|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: GAK Narodni Front
24.3.2014 15:20:19   
pari
dobro došla! user posted image
što se tiče fronta, tu treba da se javiš u savetovalište za trudnice. Možeš da tražiš i određenog lekara ili da odeš kod onog koji ti oni predlože. Meni vodi trudnoću dr Rada Vugdelić, ja sam zadovoljna.

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Mima988)
Direktna veza do poruke: 751
   RE: GAK Narodni Front
24.3.2014 19:39:34   
Sanchy
Trbalo bi na uputu da ti pise u koje odeljenje koje bolnice da se javisuser posted image ,kako mozes da odes u bolnicu bez uputa iz doma zdravlja?Licno bih ti preporucila Visegradsku,odeljenje Endokrinologije, Prof. dr Svetlana Spremović Rađenovic

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 752
   RE: GAK Narodni Front
22.4.2014 1:42:17   
mijativi
Topla preporuka za Narodni front. Divni lekari,divne sestre...Osecala sam se divno tamo,iako mi iskustvo nije bilo naprijatnije. Ne preporucujem Dr Dimitrijević Dejana, s obzirom da mi je čovek bukvalno pobegao sa porodjaja. Bilo dogovoreno da me on poradja ( u frontu placas 40,000 dinara ustanovi ukoliko imas izabranog lekara,a on nije u tvojoj smeni) i ostavio me je na cedilu i milost i nemilost preko 12 sati. Covek je bio uporan da me porodi van njegove smena. kada je ukapirao da se to nece desiti,bukvalno je pobegao. Voli covek novac :-) Inace ga zovu ekstraprofiter (tek kasnije saznah). Pritom sam dala gomilu novca u privatnoj ordinaciji i omase mi termin. Toliko od Dr Dimitrijević.

Tople preporuke za Dr Smiljkovića ( divan primer nekorumpiranog strucnjaka kojj je pre svega dobar covek).

Takodje, preporuka za mladog R.Aničića :-) Vidim da ga mnogo hvala,pa rekoh da se pridruzim...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 753
   RE: GAK Narodni Front
16.5.2014 23:54:36   
luna86
Evo skupih malo vremena, od mog porodjaja proslo je tacno 2 i po meseca. Taman toliko da se nabujale strasti malo smire. Sto se tice mog licnog iskustva vezanog za GAK Narodni Front, ne mogu reci da sam u potpunosti zadovoljna. Ovo je porodiliste koje sam zelela da zaobidjem i od samog pocetka trudnoce znala sam da u Narodni Front ne idem. Ali, u 9-om mesecu odlucih se bas za to porodiliste jer smo nasli doktora koji bas tamo radi i koji bi me poradjao. Naravno, dogovor je bio da dodjem u bolnicu i da ce me tog dana poradjati ali kako nista nije islo po planu, kontrakcije su pocele dan ranije. Pozvala sam doktora i krenula put bolnice, nakon pregleda, konstatovali su da treba da me zadrze u bolnici, posto tog dana moj izabrani doktor nije bio dezuran, javila sam mu da ostajem u bolnici i on je pozvao svog kolegu da me saceka i da me njegov kolega porodi. Sve se odvijalo jako brzo, sama priprema za porodjaj je isla brzo.. Odradili su brzinski ultrazvuk i ctg, poslali me u salu i doktor se pridruzio, pregledao me i prokomentarisao kako cu se poroditi u roku od sat vremena. Kako se sve odvija kako treba. Naravno, odmah su mi ponudili epidural. Ja sam pristala i posle sam lagano cekala da dodje to vreme. Bez ikakve nervoze ili straha. Zaista bila sam jako opustena i nista me nije bolelo. Mogu da pohvalim babicu, i doktorku anesteziologa, zaista su bile ljubazne. Na zalost zaboravila sam im ime. Doktor je bio mladji, dobro raspolozen, i on je delovao poprilicno opusteno. Dolazio je da me obilazi cesto. Da skratim pricu, moj porodjaj je protekao tesko iz razloga sto zbog necije nestrucnosti da li doktorke koja je radila UZ ili nedovoljno iskusnog mladjeg doktora, koji nisu videli da je beba okrenuta licem prema mojim ledjima a ne prema stomaku, i u tom polozaju jako je tesko izvesti prirodan porodjaj. Naravno poradjali su me vakumom. Takodje mogu da se zahvalim i doktoru smiljkovicu koji se nasao u trenutku kada su doktor i babica uvideli da ne ide nakon vise pokusaja. doktor smiljkovic je odmah nakon prvpg pregleda ustanovio da je beba usla u porodjajni kanal okrenuta licem na dole, i sve sto je u tom trenutku mogao da uradi jeste vakum. iskreno, mislila sam da se nikad necu poroditi. Bilo je toliko napinjaja, pritiskanja stomaka, a oko mene njih 15. sto mi je samo dodatno stvaralo nervozu, jer sam znala da nesto nije u redu. Bebu su izvukli i odmah je zaplakala, ja od silne izcrpljenosti nista nisam uspela da cujem, bila sam presrecna sto se sve napokon zavrsilo. Ali naravo tek je pocelo.. Bebu su odneli u inkubator 5 dana bukvalno nisam imala prave informacije, bila je na kiseoniku, dobijala infuziju i plus imala je sondu u ustima preko koje je dobijala hranu. Bio je to jako stresan period za mene. Gledajuci druge majke sa bebama u mojoj sobi ja sam se samo molila se da sa mojom bebom bude sve u redu. Naravno da ne spominjem koliko je mene rana bolela nakon prestanka dejstva epidorala. Ali je to sve u tom trenutku bilo manje bitno. Drage buduce mame, svaka zena je slucaj za sebe, to treba da znate. U sustini najbitnije je da porodjaj dobro prodje.. a to da li ste u apartanu, ili u sobi sa jos 6 zena i da li imate kupatilo u sobi je najmanje bitno. U mom slucaju se tako namestilo, da li kriviti doktora ili mu se zahvalti sto je na kraju ipak sve proslo dobro. iako se u ovakvim slucajevima porodjaj zavrsava CR-om za koga je u ovom trnutku bilo kasno. Mogu samo reci da sam iskreno zahvalna dr Smiljkovicu koji se nasao tu kada je sve krenulo kako ne treba i porodjaj izveo do kraja. Rodila sam zdravu devojcicu. Naravno, malo se namucila i ona a i ja. Sestre na odeljenju su sve bile jako ljubazne i mladje i starije. Ukoliko imate bilo kakva pitanja a da mogu da pomognem, slobodno pitajte. Srecno svima buducim mamama. user posted image

