|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: UZ urotrakta
24.10.2011 12:10:05   
IVA 11
Mi smo sve preglede radili sa 10 i  11 mjeseci jer je tad imao po prvi put urinarnu. Mi da smo cekali da nefrolog obavi svoj posao...necu da pisem dalje. Opet kazem to vazi za naseg nefrologa, ali nakon pretraga koje urade bebi odmah treba rjesavati stvar. Zna Mihi nas slucaj. Bice sve ok, koliko je imao eserihije?

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: UZ urotrakta
24.10.2011 12:10:45   
Ana RR
Baš veliki broj ešerihije je imao, čak milion. Ali temperatura mu je spala posle prve doze cefzila.

Znači da uradimo privatno UZ pa to nosimo nefrologu u Tiršovoj? Pitaću svekra da li može da zakaže kod dr Antić, mihi.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: UZ urotrakta
24.10.2011 12:10:46   
Rivana
Ana poslala sam ti PP ne znam da li smem ovde da pisem ime privatne bolnice, malo su skuplji ali ti od srca preporucujem.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: UZ urotrakta
24.10.2011 12:11:20   
Ana RR
Hvala Rivana user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: UZ urotrakta
24.10.2011 12:16:16   
mihi
Ana imaš pp.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: UZ urotrakta
24.10.2011 12:22:23   
Ana RR
Mihi, nisam dobila pp.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: UZ urotrakta
24.10.2011 12:43:15   
mihi
Ana Poslah valjda će stići.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: UZ urotrakta
9.11.2011 11:07:49   
Anoniman
Idemo sutra na kontrolu , drzite nam fige user posted image
Ana jeste bili na pregledu ?

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 83
   RE: UZ urotrakta
9.11.2011 11:17:39   
Ana RR
Idemo 17og, kod nekog nefrologa dr Pribunovića (valjda sam dobro upamtila) a pre toga ćemo kod svekrovog kolege na ultrazvuk.
Držim vam fige user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: UZ urotrakta
9.11.2011 11:19:16   
Anoniman
Super , bice to sve ok user posted image
Hvala user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 85
   RE: UZ urotrakta
10.11.2011 22:07:53   
minna
ribizla kako je bilo na kontroli, sve ok?user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: UZ urotrakta
10.11.2011 22:12:01   
Anoniman
Evo sad bas krenuh da pisem , nastavlja da pije antibiotik do jula , pre toga ce ici jos jednom na UZ . Kaze dr da je to sve preventivno zbog tog udvojenog neceg , ne znam sad mi stoji mozak user posted image
Pyelon et ureter duplex lat. sin. je jedna dijagnoza( to je `to` udvojeno) a reflux II  je druga ..
Praticemo urin , urinokulturu + antibiotik do jula ..

(odgovor članu minna)
  Direktna veza do poruke: 87
   RE: UZ urotrakta
10.11.2011 22:18:37   
minna
Pa dobro, bice onda sve u redu od lekica, a ako je preventivno onda znaci da je vec sve ok

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: UZ urotrakta
10.11.2011 22:47:20   
IVA 11
Ribizla user posted image

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: UZ urotrakta
13.12.2011 12:04:14   
Tea2
mihi,imam neku prijateljicu u Tirsovoj.Lekari o kojima pises tamo rade?Ne zelim nista da prepustim slucaju,idem dalje,hocu misljenje lekara kome vi vec verujete.

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: UZ urotrakta
15.12.2011 15:18:16   
mihi
Tea prof. Amira Peco Antić radi u Tiršovoj na Nefrologiji.

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: UZ urotrakta
15.12.2011 16:26:31   
Tea2
Mihi,hvala.Ovo pitanje sam postavila pre nego si mi sve objasnila u pp-u.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: UZ urotrakta
15.12.2011 16:36:36   
mihi
Ukapirala posle, plavuša, hahaha. Jeste li išli na kontrolu?

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: UZ urotrakta
15.12.2011 16:42:39   
Tea2
U petak idemo u logor-bolnicu na kontrolu.Za vikend treba da se cujem sa prijateljicom koja radi u Tirsovoj.Zvala sam onu privatnu ordinaciju,za pregled uz refluksa treba da bude ukultura sterilna,pa o tome tek kasnije.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: UZ urotrakta
15.12.2011 21:14:13   
mihi
E pa super  Tea, biće sad sterilna UK sigurno.

