|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
15.1.2012 18:16:02   
minavb
Ne slazem se da je sve dozvoljeno, narocito ne kad se radi o neonatusu.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 701
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
15.1.2012 19:04:23   
Yula

Vidis mina, ne mozes ti nekoga naterati da radi onako kako bi to trebalo. Jedno je kada neko pogresi iz neznanja, a drugo je kada je neko bandoglav i nedokazan i tu nema pomoci. O tome sam pricala.

Imam prijatelje koji imaju dete koje nazalost ima neki problem, ne znam tacno dijagnozu, ali izgleda da je neki oblik cerebralne paralize. Od malena je bilo ocigledno da dete ima problem, svi su to videli osim njih, koji jednostavno to nisu sebi hteli da priznaju! Da su krenuli na vreme sa vezbama moglo je mnogo da se ispravi, znam iz iskustva jendih drugih ljudi koji su imali dete sa slicnim problemom. Ali ovi ljudi su jednostavno takvi, vise su voleli da se prave da problema nema i sada kada je doslo stani-pani, dete ima preko dve godine a ne hoda... I da sam im ja nesto otvoreno rekla, predlozila, verovatno bi se uvredili. Slala sam im linkove foruma ged su mogli da prate razvoj dece, gde su mogli da nadju mozda neke smernice kako i sta dalje, ali nikada mi nista nisu odgovorili. I sto da se ja petljam, pa valjda oni vise vole svoje dete od mene ili nekog drugog.Kazes jednom-dva puta ako te pita neko za misljenje, a ako on ne zeli da cuje savet iskren i dobronameran, vec samo zeli da ga neko ohrabri i utesi sa pricom: Ma sve je ok, nista se ti ne sekiraj, sve je to super, to tako treba... Sta se tu moze? Pustis svakoga da radi kako hoce i cao. Necu ja nikoga vuci za rukav i ubedjivati ga ta ne treba tako nego ovako.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 702
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
15.1.2012 21:03:47   
minavb
IZVORNA PORUKA: Yula


Vidis mina, ne mozes ti nekoga naterati da radi onako kako bi to trebalo. Jedno je kada neko pogresi iz neznanja, a drugo je kada je neko bandoglav i nedokazan i tu nema pomoci. O tome sam pricala.



Mene užasava ta patronažna sestra koja preporučuje kuvanu šljivu za novorođenče.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 703
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
15.1.2012 21:21:31   
Anoniman
1. Da vidite malog bosanca kako tamani pitu sa krompirom! user posted image  user posted image

2. Otkrila sam uzrok sinoćne zezancije: IMAMO NOV ZUB! user posted image Četvorkicu gore desno!


E, sada odoh unazad da odgovaram...

Zille, tvoj prvi je kao moj prvi. Valjda je to ono što me zbunjuje... Marko sa 16 meseci jede više od Luke koji ima 5,5 godina. Sa Lukom se natežemo za jedan sendvič, a Marko posle jednog traži drugi. user posted image


IZVORNA PORUKA: Macaki

a inace i meni smetaju i paradajz i orasi, ali ja sam mislila da to tako treba.




E jesi blesava stvarno! user posted image



IZVORNA PORUKA: Macaki

ne znam kako da je nateram jer ona vodu nece ni da lizne.



Pisala sam već u drugoj temi, ali evo opet.
Kada smo bili u bolnici, Marku su se često začepljivale braunile, morale su da se prebacuju iz vene u venu. Tek pred kraj mi je jedna starija sestra rekla da mu je jako gusta krv, da mora piti tečnosti. Posavetovala sam se sa dr, jer on nije hteo da lizne vodu, rekla je da stavim šećera u vodu. Tada sam još prokuvavala Rosu, i dodavala u nju šećer. Počeli smo sa oko 1 supenom kašikom šećera na oko 200ml vode. Kada je stekao naviku da pije, počela sam da smanjujem količinu šećera na pola supene, pa na jednu kafenu, pola kafene, na vrh kafene, i na kraju izbacila šećer iz vode. Inače, rekoše mi lekari da čistu prokuvanu vodu (bez makar malo šećera i koje kapi limuna - limun sam sa drugim preskočila, prvom sam stavljala) ne dajem, jer je to kao da bebi dajete antifriz.

