|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
29.10.2014 9:56:15   
Rosita

IZVORNA PORUKA: Peace*

objašnjavajući da se ne isplati stavljati mleko u hleb jer bi hleb onda trebao biti mnogoooo skuplji.
.


Hahaha, e ovo je meni rekao jedan simpaticni pekar za puter kifle, kad sam pre negde htela da kupim sebi. Kao u fazonu koji crni puter, odakle, margarin posni ide u kiflu.

Nedavno u vrticu bilo mi je obelezeno da D sme da jede neku oblandu a onda su mi rekli da ne sme jer je mlecni margarin. Ja reko dobro, ali sve se pitam da l im se isplati. Posle se ipak ispostavilo da je obicni, posni, kad sam sela sa kuvaricom da prodjemo kroz jelovnik za narednu nedelju. Oni su videli bas to upozorenje mleko i soja u tragovima, ali sam im rekla da taj margarin sme, pa se otvorilo vise mogucnosti da tamo pojede kolac za uzinu.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
29.10.2014 10:04:37   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Peace*


Ali, da, ima soje.


da se ispravim: MOŽE da ima soje!

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
29.10.2014 10:13:15   
branki*
taj dambo flips i boza jede,jer reaguje na kikiriki.od kupovnih preradjevina ionako ne jede nista,osim frankfurt virsli iz maxija.starkovi stapici,jafa i ono sto sam vec pisala jede.bas sam resila da istrajemo.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
29.10.2014 10:14:50   
Peace*
Proveri sastav frankfurt viršli, to su one plave?
Zbog nečega ih nisam davala Marku.
Ako imaš gde da kupiš ORSI viršle, one su bezbedne.

< Poruku je uredio Peace* -- 29.10.2014 10:15:33 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
29.10.2014 10:17:31   
branki*
da,plave.imam ih u frizideru i procitala sam da pise da moze da sadrzi mleko,ver ih zato nisi davala marku.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
29.10.2014 10:19:09   
little_one
Obicno u tim grickalicama ima koliko hoces soje. A sto se tice hljeba, mi smo uzimali "najzdraviji" hljeb u ponudi, sve od cijelog zrna, ovo, ono brasno, hljeb savrsen, skuplji duplo od obicnog, preukusan, a onda jedan dan mm donese taj hljeb sa sastojcima na sebi i imam sta da vidim, pored sve te divote imaju i sojino brasnouser posted image Otad hljeb iz moje rerne, a sad vec i iz pekaca user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
29.10.2014 10:23:53   
Peace*
Verovatno, Branki.

L-O, tačno na taj način sam ja sinu uvela soju. Posle XY meseci jedenja istog hleba, ja pogledam sastav, kad boldovano "sojino brašno". Onda sam krenula sa posnim keksovima i svim ostalim glupostima koje sadrže soju. Ali mleka, u običnom belom hlebu, teško da ima.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
29.10.2014 10:30:57   
Rosita
Ja za D uzimam beli seceni hleb. Nisam najsrecnija zbog toga, al on mi je najpogodniji, lepo ga zvace i svez ujutro da mu namazem namaz za vrtic npr. Nemam mini pekaru a bas sam se jedno vreme bila nameracila da kupim, al iskocise neki veci troskovi i zasad nista. Mada ne znam da li bih mogla da redovno pravim domaci hleb, mozda ponekad.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
29.10.2014 10:36:54   
little_one
Meni je nutricioniskinja rekla da se cesto zna dodati mlijeko u prahu. A evo nesto sto sam nasla. Kao i soje, moze sadrzavati i mlijeko a ne mora.

Mleko ili čestice mleka, predstavlja uobičajeni sastojak hleba u SAD, u nedavnoj prošlosti. Nutritivna prednost mleka je dobro poznata. Ono je takođe veoma popularno među potrošačima, a pošto su SAD proizvodile velike viškove mleka, postalo je relativno jeftin sastojak. Danas se situacija drastično promenila, i mleko predstavlja skup sastojak. Stoga se danas retko koristi. Češće se koriste tzv. zamene za mleko, kao što su mešavine soje i surutke. Tost hleb, generalno, sadrži veće nivoe mleka u prahu, kako bi pojačao reakciju posmeđivanja, i dobijanje boje tokom prženja.


