|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko para je dovoljno?
12.8.2019 10:49:31   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: jess021

nisam toliko bogat da kupujem jeftine stvari.




I apsolutno se slažem sa tim. Ja recimo retko kupujem za sebe ali ako kupujem onda prvo gledam kvalitet a mm me ubedi da ne gledam cenu user posted image oboje smo takvi, ne umemo da kupimo nešto eto tek da bi kupili već gledamo da ono što kupujemo bude kvalitetno. A hrana pogotovo.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: Koliko para je dovoljno?
12.8.2019 10:51:29   
bubulence
Slazem se sa jess, evo jutros smo bile u kupovini. Virsle su ako se ne varam 150-160din, za te pare kupim deci 200gr pecenice i znam da jedu kvalitetno. Patike ne kupujem kod kineza jer gledam da deca nose kvalitetnu obucu, ne mora da bude nike iako ih obe trenutno imaju jer smo nasli super snizenje, mm voli kvalitetnu obucu takodje i lepu garderobu ali ne kupuje svaki mesec... Na odmor ove godine nismo isli, odemo vikendom na izlete kada mozemo ali jadni mi ako je to luksuz... 


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: Koliko para je dovoljno?
12.8.2019 11:00:55   
Ana RR
Bubi, da me ne shvatiš pogrešno, ali mislim da pečenica nije kvalitetna hrana. Klincu moje drugarice su zabranili sve suhomesnato plus piletinu, zbog hormona. Moj Marko uopšte ništa od toga ne voli, hvala bogu. Mm i ja volimo povremeno neku pršutu, nekad i kulen ili izletničku kobasicu, ali baš se trudimo da to svedemo na minimum minimuma. Ali zato sireve ne odbijam i umem dobre pare da potrošim na kvalitetan sir. I vino user posted image hedonista sam, šta ću user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: Koliko para je dovoljno?
12.8.2019 11:10:42   
Maslacak15
e ja volim virsleuser posted image I ne smatram da cu ugroziti ni svoje ni zdravlje moje dece ako se po nekad pojede po koja virsla. Salu na stranu, to sve zavisi od tipa licnosti i sta su prioriteti u zivotu. S tim sto naravno ljudi koji nemaju ne mogu nista da ustede. To je jasno kao dan. Ja sam prvih 4-5 godina u nemackoj bila doktorant, sto znaci dobijala sam pola plate ( takvi su ugovori ovde za doktorante) sto je tada bilo oko 1000 evra. Od svojih nisam imala ni centa pomoci jer nisu mogli. To je bilo sasvim dovoljno da se prezivi ovde ( kirija, dadzbine hrana i to je to ) Ustedela nisam nista. Nisam tip koji ce da zakida na stvarima tipa hrana tako da se ni tad nisam hranila u LIDLu kao i sad sto se ne hranim.
Kao nego ko je znaci od 23 godine potpuno finansijski samostalan i znam da ne mogu da racunam ni na koga osim na nasa licna primanja to je prosto - svako treba a se pruzi koliko je sirok i dugacak. Sto se stednje ticee nisam neki ekspert, ali nikad nemam problema jer znam gde su mi granice. Naravno sad mozete da kazete lako je to kad se ima. To jeste sa jedne strane tacno ali sa druge znam ja puno primera narocito u srbiji gde se " zivi do daske " a razmislja posle. I onda se u nekim slucajevim potrose ozbiljne pare na letovanja zimovanja i cipele od 200 evra + a posle se kuka kako je infostan skup i ne placaju racuni za struju. Znam ja slucajeva. ima puno mamine i tatine dece od 30+ koji spale sve sto zarade a posle je drzava kriva i naravno da nikad ne ustede. Pa kad treba da kupe novu ves masinu jel je crkla onda je problem itd.....E takvih mi nije zao.
Ovde ne mislim, da podvucem jos jednom na mnogobrojnee porodice koje sastavljaju skraj sa krajom sa 50 000 dinara prihoda ( kapa dole). Moj muz i ja otprilike znamo gde su nam granice, oboje volimo da potrosimo i na hranu i na krpice,ali znamo i da nam treba novi auto, i da imamo ogroman kredit i da podizemo troje dece. I da je prosto neodgovorno izbaciti sve kroz prozor. Mozda bi neko u nasoj poziciji ustedeo duplo vise, sigurna sam da ima i takvih, ali eto mi imamo neku nasu meru.