Zille, kako su bezobrazni sa cenama mleka kod nas!!! user posted image



< Poruku je uredio Tash -- 15.1.2012 21:22:03 >

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 704
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
15.1.2012 21:45:25   
Yula
Tash, cestitke za zubic!

Pa nema potrebe prokuvavati flasiranu vodu, zato deca nece ni da piju jer prokuvana voda ima grozan ukus i nista vise od minerala u sebi.

Macaki, pokusaj sa spricem da joj svako malo uspricavas po malo vode, ja sam tako uradila par puta i ovo moje cudance je bas zavolelo vodu.

< Poruku je uredio Yula -- 15.1.2012 21:46:13 >


_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 705
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
15.1.2012 21:48:48   
bojkica
Tash-super dok jede!A ni nama nista ne odgovara.kad jedu-sto jedu,kad nece zabrinuti smo sto nece.Tako je bar kod mene,jednoj nedam da jede koliko hoce,a drugoj ne mogu da ubacim u usta-nego na prevaruuser posted image .
Sto se tice stanja stolice kod nas,evo vec treca nedelja kako smo izbacili mleko i ml.proizvode i sluzi ove nedelje nema,mada je ona ozdravila.Moje misljenje je ipak da je ta sluz bila reakcija na mleko,sacekacu nedelju dve pa cu joj ubaciti samo jogurt-par nedelja da vidim da li ce biti reakcije neke!
A sto se tice alergija o kojima ste pisale-alergicna sam na mnoge neke trave i travkice da ne nabrajam,prasina,grinje.....Tako da kod moje dece izgleda genetika.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 706
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
15.1.2012 21:53:24   
Anoniman
Žene, pšenično brašno u ishrani je odkrovenje!!! Još jaje da uvedemo i extra! Mleko nećemo pre 3će godine svakako...

Nego, moja mama dimi Marku šunku, samo soli je stavila u salamuru (ako sam dobro shvatila), isto sprema slaninu za Marka. Danas je dala tatinom prijatelju da napravi čvarke, bez mleka, tako da imamo čistu svinjsku mast kao namaz za hleb user posted image , a čvarke je polio pivom da porumene user posted image , tako da to nemamo. user posted image
Napravila je baka paštetu od svinjetine, ovako bez konzervansa može da stoji 3 dana u frižideru, a mama je napravila namaz od pl.patlidžana i svinjetine, to sam zamrzla, da ne propadne dok pojedemo paštetu.

Sve u svemu user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 707
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
15.1.2012 21:54:09   
Yula

IZVORNA PORUKA: Tash


Jutros smo njupali hleba i domaće paštete, Marko ne zna kad je dosta. Pojeo je manje parče hleba sa paštetom i vikao "Ljaba ljaba, tu, daaaaaaaaj, tu!" user posted image Ali nisam se usudila preterivati, pa sam mu dala i malo griza. To je bilo oko 9.15h. Onda je stukao flašicu "soka", oko 260ml, i u 12h je izbečen stajao u kuhinji i vikao "Njami njami". Noćas se tri puta budio da jede. Ja ne znam šta da radim, on je stalno gladan.
Jede na sledeći način:
5-6h 210ml mleka
8-9h 22ml voćne kašice sa palentom
11.30-12h 210ml mleka
14.30-15h 220ml slane kašice i pola parčeta hleba
17.30-18h 220ml nekakve kašice (nekad slane, nekad slatke)
20-20.30h 240ml mleka
00h 150ml mleka

Ja stvarno ne znam... trebao bi jesti mnogo manje puta za svoj uzrast. Ideje?



Ubih se razmisljajuci kome sam htela nesto da odgovorim i sada se setih! U vezi Markovog jelovnika, zasto mu ne smanjis mleko u ishrani? Cini mi se da prilicno za svoj uzrast pije mleko. Ostavis mu mlekce ujutru i uvece, a ovo resto zamenis npr ovako:

*ujutru mleko, eventualno da u to mleko dodas npr. griza malo ili palente, ili neku drugu zitaricu.

*sledeca je uzinica vocna u koju mozes kao i do sada da stavis palentu.

*rucak u podne povrce sa mesom

*opet kasica od povrca

*uzinica neka lagana

*mleko i spavanjac.

Eto ideje.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 708
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
15.1.2012 21:58:24   
bojkica
U drugoj godini dovoljno je 400ml mleka dnevno-tako bar preporucuju!