(odgovor članu mijativi)
Direktna veza do poruke: 754
   RE: GAK Narodni Front
17.5.2014 13:15:35   
Tiziana
Ja dugo idem kod dr.Smiljkovica,vodio mi je obe trudnoce,porodio,radio neke druge intervencije,detaljan je,ponekad i preoprezan,ali sa njim si zaista u sigurnim rukama.jos nisam cula da se neka zena kod njega poradjala satima ili je bilo nekih komplikacija.ima na forumu jos zena koje su njegove pacijentkinje.

(odgovor članu luna86)
Direktna veza do poruke: 755
   RE: GAK Narodni Front
22.5.2014 13:01:42   
plačljiva
Ima li neko iskustva sa dr Mikovićem?Dobila sam preporuke za njega pa bih trebao on da mi vodi trudnoću...

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 756
   RE: GAK Narodni Front
3.6.2014 19:36:34   
Tamarilos
Koliko ja vidim sve je to sreca. Ja sam se prvi put porodila u frontu i prosla sam uzas,dosla sam zbog male dijareje da bi me doktorka tako jako pregledala da je krenula da mi siklja krv,prebacili me u porodiliste (inace 34 nedelja) i tu me drzali u mraku do sutradan niko me nije obisao a celu noc sam imala kontrakcije ,ujutru su me naglo porodili dete mi je zavrsilo na neonatologiji jedva prezivelo,a i ja sve to . Doktorka ne znam kako se zove niti mi igde pise,pri tom su mi odveli dete ,stavili me u baby friendly samu i sestra je samo dosla otvorila vrata i na brzinu rekla da mi dete ne dise da je modro ima temperaturu i otisla i ostavila me u soku... Sad sam 32 druga nedelja i imam strasnu traumu da ne znam kako cu da prezivim ovaj porodjaj non stop placem i jako mi je tesko zbog svega toga,ne moze da se zaboravi.....