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: Koliko para je dovoljno?
12.8.2019 11:11:26   
Filadendronka
I sto Mima kaze samo treba malo energije i malo vise vremena za planiranje. Ja neke rodjendanske poklone npr. kupim mesec ili vise unapred. U set_nji vidim neku kvalitetnu stvar na snizenju i odmah mislim kome se blizi rodjendan i za koga je to pun pogodak. Em kupim dobro, em ustedim vreme i zivce. Na letovanju takodje kupim gomilu finih poklona kojima se svi obraduju posto su drugaciji od ponude kod nas. 

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: Koliko para je dovoljno?
12.8.2019 11:15:26   
bubulence
Ancice na prsutu sam i mislila. Ali i pecenica je zdravija od 90% voca i povrca koje možeš da kupis na pijaci i u trgovinama. Veruj. Ili npr ovsene pahuljice koje su toliko popularne... Leglo zaraze...  Ne dajem ih vise deci...Moja deca jedu piletinu (mada su to vise kokoske) samo sa sela. Od mojih. Inace kazu da najvise hormona ima bas u pilecem mesu. 

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: Koliko para je dovoljno?
12.8.2019 11:20:43   
Ana RR
Ma da bubi, piletina je najgora. Mi smo ranije nabavljali domaću piletinu i ćuretinu, ali ti ljudi na žalost više ne gaje.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: Koliko para je dovoljno?
12.8.2019 11:21:30   
jess021
Sto se tice hrane i kvaliteta, ako nemas svoje sve ostalo je vrlo diskutabilno bez obzira na cenu. Odeca jos uvek moze da se klasifikuje obzirom na cenu. Kad god sam mislila da prodje jeftinije, opekla sam se. Ono sto ne radim, a treba bih da kupujem vam sezone. Npr sad je vreme za kupovinu letnjih stvari, svagde su snizenja 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: Koliko para je dovoljno?
12.8.2019 11:22:07   
jess021
Svagde -kakva je to rec😂😂



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: Koliko para je dovoljno?
12.8.2019 11:24:35   
Filadendronka

Volim i ja bratwurst! :) Mada to nije virsla, ali lici. A nase virsle su skup mlevenih papaka, usiju ili pilecih nogica.🤮A zasto ne Lidl? Kod nas je dosta dobara otkupljeno od malih proizvodjaca i samo zapakovano sa oznakom Lidla.
IZVORNA PORUKA: Maslacak15

e ja volim virsleuser posted image I ne smatram da cu ugroziti ni svoje ni zdravlje moje dece ako se po nekad pojede po koja virsla. Salu na stranu, to sve zavisi od tipa licnosti i sta su prioriteti u zivotu. S tim sto naravno ljudi koji nemaju ne mogu nista da ustede. To je jasno kao dan. Ja sam prvih 4-5 godina u nemackoj bila doktorant, sto znaci dobijala sam pola plate ( takvi su ugovori ovde za doktorante) sto je tada bilo oko 1000 evra. Od svojih nisam imala ni centa pomoci jer nisu mogli. To je bilo sasvim dovoljno da se prezivi ovde ( kirija, dadzbine hrana i to je to ) Ustedela nisam nista. Nisam tip koji ce da zakida na stvarima tipa hrana tako da se ni tad nisam hranila u LIDLu kao i sad sto se ne hranim.
Kao nego ko je znaci od 23 godine potpuno finansijski samostalan i znam da ne mogu da racunam ni na koga osim na nasa licna primanja to je prosto - svako treba a se pruzi koliko je sirok i dugacak. Sto se stednje ticee nisam neki ekspert, ali nikad nemam problema jer znam gde su mi granice. Naravno sad mozete da kazete lako je to kad se ima. To jeste sa jedne strane tacno ali sa druge znam ja puno primera narocito u srbiji gde se " zivi do daske " a razmislja posle. I onda se u nekim slucajevim potrose ozbiljne pare na letovanja zimovanja i cipele od 200 evra + a posle se kuka kako je infostan skup i ne placaju racuni za struju. Znam ja slucajeva. ima puno mamine i tatine dece od 30+ koji spale sve sto zarade a posle je drzava kriva i naravno da nikad ne ustede. Pa kad treba da kupe novu ves masinu jel je crkla onda je problem itd.....E takvih mi nije zao.
Ovde ne mislim, da podvucem jos jednom na mnogobrojnee porodice koje sastavljaju skraj sa krajom sa 50 000 dinara prihoda ( kapa dole). Moj muz i ja otprilike znamo gde su nam granice, oboje volimo da potrosimo i na hranu i na krpice,ali znamo i da nam treba novi auto, i da imamo ogroman kredit i da podizemo troje dece. I da je prosto neodgovorno izbaciti sve kroz prozor. Mozda bi neko u nasoj poziciji ustedeo duplo vise, sigurna sam da ima i takvih, ali eto mi imamo neku nasu meru.