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 709
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
15.1.2012 22:02:41   
Anoniman
Znaš šta me je bunilo (možda me buni i dalje)...
Na Allernovi piše da deca iznad 6 meseci treba da jedu 3x240ml + kašice (ne znam dal to važi dokle god piju Allernovu?). Ja se nadam izbacivanju noćnog mleka, a onda ostaje ujutru, u 12h i uveče. To je tri. Ako izbacim ono u podne, i on izbaci ono noćno, to je onda dva. A ne znam koliko je bitno zbog minerala i vitamina koje dobija najviše kroz mleko, jer ovo sve kuvano je uglavnom iskuvano, i ne ostaje u njemu ništa. Moja dr svaki put kada pitam za sveže voće, kaže "Ne brini, vitamine dobija kroz mleko"... user posted image

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 710
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
15.1.2012 22:03:28   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bojkica

U drugoj godini dovoljno je 400ml mleka dnevno-tako bar preporucuju!


Kog mleka? Zdravoj deci koja jedu sveže voće?

(odgovor članu bojkica)
  Direktna veza do poruke: 711
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
15.1.2012 22:03:50   
Yula

IZVORNA PORUKA: bojkica

Tash-super dok jede!A ni nama nista ne odgovara.kad jedu-sto jedu,kad nece zabrinuti smo sto nece.Tako je bar kod mene,jednoj nedam da jede koliko hoce,a drugoj ne mogu da ubacim u usta-nego na prevaruuser posted image .
Sto se tice stanja stolice kod nas,evo vec treca nedelja kako smo izbacili mleko i ml.proizvode i sluzi ove nedelje nema,mada je ona ozdravila.Moje misljenje je ipak da je ta sluz bila reakcija na mleko,sacekacu nedelju dve pa cu joj ubaciti samo jogurt-par nedelja da vidim da li ce biti reakcije neke!
A sto se tice alergija o kojima ste pisale-alergicna sam na mnoge neke trave i travkice da ne nabrajam,prasina,grinje.....Tako da kod moje dece izgleda genetika.


bojkice, i nama se nekada desi da ima malo sluzi u kaki, jednom u par dana rekla bih. desilo se u par navrata da je kaka malo vise kasastija, braonkasta i smrdljivija, tada ima i sluzi. Nema je svaki dan, pa velim da to nije nista strasno. Sluz sam pripisala balavljenju, jer balavi toliko da nisam znala da je to moguce, a dok drzi lazu u ustima sve to guta.

Mozda i vama to nije od mleka, ali opreza nikada na odmet. I ja bih isto uradila na tvom mestu, nista ne gubis, pazuras malo i kada uvedes jogurte videces i sama. Drzim vam palceve da je ipak od slajma.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu bojkica)
Direktna veza do poruke: 712
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
15.1.2012 22:08:44   
Yula

IZVORNA PORUKA: Tash

Znaš šta me je bunilo (možda me buni i dalje)...
Na Allernovi piše da deca iznad 6 meseci treba da jedu 3x240ml + kašice (ne znam dal to važi dokle god piju Allernovu?). Ja se nadam izbacivanju noćnog mleka, a onda ostaje ujutru, u 12h i uveče. To je tri. Ako izbacim ono u podne, i on izbaci ono noćno, to je onda dva. A ne znam koliko je bitno zbog minerala i vitamina koje dobija najviše kroz mleko, jer ovo sve kuvano je uglavnom iskuvano, i ne ostaje u njemu ništa. Moja dr svaki put kada pitam za sveže voće, kaže "Ne brini, vitamine dobija kroz mleko"... user posted image



Uh, uh, uh, pa nisam to znala. Ja mom bebonu vec nedelju dana dajem samo dva mlecna obroka. Da vratim jedan? A gde da ga umetnem? Zar oni nece sada kroz meso dobijati te proteine i minerale? Cula sam da mnoge vocke i povrcke lakse dozvoljavaju apsorbciju minerala i vitamina kao kuvvane nego zive, znate li to? Minavb, znas li ti sta o tome, da li je to istina?

Molim vas sve za misljenje o ovom trecem mlecnom obroku za dete od 7 meseci, da li da ga ubacim, ili je dovoljno 2x240ml mleka dnevno, tj. 480ml. ?

