|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mirena (hormonska) spirala
1.10.2012 11:09:04   
Jeca*
danas idem kod dr na neku kontrolu pa cu bas gvirnuti na cenovnik..pa javljam

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Mirena (hormonska) spirala
1.10.2012 11:23:06   
Anck Su Nmaun
Hajde bas i mene interesuje

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Mirena (hormonska) spirala
1.10.2012 11:23:55   
anajid
Joj ni meni se ne svidja ta ideja da nemam menstruaciju.Ja bih samo voella da imam manje,jer imam bas jako puno i traje mi 7 dana,ali ne bih volela da nemam uopste.To mi jednostavno nije prirodno i normalno.Moja sestra ima tu mirenu inema ama bas uopste menstr.Nisam sigurna koliko je to dobro.Nisam pametna sta posle porodjaja,za koju vrstu kontracepcije da se odlucim.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Mirena (hormonska) spirala
1.10.2012 11:27:39   
jovicaa
ni ja anajid.. mirenu ne bih volela, zato sto meni na neki nacin prijaju menstruacije, prosto su mi normalan sastavan deo zivota.
mozda bih stavila neku drugu spiralu, ali plasim se stavljanja..
pilule mi ne prijaju nikako, ne znam sta cu.
razmisljala sam da mozda koristimo neko antispermicidno sredstvo plus prekinut snosaj, to bi valjda bilo dovoljno...

< Poruku je uredio jovicaa -- 1.10.2012 11:33:27 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Mirena (hormonska) spirala
1.10.2012 11:31:00   
Anoniman
Ženske, kod mene je mirena "ubila" menstruaciju jer mi je sve bilo pokarabašeno, ali ne znači da bi takva situacija bila i kod vas. Evo, i moja koleginica ima Mirenu i ona redovno ima ciklus, recimo. Mislim da je to sve individualno, ali se svakako posavetujte sa lekarima.

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 155
   RE: Mirena (hormonska) spirala
1.10.2012 11:34:01   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: anajid

Joj ni meni se ne svidja ta ideja da nemam menstruaciju.Ja bih samo voella da imam manje,jer imam bas jako puno i traje mi 7 dana,ali ne bih volela da nemam uopste.To mi jednostavno nije prirodno i normalno.Moja sestra ima tu mirenu inema ama bas uopste menstr.Nisam sigurna koliko je to dobro.Nisam pametna sta posle porodjaja,za koju vrstu kontracepcije da se odlucim.


I meni je trajao ciklus dugo, ali otkad pijem kontraceptiv (Jeanine) skratila se i smirila se, nije više obilna.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Mirena (hormonska) spirala
1.10.2012 16:58:31   
Jeca*
kod moje dr je aplikacija 4000din i savetuje da se dodje dok jos traje ciklus, tipa cetvrtog dana jer tako manje boli postavljanje. Inace u bg je najjeftinipirala u onoj apooteci u sindjelicevoj ili branka krsmanovic. kupis i doneses da ti je montiraju user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Mirena (hormonska) spirala
1.10.2012 17:07:30   
Anck Su Nmaun
Jao pa jel mnogo boli? Meni sad od kad sam radila biopsiju, operaciju, cesto cackanje i kontrole vise mi nije sve jedno kad me neko dole cacka, cini mi se lakse bi se opet porodila user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Mirena (hormonska) spirala
1.10.2012 17:07:48   
Anoniman
Da, Mirena se i postavlja tokom ciklusa. I to "manje boli" mi je skroz nepoznato, mene ama baš ništa nije bolelo, ali ništa. Iskreno, nisam ni osetila umetanje, sve mi je izgledalo kao običan gin. pregled. Nemojte da se plašite, stvarno ne boli.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 159
   RE: Mirena (hormonska) spirala
1.10.2012 18:21:28   
Anoniman
Jeco molim PP user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 160
   RE: Mirena (hormonska) spirala
23.11.2012 14:14:57   
Anoniman
Najveća vrednost gvožđa koju sam imala pre postavljanja spirale: 6,4
Moje gvožđe nakon Mirena spirale i obustavljanja abnormalnog krvarenja: 19,6 user posted image