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 757
   RE: GAK Narodni Front
3.6.2014 20:11:16   
Tiziana
Ovo je uzas sto si napisala i trebalo je nekoga da tuzis. Pa oci bi im svima iskopala,majke mi.
Da,sve je sreca. Ima tamo jako dobrihi pazljivih doktora koji brinu o tebi cak i ako im nisi inicijalno pacijent,a ima na zalost i onih drugih.A kod koga sad vodis trudnocu?

Za dr Mikovica sam cula i ovo i ono. Moja drugarica je isla kod njega i bila je prezadovoljna,a opet ona sama prica da dok je lezala ne odrzavanju da je cula za njega bas grozne price..SSve u svemu on ima jako puno pacijentkinja i kod njega u privatnoj ordinaciji je kao na pokretnoj traci i velika je verovatnoca da vas kroz 9 meseci ne zapamti ko ste, sto nije za nevervovati obzirom na broj zena koje vidi na dnevnoj bazi..A moze i da vas zapamti,kao tu moju drugaricu.Znaci nema pravila.

(odgovor članu Tamarilos)
Direktna veza do poruke: 758
   RE: GAK Narodni Front
4.6.2014 12:25:06   
Tamarilos
Znam da sam trebala,ali tada sam bila u velikom soku,pri tom mi je dete bilo na neonatologiji mesec dana i bukvalno se borila za zivot svaki dan su mi govorili da ne znaju da li ce docekati sledeci,a pri tom sam se borila da zadrzim mleko da bi joj nosila jer ona nije sisala (i uspela puna 4 meseca user posted image user posted image ) ,i onda sam samo gledala kako cu sa tim da se izborim ,kad je sve proslo vec je bilo kasno bila sam srecna sto je na kraju sve dobro. Sad sam kod DR radunovic u DM. Al kakav sam maler sve se plasim da ce se nesto desiti,da necu stici na vreme ma ne znam ni sama vise.....

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 759
   RE: GAK Narodni Front
9.7.2014 11:07:57   
pari
da li je nekom od vas suprug bio na porođaju u frontu? od kog momenta on bude tu? volela bih da bude što više...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Tamarilos)
Direktna veza do poruke: 760
   RE: GAK Narodni Front
21.7.2014 13:49:35   
pari
ja sam imala sreće, mm je bio maltene stalno sa mnom (osim na pripremama - klistir, ctg i uz). Iskustvo je fantastično!

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 761
   RE: GAK Narodni Front
29.7.2014 23:14:09   
nova_
Da li neko zna da li dr. Smiljkovic radi i na nekoj privatnoj klinici?

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 762
   RE: GAK Narodni Front
16.8.2014 22:25:15   
mikac5
Devojke,nova sam na forumu. Poz za sve :) Zanima me da li je neka od vas imala iskustva sa dr Dejan V Pavlovic. Lezala sam na konzervativnoj ginekologiji. Skroz mi je delovao ok,ali me zanimaju vasa iskustva. Hvala
user posted image

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 763
   RE: GAK Narodni Front
19.9.2014 18:19:38   
wivern
Ima li neka sa skorijim iskustvom sa frontom.
Mora li koprokultura biti iz instituta za javno zdravlje ili ne?

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu mikac5)
Direktna veza do poruke: 764
   RE: GAK Narodni Front
23.9.2014 22:12:41   
Njica
Ja koliko vidim da pise na sajtu NF, radi se u Gradskom zavodu za javno zdravlje, ali bi bilo lepo da se javnu zene koje su skoro bile, ajmo ljudi ima nas koje smo u Frontu blizu ,uskoro i relativno uskoro.

< Poruku je uredio Njica -- 23.9.2014 22:14:17 >

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 765
   RE: GAK Narodni Front
23.9.2014 22:17:03   
wivern
njica ono sto sam ja cula je da ne mora, ali to je info od jula meseca.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Njica)
Direktna veza do poruke: 766
   RE: GAK Narodni Front
17.10.2014 20:56:24   
mama krava
Ma, ne mora! Pa, sigurno nece da vas vrate kuci ako to nemate, a poceo porodjaj!user posted image .

Ja bih svima ipak iy iskustva predloyila da imate sve briseve. Zašto_ Pa, ako ima neka bakterija ili sl, da iylecite, jer bebi moye baš da smeta!

