|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mirena (hormonska) spirala
2.4.2012 17:33:43   
soni
moze li neko da mi kaze koliko kosta ova spirala u srbiji? mami su mi preporucili i kazu da je efikasno posto ona u menopauzi ne sme ni jedan lek

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Mirena (hormonska) spirala
2.4.2012 17:47:31   
Verus
soni ne znam...mislim da je Nedja pisala negde, ali nisam sigurna gde...

Meni je stavljena 12 marta, i jos uvek pomalo krvarim...prvo braonkasto pa opet crveno; imam kontrolu 5 aprila. Pricala sam sa drugaricom juce i ona kaze da je krvarila 3 nedelje i onda se sve sredilo....

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Mirena (hormonska) spirala
2.4.2012 17:53:23   
Anoniman
Ne znam stvarno, ja znam samo za bakarnu spiralu. Zar nema u DZ, redovno da se stavi?

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 128
   RE: Mirena (hormonska) spirala
20.4.2012 17:28:19   
beba2008
CAO NOVA SAM NA FORUMU I TREBA MI HITAN ODGOVOR
JUCE SAM SAM STAVILA SPIRALU MIRENU SVE JE PROSLO SUPER,NEMAM VELIKE BOLOVE SAMO ME ZIGNE U TOKU DANA KOJI PUT,A SKORO I DA NE KRVARIM SAMO MALO BRAONAKASTOG SEKRETA.
ONO STO ME INTERESUJE ZABORAVIH DA PITAM DR KADA JE DOZVOLJEN SEX POSLE STAVLJANJA SPIRALE I DA LI STE BILE ODMAH FIZICKI AKTIVNE(MISLIM NA TRCANJE,AEROBIK I SL.)
MOOOLIM STO HITNIJI SAVETuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Mirena (hormonska) spirala
20.6.2012 17:04:53   
Verus
Pomoc: ako moze svako ko je stavio ovu spiralu da mi napise da li ste se promenili od tada? Nervozn, iziritirani, uvek spremni na svadju? Pokusavam da skontam da li sam takva od kada sam stavila Mirenu ili sam takva od umora i sl. Ako je Mirena da odmah vadim!

(odgovor članu beba2008)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Mirena (hormonska) spirala
20.6.2012 17:40:56   
Verus
Niko nije poludeo od mirene?user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Mirena (hormonska) spirala
26.6.2012 8:57:24   
Anoniman
Ja je jos nisam stavila ali sam takva i bez nje user posted image Ne dojim vec 15 dana, a nisam jos ni dobila. Ko zna, a o umoru i da ne pricam. Mogu misliti kako je tebi sa dvoje.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 132
   RE: Mirena (hormonska) spirala
12.8.2012 17:09:17   
Anoniman
MM jesi je stavila mozda ?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 133
   RE: Mirena (hormonska) spirala
12.8.2012 22:50:52   
Verus
Pa ovako: jos uvek sam hronicno umorna, 10 dana valjda nije dosta da se odmoris od 3 godine sljake, ucenja i poradjanjauser posted image Salim se malo. Mislim da su moji problemi ipak bili druge prirode, a ne od MIrene i tih hormona, mada, moje 2 drugarice su izvadile jer nisu mogle da je podnose zbog mucnine...Tako da je ostavljam, videcu kroz 5 godina sta cu, jer vise dece ne planiramo, jedino ako nas uhvati neko ludilo kroz koju godinu, u sta zaista sumnjam..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Mirena (hormonska) spirala
12.8.2012 22:57:19   
jovicaa
verus na mene su lose uticale kontraceptivne pilule, ali koliko sam ja cula mirena ne bi smela da pravi probleme, zato sto ima izuzetno male doze hormona u sebi... mada ko zna, mozda utice.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Mirena (hormonska) spirala
17.8.2012 9:43:19   
soni
hej.. evo 5 .nedelja od porodjaja i jos malo trebam kod ginekologa..predlozice mi sigurno kontracepciju ili spiralu... mi planiramo jos dece, a ne znam da li sam dobro shvatila spiralu stavljas ako ne planiras vise ili....user posted image
ja se uplasila ako je stavim da necu drugo dete dugo planirati user posted image
jel moze neko da objasni


_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Mirena (hormonska) spirala
17.8.2012 10:37:54   
Bebilina
Soni spirala je dugotrajno i pouzdano resenje za kontracepciju, ali ne definitivno. Mirena ima rok od 5god, bakarna (tu sam ja imala) od 10. Ja sam svoju posle 4god odstranila i sledeci mesec ostala trudna. Opet planiram isto, ko i prvi put, staviti je 8ned po porodjaju (osim ako doc drugacije ne savetuje). Mi zelimo jos dece ali sa slicnom razlikom u godinama tako da mi ovako nesto odgovara.
Kada budes otisla na pregled posavetovace te zavisno od tvoje situacije. Svako je drugaciji, ne pase svima spirala...