Krvna slika odlična. Napokon!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 161
   RE: Mirena (hormonska) spirala
14.12.2012 15:07:30   
anajid
Cure recite mi jel obavezno da se ima ciklus kad se stavlja Mirena?Ja sam planirala staviti uskoro ali nisam jos dobila?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Mirena (hormonska) spirala
14.12.2012 21:49:34   
Anck Su Nmaun
Anjid mislim da jeste!
A ja sam promenila misljenje sto se tice Mirene, dva Dr su me odgovorila od toga. Ipak cu izgleda bakarnu, za koji dan cemo se dogovoriti kad stavljamo!

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Mirena (hormonska) spirala
16.12.2012 13:48:12   
anajid
Anck zasto si odustala?Ja sam imala bakarnu posle prvog porodjaja,medjutim imala sa maltene odlive,jer inace imam bas dugo i obimno.Zato Bih rado Mirenu.Hajd javi sve.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Mirena (hormonska) spirala
17.12.2012 8:44:17   
Anck Su Nmaun
Pa zato sto Mirena obustavlja krvarenja skroz, a to nije bas najbolje resenje. Ni Dr je ne preporucuju user posted image
Ja sad posle porodjaja imam samo 4 dana i to ne puno. Idem na jos jednu konsultaciju sa jednim Dr pa cu videti, al mislim da cu pre bakarnu.

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Mirena (hormonska) spirala
17.12.2012 9:30:56   
marince1
Ja cu uskoro na konsultaciju sa dr i mislim da cu staviti ovu spiralu

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Mirena (hormonska) spirala
21.12.2012 3:18:33   
Vesna69
E ovako dame drage. Moja mama ima 44 godine,i nas troje dece. S ozirom na to da joj je doktor rekao da ce najverovatnije kroz 2 najvise godine uci u menopauzu i da joj je jos pre 11 godina izvadjen desni jajnik(a sve to je prouzrokovanom pucanjem mesnate ciste duge 11 cm),preporucio je da umesto da je ponovo operisu i izvade ostatak,jednostavi stavi spiralu<MIRENU> kako bi lakse podnela taj prelazni period,A i zbog toga sto ima miome i stravicno bolne i obilne menstruacije koje je bukvalno ometaju u normalnom funkcionisanju. Nisam uspela da procitam sve sto ste pisale,ali se nadam da ce neka od vas da nam prenese iskustvo(ukoliko se pronalaze u ovo sto moja mama ima). Iskreno,ona se ne plasi spirale toliko,jer na ponovnu operaciju nikako ne bi isla,ali se ja malo plasim,ne znam kako ce podneti. Znam da je to idividualna stvar,da se razlicito podnosi od osobe do osobe,ali bi znacilo da mi napisete nesto o ovome. pozz

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Mirena (hormonska) spirala
21.12.2012 13:08:47   
Anck Su Nmaun
Danas mi rece Doktorka da se spirale vise ne stavljaju u DZ ! user posted image Znaci samo privatnici user posted image

(odgovor članu Vesna69)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Mirena (hormonska) spirala
15.4.2013 15:30:17   
jo.anna.jo
ženske imam pa pitanja za vas, i naravno sorry ako ima neka druga tema gde je prikladnije...

ono što me zanima jeste mierena (hormonska spirala) i postavljanje iste.
Danas sam imapa prilike da čujem iz tri azličite odinacije 3 različite informacije o potrebnim pregledima pred postavljanje spirale i naravno različitim cenama:
1. odinacija: komplet ginekološki pegled + dodatno 9 nekih sekreta + samo postavljanje 20.000 din bez spiale :ban:
2. pegled, papa test i cervikalni bris + postavljanje 6.000 (bez spirale)
3. pregled, UZ i ništa više 3000... (bez spiale)

kompletno sam zbunjena, da li jedni ošljare dok su drugi predetaljni ili šta, guglam kao debil šta je potebno obaviti pre same insertacije, ali sve infomacije su mi kao i iz ove tri ordinacije.. svako svoju priču priča :(