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 713
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
15.1.2012 22:11:57   
Anoniman
Stvarno ne znam šta da mislim o tome svemu. Znaš da kukam već neko vreme na ovu temu. Kada bi izbacio noćni obrok, ja uopšte ne bih razmišljala. Opet, Luka je u njegovom uzrastu pio mleko sam 2x, ali je jeo sve, i bio na kravljem mleku.
Ma ne znam, nisam pametna.


(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 714
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
15.1.2012 22:12:16   
Yula
Tash, kod Allernove pise da deca od 12-36 meseci piju 2 flasice od po 240ml, evo ti linka, imas dole nize tabelu.

http://www.novalac.fr/fr/gamme/formules/novalac-lait-allernova-ar.html

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 715
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
15.1.2012 22:14:04   
bojkica
Ja sam se pozalila pedijatru da pije malo mleka,i dok je bila na specijalnom i kada smo uveli kravlje,pedijatar mi je odgovorio da je 400ml.dovoljno,a i ako pije malo manje od toga nije strasno!
Nisam znala da mu jos uvek ne dajes sveze voce.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 716
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
15.1.2012 22:16:15   
Anoniman
tash, bravo za zubic!!! user posted image

IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: Yula


Vidis mina, ne mozes ti nekoga naterati da radi onako kako bi to trebalo. Jedno je kada neko pogresi iz neznanja, a drugo je kada je neko bandoglav i nedokazan i tu nema pomoci. O tome sam pricala.



Mene užasava ta patronažna sestra koja preporučuje kuvanu šljivu za novorođenče.



uzmite u obzir da je to bilo pre ravno 33 godine. user posted image od tada su se valjda i patronazne sestre promenile...

mi smo veceras kakili, doduse samo jednom, ali mami je laknulo. jos uvek joj je stomacic malo uspupcen, trebalo b i verovatno ponovo sutra da kaki.
e sad vi meni recite sta sutra da dam? dal sargarepu kako sam od pocetka planirala ili jabuku kako je dr iz halo bebe rekla????

inace, nasla sam u rodicu dunje, kupila sam punu kesu, dadoh grdne pare. mislila sam da deo zaledim, a da par komada ostavim, one bi trebalo da mogu da stoje, pa kad dodje vreme da joj pecem u rerni.

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 717
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
15.1.2012 22:18:42   
Anoniman
Zašto ni jedna od ovih Allernova ne izgleda kao moja? user posted image user posted image user posted image

Uglavnom, Marko pije 240+150+210+210=810 ml, a trebao bi 480ml. user posted image

Ali on je gladan svaki put kada dobije mleko, i ja ne znam šta bih preduzela tada. user posted image Naime, u 12h kada jede mleko, tada je + i pospan, i nema živaca da jede na kašiku.

(odgovor članu bojkica)
  Direktna veza do poruke: 718
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
15.1.2012 22:20:54   
minavb
IZVORNA PORUKA: Yula

Cula sam da mnoge vocke i povrcke lakse dozvoljavaju apsorbciju minerala i vitamina kao kuvvane nego zive, znate li to? Minavb, znas li ti sta o tome, da li je to istina?


Nije istina. Količina vitamina se smanji zbog tehničke i termičke obrade, sastav se menja, poveća se sadržaj nekih supsanti, a kombinovanje više vrsta povća, što je najčešće slučaj u varivima, dovede do međusobne blokade nekih sastojaka. Zato je, kad već kuvate namirnice deci (a morate da kuvate), najbolje da ga kratko termički obrađujete i ne kombinujete više vrsta zajedno. Ja uvek stavim krompit i još neku vrstu povrća, ili rižu i  neku vrstu povrća, i uz to meso.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 719
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
15.1.2012 22:22:40   
bojkica
Yula evo ja ti mogu samo prepisati iz moje knijge o ishrani,za uzrast sedam meseci:
rano jutro-podoj ili formula
dorucak-palenta sa jogurtom
rucak-meso ili kuvano zumance sa povrcem
kasno popodne-vocni sok ili voce
vecera-kombinovana zitna kasa
pre spavanja podoj ili formula
po ovome mozes videti da mleko ide samo u dva obroka,e sad posto on jos uvek ne jede zumance,i ceo obrok meso-onda bi mu mozda trebala ubaciti jos jedan obrok mleka....

