|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: ogtt i insulin
25.12.2013 0:30:20   
bebavlada
Hvala am puno svima! Mnogo znaci coveku kada postoji neko ko mu moze pruziti neke bitne informacije, a i podrsku i reci svoj licni primer jer se na taj nacin skrenu lose misli. Znaci ipak mora da se pije i u prvom tromesecju trdunoce ovaj lek. Moja superuga je imala pobacaj u trecem mesecu trudnoce i uopste nismo znali zasto se to desilo, ali mislim da mi je sada poznat razlog tome. Nadam se da ce doktor i psole dva meseca koriscenja tog leka da joj prepise da ga i dalje koristi jer vidim da je on mnogima pomogao da dodju do onoga sto zele

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1201
   RE: ogtt i insulin
25.12.2013 12:59:54   
World
Ako je vec pila, trebalo bi bar dok ne prodje prvo tromjesecje, a onda nema vise opasnosti od pobacaja. bar sto se tice insulina. Mada, evo ja sam juce radila nalaze opet i rezultati su mi pocetni 18 i nakon 2 sata 20, sto je odlican rezultat i u okviru referentnih vrijednosti. Ali definitivno uz disciplinovanu ishranu, znaci nema slatkisa, tijesta niti bilo cega sto sadrzi puno ugljenih hidrata. user posted image


_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu bebavlada)
Direktna veza do poruke: 1202
   RE: ogtt i insulin
30.12.2013 16:22:31   
cakanavaspitacica
Pozdrav cure!

Imam 28 godina, ciklusi su mi na 29-36 dana (kako kad). 2 godine pokusavam da zatrudnim.
Ginekolog mi je putem ultrazvuka otkrio policisticne jajnike i hormonski status mi je ukazivao na to.
Ove jeseni sam otisla i kod endokrinologa.
Kada sam joj odnela prve rezultate krvne pretrage dijagnostikovana mi je subklinicka hipotireoza. Dobila sam terapiju, sada je sve u redu sa stitnom zlezdom. Rekla mi je da uradim jos neke analize i po rezultatu mi je dodata jos jedna dijagnoza, inzulinska rezistencija. Uz sve to imam i povisen prolaktin.

Trenutno pijem Eutyrox za stitnu zlezdu, Gluformin za IR (prve nedelje po 250mg 3x dnevno, posle po 500mg 3x dnevno), Bromokriptin za prolaktin i jos neke kapi koje se zovu Vigantol. Sutra mi pocinje druga nedelja terapije.

Odredjena mi je dijeta. Receno mi je da trebam da izbacim sve sta je slatko iz ishrane, to mi malo teze pada. Doktorica mi je rekla da mogu da jedem voce. Uopste nisam debela, pre bih rekla da sam mrsavica.
Zanima me smem li barem ponekad da pojedem nesto slatko? Razmisljam o vocnom seceru ili stevija prahu.
Kako ste vi regulisali ishranu? Tacnije sta sve jedete?



(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1203
   RE: ogtt i insulin
31.12.2013 18:08:11   
World
Nema veze sto nisi debela, gluformin plus slatko je jako ruzna kombinacija, bolje da ne probavas user posted image
Ako ti bas fali slatko, glasam za steviju, a ostale secere (ukljucujuci i vocne) ne bih konzumirala..

I moj savjet ti je da izbacis industrijske preradjevine i sve sto ima aditive u sebi jer oni dosta uticu na insulin...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu cakanavaspitacica)
Direktna veza do poruke: 1204
   RE: ogtt i insulin
31.12.2013 19:48:16   
cakanavaspitacica
Hvala na odgovoru!
Nikad nisam ni jela nesto preterano industrijske preradjevine. Uvek dajem prednost domacim proizvodima iz sopstvene radinosti. user posted image
Kupicu steviju u prahu, makar da probam.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1205
   RE: ogtt i insulin
31.1.2014 11:24:30   
Sicilijana
Htela bih da uradim ovaj test na svoju ruku, pa bih molila da mi se napise tacan naziv testa kada odem u laboratoriju. Sta da kazem da zelim da uradim od analiza?

(odgovor članu cakanavaspitacica)
Direktna veza do poruke: 1206
   RE: ogtt i insulin
1.2.2014 15:35:26   
Brbljivica
i mene zanima isto sto i sicilijanu ...molimo za pomoc

_____________________________

ja --"76...hsg-ok,ureaplazma-kako kad...
oktobar 2013,histeroskopija-otkolnjen septum
mm--"72.oligospermija i ureaplazma -non stop od 2008 god! (otac dvoje dece!)
1.vto KC.Nis-2010god.--spontani u 2mesecu
2. vto KC Nis 2013-beta 0...