IZVOR

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
29.10.2014 10:41:09   
Peace*
Tost hleb ne kupujem.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
29.10.2014 10:45:12   
little_one
Ma htjedoh reci, da se moze naci u hljebu generalno. Cisto informativno. Npr ja nikad ne kupujem virsle ali znam da mogu sadrzavati mlijeko, ali bih upozorila na tu informaciju bez obzira sto se ne tice direktno mene i mojih potrosackih navika. Isto znam i za grickalice iako ni njih ne kupujem.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
29.10.2014 11:35:52   
Rosita
Ma da, tost ima 99 %, ali evo milicicak koristi alimpije tost, ja sam nekad uzimala premia, oni su bezbedni.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
29.10.2014 11:52:21   
Peace*
L_O, slažem se, slažem se. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
30.10.2014 14:04:04   
mama krava
Domaće, zdravo čokoladno mleko, bez veštackih boja, zasladjivaca i konzervanasa


Sastojci:
- 3 supene kašike mlevenog rogača
- 1 šolja badema/lešnika
- 1 supena kašika agavinog sirupa (ili meda)
- 4 urme, ja stavljam one velike sveze
- Prstohvat vanilinog šecera (po zelji)
- 250 ml vode


Priprema:

Bademe/lešnike oprati i potopite bar 2 sata u vodi, a najbolje preko noci. Nakon toga sve sastojke stavite u blender i blendajte ih oko 1 minut. Izblendanu smesu, procedite kroz gazu/pelenu. Mleko može stajati 3 dana u frižideru.

Nama se dopada... i malim i velikim

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
30.10.2014 18:28:04   
mama krava
Da li je neko davao deci ove biskvite?

http://algrosso.com/sr/zdravaHrana/biotika/integraleBiskviti.html

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
30.10.2014 20:16:31   
mama krava
A da li je neka od vas pravila testo, u kome je umesto KM stavljala neko drugo mleko?

Ja nasla ovaj recept za slane kiflice ili sta su vec, pa bih da probam...

http://recepti-savjeti.com/padejske-kifle/

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
30.10.2014 20:25:03   
milicicak
Milkice, nisam kupovala biskvite iz prethodnog posta. U slana testa sam stavljala home made ovseno mleko a u slatka lesnikovo i kokosovo, moze da prodje :)

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
30.10.2014 20:37:35   
mama krava
Ja cu bas da probam, mada nisam too frendly sa mesenjem. Javljam, verovatno, vec ovog vikenda.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
30.10.2014 21:15:06   
Rosita
Au, odustala sam od citanja, deluje mi komplikovano i zahtevno, a pocinjem da radim i moram fast varijante da preferiram :). Biskvite sam ja davno jela, al pojma nemam kakvi bejahu.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
30.10.2014 21:33:17   
mama krava
Pazi, JA koja nisam nikakva kuvarica za ta testa i kvasac pravim kupus kifle i to ocas posla...pa ako ovde kaze da su kao kupus kiflice, mislim da nije komplikovano... ali kako god, javljam kave su ispale i kako ih je napraviti. Imam svezu mast, babinu...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
30.10.2014 21:47:46   
Rosita
Imam po malo fobiju od testa koja se razvlace i motaju i tako to... kako idu te kupus kifle? Bas ces nam javiti vredili upustati se u avanturu user posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
31.10.2014 12:18:14   
milicicak
Milkice, recept za kupus kiflice molim :)

ja ne volim da pravim testa jer to nije zdravo i goji user posted image rece ono koja pravi kolace svaki treci dan user posted image
u stvari ni meni nesto nisu isla ta obicna dizana testa bez jogurta i mleka al se sve praksom nauci... zato su mi one puter kiflice zakon uvek ispadnu dobro a promenis punjenje i budu drugacije pa se niko ne budi da je jednolicno user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
31.10.2014 12:22:17   
little_one
Nego, da se mi vratimo malo na jelovnike beba user posted image


Sta ste vi davale za veceru bebama, ono tipa zitarice al sa cim? Nekako mi voce ne ide tako kasno a mlijecno ne ide u obzir i tako to....sta ste radili....alernova? Ili izdojeno ili nesto trece?

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
31.10.2014 12:30:04   
milicicak
Ja sam uvela Allernovu zbog zitarica nikako nisam uspevala da izdojim neke znacajnije kolicine mleka... do mislim 15-16 meseci je za veceru i dorucak jela palentu, pirinac ili nestle zitarice (obicne, sa kakaom i sa medom) sa Allernovom.
Mozes da probas sa tvojim izdojenim mlekom, u pravu si da je za veceru previse kasno da jede voce...
Mada mislim da Nestle zitarice mozes i sa vodom da napravis, ne znam zasto ja nikad nisam probala...

< Poruku je uredio milicicak -- 31.10.2014 12:35:07 >

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
31.10.2014 12:41:27   
little_one
ma necu ja te instant da dajem al mi prazno da ih dajem same...imam jos vremena za veceru al sam u fazi odlucivanja sta i kako dalje

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here