|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krštenje
12.11.2008 9:14:03   
guppy RR
IZVORNA PORUKA: Lenka

Ja sam kao mala dobila prelepu srebrnu kasicicu na kojoj je izgravirano moje ime. Nije nista korisno, ali i dan danas mi je jako drag poklon. Mozda zato sto je drugaciji od svi standardnih zlatnih i drugih stvari.

Eto i to moze da bude ideja za pokon.

Jao, predivan poklon za dete!!!!

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Krštenje
18.11.2008 12:58:08   
Jeca*
Evo da se sad javim i ja u ovoj temi. U nedelju smo krstili mog Luku. Mi smo želeli liturgijsko krštenje i krstio ga je Vladika (po našoj želji, jer ga poznajemo i lično). BIlo je predivno. Trajalo je 3h. Mislim da bebu treba krstiti kad je vrlo mala. Bolje nego stariju decu jer ih je lakše "ukrotiti". Sa Lukom se krstila devojčica od 9 meseci i puno je plakala. Moj Luka je malo zaplakao, a puno spavao user posted image  Naravno, potapali su ga u kazan sa vodom i sve po redu, ali meni je to nekako sve to bilo ok jer su bili nežni.
Sve u svemu, moje iskustvo je pozitivno.

(odgovor članu andrijana)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Krštenje
18.11.2008 13:00:42   
Anoniman
Čestitamo! user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Krštenje
23.1.2009 1:23:06   
Milica#n
Moj Stefan je krsten sa godinu dana, zajedno smo mu proslavili rodjendan i krstenje. I slazem se da je bolje krstiti kad je dete manje, on je prevristo celo krstenje,plakako je ,jecao, kukao, zvao me, uzasuser posted image user posted image .  Sva rodbin i prijatelji su bili na ivici suza,bilo im je zao slusati ga kako place. Ali i to je proslo, hvala Bogu. Meni krstenje mnogo znaci. Ja sam krstena sa 2,5 meseca i nisam mogla docekati da krstim sina.                   
Stefan je za poklon dobilo bas svasta od zlata,igracaka, garderobice, svega se tu naslo i sve je dobro doslo.

_____________________________

Stefan 18.8. 2007.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Krštenje
19.2.2009 19:25:18   
NadaR
Meni krstenje takodje puno znaci, Milosha planiramo krstiti na Vaskrs i jedva cekam!
Poznati su mi svi ti obicaji ,npr zaranjanje, sisanje ali je to kod nas stvarno modifikovano i nije tako extremno, cisto onako radi reda, samo malkice!
Sto se poklona tice, kumovali smo ljetos pa sam kupovala bebi garderobicu da se presvuce u crkvi , zatim peskir na kome ju je mm drzao, dukat od kume tj mene, pa svim ukucanima poklone, da darove za ikone,pa svesteniku bijelu kosulju.... Tamo kuci smo nosili gicu sa jabukom , tortu, rakiju.... Volim te nase obicaje ali su stvarno jako komplikovaniuser posted image
Sorry ako je sad pec, pec ...
Nesto sam se sjetila toga...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Milica#n)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Krštenje
1.6.2009 21:26:32   
mihi
IZVORNA PORUKA: Lenka RR

Ja sam kao mala dobila prelepu srebrnu kasicicu na kojoj je izgravirano moje ime. Nije nista korisno, ali i dan danas mi je jako drag poklon. Mozda zato sto je drugaciji od svi standardnih zlatnih i drugih stvari.

Bravo Lenka to se deci donosilo na krštenje u stara vremena SREBRNA KAŠIČICA. A danas Zlato (zlatni krst i novac).

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Krštenje
20.8.2009 14:04:29   
Rivana
Vase misljenje da li dete krstiti u crkvi ili manastiru? imam malu dilemu oko toga pa bih volela mosljenja user posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Krštenje
20.8.2009 14:05:12   
Rivana
mislim misljenja user posted image

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Krštenje
20.8.2009 14:06:14   
Anoniman
a jel ima razlike pošto se ja stvarno ne razumijem u to??? mislim koja je razlika ?

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Krštenje
20.8.2009 14:10:23   
Rivana
pa veruj mi ne znam ni sama ja sam krstena u manastiru, e sad stvarno ne znam u jednom manastiru na Fruskoj gorimoja drugarica se molila za moje i bebino zdravlje jer smo bili lose posle porodjaja, a u jednoj crkvi se molila moja majka i mm kada sam bila jako lose posle porodjaja. E sad krstila bih ga ili u tom manastiru ili u ovoj crkvi jer smo oboje posle tih molitvi bili bolje, ali ne znam gde da li da ga krstim u manastiru ili u crkvi......Bas sam u dilemi....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Krštenje
20.8.2009 14:12:37   
oliveradj
Moj muž je Protestant, i u okviru njihove crkvene zajednice ne postoji manastir, pa smo je krstili u crkvi.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Krštenje
20.8.2009 14:15:34   
AtenA
ne znam koja je razlika,ali mi smo krstili Vukasina u manastiru sa 5,5 meseci ,plakao je puno!
Ja sam kasno krstena sa svojih 16 godina,i onesvestila sam se bas kada je pop zavrsavao sam cin krstenja!Jako me je uplasio pricom kada su me osvestili,rekao mi je kako sam se izborila sa demonima i zlim silama i kako je dobro sto sam se onesvestila!A ja nisam jela 24 sata pre krstenja!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Krštenje
20.8.2009 14:16:43   
Anoniman
ali Rivana mene zanima jel ima razlike u tome gdje je kršteno dijete ?