(odgovor članu Sicilijana)
Direktna veza do poruke: 1207
   RE: ogtt i insulin
1.2.2014 17:07:02   
viking
Mislim da ne može na svoju ruku, tj. ne može bez uputa sa specifikacijama sa koliko gr šećera, na koliko minuta itd. Ja sam radila u privatnoj laboratoriji ali mi je i za to trebao uput (od privatnog lekara) koji sam lako dobila. Ako neko ima drugačije iskustvo, neka napiše, ali ja nisam čula da može bez uputa.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Brbljivica)
Direktna veza do poruke: 1208
   RE: ogtt i insulin
3.2.2014 8:17:00   
Cecana
Ja sam radila na svoju ruku, u labu su mi rekli da se radi sa glukozom 75g.Radila sam šećer i insulin na 0h,60min i 120min.
Mislim da je to sasvim dov oljno da se dobije tacan uvid u stanje,nema potrebe da se radi češće,negde sam pročitala da rade na pola sata.
Moja doktorka traži sada da radim samo pre jela,zatim doručkujem i dva sata nakon doručka.To je sasvim dovoljno,bitno je koliki je insulin nakon dva sata.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1209
   RE: ogtt i insulin
3.2.2014 20:29:01   
Brbljivica
cecana ,hvala ,i ja sam pitala jednu lab i rekose da moze na svoju ruku da se to odradi ...znaci trazim 75gr glukoze ,0,60 ,120 in jel tako ? ujutru nista ne jedem a ni uvece (posle 19),ujutru ne jedem,pa odradi jedno vadjenje krvi ,pa doruckujem pa dr vadjenje krvi nakon sat vremena i nakon 2 sata drugo vadjenje ,jel tako ? jel sam dobro videla tv poruku ,nakon 2 sata od drugog vadnjnja je treca bocka ?

_____________________________

ja --"76...hsg-ok,ureaplazma-kako kad...
oktobar 2013,histeroskopija-otkolnjen septum
mm--"72.oligospermija i ureaplazma -non stop od 2008 god! (otac dvoje dece!)
1.vto KC.Nis-2010god.--spontani u 2mesecu
2. vto KC Nis 2013-beta 0...

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 1210
   RE: ogtt i insulin
3.2.2014 21:57:26   
Cecana
Ti prvi put vadis krv ujutru na gladan stomak,onda ti daju da popijes glukozu i onda ti vade krv nakon 60 i opet nakon 120 minuta.
Ovo sa doruckom te zbunilo,to ja radim kad idem na kontrolu,sad vec pijem Glukofaz pa da vidi da li mi drzi insulin pod kontrolom.
Zamalo da zaboravim da ti kazem da moras da sedis u labu dva sata,ne smes da setas.

(odgovor članu Brbljivica)
Direktna veza do poruke: 1211
   RE: ogtt i insulin
4.2.2014 10:44:57   
Brbljivica
ok ,,hvala ti puno .vidim da je mnogim curama problem ko im pise posle terapiju ...ako rade na svoju ruku i ako igtt nu=ije dobar .jel moze internista -hematolog(elezovic ) da mi pise terapiju _

_____________________________

ja --"76...hsg-ok,ureaplazma-kako kad...
oktobar 2013,histeroskopija-otkolnjen septum
mm--"72.oligospermija i ureaplazma -non stop od 2008 god! (otac dvoje dece!)
1.vto KC.Nis-2010god.--spontani u 2mesecu
2. vto KC Nis 2013-beta 0...

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 1212
   RE: ogtt i insulin
5.2.2014 1:03:59   
Brbljivica
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

ja --"76...hsg-ok,ureaplazma-kako kad...
oktobar 2013,histeroskopija-otkolnjen septum
mm--"72.oligospermija i ureaplazma -non stop od 2008 god! (otac dvoje dece!)
1.vto KC.Nis-2010god.--spontani u 2mesecu
2. vto KC Nis 2013-beta 0...

(odgovor članu Brbljivica)
Direktna veza do poruke: 1213
   RE: ogtt i insulin
12.2.2014 9:06:00   
Brbljivica
prvo odma das e izvinim administratoru sto mi nije namera uopste da ove tri poruke pisem jednu ispiod druge ,ali prosto neznam kako da ih preuredim ,molim moderatora da ispravi moju gresku jer zaista ne umem naci u ovom slucaju opciju kako preurediti poruke da bih sve to ispisal u jednoj poruci .hvala

e sad ,moji sl nalazi su ovakvi

GLUKOZA 0min 5,6 mmol/L
60 min 7,4
120 5,9 ref vrednsoti za glukozu 3,8-6,2mmol/l




INSULIN 0min 12,3 uLU/ml ref vrednsoti 2,6-24,9

60 139,6
120 104,9




sve je radjeno sa 75gr glukoze

DEVOJKE DRAGE ,STA KAZETE ,DALI MI TREBA ENDOKRINOLOG ?

