|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   UZ urotrakta
15.3.2011 17:56:47   
Anoniman
Nemamo temu koja se tice UZ abdomena ili bubrega.. Pisala sam negde da je nasa doktorka primetila nesto na bubrezima i mi smo zakazali za danas UZ ..
Rezultat je da su joj bubrezi vidno razlicite velicine , doktor koji je gledao - radiolog Dr. Smoljanic u Tirsovoj mi je objasnio da NE BI TREBALo nista da se iskomplikuje sto mi je odmah zasmetalo , normalno , mislim sta ti tu meni ne bi trebalouser posted image
Dakle levi bubreg je 57mm a desni 43mm , da ne prepisujem nalaz sve drugo je b.o. a preporuka je : "Zbog bitne razlike u velicicni bubrega predlazem konsultaciju nefrologa i ev. scintigrafiju bubrega DMSA " . Ne znam sta to znaci normalno a nije bio puno raspolozen da mi objasnjava jer sam  vec preterala sa pitanjima , rekao je da ce mi pedijatar sve objasniti i da treba da otvorimo karton u Tirsovoj kod nefrologa. Eto , ne znam jos sta da mislim , ne mogu da kazem da me to ne iritira sad ali verujem da bi me upozorio da je neko hitno stanje koje treba odmah resiti .
Ako neko od vas ima neku pametnu rec , voljna sam da cujem user posted image
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: UZ urotrakta
15.3.2011 23:07:03   
IVA 11
Ribizla, neznam nista o ovome, ali ja se nadam da ce sve biti super i da nece biti problema za tvoju malenu! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: UZ urotrakta
16.3.2011 10:03:55   
Anoniman
Hvala Iva user posted image

(odgovor članu IVA 11)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: UZ urotrakta
16.3.2011 10:13:01   
mama76
draga ribizla,sve ce ti najbolje objasniti taj pedijatar nefrolog,najcesce se rade mjesecni pregledi urina i urinokulture,a DMSA se radi 6 mjeseci od poslednje uroinfecije,daje se neki kontrast(bas neznam kako se zove)i nakon tri sata se snima gama kamerom.ali da li je to neophodno odredice nefrolog.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: UZ urotrakta
16.3.2011 10:16:58   
Anoniman
Mama76 , da li si ti imala iskustva sa tim , mi smo na sistematskom davali urin ali ne mogu da se setim da li je bilo za urinokulturu user posted image Kako da znamo da li je uopste bilo infekcije za taj DMSA ? Dr je spomenuo da je moguce da je to urodjeno .. I kako se snima to kamerom ? 

(odgovor članu mama76)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: UZ urotrakta
16.3.2011 10:27:10   
mama76
ne bas problema direkytno sa bubrezima moja djevojcica je imala zakrivljen uretar i ceste urinarne infekcije,to sa pregledom urina i urinokulture je rutinski nefroloski pregled,ono kao sto dijabeticari mjere suk,a sto se tice DMSA,to ce da procijeni nefrolog,mislim da provjeravaju rad bubrega tako.nije bolan pregled uopste,,legne na sto i jedino sto mpra da miruje a kamera kruzi oko stomaka i snima.cini mi se da traje oko pola sata.dugo sam se borila sa ovim problemom i u nefroloskoj ambulanti naslusala svega,a to sto ti je dr rekao da ne bi trebalo doci kdo komplikacija je sigurno zato sto bubrezi obavljaju svoju funkciju.Nadam se da sam ti makar malo pomogla znam kako to sve moze strasno sa izgleda kad ti tako kazu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: UZ urotrakta
16.3.2011 10:30:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mama76

ne bas problema direkytno sa bubrezima moja djevojcica je imala zakrivljen uretar i ceste urinarne infekcije,to sa pregledom urina i urinokulture je rutinski nefroloski pregled,ono kao sto dijabeticari mjere suk,a sto se tice DMSA,to ce da procijeni nefrolog,mislim da provjeravaju rad bubrega tako.nije bolan pregled uopste,,legne na sto i jedino sto mpra da miruje a kamera kruzi oko stomaka i snima.cini mi se da traje oko pola sata.dugo sam se borila sa ovim problemom i u nefroloskoj ambulanti naslusala svega,a to sto ti je dr rekao da ne bi trebalo doci kdo komplikacija je sigurno zato sto bubrezi obavljaju svoju funkciju.Nadam se da sam ti makar malo pomogla znam kako to sve moze strasno sa izgleda kad ti tako kazu.

