|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: RAK
26.11.2011 14:57:26   
Olga75
Silvi , nista ne mogu da ti kazem sem user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Silvi TD)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: RAK
26.11.2011 15:05:19   
ivaj
IZVORNA PORUKA: Silvi TD

tuzno je kad znas da nekog uskoro nece biti, ja jos uvek nisam svesna sasvim da moj otac nece jos dugo, da nece docekati da vidi unuke u obdanistu, o skoli da ne govorim...dani su u pitanju...predao se.
citajuci vase postove osecam neku vrstu podrske, a tako mi tesko pada sve ovo... i stalno govorim sebi da moram biti hrabra zbog dece... al i ja sam dete, njegovo...i volim ga. user posted image

Grubo ce zvucati ovo sto cu ti reci ali jednog dana ces znati da je i poucno.
Upijaj svaki njegov pogled,zapamti svaki njegov dodir,pricaj sa njim,smejte se,grli ga,ljubi,nemoj da odlazes.Ne znas kad je poslednje...user posted image
Ovo ti kazem iz iskustva.
Ljubim te puno i drzi se.

(odgovor članu Silvi TD)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: RAK
26.11.2011 15:07:16   
Silvi TD
znam, u takvim situacijam covek prosto nije pametan bilo sta reci, ne postoje reci koje bi to mogle opisati, cesto ne znam ni ja kako da reagujem u nekim situacijama, trudim se da sam tu uz mamu, tesim sebe i pokusavam biti hrabra, ali bih najradije plakala...klonem duhom, a to upravo ono sto sada ne treba. Tesko je bas tesko...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: RAK
26.11.2011 15:14:20   
Olga75
moj tata je umro od treceg infarkta , nismo ocekivali , u stvari ocekivali smo ali smo mislil da ipak nece user posted image
znas sta , dok je ziv ziv je , trudi se da uzivas sa njim da mu bude lepo sa tobom , razgovarajte , ljubi ga , budi njegova cerkica
a kad ode , onda je tuga user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Silvi TD)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: RAK
26.11.2011 15:19:11   
Silvi TD
Sjajne ste zene, koliko mi znace ove reci utehe, nemate pojma....

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: RAK
26.11.2011 15:44:23   
vukosava
IZVORNA PORUKA: Iwana87

Pipino,moja tetka je nasla neku "dijetu"koja traje 40 dana,ali je nije izdrzala do kraja.Ne znam tacno o cemu se radi sad,ali mogu da pitam.Ona je vec bila u krajnjoj fazi i srce nije moglo da podnese.Znam da se ne jede nista,blenda se persun jedna casa,jedna casa beli luk,jedna cvekla,ima dosta toga i te case ispijes.Pamtim i da je odvratno,ali jbg covek se i za slamku hvata.


Pravis sam ili kupis Biotta sok: od sargarepe, cvekle, rena. To je moja mama sama kuci pravila jer je taj sok skup. Moja mama je bila na granici izmedju 2. i 3. faze - rak dojke. Ovoga se pridrzavala 3 godine. Naravno i operisala se i hemoterapija i zracenje. Kuc kuc jos je tu. To je bilo 2003.


Medjutim, ne reguje isto na sve rakove, moj pokojni drug je tom dijetom regulisao iole neko vreme Hockinsovu bolest - rak stitaste zlezde. on ishrani i o toj Brojsovoj metodi Jeste ziveo znatno duze nego sto su mu prognozirali ali opet na kraju.... Pre dva dana bi mu bio 35 rodjendan... A nema ga tu vec 7 godina. A bio je bolestan od svoje 19.


Ima neka knjiga Ishranom protiv raka klikni Tu u zavisnosti od vrste raka se daju razlicite preporuke vezano za makroboticku ishranu. Napisao Japanac iz Hirosime. Moja mama je imala rak vezan za esterogen pa je pisalo da izbegava proteine...

***********************************************
Kreator brojsove dijete je Rudolf Breuss rodjen 1899. godine u Australiji. Brojsova dijeta se zasniva na potpunoj eliminaciji proteina iz organizma...

Brojsova dijeta je pre svega namenjena za tretiranje kancera.

