasce i tek 26-og dana je dostiglo 20mm. Pre par danajj je doktorka rekla da radi ovu analizu cije sam rezultate ovde postavio. Ocigledno je to problem, uz moj problem :(

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 1179
   RE: ogtt i insulin
30.11.2013 21:09:17   
viking
Verovatno jeste, bebe "ne vole" skokove šećera, ali to je zaista lako rešiv problem. Ja sam mesec dana pre nego sšto sam ostala u drugom stanju imala insulin 72 posle 120 minuta, forumašica World je imala preko 300 a sada je mama. Ti insulinski receptori se nalaze na jajnicima, i zato prave problem.
Samo neka se strogo pridržava dijete (izbaciti slatkiše, čak i voće vrlo ograničeno, ugljeni hidrati smanjeni na minimum, manje masti), neka se kreće što više (šetnja bar sat ili više dnevno, ne mora da ide na ozbiljne vežbe) i terapija i problem će se brzo rešiti. Ali mora toga da se pridržava i tokom trudnoće.
Nemojte mnogo da se sekirate, nije ovo ništa strašno, sačekajte da vam doktor kaže svoje mišljenje pa polako.
Srećno!  

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu bebavlada)
Direktna veza do poruke: 1180
   RE: ogtt i insulin
30.11.2013 21:18:35   
little_one
Bebavlada, imamo tu i temu o spermicima, pa mozda da vas i tamo posavjetuju sta i kako do popravka spermiograma...mm je imao ureoplazmu i oboje smo se lijecili uz obavezan kontrolni bris a posumnjali smo na problem jer su mu se slepljivali spermici...kad je bris bio sterilan i problem je nestao.

A sto se tice prekida trudnoce, moja prva, prva trudnoca je bila spontani, ali tad nisam znala za svoj problem, kasnije se ispostavilo da je bio problem sa inzulinom....sretno, i vjerujem da cete brzo rijesiti problem. Pridruzite nam se i na drugim temama, i vi i supruga user posted image

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1181
   RE: ogtt i insulin
1.12.2013 0:57:24   
bebavlada
Hvala vam puno na svemu. Mnogo nam znaci vase miljenje, tj jos vise vase licno iskustvo. Najbitnije od svega je pravilna dijagnostika problema, a nadam se da smo konacno dosli do problema koji nam ne dopusta da dojemo do bebice. Jedva cekam da supruga ode kod dokktorke i da cujem sta ce da kaze. Prelpo je kada ima ljudi koji hoce da podele sa drugima svoja iskustva jer na taj nacin olaksavaju drugima da rese neke probleme ili bar da se sto bolje informisu i vide sta ih ceka i na koji nacin mogu da dodju do zeljenog cilja. Sa zadovoljstvom cemo se ukljuciti i u druge teme

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 1182
   RE: ogtt i insulin
1.12.2013 1:13:43   
World
Definitivno poradite na popravljanju insulina, i kod nas je to bio problem, jos mi je taj na pocetku bio povisen samo malo iznad gornje granice, a ipak je bio smetnja. I moj muz je imao los spermiogram, pa smo i pored toga uspjeli, tako da ne odustajte, uskoro cete se radovati bebici.. user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu bebavlada)
Direktna veza do poruke: 1183
   RE: ogtt i insulin
1.12.2013 1:24:57   
viking
bebavlado, obavezno nam javi šta je bilo kod lekara user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1184
   RE: ogtt i insulin
1.12.2013 1:56:42   
bebavlada
World
Beba nam je najveca zelja i jedini smisao zivota kao i svima vama. Mozes li mi samo reci kako je tvoj suprug popravio spermogram? Hocu sve da probam.
viking RR
Obavezno javljamo sta je doktorka rekla. Sreca da smo kod fantasticne doktorke

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1185
   RE: ogtt i insulin
1.12.2013 15:47:55   
World
MM je imao varikokelu pa je nju operisao prije neke 4 godine i tu mu se situacija popravila, ali opet nije bilo bas sjajno. Onda je prestao da pusi, jeo miks sjemenki (mislim da ima negdje recept, ide deset_ak vrsta sjemenki i suvog voca sa medom), i tu je opet malcice popravio. Onda vise njega nismo ni provjeravali neko vrijeme jer smo se spremali za vto, ne znam kakav mu je nalaz bio tada kad sam ostala trudna, ali je ocigledno to bilo sasvim dovoljno kad sam rijesila problem sa insulinom.
Pretpostavljam da ce i kod vas biti uspjeha cim rijesite insulin, jer, kao sto nekad neko rece, dovoljan je samo 1 spermic da uspije user posted image


evo iskopah i RECEPT :)