(odgovor članu oliveradj)
  Direktna veza do poruke: 38
   [Obrisana poruka]
20.8.2009 14:18:13   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Krštenje
20.8.2009 14:20:33   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

ali Rivana mene zanima jel ima razlike u tome gdje je kršteno dijete ?

ne znam a volela bih da znam da li ima razlike onda bih znala gde bih ga krstila, uopste bih volela da znam sto vise o veri......Mislim da je u manastiru svecanije bar se secam mog krstenja. Kao na pr. vencanja vidim da se zakazuju sve vise po manastirima a ne znam koja je razlikauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   [Obrisana poruka]
20.8.2009 14:22:24   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Krštenje
20.8.2009 14:23:08   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

ali Rivana mene zanima jel ima razlike u tome gdje je kršteno dijete ?

mene su uvek privlacili obilasci manastira na Ostrogu sam bila vise puta, verovatno da nema razlike nego je stvar izbora, ali volela bih ako neko zna koja je razlika da napise

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Krštenje
20.8.2009 14:23:49   
Rivana

IZVORNA PORUKA: gagi

Manastiri su Rivana vise produhovljeni od crkava barem meni,moj ti je savjet da dijete ako zelis krstis u manastiru.

Hvala dragauser posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 43
   [Obrisana poruka]
20.8.2009 14:25:06   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Krštenje
20.8.2009 14:27:03   
Rivana

IZVORNA PORUKA: gagi


IZVORNA PORUKA: Rivana


IZVORNA PORUKA: gagi

Manastiri su Rivana vise produhovljeni od crkava barem meni,moj ti je savjet da dijete ako zelis krstis u manastiru.

Hvala dragauser posted image




Dovoljan ti je primer da imas tarifu za placanje u crkvi da krstis dete a u manastiru ostavis koliko ti licno mozes.


Ja sam se krstila dosta kasno i znam isto u tom manastiru nije bilo tarife nego koliko ostavis ili doneses ulje, za kandila to tamo uvek treba a ako nemas nema veze....

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Krštenje
20.8.2009 15:32:39   
dicca
I meni se ne dopada tarifa, ali opet razmisljam da nije moje da im sudim, njima na dusu, ja cu uvek ispostovati i srkvu i svesteno lice...a po novome dobijes i fiskalni racun :))

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Krštenje
20.8.2009 15:34:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dicca

.a po novome dobijes i fiskalni racun :))


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

pošteno nema šta user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dicca)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: Krštenje
20.8.2009 15:40:01   
marince1
Moja svekrva sejuce krstila u manastiru ''Sv.Sisoje'' u Sisevcu,bilo je kolektivno krstenje.Bilo je super!
Ja bih takodje pre izabrala manastir nego crkvu za krstenje deteta.

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Krštenje
20.8.2009 16:58:58   
Anoniman
Ja sam krstena kao beba u katolickoj crkvi...naravno nishta se ne setjam... znam samo da su moji u ono vreme imali problema da me krste...jer nisu venchani u crkvi...otishli u drugu crkvu...tamo moze...user posted image
Inache...prvu prichest i krizmu sam primila pre par godina...svojevoljno sam otishla na veronauku... mama me je pitala da li hotju kad sam bila 6-7 godina...i rekla sam da necu...nije me terala...tako da sam ja otishla kad sam sama smislila....

Pre 3-4 godine sam bila na krstenju drugaricinog sina...u pravoslavnoj crkvi...
Njega su samo malo zalili vodom, ono shto se seche kosa...bukvalno je jednu dlaku skratio sa 4 strane glave... i osvetio ga uljem.... Mali je bio prilichno miran..paer puta je krenuo zaplakati...al kad ga je mama umirila...nishta...mir user posted image Imao je oko godinu i po dana tada...

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 49
   RE: Krštenje
20.8.2009 17:21:16   
vodolija 82
nisu ista pravila u svim crkvama,negdje ima tarifa ,a negdje ne.recimo kad gledam 48 sati svadbu,za vjencanje imna odredjena cijena,a negdje nema,ni mi je nismo imali,nego je bilo koliko damo,tako da je sve to individualno.A sto se tice samog krstenja,licno mi je bolje u manastiru,jer monasi su monasi,a popovi,popovi.Moram da vam ispricam jednu istinitu pricu:jenom poznatom ljekaru umre otac i kad je pop Zuco(cuveni pop u Lukavici)dosao na opelo,pita tiho tog ljekara,ocemo li vopra(pravo)ili tandaremandare,ovaj se naravno sokira,prodje sahrana bilo je vopra,kad ne ezi vraze dodje popa na operaciju srca i pravo kod tog doktora,tad ce njemu dr:oce ocemo li vopra ili tandare-mandareuser posted image

_____________________________

Teskoce i borbe koje imamo danas,nisu nista drugo,nego cijena koju moramo da platimo za pobjede koje nas cekaju sutra...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here