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: UZ urotrakta
11.5.2013 0:43:45   
Moiraina
Tek sad sam videla ovu temu... I ovde je opisano ono što mi treba da radimo (statička scintigrafija bubrega):
IZVORNA PORUKA: lelaigor
Nije to taj pregled. Vi treba da radite DMSA. Kontrast su joj ubrizgavali u ručicu. Stavili su joj braunilu na šaku, u dečijoj bolnici, onda smo išli na nuklearnu medicinu i tamo su joj ubrizgavali to. Onda smo čekali 2h da joj se to raširi po organizmu. Trebali smo posle 2h da je odvedemo ponovo u dečiju da joj daju sedativ da zaspi, ali ona je, dobrica naša, zaspala sama. I onda smo išli na snimanje.

E tek sada sam user posted image Sedativ... nema šanse da zaspi sam, jedino ako ga držim budnog od rano ujutru... ali tad ima da pohisteriše skroz od umora. Znači, dobiće i sedativ user posted image
Imamo zakazano za četvrtak. Uzela sam pre neki dan upute (treba i za KC i za IMD). Prvo idemo na IMD da mu stave braunilu user posted image a onda idemo u KC da mu ubrizgaju kontrast i posle toga na snimanje. Preko telefona su mi, kada sam zakazivala, rekli da sme normalno da pije i jede, što je super. Posle sa tim nalazom idemo kod nefrologa... Samo da više završimo sa tim...

< Poruku je uredio Moiraina -- 11.5.2013 0:44:39 >

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: UZ urotrakta
16.5.2013 14:18:06   
Moiraina
Bili danas.
Rezultati su mu super user posted image infekcija nije ostavila nikakve posledice. Postoji neznatna razlika u veličini i funkciji bubrega, ali pošto on ima urođeno proširenje na jednom bubregu, koje se polako povlači, ovo je super nalaz. Raspodela funkcije bubrega je 52% levi, 48% desni.

Što se tiče same procedure, ako nekom zatreba:
U 7 ujutru bili na Institutu za majku i dete, poslali nas u dnevnu bolnicu i tamo mu stavili braunilu u nogicu (ovo je bio najgori deo). Onda smo otišli u Klinički centar, završili papirologiju na šalteru i otišli na Nuklearnu medicinu (sprat -2). Tamo su mu ubrizgali kontrast, skinuli braunilu i rekli da dođemo u 10:45 na snimanje. Mi smo otišli do kuće, tamo je malo odspavao, jeo i vratili smo se u KC. Snimanje se radi na spratu -1, na Nefrologiji. Sedativ NE daju, imaju gomilu igračaka da roditelji zanimaju dete dok traje snimanje. Samo snimanje je trajalo 10-ak minuta, bebac je bio dobar i miran, mm ga je držao dok sam ga ja zanimala igračkicama (dete prvo leži na leđima, pa onda na jednoj, pa na drugoj strani) i sve je bilo brzo gotovo. Onda smo sačekali malo manje od pola sata dok je dr napisala izveštaj i to je sve.

30. maja imamo zakazao kod nefrologa na IMD-u i nadam se da smo posle toga završili sa pregledima, a možda i sa profilaksom (nadam se).

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: UZ urotrakta
16.11.2014 23:38:48   
mtajcica83
Mi imamo sledece sedmice u KBC zakazan pregled kod nefrologa, neke dr.Pavivcevic...Ako ko iy VCG ima neko iskustvo sa tim neka kaye, molim vas.
Svrcu su prije nekoliko na nalay UY utvrdjeni prosireni kanali na lijevom bubregu..Ona sa UY nam je rekla da ce moyda raditi mikcionu ali valjda treba prvo nefrolog da ga pregleda pa da cujemo i misljenje ljekara koji je specijaliyovan ya to...

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: UZ urotrakta
16.11.2014 23:41:19   
branki*
mtajcice,odakle sad touser posted image
ne znam dr,puno srece vam zelimuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: UZ urotrakta
16.11.2014 23:43:24   
mtajcica83
Eto Branki otisli na Uy ybog totalno druge stvari...koja je hvala Bogu sad ok, kad ova rece to ya te kanale...Neynam vise ni sama,,,Panika me uhvatila pakao, no vidjecemo sto ce reci nefrolog...


_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here