Brojs je primetio da kancer bez obzira gde se nalazio u telu za svoju ishranu i rast koristi proteine.Prema tome ukoliko se iz ishrane u potpunosti izbace proteini kancer bi trebao da nestane.Vreme koje je potrebno da bi se ovo dogodilo je šest nedelja ili 42 dana. Brojsova dijeta za tretman kancera koristi se i danas u celom svetu kao pomoćno lekovito sredstvo. Tokom dijete pije se sok koji sadrži 50 posto cvekle, 20 procenata šargarepe, 20 posto korena celera, 3 postosirovog krompira i 2% rotkve.

Sok se sprema od:

300 grama cvekle
100 grama šargarepe
100 grama korena celera
Otprilike 30 grama rotkvica
krompir je obavezan samo kod kancera jetre!

user posted image

Sok napraviti u sokovniku, sve čvrste delove soka treba odstraniti (uključujući talog). Tokom dijete nesme da se uzima nikakva čvrsta hrana koja sadrži proteine. Osobe obolele od kancera bi morale da se konsultuju sa svojim doktorom pre nego što počnu ovu dijetu.

***********************************






< Poruku je uredio vukosava -- 26.11.2011 15:54:47 >

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: RAK
26.11.2011 16:08:53   
PoisonEve
Silvi, user posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: RAK
26.11.2011 16:34:14   
jance
Silvi draga, moj svekar o kome sam pisala ovde je umro 1. avgusta pa znam kroz sta prolazis. ne mogu da ti kazem da ce biti bolje i lakse, bice jednostavno drugacije bez njega. posto sam u to vreme bila trudna, ja sam sebi rekla da mi je misija da pomognem ostalima u porodici da prevazidju taj tezak period, da im budem uteha i cvrst oslonac. jer bol moze samo vreme da izleci, nista drugo. tako sam ja prosla bez previse stresa.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: RAK
26.11.2011 18:15:33   
vukosava
Moj svekar je umro od raka pluca 2002 pre nego sto sam se smuvala sa muzem. Kad se moja mama razbolela, on mi je bio najveca podrska. On je bio sa tatom do kraja, starao se o njemu...

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: RAK
26.11.2011 18:58:47   
ivaj
Ja sam se mesec dana oprastala od moje mame(od trenutka saznanja da ima rak do njenog umiranja).
To je gore od same smrti.Za tih mesec dana ja sam nju otplakala i mirila se sa tim da je uskoro nece biti.
I sad se ponekad zapitam da li sam onoga dana znala da je taj susret poslednjiuser posted image
I da li sam se,kad sam izlazila,okrenula da je vidim poslednji putuser posted image Ne znam.

Pre neki dan sam plakala.Setila sam se kad sam poslednji put sklupcana lezala pored nje.Dace Bog da nikada ne zaboravim taj osecaj,da ga pamtim dok sam ziva.



(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: RAK
26.11.2011 21:09:53   
vukosava
Ja mislim da nema tog vremena koje ikoga moze pripremiti na iciju smrt. Kad nekog nema - nema ga vise i nedostajace...

Ja sam se jednog jutra vratila slucajno iz skole,dosla kuci kao hipnotisana, ne znam sta mi je bilo i koja me to ruka vodila kuci,obicno odem sa casa i u lokalni kafic. I videla sam ljude u crnom kako mi ulaze i izlaze iz kuce... Sela sam na ulicu, a voce koje sam kupila usput - secam se pomorandzi koje se kotrljaju niz ulicu. I u sebi govorim: "deda, deda, deda, deda, deda.." Deda mi nije bio dobro tih dana. Ali mi mozak ipak govori - deda ne zivi sa vama... Nisam smela da se pomerim dugo. Videla me kuma, dosla kod mene (zena lekar, malo trezvenije glave) i rekla mi da sam ostala bez oca, tim recima... Udjem unutra a na stolu udnevnoj sobi tata... Eto kako sam se ja pripremila... Nikako...

11 godina kasnije kad sam pipala izraslinu koju mi je mama pokazala tik iznad njenih grudi, ceo svet mi se okrenuo oko ose... Ali nisam joj rekla, odmah sam je ubedjivala da ide sto pre kod lekara. Ta godina mi je bila jedna od najgorih godina u zivotu (isto kao ta kad je tata umro sto mi je bila preteska i odvratna)... Epilog je srecom bio drugaciji, ali mislim da ko god oboli od raka, da se nikad ne zna sta ce biti na kraju i da je uzasno svakome...

I mislim da je svejedno, smrt je smrt, niko je ne voli...