< Poruku je uredio World -- 1.12.2013 15:54:01 >


_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu bebavlada)
Direktna veza do poruke: 1186
   RE: ogtt i insulin
2.12.2013 0:33:12   
bebavlada
Ne znam da li su nasi roditelji i njihovi vrsnjaci imali ovoliko muke kada su poceli da rade na bebici. Mislim da nas unistava nacin zivota, internet, tj wifi koji poprilicno zraci i sigurno nije dobar po zdravlje ljudi, ali da npr ja nemam router sa bezicnim netom, ima ga komsa i zracenje je prisutno i kod mene jer imam njegov signal. hocu da kazem da se ne mozemo izolovati od svega negativnog sto nas okruzuje. Ja ne pijem, ne pusim, ne pijem kafu, a citao sam da sve to dovodi do smanjene pokretljivosti spermatozoida. Mi cemo se i dalje boriti pa sta bude.
Hvala puno za recept!

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1187
   RE: ogtt i insulin
3.12.2013 10:52:53   
daca77
Drage, da li se to nekoj desavalo slicno? Naime, zadnjih 5-6 dana sam stravicno gladna u toku dana, vidim da mi secer pada na 3,5~3,7. Dozu Glukofaza sam povecala sa 1000na 1600 dnevno, pre 36 dana. Prosto ne znam o cemu se radi?

< Poruku je uredio daca77 -- 3.12.2013 10:53:41 >

(odgovor članu bebavlada)
Direktna veza do poruke: 1188
   RE: ogtt i insulin
3.12.2013 16:51:56   
merlin86
Molim Vas da li neko moze da mi protumaci sledeci test:

OGTT

0 - 4,8
60 - 11,0
120 - 9,1
Trudnica sam u drugom i drugoj polovini mesecu trudnoce

Hvala unapred

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1189
   RE: ogtt i insulin
3.12.2013 17:45:22   
viking
Merilin, šećer ti je malo povišen (mislim da je 7,9 gornja granica posle 120 minuta), zato se obavezno javi lekaru, on će ti reći tačno šta da radiš.

Bebavlado, ima li novosti kod vas?

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu merlin86)
Direktna veza do poruke: 1190
   RE: ogtt i insulin
4.12.2013 14:39:38   
bebavlada
Mi smo se juce malo nervirali zbog neprofesionalnog odnosa doktora endokrinologa pa nismo bili u stanju da pisemo. Supruga je bila juce kod njenog ginekologa i ona je uputila kod endokrinologa i rekla je da ce joj endookrinolog dati najverovatnije glukophage. Ginekolog joj je rekla da ona ne sme da joj prepise sama na svoju ruku taj lek jer nije iz njene oblasti i da zato mora kod endokrinologa sto je i logicno. Rekla joj je takodje da se puno ceka na red kod njega. Supruga je otisla da zakaze preged i sestra je odvela direktno kod doktora idiota i manijaka koji je poceo da se ponasa totalno nedolicno i krajnje neprofesionalno i idiotski. Kada mu je rekal da je ginekolog poslao kod njega on je poceo da se smeje kao ludak i rekao joj je da to nije slucaj za njega i pozvao je sestru da mu donese stolicu. Sestra ga je pitala zasta ce mu stolica, a on joj je rekao da hoce da se popne i da skoci kroz prozor i onda je otvorio prozor. Malo gje gledao kroz prozor i onda je poceo da bulji kao manijak u moju suprugu i da se pokvareno i podmuklo smeje i pitao je odakle je, cime se bavi i akda mu je rekla da je uciteljica on joj je rekao da sve uciteljice imaju ugradjhen cip u glavi i da su svi isti i d aje njegova supruga uciteljica i sve to pokvareno i podruglivo. Onda je zapalio cigaretu i i poceo da je opet glede manijacki i rekoa da nema vremena sada da joj napise dijagnozu i da ce joj dati onaj lek sto je vec spomenuo gineklog, ali da dodje sledeceg utorka i da ne treba da zakazuje jer je ona mlada. Kakve veze ima sto je mlada? On je bolesni manijak koga bih slatko razbio od batina. Vidite li vi koliko je bolesnih ljudi na ovom svetu? Ovo nije normalno! Raspitivali smo se da li u Pozarevcu psotojhi privatni endokrinolog i dosli smo do saznanja da taj manijak radi i privatnno i da je navodno jedini. Pola sata je on nju merkao i manijacio se umesto da to vreme iskoristi i da joj napise budjavi recept za taj lek koji treba da pije. Rekao je da ce joj navodno dati taj lek sledece nedelje da pije i da ima 4 meseca fore da ztrudni, a sta je pod tim misliso pojma nemam. Kada meni dodje majka od deteta i pita kako dete napreduje u skoli ja joj sve lepo i detaljno objasnim na ljduski i primeren nacin, a ovi vecina dokrora (ne na srecu svi) imaju bolestan stav i krajnje su uvrnuti. Jedva cekam taj utorak naredne nedelje da vidim da li ce je prmiti i sta ce joj reci, a sve cu vam ovde lepo napisati. Izvinjavam se zbog toga sto sam sve ovo napisao, ali sam morao jer me boli ovo sto joj se desilo, tj neprijatnost koja ne bi smela da se desi u normalnoj drzavi, dok je kod nas, na zalost, sve normalno i moguce. Zato se i nalazimo ovde gde smo