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 720
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
15.1.2012 22:22:49   
Anoniman
MACAKI SLUŠAJ SVOJ INSTINKT! 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 721
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
15.1.2012 22:23:04   
Yula
Ja nesto mislim da je mom detetu prija bas kasasta hrana, odnosno povrce umesto ovog mleka. Meso je veoma vazno. Iskorpirala sam jedan clanak na temi -uvodjenje cvrste hrane bebama od 6-9 meseci gde je podrobno objasnjeno koliko je meso u ishrani beba vazno zbog gvozdja i proteina.

Tamo sam pisala o tome da ne mogu da nabavim jaretinu i jagnjetinu, minavb mi rece da je u EU zabranjeno ubijanje mladuncadi, sto ja priznacu nisam znala. Mm mi je to potvrdio. I sta cu ja sada, dajem ovcetinu, ali je meso ekstra meko. Cak ni kozu nisam nasla! Kazu da je ima oko Bozica i to je to. Sada se raspitujem na sve strane gde da je nadjem.

E Tash, zasto ne pokusas Marku polako da uvodis sveze voce i povrce, sta kaze doktorka? Psenicno brasno je stvarno ekstra sto moze da jede, sada mozete da izmisljate razne djakonije. Od kada predlazes da mi probamo psenicno brasno?

Ja cu ovih dana da pokusam da nadjem nekog normalnog alergologa da se posavetujemo sa njim user posted image da mi nema neta i ovog foruma mislim da bih siznula.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu bojkica)
Direktna veza do poruke: 722
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
15.1.2012 22:25:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Yula
desilo se u par navrata da je kaka malo vise kasastija, braonkasta i smrdljivija, tada ima i sluzi.


samo da nesto pitam! K je najzad posle 4 dana kakila, ali bilo je malo tamnije i drugacijeg mirisa. ja sam mislila da je to normalno jer je sada presla na cvrstu hranu, pa ne moze vise da kaki zlatno zuto....


inace, moja drugarica je detetu prvo uvela bananu i to je umutila sa malo jogurta i to mu dala. druga drugarica je odmah pocela da daje kupovne kasice, koje su miks nekoliko vrsta povrca +meso. i deci nsita ne dali, jedu kao mecava. a mi toliko cekali i kada smo se na kraju osmelili.. mucak. ponekad mi se cini da sto se vise vodi racuna, sve je gore. znam sta cete reci, ali se stvarno pitam kako ta druga deca, dok mi nase drzimo "kao malo vode na dlanu" i opet mi "sve fali"..... user posted image
inace drugarici iz price br 2 je pedijatar prepisao sirup protiv alergije za starije dete koje je uporno nedeljama kasljalo. ona procitala uputstvo, nije joj se dopalo i sama ukinula detetu sirup! user posted image

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 723
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
15.1.2012 22:28:35   
Anoniman
Sveže voće, posebno kora, sadrži neke ne-zna-šta (stručno je bilo izgovoreno, ništa nisam shvatila), i dr ne da!

Pšenično brašno... kada se daje inače? Tada kada sme, ti probaj.
Ako ide pšenično brašno, mogu i rezanci bez jaja! user posted image

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 724
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
15.1.2012 22:28:53   
Yula

IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: Yula

Cula sam da mnoge vocke i povrcke lakse dozvoljavaju apsorbciju minerala i vitamina kao kuvvane nego zive, znate li to? Minavb, znas li ti sta o tome, da li je to istina?


Nije istina. Količina vitamina se smanji zbog tehničke i termičke obrade, sastav se menja, poveća se sadržaj nekih supsanti, a kombinovanje više vrsta povća, što je najčešće slučaj u varivima, dovede do međusobne blokade nekih sastojaka. Zato je, kad već kuvate namirnice deci (a morate da kuvate), najbolje da ga kratko termički obrađujete i ne kombinujete više vrsta zajedno. Ja uvek stavim krompit i još neku vrstu povrća, ili rižu i  neku vrstu povrća, i uz to meso.




A da kuvam svaku povrcku/vocku odvojeno i na kraju sastavim u kasicu?

Ja inace kuvam sve u baby cooku, na pari, posle pomesam kasicu sa delom vode od kuvanja, a veci deo je visak i moram da je bacim. Uglavnom se kuva 20min.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 725
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Ćelije fetusa su u mozgu majke 18 godina n...
Ako ste mama, znate kako možete intuitivno da osetite svoje dete čak i kada ga nema… Pa, sada postoji naučni dokaz da ga...



Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here