|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  95 96 [97] 98 99   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bračni problemi
3.11.2014 16:07:17   
Ivanka 75
Meni juce 3 ringle, 3 serpe, hleb i pita u rerni zajedno, imam rucka do srede.

Nije stvar u rucku nego u stavu.
Ako se postavis kao krivac tretirace te kao krivca. Ako se izvunjavas previse, smatrace da on ne zreba da se izvinjava.
Anonimna, ja bih njemu ostavila decu na jedan dan da on bribe o njima i o kuci pa neka vudi da su pune ruke posla.
Pa ne leti ves sam na zicu da se prostre!
Ne raspremaju se kreveti na naredbu "krevetu raspremi se!"
Sudovi nece sami da se operu! Nego on nalazi razloga prebacuje.

Radila ja jednu subotu od 8h pa mm ostao sa malom kod kuce i trebalo da me pokupe u 11h.
Naravno, dosli tek u 12 a mm objasnjava i pravda sa sledecim recima "pa nismo mogli ranije, dok smo ustali, obukli se, I na nosi sedela, pa doruckovali, easpremio sam i krevete pa dok smo se spremili da krenemi, pa joj se kakilo pa smo se vratili u kucu da kaki...."
I sve mi lepo izdeklamuje sta je uradio to jutro.
Nikad mi vise nije rekao "kako ne stignes ujutru da uradis to i to?"

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 2401
   RE: Bračni problemi
3.11.2014 19:54:40   
Torbica
Mm poludi ako neko titra oko njega, uglavnom kaze - nisam debil. Kad sveki dodje u poset_u pa ostane za vikend, ako ga necim ponudi dva puta on joj kaze, mama oladi. Sto se tog dela tice - potpuno ravnopravno. I da, ja ne cutim, kao ni draga mi Olga. Ali mm je od 15-e godine sam ziveo i snalazio se, skuvao, prao ves na ruke jer mu je bilo bezveze da preko vikenda nosi mami 60 km dalje ves da mu opere masinom. Iskreno da nije takav, ne bih rodila svu tu decu user posted image

Peace, pa zar zamrzavas pored Tupperware-a? Od kad sam se vratila na posao, skuvam preko vikenda u tri ekspres lonca paralelno i jos nesto pride i uredno mi u frizideru stoji u doticnim posudama i dosada se nista nije pokvarilo. Cak ni spremljeno u subotu za naredni petak. Trenutno imam nekoliko vrsta snicli, sto sa sosom i pirincem, sto sa povrcem i posni krompir paprikas, supu. Ma ne razmisljam o hrani preko nedelje. A sve sveze, nezamrzavano.
Ljubac svima

Ne peglam, samo uniformu za posao. I niko nije izguzvan, ako se lepo prostre i slozi, e to isto radi mm kad nece da se ukljuci susara, sa vesom nemam nikakve veze. Od letos cera slaze.

< Poruku je uredio Torbica -- 3.11.2014 19:58:27 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2402
   RE: Bračni problemi
3.11.2014 20:19:38   
Maslacak15
Ta nemojte tako, nije bas kuvanje neka kaznauser posted image . Barem ne meni. Za mene kuvanje nije obaveza nego zadovoljstvo. I uvek sam kuvala i kad sam bila sama, zato sto volim da jedem dobru hranu. Sta vise mrsko mi je da pravim za zilion ljudi ogromne porcije. Ja nemam ni ekspres lonac ni tupperware, kod nas ide sve iskljucivo sveze na sto. Jedino sto ide u frizider su sarma i ponekad pasulj. To podrazumeva da se cesto u hodu ide u kupovinu sta fali, posle posla kad pokupim klince iz obdanista i odmah na kuvanje. Oni imaju dorucak rucak i uzinu tamo premda im nudim i dorucak kuci. Znaci relativno su siti, ali im dam nesto da gricnu usput oko 16:30 ako su raspolozeni. I onda kuci, kuvanje i glavni obrok dana je na stolu izmedju 18-19 h. Tako je uvek bilo, deca tu nista nisu promenila. Nekad spremi i moj muz tu ranu veceru kako biste god zvali evo veceras smo imali ribu i krompirice i salatu. Elem meni to nije mrsko, mozda je neka vrsta opustanja , psihoterapija da seckam sargarepu i luk i zaboravim stres sa posla. Istina cak mi je moja svekrva jednom rekla " mene bi mrzelo da kuvam posle posla" ali meni stvarno ne smeta. Inace imamo poluspojenu kuhinju sa dnevnim boravkom, tako da mogu da kuvam i nadgledam omladinu ako me uopste puste u miru i ne traze da im pokazem sta radim. Sto se sve cesce desavauser posted image .
Tokom dana se cujem sa muzem telefonom, obicno je jedna od tema " hm sta cemo veceras" i to biva odluceno ad hoc kao trenutna inspiracija.
Vikendom se sprema vise, pite, kolaci... tako da za mene kuvanje nije nikakva obaveza vezana za brak. Ali da nebude da sad glumim neku giga domacicu, uzgajam alpe neopeglanog vesa (ne stizem i mrzi me). Gledam da klinci imaju uvek dovoljan izbor krpica a nama se desava da peglamo direkt pre nego sto obucemo. A i inace ne patim od preteranog reda u stanu, sredjujem usput i kad pocne da mi smetauser posted image . Najpedantija sam u kuhinji, tu luk mora da bude bas sitan i recepti ispostovani do detalja. Zato i nisam losa kuvarica.Svako ima fetisuser posted image