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1191
   RE: ogtt i insulin
4.12.2013 15:00:46   
viking
E, svašta! Inače, kutija Glukofaža od 50 tableta (500mg) košta oko 135 dinara, čisto da znate da nije skup, pa ne morate stalno da idete kod njega, neka samo prepiše dozu a posle možete da ga kupujete i sami, ne morate po recept svaki put.
Ja sam pila dve tablete od 500 mg dnevno, jednu posle ručka a drugu posle večere.  

< Poruku je uredio viking RR -- 4.12.2013 15:12:35 >


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu bebavlada)
Direktna veza do poruke: 1192
   RE: ogtt i insulin
4.12.2013 15:54:49   
little_one
Bebavlada, ja sam imala slicnu situaciju sa porodicnom dr koja mi nije htjela ni da da uput za endokrinologa i rekla nam da se ne zanosimo i da skupljamo novac za vto...tako da razumijem sve, ja sam promijenila svoju dr, a i vama savjetujem da ucinite isto pa makar otisli i u drugi grad, pa i privatno kod endokrinologa...sto se tice cijene lijeka, Vik je u pravu, nije to toliko skup lijek, najcesca doza koju sam ja vidjela da se daje na nalaze kao vas je 2*500 uz jelo pa vjerujem da ce i vama biti slicna doza...ali najbolje da vidite sa endokrinologom koji ce imati razumijevanja jer taj vas ocigledno ima ogroman problem sa svojim mozgom kad se tako ponasa prema pacijentima...

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1193
   RE: ogtt i insulin
15.12.2013 14:36:53   
bebavlada
Evo i nas konacno. Supruga je bila kod endokrinologa sa nalazom i prepisao joj je da pije Gluformin a500 3x1, a da dodje na kontrolu za 2 meseca i da ponovi OGTT sa 75gr glukoze, kao i C-peptid. Samo ne znamo kakva je ovo analiza C-peptid, ali kad bude za dva meseca radila OGTT saznacemo :) Nadam se da ce ovo resiti problem.
S druge strane, ja sam trebao da nastavim da pijem Profertil tablete (popio sma vec jednu kutiju od 60 tableta), ali nisam mogao da pronadjem Profertil pa su mi u jednoj apoteci rekli da imaju zamenu za njega i da je to Orthomol fertil plus (kutija ima 30 dnevnih doza, a svaka doza je jedna kesica u kojoj se nalaze 4 tablete koje odjednom popijem. Nadam se da je ovaj lek dobar kao i Profertil.
Zaboravi da vam kazem i to da je suprugi cesto muka od kad pije ove tablete. Posebno ako malo vise jede oset_i jos intenzivniju muku

< Poruku je uredio bebavlada -- 15.12.2013 14:38:53 >

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 1194
   RE: ogtt i insulin
17.12.2013 0:04:12   
World
bebavlada evo ja vam mogu reci da sam uspjela da ostanem trudna opet, ali sam sada regulisala insulin iskljucivo ishranom.. vidjecemo kasnije kako ce se ponasati, ali preporucujem definitivno.. prosli put je bilo samo ishrana+siofor, sada samo ishrana i upalilo je, s tim sto su mi se i ostali hormoni totalno popravili..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu bebavlada)
Direktna veza do poruke: 1195
   RE: ogtt i insulin
17.12.2013 1:11:39   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: bebavlada
Zaboravi da vam kazem i to da je suprugi cesto muka od kad pije ove tablete. Posebno ako malo vise jede oset_i jos intenzivniju muku