Da , rekao je da bubrezi rade , ali mi je rekao i da jedan radi recimo 30% a drugi 70% , i ubedjivao da to nije nista strasno ..
Videcemo sad kad odemo na kontrolu kod naseg pedijatra sta ce reci , nadam se najboljem user posted image
Kako ste vi resile problem ?


(odgovor članu mama76)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: UZ urotrakta
16.3.2011 10:37:07   
mama76
mi smo 5 godina pili antibiotik kao profilaksu od upala bubrega,za to vrijeme svaki mjesec do 2 radili nalaz urina iurinokulture,vremenom se ta zakrivljenost ispravila i nestala,kako je rasla,tako da smo sad na godisnjem redovnom pregledu.Bitno je da je to ipak na vrijeme otkriveno i da se sprijeci dalje propadanje bubrega,vjeruj da sam sretala djecu koja nisu imala ni po 50% funkcije bubrega,uglavnom.otidji nefrologu a on ce te uputiti na dalje.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: UZ urotrakta
16.3.2011 10:38:27   
Anoniman
Drago mi je da ste uspele da prevazidjete problem user posted image
Da , ici cu i javicu sta se desava user posted image Hvala na savetima user posted image

(odgovor članu mama76)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: UZ urotrakta
16.3.2011 12:48:51   
lesica
Ribizlice,obavezno vodi lutku kod nefrologa,sta god da je lakse se resava kad su tako maleni nego da cekate kasnije narocito po pitanju urotrakta,mada moguce i da nije nista.Ali opet,sve to treba proveriti. Ja sam kao beba operisana bas u Tirsovoj-imala sam refluks mokracovoda i nakon operacije do dana danasnjeg nisam imala nikakav problem.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: UZ urotrakta
21.3.2011 11:27:58   
lelaigor
Mi smo radili DMSA u julu prošle godine. Naša indikacija je bila urinarna infekcija u februaru, pa je trebalo sa DMSA da se proveri da li su ostala oštećenja na bubregu. To je najbolja metoda da se vide bubrezi. Ubrizga se radioaktivna supstanca u venu i snima se. Nama su rekli da je bitno da dete spava. Otkrili su nam oštećenja na levom bubregu, koji je ujdeno i smanjen, baš zbog infekcije. Nije strašan pregled, najbolje je što dete spava. 

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: UZ urotrakta
21.3.2011 11:29:30   
lelaigor
I da, nama je pregled trajao 5 minuta da leži na leđima, i 5 minuta da leži na stomaku. Ukupno 10min.

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: UZ urotrakta
22.3.2011 16:43:07   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lelaigor

Mi smo radili DMSA u julu prošle godine. Naša indikacija je bila urinarna infekcija u februaru, pa je trebalo sa DMSA da se proveri da li su ostala oštećenja na bubregu. To je najbolja metoda da se vide bubrezi. Ubrizga se radioaktivna supstanca u venu i snima se. Nama su rekli da je bitno da dete spava. Otkrili su nam oštećenja na levom bubregu, koji je ujdeno i smanjen, baš zbog infekcije. Nije strašan pregled, najbolje je što dete spava. 
user posted image U koju venu ?
I da li ste vi tada otkrili da joj je bubreg smanjen ili ranije ?
Nas salje da vidimo da li je infekcija uzrok ili je urodjeno ..
Kako ste resili problem ostecenog bubrega ? Uopste nisam informisana , ovo me samo proganja a idemo tek u petak po uput user posted image