I ja spadam u lajave. Meni je muz samo jednom prebacio kad je stariji sin imao dva meseca da je valjda haos ili po njemu sam mogla vise da uradim tokom dana. A to je bio period gde mali nije hteo da me pusti da disem ni pet minuta. Ceo dan je trazio paznju, a nije hteo da spava po danu skoro uopste. Elem ja to mom muzu i dan danas prebacim kad me iznervira . Pa neka sam nadzak baba. Ali me povredio. Jer je bio bezobrazan a i sam je to uvideo kasnije kad je 3 meseca on ostao kuci sam sa bebom. Sto je uradio i za starijeg i mladjeg sina. Najkasnije tad je ukapirao da "imati vremena i biti ceo dan kuci" je relativna stvar kad si pored bebe. I rekao mi je to tj izvinuo se ali svoje grehe nije oprao hahahah

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 3.11.2014 20:25:50 >

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 2403
   RE: Bračni problemi
3.11.2014 20:55:03   
Torbica
Hihihi, pa da, ma meni je kuvanje zadovoljstvo, zaista, ali ja to vreme od 15 - 19 sam iskljucivo sa decom i ama bas nista me ne zanima, kakvo spremanje rucka/vecere, ne, ne tad. Jedino ako su neke palacinke ili nesto takvo u dogovoru. Dugo sam bila kuci i od kad sam ponovo na poslu od septembra, posle istog se nauzivam sa decicom, cega god. Danas je bilo vije, ne ljuti se covece i prevrtanje po krevetu, razvukli smo ugaonu i igrali se skrivanja i pokrivanja. Mm je nesto pomagao bratu ali je uredno u 19h dosao da ih svo troje okupa posle vecere a ja sam ih smestila u krevet.
Naravno, postujem da svako ima svoje rituale, kod nas je ovako. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2404
   RE: Bračni problemi
3.11.2014 21:24:00   
Anoniman
Vidim razvila se diskusija.Hvala vam na razumevanju i podršci.
Uvek sam da se problem reši razgovorom i ako postoji nešto što smeta jedno drugom da se to i kaže i pokuša naći neki zajednički dogovor.Mm je tip koji uvek ćuti i kupi u sebe.I pri tom u glavi stvara pogrešan scenario.Kad primetim da nije raspoložen pitam šta ga muči on ćuti.Naljuti se ćuti ,duri i očekuje da mu čupam reči iz usta.Na početku braka je to palilo sad više ne.
Kao što sam već pisala njegova majka ga je navikla na tetošenje kao i sve njih iz kuće.Jesi li gladan,žedan,bolestan ,daj da ti mama itd.Ona je čak mom svekru rezala nokte.A sama nikad nije imala bog zna kakva prava.Svekar je radio i raspolagao novcem.Čak im je sam birao kućanske aparate i nameštaj.
Ona njima i dan danas u toku ručka prinosi sve što im treba.Oni sede i jedu ona ustaje iza jela i prinosi im vodu,hleb.
Hoću vam samo reći iz kakve on porodice potiče i automatski očekuje da se i ja tako ponašam.Ali ja to ne želim jer nisam njegova sluškinja.
On smatra da je žrtva ili šta već-radi zarađuje i da bi ga barem trebao dočekati ručak.A ja sam kući u toplom i šta mi fali -kao odgoj dece nije nišTa zahtevno.
Meni je preče da se bavim decom nego da kuvam i spremam kuću.Trudim se da mi deca jedu zdravo ali bože moj ćevapi i makaroni su isto hrana.

On je ustvari razmaženi mamin sin koji je navikao da se ceo svet vrti oko njega i ako nije onako kako je navikao odmah se duri.
Ali nedam se,na proleće će ako Bog dragi da vidi kako je odgajati decu.