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Mirena (hormonska) spirala
18.8.2012 23:28:07   
jovicaa
pa recimo soni ako uskoro planirate drugu bebu u sledecih godinu, dve, onda je bolje da ne stavljas spiralu, mozete se cuvati na drugi nacin za to vreme, tako sam ja, pracena tom logikom odustala od spirale. a posle ovog porodjaja ako sve bude ok, verovatno cu je staviti posto ne planiram jos dece u skorije vreme... ako uopste budem stavljala.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Mirena (hormonska) spirala
17.9.2012 22:46:33   
Anoniman
Bila sam na kontroli danas , i nisam odlucila sta cu da li ovu spiralu ili pilule user posted image ni doktorka mi nije nesto pomogla , rekla je da biram samauser posted image

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 139
   RE: Mirena (hormonska) spirala
29.9.2012 23:25:02   
Anck Su Nmaun
Razmisljam o ovome vec neko vreme,jer necu jos dece bar 5 godina, ali zna li neko da li bih smela da stavljam spiralu ako mi je radjena konizacija user posted image
I koja je bolja Mirena ili bakarna? Sta preporucujete?

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Mirena (hormonska) spirala
30.9.2012 23:24:08   
Anoniman
Evo mene sa iskustvima. 27 maja prošle godine sam postavila Mirenu. Pisaću nasumice kako mi informacije padaju na pamet.

- košta od 13000 do 16000 dinara, zavisi od apoteke do apoteke
- ugradnja vam je jeftinija u PRIVATNIM ginekološkim ordinacijama (3000) nego kod državnog lekara (5000).
- meni je skoro poptuno obustavljena menstruacija (dobijam svakih 2-3 meseca, nevezano za datum, nema pravila, bude par kapi i to je to). Zbog obilne mece sam je i postavila i tu je super odradila posao. Preporučuje se kod obilnih krvarenja, zato mi je i ordinirana.
- e sad, ne znam da li je to vezano za spiralu (vršljajući po netu i čitajući tuđa iskustva sve više kontam da jeste) meni je na prvoj kontroli (7 dana nakon postavljanja) uočena vodena cista na jajniku. Nije siguran Dr da li je tu bila i pre spirale, ali na netu je jako puno žena koje se žale na nastanak cisti ubrzo nakon postavljanja Mirene (ne znam da li jednako nastaju i kod drugih vrsta spirale user posted image )

Generalno sam zadovoljna, jedino te ciste su me malo iscimale, ali one su mogle nastati i ovako. Meni su 3 moja ginekologa preporuičila Mirenu a ne bakarnu, jer je Mirena, navodno, savremenija i još su mi neke andrake objašnjavali ali sad da m'' ubijete ne mogu da se set_im. Možda preporučuju Mirenu da ne bi ste pištali na detektorima za metal user posted image .


< Poruku je uredio Trt Milojka -- 30.9.2012 23:25:51 >

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 141
   RE: Mirena (hormonska) spirala
1.10.2012 8:17:27   
Jeca*
A kako vam ne smeta da nemate ciklus? Meni "imanje" ciklusa mnogo znaci i par meseci sam imala, zbog nekih privatnih stresova, poremecaj istog i prolupah bre bez ciklusa...bas mi nije lepo kad ga nemam. Mene informacija da ciklus sa mirenom, gotovo i nestaje, odvlaci od ideje da je stavim user posted image  

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Mirena (hormonska) spirala
1.10.2012 8:24:31   
anajid

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Razmisljam o ovome vec neko vreme,jer necu jos dece bar 5 godina, ali zna li neko da li bih smela da stavljam spiralu ako mi je radjena konizacija user posted image
I koja je bolja Mirena ili bakarna? Sta preporucujete?