(odgovor članu lelaigor)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: UZ urotrakta
22.3.2011 16:52:23   
Verus
ih ribizla pa nisam znala da i vi kuburite sa tim....samo da decica sto pre budu boljeuser posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: UZ urotrakta
22.3.2011 16:55:37   
Anoniman
Pa eto , vidis , citam sad u negativnoj energiji da je LI pisala o pregledu koji ih ceka u cetvrtak , sad ne smem ni da pitam jel to taj pregled user posted image
Hvala user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: UZ urotrakta
22.3.2011 17:21:59   
lelaigor
Nije to taj pregled. Vi treba da radite DMSA. Kontrast su joj ubrizgavali u ručicu. Stavili su joj braunilu na šaku, u dečijoj bolnici, onda smo išli na nuklearnu medicinu i tamo su joj ubrizgavali to. Onda smo čekali 2h da joj se to raširi po organizmu. Trebali smo posle 2h da je odvedemo ponovo u dečiju da joj daju sedativ da zaspi, ali ona je, dobrica naša, zaspala sama. I onda smo išli na snimanje. Onda smo saznali da ima oštećenja na levom bubregu i da je manji. Nama to jeste od infekcije koju je imala u februaru 2010. Što se tiče oštećenja, rekli su da nije strašno. Ali ne smemo da dozvolimo više da ima urinarnu infekciju. Zbog toga jednom mesečno hvatamo urin i radimo urin i urinokulturu. I već godinu i kusur, pije profilaksu (preventivu) antibiotik Cefzil, jedan mililitar svako veče.  Taj pregled nije strašan. Ovo što mi radimo u četvrtak radili smo već u avgustu 2010. godina. To je mikciona cistoureterografija. Stavlja se kateter u urinarni kanal, pušta se kontrast, i čeka se da piški da bi se videlo kuda ide mokraća. To se radi kada se sumnja na taj refluks (urin se vraća iz bešike u bubrege) koji moja Daria ima. Mi to ponovo moramo da radimo, zato što kod nas sumnjaju i na taj urogenitalni sinus. Taj pregled je komplikovaniji i teži i traumatičniji za dete. No, to je sve već neka druga priča. Da ne skrećem sa teme. DMSA nije tako strašno. Jedino što je problem je zračenje. Ali, ako nefrolog traži da se to uradi - uradite. I bitno je da dete spava. Ribizla, držim fige da sve prođe kako treba! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: UZ urotrakta
22.3.2011 17:28:18   
Anoniman
LelaIgor  hvala ti user posted image a tebi i tvojoj princezi zelim da to prebrodite i da vise ne morate da radite taj grozni pregled user posted image Mislicu na vas i svim srcem zeleti da se sto manje istraumirate user posted image

(odgovor članu lelaigor)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: UZ urotrakta
22.3.2011 17:30:24   
Verus
lelaigor, jel to nesto iz cega ce ona izrasti?  Da ne mora da pije antibiotik zauvek ili kako ide? Koja je prognoza?

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: UZ urotrakta
22.3.2011 17:44:54   
lelaigor
IZVORNA PORUKA: ribizla

LelaIgor  hvala ti  a tebi i tvojoj princezi zelim da to prebrodite i da vise ne morate da radite taj grozni pregled  Mislicu na vas i svim srcem zeleti da se sto manje istraumirate 


Hvala, nadamo se da će sve proći kako treba i da je to sve zasad. Pošto ćemo verovatno taj pregled morati da radimo ponovo kad malo poraste.


IZVORNA PORUKA: Verus RR

lelaigor, jel to nesto iz cega ce ona izrasti?  Da ne mora da pije antibiotik zauvek ili kako ide? Koja je prognoza?


Pa, da. Kao što sam rekla ribizli, moraćemo ponovo raditi tu mikcionu kad malo poraste (sa 5, 6 godina) da vidimo da li je prerasla taj refluks. I kad ne bude više verovatnoće da dobije infekciju tako lako, moći će da prestane da pije antibiotik. Ako ne preraste, može da se operiše. A za taj sinus, još ništa ne znamo. Nisu hteli ništa da nam govore, dok ne budemo sigurni da ga ima. To se valjda operiše.


_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: UZ urotrakta
24.3.2011 9:45:27   
Anoniman
Mislim na vas  user posted image

(odgovor članu lelaigor)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: UZ urotrakta
25.3.2011 8:57:38   
Anoniman
Nadam se da je pregled prosao dobro i da ce rezultati takodje biti dobri user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: UZ urotrakta
25.3.2011 9:50:45   
lelaigor
Ribizla, pisala sam u negativnoj energiji. Bilo je teško, ali je prošlo, zvanične rezultate još ne znamo, ali mislimo da će biti ok. user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: UZ urotrakta
25.3.2011 9:54:47   
Anoniman
Videla sam malopre , mnogo mi je drago zbog vas i nadam se najboljem user posted image

(odgovor članu lelaigor)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: UZ urotrakta
25.3.2011 10:00:41   
lelaigor
Hvala puno!

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: UZ urotrakta
25.3.2011 21:14:52   
Anoniman
Uzeli smo uput danas .. Ici cemo u Institut za majku i dete kod dr. Bogdanovica , kazu da je najbolji, eto

(odgovor članu lelaigor)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Najpopularnija imena u 2023. godini
Koliko su se trendovi promenili, najbolje govori i činjenica da osim Milice nijedno popularno ime iz prethodnih dekada n...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here