< Poruku je uredio vukosava -- 26.11.2011 21:13:49 >

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: RAK
26.11.2011 23:39:08   
limunada
Vukosava uff bas tuzno user posted image

Silvi user posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: RAK
29.11.2011 10:17:47   
Olga75
jutros su stigli rezultati mog svekra , ca in situ infiltrativni user posted image
evo treci put su uretralno otklanjali , pa antibiotici jer bi zapatio kucnu infekciju , pa BSG , cistoskopija svaka dva meseca
i sad je otvorio novi krug jedino sto ce ako ne buude reagovao na BSG biti klasicno operisan user posted image
bas mi ga je zao i tuzna sam user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: RAK
29.11.2011 10:20:49   
Snelle
Uh, teška tema. U poslednje dve godine od ove užasne bolesti su oboleli moj rodjeni stric, pa moja rodjena tetka, a sada i strina. Pitanje je dana kada će umreti user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: RAK
29.11.2011 10:29:55   
Olga75
teska i tuzna user posted image
moj stric je umro od cancera pharinksa user posted image
a i ovo sa svekrom me je rastuzilo
pricam malopre sa njim : kako ste , kaze pa dobro , sta ces
i poceo sda se raspituje o mojoj basti , sta radi Marija , kako je Nadja user posted image
bas me je rastuzilo


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: RAK
29.11.2011 10:38:32   
Snelle
Što kaže moja mama: "Da je sreće da umrem ko svekrva moje kume". Žena je umrla u snu, bez ikakvih ranijih tegoba, bolova...jednostavno "od starosti". A ovako se mučiš, trpiš neizdržive bolove i moliš Boga da što pre umreš user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: RAK
29.11.2011 10:56:11   
hanka
Ne daj Boze nikome!
Jedna od najgorih bolesti koja moze da zadesi coveka
Do pre dve godine nisam obracala puno paznje i razmisljala o tome.To se desavalo daleko od mene i moje porodice a onda ...
Sa oceve strane deka je umro od raka grla i covek u 70-im nije zeleo da se leci.Ja sam tad bila mala i nisam shvatala.A onda je mog oca pre tacno dve god poceo da boli vrat.Iso je na raznorazne fizikalne terapije i nista.Tek kad je poceo naglo da mrsavi shvatili smo da je vrag odneo salu.Borili smo se svim snagama 4 meseca ali nije vredelo...Rak pluca,metastaze na kostima i jetri.Najteze je gledati nekog ko na takav nacin bukvalno propada a vi nista ne mozete uciniti.
Prosla su 2 meseca a onda baka moje drugarice,pa onda njena svekrva,pa onda moja prijateljica srecom odstranili su joj dojku i sad je ok.Icice na VTO u Prag na prolece.

Informacija koja mozda nekom pomogne
Postoji neki lek sa Kube i nabavlja se dosta tesko preko kubanske ambasade uz svu dokumentaciju bolesnika

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: RAK
15.12.2011 2:34:02   
milia
Citam i placem. Juce su mi operisali oca od tumora na mozgu. Danas smo saznali da dr misle da je maligni i da nisu mogli ni sve da odstrane.  Posle operacije slabo govori i slabo koristi desnu rukui nogu.
Inace, jak je covek i zdrav. Bio do pre 2 meseca kada je odjednom, jednog popodneva krenuo u podrum i nije znao gde je podrum u kuci. Od tada CT, NMR, lekari, on pocinje teze da govori...
Prognoze lose.
Ja sam se porodila pre 2 nedelje i nikako ne mogu da se smirim.
Ne mogu danas da prestanem da placem. Zar mu je odjednom tako malo ostalo? Ni do prvog rodjendana?
A najteze od svega mi pada to sto ce se muciti. On, tako ponosan. Kome ce dozvoliti da ga gleda takvog?
Jance, citam kako se tvoj svekar mucio. Jezim se.
Videcemo kad izadje iz bolnice, ali ja ne znam gde da nadjem snagu, iovako mi je ovo nezgodan period, ne mogi ni u posetu, bebac je bas mali.
Uf user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: RAK
15.12.2011 9:27:58   
Ana RR
Baš mi je žao, Milia user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milia)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: RAK
15.12.2011 11:28:31   
jance
joj milia draga, ne mogu da zamislim kako ti je, takva situacija, a ti se porodila, hormoni divljaju, imas malu bebicu....