(odgovor članu Maslacak15)
  Direktna veza do poruke: 2405
   RE: Bračni problemi
3.11.2014 22:38:55   
World
klik user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2406
   RE: Bračni problemi
3.11.2014 23:00:03   
Ivanka 75
Draga moja Anonimna, ti ga najbolje poznajes i znas da mu se podvuces pod kozu. A jesi li probala da ga iskuliras kad pocne tako da prica, pa da kazes nesto kao "pa dobro nije smak sveta sto nema rucka u 3h sto ce biti u 4, evo tebi jedan sok, opusti se, igraj sa decom, ocas poslace rzcak", pa ga jos i socno cmoknes za kraj

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 2407
   RE: Bračni problemi
4.11.2014 8:43:10   
Peace*
To sam ja pokušala da kažem, samo na drugi način. Iskulirati, i napraviti kako tebi godi. Ako tebi godi da ne zvoca zbog ručka, onda ga skuvaj unapred. Ako tebi godi da ne zvoca što deca skaču po krevetu, napravi da ne skaču kad on dođe. Ja to ne vidim kao podilaženje muškarcu već sebi, posebno ako voliš tog muškarca i želiš sa njim da provedeš život. Moraš biti pametna, i podići i njemu i sebi.

Recimo, i kod mm sveki nikada ne sedne za sto. Ona seda kada smo svi već ustanemo. Ja sam se trudila godinama trudila da je ubedim da sedne sa nama, ali se to jednostavno ne može, ona to ne može. I mm-u je to normalno, dok kod kuće nikada ne sedne bez mene za sto.
Ljudi se čude, al kod moje mame se za stolom kaže "MOLIM TE dodaj mi so!", dok je to kod drugih "E, daj so!"
Kod nas je nešto između. user posted image

IZVORNA PORUKA: Torbica

Peace, pa zar zamrzavas pored Tupperware-a? Od kad sam se vratila na posao, skuvam preko vikenda u tri ekspres lonca paralelno i jos nesto pride i uredno mi u frizideru stoji u doticnim posudama i dosada se nista nije pokvarilo. Cak ni spremljeno u subotu za naredni petak. Trenutno imam nekoliko vrsta snicli, sto sa sosom i pirincem, sto sa povrcem i posni krompir paprikas, supu. Ma ne razmisljam o hrani preko nedelje. A sve sveze, nezamrzavano.
Ljubac svima



Ja od Tupperware imam samo one za sir, za salame, za zamrzivač.
U kojim posudama čuvaš ručkove? Stavi mi sliku u adekvatnu temu, molim te!


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 2408
   RE: Bračni problemi
4.11.2014 11:33:54   
Torbica
Na tel sam,Nova Klasika se zovu,linkovacu ti večeras.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 2409
   RE: Bračni problemi
5.11.2014 11:30:14   
Peace*
Jače je od mene: KLIK

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 2410
   RE: Bračni problemi
5.11.2014 20:33:15   
Torbica
user posted image user posted image o daaaa!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 2411
   RE: Bračni problemi
5.11.2014 22:23:29   
Klarita
Tasho, kasnis duso, World turila isti clanakuser posted image

Ma jeuser posted image bi mu nanu naninu.

Onaj dan popizde covek bez razloga, (bar ne nekog velikog, prevrnula sam mu ocima) i udari dasku za peglanje nogom, eeej nogom. Mogla sam da skocim i da se poubijamo ne daj Boze. Smireno delujem, a u sebi se mislim "jeuser posted image ti sve po spisku"

I znate sta, sto sam starija to sam pametnijauser posted image ucim od starih iskusnih zena. Kad oni gundjaju, a mi samo u sebi mu odgovaramo...pa kad mu zavucem posle ne zna sta ga snaslouser posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 2412
   RE: Bračni problemi
5.11.2014 22:30:28   
bubulence
hihihi Klarita, secam se da mi je mama sto puta rekla ‘ne napadaj ga ako je ljut ni ako je pijan, kada se smiri ili otrezni reci mu sta hoces‘ . ja sam jos uvek sveza i do tih situacija nisam dosla ali sam govorila drugaricama koje su ovo i primenjivale i kazu da savrseno funkcionise...
a ima i logike...