_____________________________

ja --"76...hsg-ok,ureaplazma-kako kad...
oktobar 2013,histeroskopija-otkolnjen septum
mm--"72.oligospermija i ureaplazma -non stop od 2008 god! (otac dvoje dece!)
1.vto KC.Nis-2010god.--spontani u 2mesecu
2. vto KC Nis 2013-beta 0...

(odgovor članu Brbljivica)
Direktna veza do poruke: 1214
   RE: ogtt i insulin
12.2.2014 18:47:23   
World
Trebalo bi da se insulin nakon 2 sata vrati na priblizno pocetnu vrijednost, a kod tebe je prilicno visok, definitivno treba.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Brbljivica)
Direktna veza do poruke: 1215
   RE: ogtt i insulin
13.2.2014 8:18:02   
Klarita
Drugarice, drage, je l' moze jedno brzinsko tumacenje rezultata. Jedna od mojih najblizih drugarica radila test ali sa doktorom treba da se vidi tek sledece nedelje, pa je nestrpljiva. Rezultati su sledeci:

0' min 2,0
60' 33,6
120' 13,7uIU/ml

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1216
   RE: ogtt i insulin
13.2.2014 10:45:56   
Jole84
Klarita malo joj je povišen šećer,naročito vađenje posle 120min,tad treba da je niže,verovatno će dr da joj da gluformin/siofor,ne mogu da se setim kakvi su meni bili razultati,ali ovako na prvu loptu to je to. Protumačiće ti bolje neka druga devojka user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1217
   RE: ogtt i insulin
13.2.2014 12:08:43   
Klarita
O, Jole user posted image tenk ju veri mač!

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 1218
   RE: ogtt i insulin
13.2.2014 15:17:41   
Mara1986

IZVORNA PORUKA: Klarita

Drugarice, drage, je l' moze jedno brzinsko tumacenje rezultata. Jedna od mojih najblizih drugarica radila test ali sa doktorom treba da se vidi tek sledece nedelje, pa je nestrpljiva. Rezultati su sledeci:

0' min 2,0
60' 33,6
120' 13,7uIU/ml

Klarita postavi pitanje endokrinologu pošto ima tema i za to on odgovara vikendom... kako god okreneš pre će saznati ovde nego dok joj pogledaju rezultate... user posted image

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1219
   RE: ogtt i insulin
13.2.2014 17:43:39   
World
to bas i nije 'malo' povisen secer...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 1220
   RE: ogtt i insulin
20.2.2014 18:33:50   
Ivana.
Devojke, da li neko moze da mi protumaci rezultate:

0 min 6.1 mmol
120 min 5.5 mmol,

Iako je sve u ref. vrednostima, doktorka nas je uplasila, kaze da je najverovatnije u pitanju visak insulina, i da treba da se radi c peptid test.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1221
   RE: ogtt i insulin
20.2.2014 18:39:59   
World
a ovo ti je samo glukoza? ako nisi radila insulin, ne znam na osnovu cega ti je rekla?

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Ivana.)
Direktna veza do poruke: 1222
   RE: ogtt i insulin
20.2.2014 18:58:32   
Ivana.
Kaze da je secer prilicno manji posle 120 min, nego posle prvog vadjenja i da zato sumnja.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1223
   RE: ogtt i insulin
20.2.2014 20:59:03   
World
pa jedino ako nisi dobro napisala, ali koliko vidim, priblizno je isti, kako i treba.. meni je recimo sa visokim insulinompocetni secer bio oko 5, a nakon 2 sata oko 2-3 (ref. idu od 6)...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Ivana.)
Direktna veza do poruke: 1224
   RE: ogtt i insulin
4.3.2014 14:46:05   
Arandjija
Hoće neko, molim vas, da mi pomogne sa mišljenjem dok ne dočekam red kod lekara sledeće nedelje.

Insulin 8.97 mikrolU/ml
Insulin 60 min 55.55
Insulin 120 min 39.38

OGTT,glukoza 0 min 4.9 mmol/L
OGTT, glukoza 60 min 5.8 mmol/L
OGTT, glukoza 120 min 5.5

Nešto mi ovaj insulin izgleda grozno.
Hvala!

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?
Svima vama koje pitaju - kad će beba ili š...
Koliko god bili veliki podrška okoline i poverenje u lekare, jednako je važno da vi sami celim svojim srcem verujete da ...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here