jedino sto mogu da ti kazem jeste da se dobro isplaces, pokusas da se nekako odmoris i da budes jaka prvo zbog bebice a onda i zbog tate, ja se nadam da ce se makar malko oporaviti posle operacije i da ce mu dati zracenje da ubiju to sto nisu mogli da izvade. ja tu makar vidim neki tracak nade. mozda ako se bude borio i povrati funkciju ruke, tu su cuda uvek moguca. moj svekar nazalost nije mogao na operaciju a ko sto sam pisala, bio je jednostavno predebeo za zracenje. zato se sve to tako brzo desilo.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: RAK
15.12.2011 11:50:22   
milia
Oci su mi juce otekle user posted image
Danas ce se razgovarati sa dr, da se cuju prognoze. Nadam se da ce makar imati dostojanstven oporavak, kakav-takav, a i ostatak, najstrasnije mi je to gledanje najblizeg kako se gasi, a do juce zdrav. Patohistoloska analiza tek za mesec dana! Zasto toliko dugo...
Hvala na podrsci!

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: RAK
15.12.2011 12:13:28   
jance
joj draga, saberi se molim te. moras! zbog bebe moras! a i zbog tate. kakve god da su prognoze, mislim da su mu sa operacijom definitivno kupili malo vremena da jos budete zajedno... ko zna, mozda ce to malo na kraju biti i puno. samo treba verovati. ljudsko telo je cudno i predivno stvoreno i moze da se oporavi i od najgorih stvari na najcudnije nacine.
znam da ti je sada najteze verovatno, tako je bilo i mm i njegovima, nisu mogli nista, al su onda naucili da cene svaki proveden dan sa njim. pretpostavljam da si i umorna od razmisljanja i svih mogucih scenarija, gledaj nekako da odmoris glavu i da razbistris razum, pokusaj da budes ona koja ce verovati u to da se cuda desavaju. user posted image

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu milia)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: RAK
15.12.2011 13:17:42   
JellK
Veoma mracna tema,nazalost dijete i lekovi tu ne pomazu!
Mila nemoj biti tuzna,ako se u tom slucaju dokaze da je ipak rec o malignom karcinomu,ne mora da znaci da je sve izgubljeno!To zavisi od vrste i gradusa kome pripada,moze se tretirati hemo ili zracnom terapijom.To sto teze govori i hoda moze da se stabilizuje posle ovih terapija ukoliko se pokaze da se karcinom moze tretirati na taj nacin!Naravno,moras biti spremna i na lecenje koje moze da traje i godinama!Pre svega da budes jaka i uz njega i samo pozitivno misli,nikako drugacije!To ti je iz iskustva,moj otac je imao karcinom testisa i metastaze na plucima sa veoma losom dijagnozom!To je bilo 1999god,sad je 2011 eno ga sedi kuci i svaki dan me smara telefonom.Ne mora da znaci da svaka prica mora da ima tuzan kraj!Veruj prosli smo sve i svata!
Ja takve ljude svaki dan,to mi spada u opis posla ali se uvek obradujem kad svrate da me vide posle par meseci ili godina i kad ne mogu da ih prepoznam jer opet hodaju,govore imaju kosu...I zato glavu  goreuser posted image

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: RAK
15.12.2011 23:08:55   
milia
Uh, vasi postovi me ohrabruju, ovako, zatvorena u kuci s bebcem, samo o tome sama sa sobom mislim i danas sam preplakala. Majka i brat bili u poset_i i kazu da govori nejasno, izvadili su mu i zube, tj vilicu, otekao, ne pomera desnu ruku i na nju samo pokazuje. Od svega najteze sto ce njega ubiti psiha, jer se on nikada nece pomiriti s tom dijagnozom, onako gord, i s tim kako on vise ne moze kao pre, znam da ne zeli ni da se vrati kuci da ga ne bismo gledali user posted image . To je ranije komentarisao kada su drugi patili, a on saosecao sa njima. Kako se osecaju ti ljudi kojima se kaze da im je malo ostalo?

Uf, tesko je, kao da su mu saopstili smrtnu presudu, tako se osecam, a mi sad samo cekamo. Treba se boriti, znam. Probacu da se saberem, stvarno sam umorna od kreiranja scenarija. user posted image


< Poruku je uredio milia -- 15.12.2011 23:09:37 >

(odgovor članu JellK)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: RAK
15.12.2011 23:53:00   
PoisonEve
Draga mila, user posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu milia)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here