To je normalna reakcija, proći će.
Ja sam reagovala dijarejom na siofor, i evo tek sada u trudnoći i neposredno pre su prestale nus pojave, baš su me dugo držale,. Ali verujem da će to kod supruge brzo proći, dok se organizam navikne-uglavnom kod večine brže prođe, ja sam bila poseban slučaj ;)

Želim vam svu sreću!


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu bebavlada)
Direktna veza do poruke: 1196
   RE: ogtt i insulin
17.12.2013 19:24:25   
bebavlada
World, mozes li mi reci sve sta ti jedes jer je bolje tako nego da pises sta ne jedes jer verujem da je veci spisak namirnica koje ne koristis? Ako ti je nezgodno ovde oda mi napisi na pp ako nije problem. Unapred hvala!

Dunja RR, nadam se da ce sve biti ok i da cemo dobiti bebu jer nam je to najveca zelja. Ako je ne dobijem nemam za sta da se borim u zivotu jer bez dece zivot nema smisla.

Pise u upustvu da se ovaj lek sto supruga pije ne sme piti u trudnoci i da se mora prekinuti odmah kada dodje do trudnoce sto mislim da je nemoguce jer se ne moze utvrditi trucnoca pre druge nedelje onim testovima iz apoteke. Zanima me sta se desava ako zena ima secer i u trudnoci a ne sme da pije taj lek, a cuo sam da povisen secer dovodi do toga da se beba ne moze usaditi i da se ne moze odrzati i izgurati trudnoca. Mozda sam malo grubo sve opisao, ali ja sam decak pa mozda ne znam sve termine kojima vi dame baratate kada su ove stvari u pitanju

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1197
   RE: ogtt i insulin
17.12.2013 19:30:03   
World
Nije mi problem da napisem i ovako, ja se hranim po LCHF principu, imamo i temu KLIK
izgleda malo tesko na pocetku, ali kad se covjek dobro organizuje, moze se odlicno funkcionisati.. s tim sto sam ja probala i neke druge nacine ishrane i nije imalo efekta..

a sto se tice gluformina, pise da se ne smije piti u trudnoci samo zato sto nije dovoljno ispitan, ali trudnice ga redovno piju, ja sam pila sve do nedelju dana pred porodjaj.. narocito je bitno da se pije u prvom tromjesecju zbog mogucih spontanih pobacaja usljed povisenog insulina...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu bebavlada)
Direktna veza do poruke: 1198
   RE: ogtt i insulin
17.12.2013 19:43:18   
ANDJEELA
bebavlada samo da vam potvrdim da sam i ja pila glucofaz i zahvaljujuci tom leku- ja sam sada trudnica u drugom tromesecju. Pila sam lek do puna 3 meseca trudnoce,normalno prestala-samo nema nista od slatkisa do porodjaja-tako je rekao endokrinolog. Ja sam ostvarila trudnocu posle 6 meseci upotrebe leka-Vama zelim sve najlepse i da se uskoro dopisujemo na drugim temama!

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1199
   RE: ogtt i insulin
18.12.2013 1:53:49   
viking
Nemojte ovako da razmišljate! Razumem da želite bebu, svi je želimo, i svi smo se mi dugo i mukotrpno borili za našu decu, ali čak i ako se ne desi, život i te kako ima smisla i vredan je življenja. Sa decom je naravno sve lepše, ali život uvek ima smisla. Ne zaboravi to.
IZVORNA PORUKA: bebavlada

nadam se da ce sve biti ok i da cemo dobiti bebu jer nam je to najveca zelja. Ako je ne dobijem nemam za sta da se borim u zivotu jer bez dece zivot nema smisla.




_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu bebavlada)
Direktna veza do poruke: 1200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Svima vama koje pitaju - kad će beba ili š...
Koliko god bili veliki podrška okoline i poverenje u lekare, jednako je važno da vi sami celim svojim srcem verujete da ...
Pitali smo doktor-ginekologa: Utvrđivanje ...
Ringeraja vam je dala priliku da pitate lekara sve što vas zanima u vezi ovulacije kao i rešenja problema sa njom. Farma...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here