Anuk meni je postavljena spirala posle konizacije,nema to nikakve veze koliko ja znam.A sto se tice izbora spirale,sama odluci.Ja sam imala bakarnu i jaaaaaaaako krvarila,sad cu verovatno mirenu posle ovog porodjaja.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Mirena (hormonska) spirala
1.10.2012 9:00:04   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: Jeca*

A kako vam ne smeta da nemate ciklus? Meni "imanje" ciklusa mnogo znaci i par meseci sam imala, zbog nekih privatnih stresova, poremecaj istog i prolupah bre bez ciklusa...bas mi nije lepo kad ga nemam. Mene informacija da ciklus sa mirenom, gotovo i nestaje, odvlaci od ideje da je stavim user posted image  

Moram reci da je i meni malo zvuci bzvz, mislim ne deluje mi prirodno, jer onda mora neka posledica da prati poremecaj ciklusa, mislim da uopste ne dobijamm...hmmmm, neznam nisam upucena user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Mirena (hormonska) spirala
1.10.2012 9:38:39   
Anoniman
Da i mene odbija taj deo sa izostankom ciklusa jer bih svaki put mislila da sam trudna user posted image
inace ne znam gde si ti Trt Milojka ali ovde u jednoj ordinaciji gde sam odlucila da placam lekareuser posted image plasiranje spirale kosta 7000
Jos vagam , nemam ciklus pa cekam , ne znam ni ja sta cekam user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 145
   RE: Mirena (hormonska) spirala
1.10.2012 10:38:59   
Anoniman
Plasiranje spirale rađeno mi je u jednoj novosadskoj privatnoj ordinaciji, a lekar je jedan od poznatijih i prznatijih u NS. Inače, u državnim ordinacijama taj postupak pada u "vanstandardne metode", pa ga zato naplaćuju toliko koliko naplaćuju.

Ja sam morala da je stavim da bih prvenstveno smanjila krvarenje, jer je manja šteta (bar kod mene) bila da nemam mecu nego da krvarim koliko sam krvarila. Posle porođaja je to bilo nenormalno, padala sam u nesvest, hemoglobin i hematokrit su mi bili katastrofa, gvožđe 2, opadala mi je kosa i bila sam kao leš. Dakle, kod mene su moja 3 ginekologa rekla - spirala. Ja sam vagala isto kao i vi, ali kada su se sva trojica složila, postavila sam je. Kontraceptivna strana je bila samo bonus, zaustavljanje krvarenja je bio prioritet.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 146
   RE: Mirena (hormonska) spirala
1.10.2012 10:47:14   
Anoniman
Strasno kakav grozan ciklus !
kod mene je obrnuto , prioritet je kontracepcija , videcemo jos

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 147
   RE: Mirena (hormonska) spirala
1.10.2012 10:48:55   
Jeca*
Da, meni je onda skroz logicno da je tebi to bilo nuzno resenje. Ali korisno mi je sto si mi rekla koje su nuspojave, hvala user posted image  

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Mirena (hormonska) spirala
1.10.2012 10:54:51   
Anoniman
Ribizla, sad sam zvala ovog mog docu privatnika (radoznala user posted image ) da pitam koliko je sada ugradnja spirale kod njega, (jer sam moju ugradila prošle godine), i sada je 4000, što je opet jeftinije nego u svim državnim po NS.

Ja se osećam dobro, ne smeta mi, nemam nikakvih problema, a Mirena navodno utiče na lepši izgled kose, tena, noktiju... E sad, ja nisam imala ni ranije problema sa tenom, kosa mi zaista ne opada, zdravija jeste ali sam je ja i drastično skratila, nokti ko nokti, šta znam.
Najbitnije je da sam mirna i opuštena što se tiče mece, ne moram pelene da nosim, a i sexualni život je mnogo prijatniji bez tripovanja da li nam je nešto pobeglo ili nije. user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 149
   RE: Mirena (hormonska) spirala
1.10.2012 11:02:51   
Anoniman
Videcu ovde po drugim ordinacijama koliko je , ako je tolika razlika , jeftinije mi je da odem u NS da je stavim ukoliko se odlucim za nju . To sto kazes za kosu , nokte i ten je takodje plus .

Hvala na trudu user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...
5 grešaka koje ne bih ponovila kao mama po...
Roditeljstvo je izazov, a novi roditelji su posebno podložni greškama.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here