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Mirena (hormonska) spirala
28.5.2013 10:14:08   
anajid
Zene koje imaju Mirenu,molim za iskustva.Ja sam 03.04. dobila i stavila spiralu 11.04.To mi je bio zadnji dan ciklusa.Od tada sam imala jednom,krajem aprila i evo jutros dobila drugi put.E sad problem je sto ja izmedju ciklusa stalno imam neko "prljanje".Doktorica me je upozorila na to,medjutim nije mi rekla koliko ce to trajati.Rekla mi je samo da oni daju 6 mjeseci rok organizmu za adaptaciju na Mirenu.Druge kontraindikacije apsolutno nemam,ali me izludjuju ulosci.Vec dva mjeseca ih nosam,luda sam.Kad imam to prljanje,moram nositi dnevni ulozak.user posted image

(odgovor članu jo.anna.jo)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Mirena (hormonska) spirala
28.5.2013 14:04:30   
NadaR
Koja je cijena kod nas? user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Mirena (hormonska) spirala
28.5.2013 14:47:03   
anajid
250 KM Mirena,aplikacija 30 KM.user posted image

Nego sta ce tebi Mirena???user posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Mirena (hormonska) spirala
28.5.2013 14:59:18   
NadaR
Samo pitaaaam user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Mirena (hormonska) spirala
28.5.2013 21:59:22   
Bebilina

IZVORNA PORUKA: jo.anna.jo

ženske imam pa pitanja za vas, i naravno sorry ako ima neka druga tema gde je prikladnije...

ono što me zanima jeste mierena (hormonska spirala) i postavljanje iste.
Danas sam imapa prilike da čujem iz tri azličite odinacije 3 različite informacije o potrebnim pregledima pred postavljanje spirale i naravno različitim cenama:
1. odinacija: komplet ginekološki pegled + dodatno 9 nekih sekreta + samo postavljanje 20.000 din bez spiale :ban:
2. pegled, papa test i cervikalni bris + postavljanje 6.000 (bez spirale)
3. pregled, UZ i ništa više 3000... (bez spiale)

kompletno sam zbunjena, da li jedni ošljare dok su drugi predetaljni ili šta, guglam kao debil šta je potebno obaviti pre same insertacije, ali sve infomacije su mi kao i iz ove tri ordinacije.. svako svoju priču priča :(

Jo.anna.jo evo ti mog iskustva od pre 3 meseca za Mirenu i pre 5.5god za bakarnu, razlicite ginekologice, isti pristup.
Bakarnu sam ugradila 8ned od porodjaja kad su stigli rezultati papa i cervikalnog brisa radjenih 2ned ranije.
Mirenu ugradila 7 meseci od porodjaja, isto nakon papa i brisa.
Obzirom da ni za sta od toga, kao ni za spirale ne placam, verujem doktoricama da nisu radile tek onako vec otuda sto je potrebno.


_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu jo.anna.jo)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Mirena (hormonska) spirala
28.5.2013 22:08:21   
Bebilina

IZVORNA PORUKA: anajid

Cure recite mi jel obavezno da se ima ciklus kad se stavlja Mirena?Ja sam planirala staviti uskoro ali nisam jos dobila?

Iz mog iskustva nije ni za jednu spiralu. user posted image
Sa bakarnom sam dobila tek 5.5 meseci od postavljanja, 7 i nesto meseci od porodjaja, sa mirenom jos nisam 3 meseca od postavljanja, 10 meseci od porodjaja. Na kontroli sam bila 8ned od postavljanja i doktorica kaze ciklus ni u najavi, ne zbog spirale vec verovatno dojenja i hormona.
Tako da ja prvi ciklus cekam i prezadovoljna sam spiralom iako verovatno jos nije imala prilike da proradi. user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







5 grešaka koje ne bih ponovila kao mama po...
Roditeljstvo je izazov, a novi roditelji su posebno podložni greškama.
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here