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 767
   RE: GAK Narodni Front
27.10.2014 23:21:15   
maša_
pozdrav! porodila sam se u narodnom frontu pre dva meseca, što se tiče korpokulture nisu je tražili. bitno je da imate krvnu grupu, i briseve. mada, devojka s kojom sam bila u boksu, nije imala ništa od toga, pa su joj na licu mesta izvadili krv.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 768
   RE: GAK Narodni Front
27.10.2014 23:35:57   
maša_
i što se tiče narodnog fronta, kao mesta odabira za poradjanje, poprilično sam zadovoljna. nisam imala vezu, trudnoću sam vodila privatno. osoblje na porodjaju je bilo baš ljubazno. smeštena u osmokrevetnoj sobi, pristojno čistoj. wc je mogao biti čistiji, eto to. sestre su bile ok, ništa preterano zainteresovane, ali ljubazne. osim jedne, koja nije htela da da dohranu mom bebcu. posle 15 minuta raspravljanja mu je dala, onako preko klinca. popreko me pogledavši, sa sve nekim glupim komentarima, koji novopečenoj mami, posebno prvorotki, ne trebaju. no, nisam se dala uznemiriti, izgurala sam svoje user posted image pošto mi je porođaj prošao lepo, beba bila super, a njima trebao krevet, već posle 2 dana su nas pustili kući user posted image

(odgovor članu maša_)
Direktna veza do poruke: 769
   RE: GAK Narodni Front
1.11.2014 23:08:17   
wivern
Treba mi sto hitniji odgovor sta ste nosile kad ste krenule na porodjaj. TJ da li ste odmah nosile celu torbu ili samo kesu sa hitnim stvarima a torbu vam je muz doneo kasnije. Sad me je jedna zenica potpuno zbunila user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu maša_)
Direktna veza do poruke: 770
   RE: GAK Narodni Front
2.11.2014 10:56:25   
mama krava
ja sam samo kesu sa najneophodnijim stvarima nosila - knjizica i uput, ulosci, papuce, neseser sa higijenom osnovnom, vlazne maramice, Plazma keks i flasa vode. Sve ostalo mogu da ti donesu odmah po porodjaju, tj cim te prebace na odeljenje gde su porodilje.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 771
   RE: GAK Narodni Front
2.11.2014 11:03:12   
wivern
Tako sam i ja shvatila i tako i pripremila. Sve osim plazme i vode. Jer pise u frontu da je strogo zabranjeno unositi vodu i plazmu, a onda mi kazu da te posle porodjaja teraju da pijes vodu koju nemas.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 772
   RE: GAK Narodni Front
2.11.2014 12:29:20   
Tiziana
Nosi sto manje jer ti tamo uglavnom niko nece pomoci sa stvarima. Sve moze da ti se donese posle. Ni ta voda nije neophodna,ja sam pila onaj njihov nesrecni caj kao luda,cak sam zamolila servirku da mi ostavi ceo bokal..
Sve mogu kasnije da ti dopreme kad te odvedu u sobu.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 773
   RE: GAK Narodni Front
2.11.2014 14:26:11   
mama krava

IZVORNA PORUKA: wivern


a onda mi kazu da te posle porodjaja teraju da pijes vodu koju nemas.



E, bas tako... Slobodno ponesi...sve neka ti stane u jednu onu jacu kesu, da bi moglo da stane u donji deo od onih bolnickih komodica. I ponesi nekoliko plasticnih casa..to bas dobro dodje... Nemoj da racunas na caj, jer sve zavisi kada ces se poroditi, mozda ne bude vreme sluzenja obroka, npr noc... Ponesi vodu, teraju te da popijes litar vode , pa tek te onda teraju da ustanes, osim, ako ne odes na carski...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 774
   RE: GAK Narodni Front
2.11.2014 15:52:55   
Njica
Kad u Frontu posle porodjaja mogu da nas poset_e, donesu torbu? Jel su tek u toj torbi pelene za bebu ili ih i ja nosim? Jel se pod tim stvarima koje mogu da donesu kasnije u torbi smatraju i oni ovde pominjani podmetaci, nesto za tusiranje, bade mantil? Hvala mnogouser posted image Znam da sam omasila temu i da je ovo za Kamperski vodic, ali i mene zbog toga kako je u Frontu sve zanima.

< Poruku je uredio Njica -- 2.11.2014 15:54:32 >

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 775
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here