(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: Koliko para je dovoljno?
12.8.2019 11:42:09   
Maslacak15
LIDL ima smanjen asortiman proizvoda i to me nervira. Udjem ponekad, blizu mi je ali generalno kupujem u vecim supermarketima. Meso je ovde po meni loseg kvaliteta za Srbiju ne znam kakav je slucaj, povrce i voce moze i iz LIDLa cesto....
Kao sto rekoh najvaznije je odrediti seebi pravu meru u odnosu na primanja. Ja imam utisak da smo mi juznjaci jako slabi na te neke statusne simbole i spoljasnji izgled. I da smo spremni mnogo da zrtvujemo zarad toga. Ja mislim da su cipele od 150 evra preterana investicija i za nekog ko zaradjuje 1000 evra i ne placa kiriju u Beogradu, a kamoli za one koji zaradjuju manje i imaju porodice a ima ih puno koji smatraju da je to najnormalnija investicija. Ja postujem svacije pravo da trosi svoje pare kako misli da treba... Samo se vrlo cesto zapitam kako se zatvaraju te matematicke konstrukcije. user posted image

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: Koliko para je dovoljno?
12.8.2019 11:49:51   
Duškić
Maslacak user posted image volim tvoje postove.
Ja hranu , uglavnom dobijam sa sela od mame, tako da je to gotovp citava plata za hranu manje, ali placam kiriju.
Sto kaze jess sve sto ne proizvedes je diskutabilno, ali niko tj.gotovo niko nece da se vrati na selo da sadi i kopa.
A da trosimo onoliko koliko imamo.


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: Koliko para je dovoljno?
12.8.2019 12:05:18   
Filadendronka
Mi npr volimo samo sveze meso i samo pileci file. To je vec luksuz. 😂😂😂

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: Koliko para je dovoljno?
12.8.2019 12:12:31   
MimaKos
Filanderonka, od kad je Linda tu, nije vise 🤣🤣🤣


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: Koliko para je dovoljno?
12.8.2019 12:13:57   
Duškić
Sve se moze naci i kupiti, a para nikad dovoljno.

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: Koliko para je dovoljno?
12.8.2019 12:19:46   
Axi87
Ima ljudi koji imaju mnogo novca, pa opet nista. I dalje problemi.

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: Koliko para je dovoljno?
12.8.2019 12:23:10   
MimaKos
Ne radi se o kolicink para, vec o zivotnim navikama. Moja majka i dan danas nece da ode po mleko u Ideu ili Maxi, nego ga kupuje u dragstoru za 150 dinara jer joj je tako lakse. A samo ulicu treba da predje.


(odgovor članu Axi87)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: Koliko para je dovoljno?
13.8.2019 16:53:20   
gagana83
Ima tu jos jedna caka.Vecina nas ima neku slabu tacku. 


Nekome je potpuno normalno da da 500 ili 1000e za telefon, sto je meni van pameti. Ja npr na garderobu ne trosim puno, to mi je bacanje para. Uglavnom kupujem u ovim radnjama sto ih ima u svakom vecem trznom centru, tipa Waikiki, HM, New Yorker... Za cipele sam vec spremna da odvojim vecu sumu ali nikako 150e.
Zato mi nije zao da se isprsim za dobru kremu za lice, za sminku ili putovanja. To su mi slabe tacke. 
Eto, nekom nije normalno to sto ja dam 50e za malu paletu sminke ili 300e za trajekt do mora, ali mu je skroz ok da za telefon iskesira 500e. Svi smo mi razliciti. 
Evo neki dan pricam sa zenicom sto radi u nasoj firmi. U jednom momentu kuka kako ce da joj iskljuce struju, a 15 minuta nakon toga kaze da joj cerka ima 30 pari farmerica. 