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 2413
   RE: Bračni problemi
5.11.2014 22:34:18   
Torbica
Slažem se!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2414
   RE: Bračni problemi
5.11.2014 22:38:03   
Klarita
Sve se slazemuser posted image posle 13g doziveh da lupi nogom o daskuuser posted image ma doslo mi da ga izbacim kroz balkonac bre...ali pomislih se, cemu to? Sad mu vadim mastuser posted image Mnogo pametnih stavri cujem od zena domacicauser posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 2415
   RE: Bračni problemi
5.11.2014 22:43:01   
bubulence
pa to, mi smo zajedno nepunih 7 god i bilo bi bzvz da smo vec dolazili u te faze ali ih ocekujem user posted image .
e sad, da li cu znati da odreagujem kako treba ili ce jezik biti brzi od pameti videcemo...
a za tebe ne brinem, ima da padne 10 baletanki i jos svasta nesto da se gospodin iskupi za sutanje daske za peglanje... boli to user posted image

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 2416
   RE: Bračni problemi
5.11.2014 22:47:05   
Klarita
Ouuuuuuuuuuuu sad mi cizme trebavuser posted image pa 'aljinciki, pa ima da ga "boli" tamo gde ga najvise boliuser posted image
A, ti me citas kao bukvaruser posted image

Mozda bih odreagovala drugacije, ali sam zaista bila i zbunjena, pa sam imala vremen da se razmislim, jer obicno ja sutiram i vicem kao luda a, on cuti...bas me iznenadio, a samo sam prevrnula ocima user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2417
   RE: Bračni problemi
5.11.2014 23:32:09   
Ivanka 75
user posted image
I napisa ja ceo poduzi post a objavi se samo smajli...
Ne mogu ponovo

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 2418
   RE: Bračni problemi
5.11.2014 23:54:57   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: bubulence

pa to, mi smo zajedno nepunih 7 god i bilo bi bzvz da smo vec dolazili u te faze ali ih ocekujem user posted image .



Ma ja nešto nisam sigurna da staž ima veze, neki se potalambasaju odmah, neki nikada, a neki prosto tako funkcionišu user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 5.11.2014 23:56:28 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2419
   RE: Bračni problemi
5.11.2014 23:58:05   
Klarita
Dunja to si u pravu user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2420
   RE: Bračni problemi
6.11.2014 0:16:20   
Žapkić

IZVORNA PORUKA: dunja RR

IZVORNA PORUKA: bubulence

pa to, mi smo zajedno nepunih 7 god i bilo bi bzvz da smo vec dolazili u te faze ali ih ocekujem user posted image .



Ma ja nešto nisam sigurna da staž ima veze, neki se potalambasaju odmah, neki nikada, a neki prosto tako funkcionišu user posted image

I ja mislim da je Dunja sasvim u pravu.
S tim što bih dodala da neki umeju i vešto da se pretvaraju godinama... nazalost...

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2421
   RE: Bračni problemi
6.11.2014 14:10:16   
bubulence
onda se nadam da moj nece nikad, ali ako se desi, pripremljena sam user posted image .
i ja sinoc otkucala jos jedan post a nema ga...
rekoh mojoj drugarici prorocnici da drzi dasku za perglanje narednih mesec dana u dnevnoj sobi da se gospodin svaki dan seti kako te je povredio user posted image ... ima da kupuje haljine i cizme kao lud, zeznuces i UM user posted image

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 2422
   RE: Bračni problemi
6.11.2014 14:24:16   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Klarita

Tasho, kasnis duso, World turila isti clanakuser posted image




Pih! user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 2423
   RE: Bračni problemi
16.3.2015 19:41:55   
ivaMark
Toliko ih je da ne vidim izlaz....



_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 2424
   RE: Bračni problemi
16.3.2015 19:45:37   
jabudic
IZVORNA PORUKA: bubulence

hihihi Klarita, secam se da mi je mama sto puta rekla ‘ne napadaj ga ako je ljut ni ako je pijan, kada se smiri ili otrezni reci mu sta hoces‘ . ja sam jos uvek sveza i do tih situacija nisam dosla ali sam govorila drugaricama koje su ovo i primenjivale i kazu da savrseno funkcionise...
a ima i logike...



Mi smo zajedno 11 godina. Imali smo svakakvih situacija.
Nisam ni ja neka smirena, priznajem, pogotovo kad me iznervira, i nema šanse da bih prećutala, pa kad bi se poubijali.
Tako, da sve manje imamo tih situacija, ali kada se dogode leti perje na sve strane.

Sve ja znam ovo što Bubi priča u teoriji, ali u praksi ubijam user posted image

IZVORNA PORUKA: ivaMark

Toliko ih je da ne vidim izlaz....



Čega? Bračnih problema? user posted image

< Poruku je uredio jabudic -- 16.3.2015 19:48:01 >

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  95 96 [97] 98 99   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  95 96 [97] 98 99   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here