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: Koliko para je dovoljno?
13.8.2019 20:58:16   
MimaKos
Slazem se sa tobom gagana 100 %, i to je skup sport, izbace novu seriju svakih 6 i manje meseci, i tad vec odmah jire da imaju najnoviji. Nikada to necu mocu da razumem


(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: Koliko para je dovoljno?
14.8.2019 10:38:49   
MamaZox
svi mi volimo sta volimo i imamo prioritete, novca nikad dovoljno

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: Koliko para je dovoljno?
14.8.2019 10:48:52   
MimaKos
Upravo se o tome i pise, prioriteti su nam cesto vrlo razliciti


(odgovor članu MamaZox)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: Koliko para je dovoljno?
14.8.2019 11:56:00   
Maslacak15
hahahhah pa naravno znam da smo svi razliciti ali osnovna sredstva za zivot su obaveza pa onda ide sve ostalo. Valjda se prvo placa porez, kirija, struija i sve dadzbine i redovni racuni pa ishrana valjda pa onda sve ostalo sta god to bilo. Za takve slucajeve nemam bas ni malo razumevanja koji pare isplaniraju za zadovoljstva a preskoce ovo navedeno. Sta ocekuju da ce neko drugi da plati????

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: Koliko para je dovoljno?
14.8.2019 12:43:44   
MimaKos
Bas se o tome radi, maslacak, znam mnogo primera koji jedva sastavljaju kraj sa krajem, a klinci nose telefone od 700 e da bi se pokazali. Ni meni neke stvari nikada nece biti jasne


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: Koliko para je dovoljno?
14.8.2019 13:03:35   
Maslacak15
jasno to i ja mislim. zato kazem na ovu temu nema pravog odgoora. Svake pare mogu da se potrose. I mozda to nekom tako ne deluje i misli da ima 500 ili 1000 evra vise svi problemi bili reseni. Ali ko se ponasa neodgovorno sa 1000 taj nece ustedeti ni da ima tri. To vam ja kazem. Porastu prohtevi. To je valjda uljudskoj prirodi da uvek zeli da pomera granice i da zeli vise. Ja se smejem sebi cesto, sto sam starija bolji mi je detektor za luksuzuser posted image . Dok sam sastavljala kraj sa krajem uhvatim se nekad za lepu haljinu a ona 120 evra ( i nemam para da je kupim). Sad nju mogu da priustim abez problema li cesto mi se desava da kazem "jao sto je divno" uhvatim za stvar a ona vise od 500user posted image user posted image . Ne kupim je narravno jel nisam suluda, znam da moram da jedem i da placam racune posto u nemackoj ne mogu da se oslonim na srpsku varijantu " snaci cu se". Ali sustina je da sam paralelno sa primanjima evoluirala i ja. Nekad sam bila happy da imam ESPRIT sad mi je to low end najobicnija stvar. Tako da vrtimo se u krug..... Dovoljno zavisi od definiicje : Za sta dovoljno??

ali ok ja licno sam sa svojim standardnom zadovoljna tako da meni dovoljno jeste, ali ne znaci da ne mislim i da ne stremim da imam i vise. Dug je i put bio dok nisam dogurala dotle. Nebih da kritikujem kod nas sve neke precice i kombinacije.... Ko sto rekoh skolovala se 20 godina, radila u nemackoj 5 godina za hiljadu evra sto je bas bas knap ali je dovoljno da se prezivi itd.
S druge strane nebih ni da kritikujem. Nije lako ziveti unemastini, ima vrednih i divnih ljudi koji se u Srbiji lavovski bore za svoju decu i sebe kroz tesku svakodnevnicu.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 14.8.2019 13:08:22 >

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: Koliko para je dovoljno?
14.8.2019 13:09:39   
MimaKos
Iskreno da ti kazem, i meni, i ne samo to, nego sam shvatila i da cena apsolutno ne oredjuje kvalitet necega, te marka meni apsolutno vise ne znaci nista, niti imam kome da se dokazujem . To sto.meni licno predstavlja zadovoljstvo je kvalitetna kozmetika, ali i to mesecno moze da se podvede pod neciji jedan.kafanski rucak. I sve se moze racionalizovati i moze se i te kako ustedeti, ali treba razmisljati u tom smeru a nekoga to smara. Najbolje pitanje je upravo to, za sta dovoljno?


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here